Połączenie kolorów we wnętrzu kuchni – działać zgodnie z zasadami

Zawartość:

Fakt, że kolor w dużej mierze determinuje nasz nastrój i stan umysłu, aby twierdzić, nikt nie będzie – to wszystko jest dobrze znana prawda. Jednak kolor zależny, jak się wydaje, może być nie tylko nastrój, ale także postrzeganie przestrzeni. Dlatego kolor we wnętrzu domu projektantów i psychologów przywiązują taką wagę. Istnieją uniwersalne zasady kombinacjach kolorystycznych, „Praca” w każdym salonie, i nie są propozycją projektu do kolorystyki każdego konkretnego pomieszczenia w domu.

load...

Na przykład, co powinno być połączenie kolorów we wnętrzu kuchni? Co do używania i jaki kolor wybrać na ściany i podłogi, co kupić meble i akcesoria na pobyt w jakim kolorze? Jakie połączenie kolorów do kuchni jest klasycznym, że dzisiaj jest modne i co projektanci powinni przyjąć, wybierając kolorystykę pokoju? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Podstawowe zasady

Aby wybrać kolor (lub więcej kolorów) dla kuchni, należy pamiętać, dwóch kluczowych punktów.

 1. Wszystkie ciemne kolory są w stanie ukryć przestrzeń, światło i przedłużyć go. W związku z tym pożądane jest stosowanie małej kuchni, pastelowych kolorów w połączeniu z jasnymi akcentami. Bardzo przestronna kuchnia może być bardziej komfortowe, jeśli łączymy swoje wnętrze w jasnych kolorach i dyskretny ciemny kolor.
 2. Kuchnia może rozwiązać na dwa sposoby: – ​​chromatycznej (kolor) oraz achromatyczny (czarno-biały).

Rozwijanie kolorystycznych, projektanci używają kole kolorów. To tak jak w muzyce – od siedmiu notatki różnią się dostroić. Oto tylko siedem podstawowych kolorów rodzą nieskończoną paletę barw i opcji kombinacji koloru w aranżacji wnętrz. Chrominancji kuchni wnętrze może być wielobarwnej lub monochromatycznych (monochromatyczna). Wielobarwne wnętrza są z kolei podzielone na analogowej (połączenie pokrewnych kolorów), komplementarnej (Mieszanina o kontrastowych kolorach) triady (kombinacja trzech barwach). Rozważmy te kombinacje

load...

Monochromatyczny kuchnia

Jeśli zamierzasz zorganizować kuchnia jest w wersji monochromatycznej, trzeba nie tylko wybrać kolor bazowy, ale stosowane w projektowaniu jego odcieniach. Projektanci uważają, że im więcej odcieni jednego koloru zostaną wykorzystane w projekcie monochromatyczny kuchni, tym bardziej interesująca okaże się wnętrze. Inna opcja monochromatyczne kuchni – połączenie podstawowych kolorach i odcieniach z białym. Jako alternatywę (mniej popularne, ale nie mniej ciekawe) – użyj zamiast białego srebra. A jeśli biały kolor w monochromatycznym wnętrzu można nazwać tradycyjnym wyborem, użycie srebra spełnia najnowsze trendy w modzie projektowania wnętrz.

Powinien być bardziej ostrożne po rozcieńczeniu podstawy kolor czarny, który jest również dopuszczalne w decyzji monochromatyczne wnętrz kuchni. Jednakże, czarny kolor w połączeniu z innymi (oprócz białej) sprawi, że większy kontrast niż monochromatyczne wnętrze kuchni. Do monochromatycznego kuchni nie działał monotonne i nudne, projektanci zalecamy stosować się do pewnych zasad.

 • Podporządkowanie. Przedsiębiorcy powinni wybrać co najmniej trzy uzupełniające się kolory, z których jeden powinien być dominujące.
 • Zagospodarowania przestrzennego. Stosować różne odcienie koloru podstawowego oddzielić kuchni na strefy funkcjonalne. Technika ta, między innymi, pozwala na dostosowanie wady układu.
 • Zastosowanie różnych tekstur. Jeden kolor na materiały o różnej fakturze wygląda inaczej. Dlatego też, gdy monochromatycznego wnętrza kuchni, pożądane jest łączenie różnych tekstur: Gładkie tapety i tynki dekoracyjne, ceramika i drewno, błyszcząca i matowa.
 • Kontrastowe akcenty. Jeszcze jeden kawałek kontrastowym kolorze kolor podstawowy z kuchni, aby wnętrze monochromatyczne bardziej „żywe”. Do tego pasuje, a już wspomniano czarnym kolorze i dowolnym jasnym odcieniu. Pamiętaj, że najlepszym – wrogiem dobrego, więc nie przesycone wnętrza kuchni indywidualny szczegółami.

Rozwiązanie kuchni kolor analogowy

Jeśli pamiętasz wygląd kole kolorów (pokazany schematycznie zakres), będzie w stanie zrozumieć, co jest analogiczne kolory. Są kolory, które znajdują się w zakresie fal przylegających do siebie. Należy pamiętać, że nie mówimy o odcieniach tego samego koloru, czyli różnych kolorach. Nawiasem mówiąc, ta kombinacja kolorów we wnętrzu kuchni można stosować dwa lub nawet więcej kolorów. Na przykład, żółty kolor w widmie przylega do pomarańczowego i zielonego i zielonego znajdują się obok niebieski. Dlatego wszystkie cztery kolory mogą być łatwo wykorzystane do projektowania kuchni: pomarańczowy, żółty, zielony i niebieski. Ale dominującym jeszcze trzeba zrobić tylko jeden kolor (zielony lub żółty).

Innym zastosowaniem sąsiednimi kolorami – dwóch podstawowych barw i ich kolory dopełniające przejścia z jednego koloru na inny. Na przykład, żółtej, zielonej i sałatki; żółty, czerwony, pomarańczowy; czerwony, fioletowy i różowy; różowy, niebieski i fioletowy. Nie zapomnij o nasyceniu kolorów, dając pierwszeństwo sąsiednimi kolorami samej jasności.

Kontrast kuchnia

Korzystanie z kombinacji kontrastujące kolory we wnętrzu kuchni, trzeba być bardzo ostrożnym. Ponieważ w tym przypadku istnieje ryzyko, aby kuchnia zbyt agresywne lub niezdarny. Obieg uzupełniają w oparciu o kombinację kolorów przeciwnym widma, gdzie tylko podstawowe działa jako jeden z wybranych kolorów. Kontrast kuchnia z pewnością wygląda stylowe i modne. Jednakże takie wnętrze może wkrótce znudzi lub nawet zacząć drażnić. Dlatego też, w tym przykładzie wykonania, kombinacje kolorów w kuchni wnętrza przeciwieństwie najlepiej osiągnąć łatwo wymiennych akcesoriów lub materiałów powierzchniowego. Zgadzam się, że zasłony zastąpić lżejszy niż meble i tapety na ścianach niż wykładziny podłogowej.

Ważną zasadą kontrastujących kolorów rozwiązania – już wspomniano podporządkowanie. Tylko w tym przypadku chodzi o podstawowych elementów wnętrza kuchni: meble, podłogi i ścian. Meble – punktem odniesienia. To powinno być ciemniejsze ściany i podłoga lżejsze. Najbardziej popularne kombinacje kolorów do wnętrza kuchni utrzymanej w komplementarny schemacie:

 • Pomarańczowy i niebieskim;
 • Żółty i fioletowy,
 • Niebieski i brzoskwini;
 • Różowe i jasnozielone.

Ponadto kontrast uważa się za kombinację dowolnych jaskrawe kolory z biały lub czarny.

Trójkolorowy kuchnia

Akceptacja trójkolorowym projektowania kuchni jest rzadko wykorzystywana przez nieprofesjonalnych projektantów. Ale specjaliści umiejętnie pokonać tę kombinację kolorów. Triadic system jest oparty na kombinacji trzech kolorów rozmieszczone w tej samej odległości od siebie na kole barw. Ale tutaj działa nienaruszalną zasadę: Basic może (i powinna) być tylko jeden kolor. Jeśli odważy się użyć takiego sposobu projektowania, pamiętaj kombinacje kolorów dla niego:

 • Zielony – fioletowy – pomarańczowy;
 • Żółty – niebieski – czerwony;
 • Lilac – Peach – sałatki;
 • Niebieski – różowy – cytryna.

achromatyczny kuchnia

Achromatyczny konstrukcja jest dzisiaj bardzo popularne. To było jak schemat kolorów stosowanych w projektowaniu kuchni w stylu skandynawskim, w stylu hi-tech, minimalistyczne lub Prowansji. Najbardziej uderzającym przykładem chromatycznej design – biały kuchnia. Warianty chromatycznej projektowaniu kuchni:

 • Czarno-białe wnętrze;
 • Metalicznego srebra i czarny, w połączeniu z biała;
 • Biały rozcieńczony brązowy, oliwkowy lub terakoty;
 • Biały i czarny.

Najważniejsze jest to, że w pogoni za modą, Twoja kuchnia nie wygląda sali szpitalnej lub laboratorium fabrycznego. Dlatego chromatyczny kuchnia wnętrze bardziej nadaje się do podmiejskich mieszkaniowych, gdzie monotonii lub nawet brak koloru jest kompensowane przez widok z okna.

Streszczenie

Niezależnie od tego, projekt wybrać, w dowolnej kombinacji kolorów we wnętrzu kuchni lub zatrzymał się, trzymać się podstawowych zasad.

 • Kolor mebli powinien być ciemniejszy niż kolor ścian i jaśniejszym kolorem podłogi.
 • Biały lub czarny kolor bez ryzyka można łączyć z niemal każdym innym kolorem.
 • Wnętrze wielobarwne z kuchni, należy użyć nie więcej niż pięciu kolorów i nie więcej niż trzech kolorach.
 • Głównym (dominującą) Kolor w dowolnej kombinacji powinna być tylko jeden.
 • Błyszczące powierzchnie zwiększenie głębokości i bogactwo koloru, kamienia wyciszenia.
 • Wszystkie elementy dekoracyjne do kuchni służyć jako akcentów kolorystycznych, więc najjaśniejszą powinno być, że są.

Jako mądrości projektowej nie istnieją absurdalny kolory. W związku z tym połączenie kolorów we wnętrzu kuchni zależy przede wszystkim od preferencji smakowych. Więc spróbuj i eksperyment. W końcu, to twój dom, a ty w nim żyć. Powodzenia

load...