Pokój mięta, lub w domu Plekrantus

Zawartość:

Faktycznie, Mint jest skromny, a dla wielu to rośnie na łóżkach ogrodowych, ktoś się rozwijać go w domu na parapecie, ale gdzieś po prostu pojawia się jako chwast. Ale to wszystko – mięta medyczny, jeden bulion z którego pijemy przeziębienie. Ale fakt, że nadal istnieje i mięta, nie wiem wszystkiego. Tymczasem to pachnąca roślina z rodziny wargowych, znany również pod nazwą botaniczną Plektrantus dość popularny wśród amatorów ogrodników. A jeśli właściwości lecznicze tym przypadku można by argumentować, że zdolność do zastąpienia mięty pieprzowej jako dodatek w herbacie jest niezaprzeczalna. Jaki rodzaj roślin, i jak łatwo jest, aby rozwijać go w domu? Spójrzmy prawdzie w oczy.

load...

Odmiany pokój mięta

Nazwać to pomieszczenie roślin lub domu mięta. Podobnie jak wszystkie wargowych cennego plekrantus jej pachnące liście. I pachną powodu specjalnych gruczołach w liściach, wyróżniając olejki eteryczne. W ogrodnictwie krytym istnieje kilka odmian plekrantusa, a najbardziej popularnym z tych trzech:

  • Plektrantus krzew lub drzewo molowy – wiecznie zielony krzew, który osiąga metr wysokości;
  • Plektrantus południe, znany również jako bluszcz szwedzkiego lub skandynawskim – herb z pędów złożyć idących metr długości;
  • Plektrantus Ertendalya (inne nazwy nie ma) – zimozielony, wieniec, który tworzy kurtynę.

Jednak najbardziej rozpowszechnione w krytym ogrodnictwa rodzaju domu Mint – molowej drzewa. To znaczy, że kiedy mówią o dorastaniu pokój miętową. A na ogrodzie warzywnym mięty wygląda bardziej niż innych kolegów.

Warunki przetrzymywania

Jak już powiedziałem, to roślina jest skromny. Jednakże, korzystny wzrost i rozmnażanie pewnych warunkach wymagają. Plekrantus krzew (home mięty) rośnie dobrze na urodzajnych podłoży Nawozy. Wyłącznie mineralne nie lubi. Roślina jest swiatlolubny i musi być całoroczne (zimozielone wszystkie) jasne, ale rozproszone światło. Liście owłosione mięta domowym, jak fiołki, więc rozpylanie cierpi źle, a gdy nie ma wody na liściach i łodygach może wystąpić w niektórych miejscach, które następnie wyschnąć albo gnić. Jednak ta roślina wymaga podlewania obfite w ciepłych porach roku i umiarkowanie obficie w okresie zimowym.

load...

W naturze molowy drzewo rośnie w klimacie umiarkowanym, tak, że w temperaturze pokojowej przez niego zawartości korzystnej średniej temperaturze około 20-24 ° C Jednak gorąca pogoda również przynosi do domu miętę, ale to jest szkodliwe dla hipotermii. Minimalna temperatura, która utrzymuje roślin – 10 ° C. Przez wilgotność domu miętą mało wymagające, ale nie tolerować bliskość do kaloryfera i gorącym powietrzu. Więc idealne warunki do treści tej rośliny będzie ciepły jasny pokój, dobre podlewania i nawożenia bez natrysku kwiat nawozu dwa razy w miesiącu.

Pielęgnacja i uprawa

Podstawowa opieka dla pokoju Mint jest terminowe podlewanie, nawożenie, przesadzania i polewa. To musi być przesadzane co dwa do trzech lat, kopiec w doniczkach mieszaniną humusu i ogrodzie kompost. W okresie intensywnego wzrostu (a roślina jest aktywnie przez cały rok), pokój mięta i trzeba przyciąć łodygi kwiatów z powrotem do wyrwania. Środki te pozwolą tworząc zwartą i krzaczaste krzew. Zdrewniałe pędy, tracąc liści i dekoracyjnych, należy wyciąć. Odmładzające kształtującej przycinanie można zrobić późną zimą lub w marcu, a polewa – przez cały rok. Ściągnięty i przycinanie mięta płynnie i reaguje na jej wielu nowych pędów.

Możliwe problemy:

  • Jeśli roślina doświadcza niedoboru oświetlenia, to kiełki mocno rozciągnięte i opadają, a liście żółkną;
  • Suche czerniona pokój liść mięty krawędzi, jeśli jest wystarczająca do wypełnienia lub paszy
  • Hipotermia może spowodować uszkodzenie korzeni, młodych liści i wzrostu nerki,
  • Szkodników i chorób domowe mięta jest wystarczająco silny, ale możliwe jest pokonanie roślin przez mszyce, owady skalę, mączlików i przędziorków.

Propagowane sadzonki pokój mięty, odcinając wierzchołkowej pędów i ukorzeniania drzewiastych łodygi. Z szczepione miętę możliwy przez cały rok, a sadzonki są ukorzenione w wodzie lub wilgotnym piaskiem. Szczególne warunki wymagają ukorzenienia sadzonek z wyjątkiem stałej temperaturze około dwudziestu stopni.

Z dobrej opieki domowej życiu mięty w doniczce na około pięć lat. Ale doświadczeni hodowcy twierdzą, że ciągłe odmładzanie i sadzonki okres jej życia nie jest ograniczona. Więc to nie tylko evergreen Houseplant, ale również praktycznie Nieumierający.

Więc jeśli chcesz mieć w swoim domu skromny i wdzięczny pachnące rośliny domowej roboty mięta byłyby odpowiednie do tego celu kwiatem. Ponadto, uważa się, że jest w stanie prowadzić z domu mol, komary, muchy i ich obecność nie cierpi. Nie wierz mi, po czym osiadł w swoim domu sypialni mięty i zobaczyć na własne oczy. Powodzenia!

load...