Pokój dziecięcy – Tajemnice komfortu

Zawartość:

Pokój dziecięcy – cały kraj, jego mieszkańców. Należy przede wszystkim pamiętać każdy rodzic we wnętrzu pokoju dziecka. Według psychologów, od drugiego roku życia dziecko potrzebuje własnego terytorium, co jest ważne dla jego pełnego rozwoju. W przestrzeni prywatnej, gdzie nic i żadne dziecko nie zakłócone, gdzie wszystko jest umieszczony na jego wniosek, tworzy wyjątkową atmosferę, w której zachodzi proces i tworzenie jego osobowości. To tu w końcu uświadamia sobie siebie jako osobę, zaczynają poznawać świat, uczyć się i tworzyć prace, bierze pierwszych rozwiązań autonomicznych.

load...

Dlatego, nawet jeśli mieszkanie nie pozwala przeznaczyć osobny pokój dla dziecka, trzeba dać mu korzystanie z jego własnym małym kącie, które będą wyraźnie oddzielone od wspólnej przestrzeni mieszkania. Wystrój dziecko musi spełniać wszystkie potrzeby jego gospodarz lub gospodyni. Podstawowe zasady są tu wszechstronność i zmienność. Centralnym punktem tych pomieszczeń jest stworzenie różnych obszarów funkcjonalnych: spania, zabawy, szkoły lub pracy. Główne wymagania dotyczące rejestracji pokoju dziecka – spokojny ton, bezpieczeństwo (ekologiczny materiał, żadnych ostrych, wystających elementów), a także dostępność do dziecka po prostu będąc w pokoju.

Materiały do ​​przedszkola

We wnętrzu pokoju dziecka należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów użytych do dekoracji pomieszczeń:

 1. Pokłady

  To musi być wykonany z materiału zdolnego wytrzymać dziecko biega, skacze, różnych uderzeń. Ideal – drewniana podłoga, która może występować w dwóch postaciach: naturalny parkiet droższe lub tańsze laminat. Laminat jest antystatyczna, a wygląd nie jest gorsza od parkietu. Najważniejszą rzeczą przy wyborze tego zasięgu zwracać uwagę na jakość, powinno być vysokoprobny i jakościowy laminat.Pri pragnienie w pokoju dziecięcym można wykorzystać linoleum, ale także musi być naturalne. Dywan – kolejny wariant pokrycia podłogowego. Jego drzemka nie powinna być bardzo wysoka, to najlepszy wybór – albo czuł welur dywan. Mają wiele zalet: dobry do czyszczenia, antystatyczne i nie blakną na słońcu.

  load...
 2. Sufit

  Nie stosować w pokoju podwieszany sufit, ponieważ mogą one znacząco oddziaływać na środowisko. Idealnym rozwiązaniem byłoby tynkowanie, wybielania lub zwykły farba lateksowa do wnętrz przedszkola.

 3. ściany

  Ściany opcji w pomieszczeniu dla dzieci są drewniane panele, tapety lub farby na bazie wody. Farby tego typu są przyjazne dla środowiska, są bezwonne i bardzo szybko schnie. Kolejny plus – jest to ogromny zakres kreatywności. Można zostawić Tablica monofoniczne lub ozdobić je z malarstwem artystycznym. Na przykład, wnętrze dziecka dla dziewcząt można ozdobić z kwiatów i motyli w chłopca pokój – sceny z ulubionych bajek.

Tapeta jest lepiej wybrać papier lub włókno szklane i klej powinien być skrobia lub kazeiny oparte. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele specjalną tapetę dla dzieci – wnętrza z wizerunkami bohaterów różnych bajek i kreskówek.

Pokojowe rozwiązanie kolor zabaw

Kolorystyka wystroju pokoju dziecka powinny wolą jasne odcienie dowolny kolor podoba Ci się tak intensywne barwy męczące, a niektóre z nich nawet są uciskani, a nawet irytujące. Na przykład, fioletowy może negatywnie wpłynąć na nastrój, a połączenie go z brązu wywołuje stan apatii i senność u ludzi. W takim przypadku, jeśli kolor jest bardzo jak dziecko, może to być jak najwięcej, aby rozjaśnić ich odcienie.

Dziecko nie musi zawierać sprzecznych kombinacje, zwłaszcza w przypadku, gdy każdy z nich jest na tyle intensywny. Na przykład, jasny niebieski plus kwas-żółty lub jasny czerwony plus trujący zielony – te opary mogą powodować niestabilność emocjonalną dziecka.

Żółte w dużym obszarze stymulant i irytujące, mimo że wydaje się dość uroczy w miniaturze. Każdy jasny kolor działa pozytywnie tonikiem tylko w małych dawkach. Zakres pastelowy zabawek dla dzieci można łatwo wypełnione różnymi akcesoriami i najbardziej soczyste kolory.

Wybór przedszkola kolorystyka, trzeba pamiętać preferencje dziecka, które zmieniają się wraz z wiekiem. Najmniejszy wolą czerwony, fioletowy i różowy. Dzieci dziewięciu do dwunastu lat wybierać żółty, pomarańczowy i zielony. Po dwunastu ulubiony kolor – niebieski. Takie preferencje kolorystyczne są wspólne dla większości dzieci.

Przy wyborze kolorów należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak orientacja, oświetlenie w pokoju, ogólną kolorystykę mieszkania, meble koloru. Przy użyciu różnych kolorów można łatwo strefowego wnętrze przedszkola dla dwójki dzieci, które chcą być niezależne. W tym przypadku, dywany, narzuty, pudełka, półki z zabawkami, można wybrać dwóch połączonych kolorach. Dlatego konieczne jest, aby zatwierdzić ważną zasadę, która stwierdza, że ​​nie można podjąć bez pytania nic nie jest jego kolor. Mienie własne mają bardzo miły także i dzieci, które żyją w zgodzie ze sobą. Neutralny trzeci kolor może być wyznaczony plac zabaw, miejsce do odpoczynku, ośrodek sportowy.

Jeśli prawidłowo wyposażyć pokój dla dzieci, starannie rozważyć wybór materiałów i elementów wewnętrznych, można uniknąć wielu kłopotów i stworzyć komfortowe i sprzyjającą atmosferę dla dziecka. Pomoże mu dorastać szczęśliwe, zdrowe, udane i pewność siebie osoby.

load...