Pokój dziecięcy dla dzieci różnej płci

Zawartość:

Po pierwsze, pielęgniarka, następnie ljalka. To w jaki sposób nasi przodkowie wyrazili chęć zdobycia dwóch przeciwnych płci potomstwa. Oczywiście, pragnienie pragnienie, a życie posiada swój własny sposób. Jeszcze dziewczynka i chłopiec, prawdopodobnie marzy praktycznie wszystkich normalnych rodziców. Dziewczynka dla mama, tata chłopca za – tak oni twierdzą, planowanie rodziny. Kiedy marzenia, szczęśliwych rodziców uważa, że ​​ich misja zakończona, ale życie stawia przed nimi coraz więcej zadań. Okazuje się, kształcić dzieci różnej płci są często dużo bardziej problematyczne niż dwa rodzeństwa. I organizacja żyjących spadkobierców przestrzeni – także nie jest łatwym zadaniem.

load...

Większość rodzin są w stanie przeznaczyć tylko jeden pokój dla dzieci, gdzie będą one zamieszkują dwie lub nawet trzy dzieci. Jeżeli różnica wieku od spadkobierców mały, pierwszy problem jako taki nie istnieje. Nie ma żadnych problemów i organizacja pokoju dziecięcego dla dzieci różnej płci, gdy dziecko jest znacznie starszy niż inne. Ale jak tylko zamknięciem dzieci w wieku Wprowadź czas tineydzherstva nieuniknionych konfliktów. A rodzice podnosi delikatny problem „prawo” Projektowanie dziecięcego pokoju. Uczmy się, że eksperci doradzają na projektowaniu wnętrz przedszkola dla dzieci różnej płci.

Niuanse psychologiczne

Psychologowie polecam zwrócić wnętrze przedszkola dla dzieci różnej płci, najbardziej wyróżniających między poszczególnymi strefami. Oznacza to, że każde dziecko w pomieszczeniu powinna być prywatna przestrzeń, ale w tym samym czasie – mnóstwo miejsca do zabawy. Problem przywództwa jest nieunikniona, jeśli dzieci są w podobnym wieku. W tym przypadku rodzice powinni być w stanie zaprojektować wnętrze bez zerwania pewnej hierarchii samych dzieci, ale nie podkreślając wyraźnie uprzywilejowaną pozycję jednego z nich.

Jest to wspólny pokój dla dwójki dzieci różnej płci – problem organizacji wnętrza dla maksymalnej ochrony osobistej przestrzeni. U osób genetycznie nieodłącznym ostrożny stosunek do przedstawicieli płci przeciwnej, starając się przełamać intymną przestrzeń „sąsiada” i do ochrony przed taką ingerencją jego terytorium osobiste. To właśnie te niuanse i powinna być punktem wyjścia do planowania wnętrz świetlicy dla dzieci różnej płci.


Regulacje zagospodarowania przestrzennego

Dla braci i sióstr, pożądane jest, aby przeznaczyć dwa jasno określone części pomieszczenia. Zazwyczaj jednostka powierzchni każdego dziecka powinno zawierać łóżko i sejf (gabinet) do przechowywania rzeczy osobistych. Jeżeli istnieje możliwość, że część z przedszkola, gdzie znajduje się okno powinno być wspólny obszar. Tutaj można zorganizować miejsce do nauki, umieścić telewizor i inne meble do domu, który obejmuje podział.

load...

Jeśli okno jest umieszczony tak, że będzie tylko jedno dziecko, masz dwie możliwości dystrybucji poszczególnych strefach. W przypadku wyraźnego przywództwa i agresywny nawet blisko wiek dzieci pokój z oknem, najprawdopodobniej, będzie trzeba dać prowadzenie w tej parze. Przy wystarczającej różnicy w wieku odpowiednim do osiedlania się w tej części najmłodszego dziecka zwykł zasnąć. I jeszcze jedna możliwość – przesiedlić dzieci, w zależności od ich temperamentu. Bardziej spokojne i ciche dziecko będzie czuć się lepiej w dłuższej (nie przechodząc) z pomieszczenia, a jego aktywnego sąsiada, on nie przeszkadza ciągłe chodzenie tam iz powrotem i szybki rozrywką.

Takie strefy pożądane odróżnić wizualnie: każda strefa powinny być oprawione w skrajnych „Malchikova” lub „devochkovom” stylu. Oprócz wizualnego strefie demarkacyjnej pożądane jest, aby zidentyfikować dzieci i dość zauważalny granicę: ekran, krawężnik, stojak. W związku z tym, w pomieszczeniu dla dzieci różnej płci taka granica najlepiej prowadzi się prostopadle do dłuższej ściany bocznej. Oczywiście, możliwe jest, równolegle zagospodarowania, kiedy łóżko jest umieszczony po przeciwległej ścianie, biurko pobliżu okna znajduje się między nimi. Jednak ten podział obudowy, aby strefa osobista jako otwarty i niezabezpieczony, a dzieci w tym samym czasie nie będzie czuć się bardzo komfortowo.

Razem łóżko piętrowe, na tyle dziwnie, nie narusza zasadę indywidualnego zagospodarowania przestrzennego. Sleeper każde dziecko będzie prywatny i ukryte przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. I kwestia doboru poszczególnych stref może być rozwiązany poprzez zorganizowanie na przykład dwóch izolowanych przestrzeń dla klas i przechowywania ubrań, książek i zabawek.

Zasady wyboru mebli

Dokonując pokój każdego dziecka należy kierować się nie tylko ze względu na smak, ale również zasad doboru mebli dla dzieci w każdym wieku. Zwróć uwagę tych zasad.

  • Dziecko w wieku do czterech lat dziecko musi mieć możliwość swobodnie sprzedać głód wiedzy. Meble powinny być lekkie, miękkie, bezpieczne i nie powinny ograniczać ilość wolnego miejsca. Dopasować jasne kolory, ale bez gwałtownych zmian kolorów kwiatów są najlepsze.
  • W ciągu czterech lat, kryteria wyboru meble dziecięce małą zmianę. Jest to czas, aby zorganizować własne stanowisko pracy. Należy zwrócić szczególną uwagę na komfort i bezpieczeństwo mebli: powinien być silny, nie mają rogów i być wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.
  • Ludzkie gusta są utworzone na dziesięć lub jedenaście lat, konieczne jest, aby wybrać meble z udziałem dziecka. Nie jest zły, jeśli meble w przedszkolu nie jest ciężki – w tym przypadku nastolatek będzie mógł zmienić atmosferę w pomieszczeniu w zależności od nastroju.

Opcje układu

Planowanie pokoju dziecka dla dzieci różnej płci musi uwzględniać wiek mieszkańców, ich stylu życia i temperamentu. Rozważmy najczęstsze rozwiązania takiego problemu.

  • Przestronny pokój blisko do wieku dzieci

Jest to najprostsza sprawa. Wnętrze może być planowane zgodnie z życzeniami dzieci i możliwości rodziców. Najprostszym rozwiązaniem – strefy oznaczone kolorami i prywatne organizacje wspólnych obszarów dla gier, komunikacji i szkolenia. Takie rozwiązanie problemu byłoby wygodne nie tylko dla rodziców, ale także dla dzieci. Upewnij się, że obszary pracy były wystarczająco oświetlone i jak się wygodnie i równo. Ściśle mówiąc, tę obserwację prawdziwe dla obszaru spał każde dziecko.

  • Pokój dla dzieci z dużą różnicą wieku

Właściwe jest również do indywidualnego zagospodarowania przestrzennego. I najmłodsze dziecko może mieć bardziej wygodny część pokoju, a starszy zrekompensować tę „niesprawiedliwość” większy obszar swojej strefy. W tym wykonaniu, układ wewnętrzny powinien być podzielony tylko na osobistym powierzchnia dla każdego dziecka. O łącznej powierzchni nierównych wieku, dzieci nie potrzebują i będzie zaspokoić potrzebę komunikowania się w neutralnym terytorium – w salonie, jadalni, kuchni.

  • Mały pokój dla dzieci różnej płci

Tutaj rodzice będą musieli uznać przede wszystkim z małej powierzchni sali ogólnej dla dzieci, a na pierwszy plan wysuwają się z problemem oszczędność miejsca. Wskazane jest, aby zdecydować się na łóżko piętrowe, aw przypadku małej różnicy w wieku dzieci – w kąciku dla dzieci z dwoma pryczach. Generalnie można zrobić pracy, szafki i książek. Mimo to, nie pozbawiać dzieci możliwości mają prywatny: zastanowić się, jak można zaplanować wnętrze mając to na uwadze życzenia. Nawet jeśli tylko stolik nocny lub półka na książki, każde dziecko będzie miało własną rękę.

  • Pokój jest bardzo mały dla dzieci

Miejsce w pokoju naprzeciwko płci dzieci – nie jest łatwym zadaniem. Jednakże istnieją optymalne rozwiązania. Najważniejsze – nie staraj się dopchać do ubraniu dzieci cały pokój. Na przykład, ubrania mogą być przechowywane w ogólnych szafę, książek i podręczników – duży regał w salonie. Wnętrze nawet bardzo mały pokój trzeba zaplanować, z rozróżnieniem obszarów prywatnych dla każdego dziecka. Najbardziej nadaje się do rozwiązywania tego problemu, meble projektant (kabriolet). Zwykle łączy łóżko i miejsce do pracy lub łóżko i szafa. Nie zapomnij o możliwości zagospodarowania wnętrza, stosując inną konstrukcję „przestrzeni życiowej” każdego dziecka.

I pamiętaj, że nawet absolutnie taką samą organizację poszczególnych stref w pomieszczeniu dla dzieci różnej płci nie uchroni ich od konfliktów. Rozsądniej nie dążyć do maksymalizacji zadowolenia wniosków dziecięcych (które są znane nie mają granic) i uczyć dzieci do kompromisu, aby pokazać, hojność i szacunek dla siebie. Nawiasem mówiąc, ta umiejętność z pewnością będzie przydatna w ich dorosłym życiu.

load...