Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Oczywiście, najlepiej, każde dziecko w rodzinie powinien mieć swój oddzielny pokój. Jednak rzeczywistość życia jest daleki od ideału. A jeśli rodzice mogą przeznaczyć cały pokój dla przedszkola (nawet jeden dla dwóch osób), to jest super! W każdym razie, dla samych dzieci. Są to z pewnością łatwe, a nawet chętnie przyjmują perspektywę sąsiedztwie. A głównym zadaniem rodziców będzie w tym przypadku optymalny projekt pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci, dobrych lokali zagospodarowania przestrzennego, a wybór odpowiedniego mebla. Spójrzmy na możliwych opcji dla organizacji przestrzeni dla dzieci, w którym żyć tylko dwa krewnych macicy.

load...

Indywidualny zagospodarowania

Jest to opcja kompromis. Gdyż pozwoli dzieciom jak najwięcej czuć swoją indywidualność i znaczenie. W przypadku indywidualnego zagospodarowania przestrzennego każdego dziecka będą miały swoje własne łóżko, pulpitu i swoją garderobę. Możliwość indywidualnego zagospodarowania przestrzennego – rodzaj Duplex: dwie z tym samym „pokoju” w przedszkolu. Szczególnie odpowiednia opcja w przypadku, gdy istnieje znaczna różnica wieku czy dzieci heteroseksualnych między dziećmi.

Pokój indywidualnego zagospodarowania przestrzennego dziecka jest możliwe nawet w małym pomieszczeniu, czy mogą być wykorzystywane nie tylko jego poziomy, pionowy, ale przestrzeń. Podium o różnej wysokości i przeznaczenia, jak również wysuwne lub zespołu meble są z pewnością pomoże w realizacji tego planu. Jeśli jest to pożądane, dzieci i możliwość umieszczenia tych stref może być umieszczone symetrycznie wzdłuż jednej ze ścianek lub w odbiciu lustrzanym w dwóch częściach pomieszczenia. Poszczególne linie mogą być również oddzielone przegrodami funkcjonalnych lub symbolami.

Gdy urządzenia łóżko prywatnych obszarów wśród dzieci, zwykle zainstalowane przy ścianach równoległych, lub sąsiadują ze sobą. Jeśli masz łóżko przy ścianie, mają prowizoryczny mur: regały, komody. Do izolacji nabrzeża na łóżka mogą być również instalowane zadaszenia. Workspace i przestrzeń do przechowywania poszczególnych stref każde dziecko powinno mieć także własną rękę.

Podział na strefy funkcjonalne

Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci w tym przypadku jest podzielona strefie rekreacyjnej i miejsca pracy. W tym przykładzie wykonania, konstrukcja łóżek dziecięcych w połączeniu, o łóżko w pobliżu, korzystając z łóżka piętrowe lub łóżko-transformatory.

load...

Dwa łóżka są zazwyczaj instalowane w równoległych (plecami do ściany), lub poprzez przesuwanie ich pod kątem prostym względem siebie. Jeśli pomieszczenie nie pozwala na pokój dziecka, aby wycisnąć w jej dwóch koi, rodzice stają się łóżko piętrowe czy meble piętrowe jednostka. Z reguły rodzice są bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania przestrzennego. Ale psychologowie mówią, że łóżko dwupiętrowy podkreśla nierówności między dziećmi. Jednakże, jeśli między nimi spora różnica wieku, jest podkreślenie nie zranić nikogo, ani drugiego. Bo hierarchia stosunków w tej parze jest już ustalone.

Do wspólnego pracy najlepiej jest kupić jeden duży stół z dwoma stołami lub półkami. Dwa oddzielne tabeli bliski (odpowiednik równoległej lub pod kątem) – jest dobrym rozwiązaniem. W każdym razie, to daje możliwość zmiany wnętrza, dzięki czemu transpozycji (jak dzieci są tak kapryśna i tak lubi zmian!). Schowki i odzież w przypadku stref funkcjonalnych powinny nadal być osobiste. Nawet wtedy, gdy szafa jest powszechne u dzieci, potrzebują własnych tabel, komoda i półki.

Meble w pokoju dziecięcym

Jeśli jesteśmy rodzice postanowili wyposażyć pokój dla dzieci do dwóch, a następnie z ich strony byłoby to przestępstwo zaniedbać przekształcony w nowoczesne meble. Korzyści są więc wizualny, warto wydać pieniądze na takich mebli. Sędzia dla siebie, cabrio meble będą:

Zaoszczędzić miejsce w pokoju (składane blaty wysuwnej łóżka, składane krzesła);
Rozwiązać problem wieku (blatu dla studenta, i toczy się spod stołu dla przedszkolaka);
łączą dwa złoża w jednym meblu (sofa do drugiego rozciągania łóżko);
Przynieść dzieciom cieszyć się używając właśnie takich mebli.
Bardzo wygodne tutaj i komponenty meblowe. Cały ten system mebli łóżka, półki i szafki, które pozwalają zaoszczędzić jak najwięcej w pokoju.

Dwupoziomowy mebla lepsze i bardziej korzystne niż przykład wykonania klasycznego łóżka dwupokładowego. W tych jednostkach górne łóżko nie jest powyżej dolnego nabrzeża, i, na przykład, powyżej powierzchni roboczej. Również meble-transformator może połączyć obudowę ze składanym łóżkiem lub blat stołu.

Organizacja przestrzeni

Ważnym warunkiem dobrego wzornictwa dziecięcego przestrzegania pokojowej potrzeb wiekowych. Należy pamiętać, że małe dzieci potrzebują dużo miejsca do gier i zabawek, uczniowie potrzebują miejsca pracy, a oba razem i potrzebują więcej wypoczynkową.

Nie zapomnij także o entuzjazmie dzieci: sport, robótki, lekcje muzyki, malarstwa, wszyscy muszą być rozpatrywane w organizacji przestrzeni przedszkola. A jeśli ten pokój dla dwóch osób, rodzice mogą mieć rozbić głową, aby robić to dobrze, nie tylko z własnego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia dzieci (wszak jest to miejsce dla nich). I będzie to dobry doradca jest powiedzieć dzieciom, że nie tylko, jak ustawić meble, ale jak wybrać schemat kolorów.

Ogólnie rzecz biorąc, pokój dziecięcy dla dwójki dzieci muszą być zaprojektowane zgodnie z życzeniem jego przyszłych mieszkańców. A głównym zadaniem rodziców – w celu zapewnienia, że ​​żadne dziecko nie czują się pozbawieni. Dlatego najlepiej jest dla dzieci do nabycia tego samego meble i inne meble. I aby ich przestrzeń osobistą potrafią indywidualnie i niezależnie od siebie.

load...