Pokój dziecięcy dla dwójki dzieci, separacji lub zjednoczenia?

Zawartość:

Dziecko w rodzinie – to jest szczęście! I dwoje dzieci – podwójne szczęście! Tylko dwukrotnie, niestety, nie tylko szczęście rodziców, ale także problem: zarówno psychiczne i fizyczne. I podwójnie zwiększa odpowiedzialność rodziców i ich skomplikowane zadanie edukacji i zapewnić szczęśliwe dzieciństwo ich potomstwa. Nie ma znaczenia, który masz w rodzinie rośnie: dwie dziewczyny, dwóch chłopców lub dzieci heteroseksualnych. Moja głowa jest spinning, a nawet rodziców w rozwiązywaniu najbardziej pozornie prostych zadań.

load...

Na przykład, jak zorganizować wnętrze pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci? Jak pomieścić interesów każdego dziecka? Jak zrobić wygodną przestrzeń życiową dla dwójki dzieci i to nie boli któregokolwiek z nich? Podobnie jak w przypadku projektowania wnętrza małe (zazwyczaj) z pokoju, osiedlił się w jej dwoje dzieci, a wraz z całą niezbędną mebli? Spróbujmy rozwiązać ten problem. I uczynienie jej, jak się okazuje, nie jest tak dużo, ale nie wystarczająco.

Zasady ogólne

Najpierw trzeba nauczyć się ogólne zasady organizacji przestrzeni przedszkola. Po pierwsze, takie pomieszczenie powinno być pełnoprawnym siedlisko dziecko. Biorąc pod uwagę, że prawie cały swój wolny czas w ścianach domu dziecko będzie spędzać w tym pomieszczeniu, powinna ona służyć jako specjalne pokoje: sypialni, gabinet, gry. Planując wnętrze powinno uwzględniać interesy i zainteresowania dziecka i znaleźć w nim miejsce na wszystko, na przykład w rogu sportowych lub mini-sklep.

Dlatego wnętrze pokój dziecięcy powinien być podzielony na obszary funkcjonalne. Nawiasem mówiąc, ta metoda jest w aranżacji wnętrz jest nazywany podział na strefy funkcjonalne. W pokoju dziecięcym trzeba zapewnić co najmniej dwie strefy – praca i spanie. W razie potrzeby, a możliwa liczba stref może być zwiększona i zorganizować kolejne miejsce do pracy oraz miejsce do zabawy. Oczywiście, wszystko zależy od wieku dziecka oraz od wielkości pomieszczenia, a od swojego pierwotnego planu. A jeśli planuje wnętrze przedszkola dla jednego dziecka, rodzice ten problem jest rozwiązany dość łatwo, wnętrze pokoju dla dwójki dzieci jest o wiele trudniejsze do zorganizowania. Jakie opcje są dostępne?

Podział

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla samych dzieci. W tym przypadku, każde dziecko ma swój własny pełnoprawnym część pokoju, również podzielony na obszary funkcjonalne, jak pokój w pokoju. Warianty separacji zależy od wieku i płci dzieci. Dla dzieci tej samej płci bliskich w wieku psychologowie zalecają robi identyczne „pokoik”, dzieląc dziecko na równe części i dostarczyć taką samą meble. W tym przypadku, każde dziecko ma swoje własne łóżko, stół do pracy i swoją garderobę i książek. W tym przypadku, pokój dziecka nie jest wznoszenie dodatkowe bariery, a nie ustawić ekran

load...

Bardzo wygodne dla dzieci pokojowej podziałem na poszczególne połowy czy domu w tym dzieci do rodzeństwa lub dzieci z Gay dużej różnicy wiekowej. Tutaj jest to dopuszczalne nierówny podział połówek osobowych: dzieci rozwinęły hierarchię w związku, a jeden z nich jest liderem.

Takie planowanie pokój dla dwójki dzieci w nim odpowiednie nie tylko partycje, ale również inny zestaw mebli. W „pokoju” najmłodsze dziecko konieczne jest zorganizowanie pole gry, a połowa starszych – miejsce do praktyki. Psychologów i projektanci pokojowej takie planowanie dzieci i polecić inną kolorystykę. W tym przypadku połowa dzieci zostaną podzielone nie tylko w rzeczywistości, ale wizualnie.

Oprócz mebli dla dzieci trzeba dbać o dzieci półmroku. Z wyjątkiem centralnego na suficie w każdej części pomieszczenia muszą być dodatkowe źródła oświetlenia. Potrzebne przy łóżkach nocne, a także światła w obszarze roboczym lub bawi.

Unia

Pełny lub częściowy związek stref funkcjonalnych jest dozwolone w pokoju dla dzieci w różnym wieku i płci, jak i tej samej płci i podobnych dzieci wiekowych. Wnętrze pokoju dla dwóch podobnych rodzeństwa wieku można połączyć wszystkie obszary funkcjonalne. Oznacza to, że planowana jest następująco: całkowity sypialny z dwoma łóżkami lub łóżkiem piętrowym, wspólnej przestrzeni do pracy z dwoma stołami i wspólnej przestrzeni do zabaw i rekreacji.

Częściowa konsolidacja oznacza tylko jeden wspólny obszar lub ogólne meble do domu. Na przykład, sypialny mogą być wspólne, ale biurka i szafy będą tworzyć dwóch oddzielnych stref. Jeśli dzieci są heteroseksualne, ale podobny wiek, należy podzielić je sypialną oraz część studium, aby ogóle. Pokój dla dzieci z dużą różnicą wieku pozwoliło również sypialni Union, ale tylko wtedy, gdy wnętrze jest planowane na dwóch braci i sióstr.

W przypadku częściowego lub całkowitego zjednoczenia obszary funkcjonalne nadal trzeba zostawić prywatny dla każdego dziecka. Nie można całkowicie zaprzeczyć ich indywidualnej przestrzeni. Niech to będzie tylko stoliki i półki na ścianach. Nawiasem mówiąc, wprowadzenie wspólnej szafie przedszkola mogą być podzielone na poszczególne strefy wnętrza szafy.

A jednak. Nigdy (nigdy!), Nie należy ignorować życzenia dzieci w tworzeniu planu i zaprojektować pokój dziecięcy. Jest to szczególnie ważne, gdy projekt pokoju dla dwójki dzieci. Po tym wszystkim, w tym pokoju, aby żyć. A w nim powinny być wygodne i komfortowe. A dzieci powinny być pod wspólnym życiu i „komunalnych” współistnienia rozwijać jako osoby. A zadaniem rodziców – aby ten wysiłek i wykorzystać całą wiedzę i możliwości. Sukcesy w rozwiązywaniu trudnych problemów rodzicielstwa!

load...