Pokój dziecięcy dla dwóch dziewczynek. Stworzenie komfort!

Zawartość:

Ach, kto, jeśli nie my, były fidgets, bagaż lub Tichonow-nieśmiały, wiedzą, jak ważne jest, aby mieć prawdziwą dziewczyną lub siostrę? A jeśli siostra staje się przyjacielem, można przyjąć, że życie jest dobre! A jeśli ty i twoja siostra też dzielić pokój z podwójnym dziewicę … Chociaż, nie ma już o szczęście w życiu debatować możliwe. Dwie panie (nawet małe damskie) nieuchronnie dzielą terytorium i konflikt nad jego należycie wykonanego i zorganizowanym wnętrzem. Więc jeśli w twojej rodzinie dorasta dwa przyszłą Panią, kwestię organizacji współistnienie dla rodziców dziewczynka dostaje przewagę: proszę każdy chce, i jak to zrobić to nie jest całkiem jasne.

load...

Z jednej strony, dwóch gejów więźniowie pokoju dziecięcego uprościć zadanie rodziców: po wszystkim, dwie dziewczyny, mają podobne zainteresowania, podobne problemy. Ale z drugiej strony … ważne jest, aby każde dziecko miało swoją własną przestrzeń, ważne jest, aby stanąć na własnych wyobrażeń o pokoju, to ważne jest, aby rozumieć i spełnione w ambicjami swoich dzieci jest. A jeśli dwoje dzieci? Jak wyposażyć pokój dla dzieci, biorąc pod uwagę indywidualność każdego dziecka? Spróbujmy dowiedzieć się, że przy tej okazji poinformować profesjonalnych projektantów, psychologów i nauczycieli oraz w jaki sposób, biorąc pod uwagę to rada, zaprojektować wnętrze pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek?

Podstawy projektowania dziecięcego pokoju

Po pierwsze, zrozumieć dla siebie pedagogicznych i psychologicznych wymagania dotyczące rejestracji pokoju dziecka w ogóle. Rodzice zastanowić się, jak udekorować wnętrze dziecka, należy zdawać sobie sprawę z jednej ważnej niuansów. Faktem jest, że dla dziecka własnego pokoju – takie same jak w pozostałej części domu dla osoby dorosłej. To można wybrać, gdy idziesz spać (lub nie spać w ogóle), gdzie kolacja (w kuchni, w jadalni lub w salonie), gdzie odpocząć po pracy (na łóżku z książką lub na kanapie przed telewizorem). Dziecko pozbawione takiego wyboru. Dla niego w domu przeznaczono na cały pokój (lub rogu) i to, gdzie spędza większość swojego czasu wolnego od pracy i spacery.

Ponieważ psychologowie doradzają i projektanci praktykowane metody funkcjonalnego zagospodarowania przestrzennego we wnętrzu pokoju dziecka. Tradycyjnie, wnętrze dziecka musi być podzielony na trzy strefy: obszar sypialny, strefie rekreacyjnej i sportowej. Najwygodniejszym sposobem dystrybucji tych stref, w zależności od jasności pomieszczenia. W najciemniejszej części zorganizować miejsce do spania, a pozostały obszar podzielony na strefy odpoczynku i nauki.

load...

W organizowaniu przestrzeni dla klas stosując się do rad tej samej psychologii. Nie polecam (komputer) stół roboczy tak, że siedzący za nim dziecko nie odwrócił się do drzwi. Dzieci instynktownie boją nagłe pojawienie dorosłej, nawet jeśli nic nie robić zabronione, ale może mieć również wpływ na ogólną kondycję dziecka, powodując niewytłumaczalny (dla niego), niepokój i dyskomfort.

W organizowaniu psychologów strefy snu zaleca się stosowanie zadaszenia i daszki nad łóżkiem, bo leżąc w łóżku dziecka wolnej przestrzeni pionowej wydaje się naprawdę ogromny na niego, zastraszenia i sprawia, że ​​przeżywa ten sam dyskomfort. Dlatego dzieci są tak lubi piętrowe łóżka na najwyższym piętrze do sufitu bliżej, a dolne piętro ma swój własny „dach”.

Dokonywanie wnętrza dziecka, rodzice również nie powinny pozbawiać prawa dziecka do prywatności i przestrzeni prywatnej. Więc nie zabraniają dzieciom trzymać w swoim pokoju taynichki mały, tak, niech nie jasne, że znasz swoje miejsce pobytu. Lepiej: będzie można dyskretnie monitorować tajne myśli swego dziecka, nie mówiąc już o kwestię etyki i pedagogicznie takiego odbioru – temat do innej rozmowy.

Jeśli chodzi o oświetlenie w przedszkolu, zdobiona wnętrza z potrzeby kilku grup światła. Na przykład, w tradycyjnym żyrandolem sufitu lub wbudowanym oświetleniem (sufit, zbyt) mogą być stosowane jako główne źródło oświetlenia. Nadal konieczne jest umieszczenie oświetlenia na biurko, gdzie pożądane jest, aby zorganizować lampę ruchomy rozproszonym świetle, ale na biurku komputer, a nawet umieścić podświetlenie monitora. I ostatnia ważna grupa światła – oświetlenie noc: wiele dzieci na ogół nie mogą spać bez światła. Dlatego lampy z nie jasne lampy, lampy podłogowe lub światła otoczenia „gwiaździste niebo” w nocy światła na suficie w pokoju dziecięcym są niezbędne.

Dokonywanie wnętrza dziecka, dbać o przyjaznych dla środowiska materiałów wykończeniowych, mebli i elementów wewnętrznych. Spróbuj użyć wyłącznie materiały naturalne, bezpieczne i przyjemne w dotyku. Ponadto, wszystkie meble w pokoju dziecięcym powinno być także bezpieczne: stałe i bez ostrych zakrętów. I, oczywiście, w jak najmniejszym stopniu we wnętrzu syntetycznych tkanin.

Biorąc pod uwagę te wymagania, można przejść bezpośrednio do projektowania sali większość dzieci zaprojektowany dla dwóch dziewczynek. Rozważenie możliwych wariantów projektowych, które mogą być urządzone wnętrza pomieszczenia.

Wnętrze przedszkola dziewczynki, gdzie dzieci są prawie w tym samym wieku

Po pierwsze, dla dwóch gejów dzieci mogą organizować łączny sypialne, niezależnie od tego, czy to chłopiec, czy dziewczynka. Oczywiście, nie ma potrzeby, aby położyć je spać w tym samym łóżku, ale umieścić obok łóżka, jak to możliwe, a nawet konieczne. Ta strefa może być wspólne, ale nie koniecznie razgorazhivat ekran fluidalnym lub nocną. Wręcz przeciwnie, dziewczyny będą chciały posekretnichat w ciemności w nocy, i to jest możliwe (i bardzo prawdopodobne!) To byłoby podejść do tego w jednym łóżku. Ale stoliki (jeśli wnętrze zakłada ich obecność) trzeba dokonać indywidualnej: mimo wszystko, niektóre nie ma prywatności, których należy przestrzegać. Dobrym rozwiązaniem byłoby łóżko organizacja i łóżko piętrowe (dlaczego dzieci jak te łóżka – patrz wyżej). W tym przypadku (całkowita powierzchnia spania), choć będą one współpracują miejsca, nawet z dwoma biurkami, ale przylegających. Tylko wtedy będziesz miał okno i podzielić równo, umieszczanie tablic w tej samej okolicy.

Jeśli dziewczyna jest wciąż zbyt mała, a zapotrzebowanie na miejsca pracy w przedszkolu nie, a następnie zorganizować dużą powierzchnię do gier. Tutaj można umieścić prawdziwy dom dla dzieci lub plac zabaw, gdzie dziewczęta chętnie grać córki i matki (i na pewno to zrobi). Stolik dla dzieci, gdzie można „przyjmować gości”, kuchnia grać, czytać, rysować czy robótki. Nie ingeruje w pokoju dziecka dla dwóch dziewczynek i strefie sportowej: niech być przyzwyczajony formularza. Może to być wspólne drabinki lub nawet specjalnie przeznaczone do urządzeń do użytku domowego sportowej. Nie myśl, że dziewczęta są zadowoleni z gry z lalek lub linkę: zbyt lubią go brykać i potrzebne.

Szafa, regał na książki i zabawki mogą być również wykonane w powszechne. Wystarczy wybrać każdą dziewczynę, aby umieścić swoje własne rzeczy. I, oczywiście, lustro! W pokoju dziecięcego dla dwóch dziewczynek muszą być lustro, i, ewentualnie, toaletkę, jeśli dziewczęta osiągnęły wiek nastoletni.

Co do kolorystyki wnętrza, te same psychologowie zalecają koniecznie uwzględnić życzenia account dzieci. Ale aby osiągnąć kompromis z niedopasowaniem smaków może zaprojektować wnętrze z kolorowymi obszarami lub pozostawienie dziewczyny, aby wybrać schemat kolorów dla poszczególnych elementów wnętrza: koce na łóżku, na przykład, każda z sióstr może być innego koloru.

Wnętrze dzieci w różnym wieku dla dziewcząt

Kiedy duża różnica wieku, siostry (cztery lub więcej lat), a następnie zorganizować wnętrze swoich pomieszczeniach trzeba zupełnie inaczej. W tym przypadku, psychologów polecam nie funkcjonalne, a indywidualny wewnętrzny podział na strefy. Pomieszczenie powinno być podzielone na dwie równe części, z których każda będzie w obszarze prywatnym dziecka. Potrzeba ta wynika nie tylko bardzo różna dla dziewcząt, ale także względami wygody.

Gdy różnica wieku jest na tyle duża, a jedna z sióstr są jeszcze bardzo małe, a drugi to uczennica, wnętrze musi być podzielony na oddzielne pokoje wirtualnie. Granica powinna być nie tyle wizualnym jak namacalna. W tym przypadku indywidualne dziewcząt rozgraniczenie stref może być, na przykład, przy użyciu wysokiego składowania czy nawet dwa regały. Jednak ten podział jest właściwe, gdy w pokoju z dwoma oknami lub jednym oknie jest na długiej ścianie. Zamiast regałów można prześledzić przelotowy umieścić ekran lub partycji.

Każda połowa będzie pokoju pełnym dzieci ze swojego miejsca do spania, miejsce do gier i zabaw, miejsce do przechowywania rzeczy. Jeżeli powierzchnia pomieszczenia nie pozwala zorganizować wnętrze w ten sposób starają się podzielić dziecku na dwie części, z których jedna będzie w łóżku, zarówno dla dziewczyn i gry obszar dla najmłodszych, a druga część make „biuro” starsza siostra. Lub podzielić pokój na trzy strefy: spania, pracy i gier. Ale w każdym przypadku, gdy starsza dziewczyna się jego pracy, a także miejsce do przechowywania produktów higienicznych, kosmetyków i innych nastoletnich rzeczy, do których młodsi jeszcze nie wzrosła.

Jak dla estetycznego i artystycznego element pokoju dziecka, a potem znowu, należy wziąć pod uwagę życzenia dzieci. A jeśli młodszy może nadal szczerze zaufać smaku, starsi, częściej buntują się przeciwko narzuconej jej wnętrzu koncepcji projektowej. I ważne jest, aby pokazać elastyczność i mądrość.

Skomplikowane? Co o tym sądzisz? Rodzice na ogół trudne. Ale żyć w tym pokoju, nie masz, ale twoje dziewczyny! Więc na pewno nie będzie w stanie iść na kompromis, nawet kosztem własnych ambicji. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób można dać dzieciom zrozumieć, że aby liczyć się z ich zdaniem i dlatego kocham. Czasami jest to takie dowody miłości rodzicielskiej i dzieci nie wystarczy. Więc nie rób im nieszczęśliwy, nie faworyzując ich wybrany kolor tapety lub podłogi. Wierzcie mi, to też nie tak łatwo w tym trudnym życiu. Miłość! I być kochanym.

load...