Pokój dziecięcy dla dwóch chłopców

Zawartość:

Zdarza się, że rodzice nie zwracają wystarczającej uwagi do aranżacji pokoju dziecięcego. Jest to motywowane różnych przyczyn, z powodu braku pieniędzy na zwykłe lenistwo. Ale dzieciństwo – to doskonała okazja do wspaniałej gry, zabawy i radości. I co dziecko będzie interesująca żyć w pokoju z bezpłciowy szarej tapety? Jaki cud może się zdarzyć w tym pokoju? Dlatego nie bój się eksperymentować i kolory wypełnienia życie swoich dzieci. To bardzo ważne dla nich.

load...

Robiąc miejsce dla dzieci – jedno z największych wyzwań w tworzeniu wnętrza mieszkania. A jeśli chcesz urządzić pokój dla dwóch chłopców, którzy różnią się nie tylko od wieku, ale także entuzjazm, decyzja staje się jeszcze trudniejsze. Jak zaplanować wnętrze pokoju dziecka, aby spełnić wymagania psychologów, projektantów, a nawet same dzieci? Spróbujmy znaleźć optymalne rozwiązanie razem.

Jak wybrać kolorystykę?

Najważniejszą rzeczą jest starać się nie sporządza wewnętrzną przestrzeń, hołd dzisiejszej mody. Weź podstawę swoich chłopców fantasy, ich hobby i zainteresowań. W rezultacie, można dostać pokój przytulny i wygodny dla dzieci, a planeta będzie dwa szczęśliwe chłopcy anymore. Kolorystyka – to pierwsze co należy zwrócić uwagę wybierając się do wnętrza pokoju dla dziecka. Kolor jest bardzo ważny dla dzieci, ponieważ reagują na nią inaczej niż dorośli. Im mniejsze dziecko, tym bardziej żywy kolor jego remis.

Oczywiście, nie powinniśmy zapominać, że wraz z wiekiem, preferencje kolorystyczne dzieci się zmieniają. Więc nie opuszczają wnętrze pokoju dziecięcego niezmienionej zbyt długo. Jakie kolory jak naszych chłopców? Spróbujmy zrozumieć.

load...
  • Dla dzieci w wieku przedszkolnym suit łazienkę z dominującym kolorem czerwonym;
  • Od 7 do 11, i dzikiego rozkoszy powodują pomarańczowy, zielony lub żółty kolor;
  • Po 12 roku życia dla chłopców jest odpowiedni pokój w odcieniach niebieskiego;
  • Projekt pokoju dla nastolatków może być wydane w fioletowym i innych ciemnych kolorów.

Wybór kombinacji kolorów, spróbuj znaleźć tak zwany kompromis. Nie trzeba dużo jasnych kolorach – od ich dziecko będzie zmęczony, nawet jeśli te odcienie i najbardziej kochanym. Nadmiar ciemne kolory będą uciskać dziecka. Ale zbyt jasny pokój – to nie jest dokładnie estetycznie dla chłopców. Najlepiej jest wybrać kojące kolory, które są blisko siebie w tonie.

Dokonywanie wnętrze pokoju dziecka, rodzice często wolą tematycznym wystroju poświęcony bajce lub ulubiony chłopców kreskówek. Tak, to jest piękne. Ale nie powinniśmy zapominać, że dzieci szybko rosną, a na rok lub dwa tego projektu będzie dla nich mogą być już nieaktualne.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z „Fabulous” projekt, wybrany jako elementy wystroju plakaty, naklejki, zasłony, pościel i koce. I ściany, podłoga i sufit zrobić neutralny kolor. Wtedy będziesz w stanie szybko zastąpić jeden temat na inny, po prostu odebrać nowe elementy.

Pokój zagospodarowania

Mama dwóch chłopców wiemy, jak trudno jest je pogodzić. Chłopaki nie mogą dzielić się absolutnie wszystko, począwszy od zabawek na półce w szafie. Aby miotu pomiędzy dzieci tak małe jak to możliwe, pożądane jest, aby podzielić pokój na dwie prywatnych terenach. Wyznaczyć każdy, można użyć pewnego kolor. Albo po prostu zorganizować meble po obu stronach sali. Najważniejsze – aby dać dziecku do zrozumienia, że ​​ma swoje własne miejsce w świecie.

Ale zabaw podzielić niekoniecznie jest lepiej zabrać dzieci wystarczająco dużo miejsca, aby spędzić razem czas. Oczywiście, jeśli są wolne metrów kwadratowych dla każdego dziecka do złożenia odrębnego plac zabaw nie jest trudne. Ale może to doprowadzić do tego, że chłopcy nie będą spędzać czas razem i oddzielone od siebie.

Ogólnie rzecz biorąc, kompleks przedszkola Wnętrze jest po prostu fakt, że konieczne jest, aby wziąć pod uwagę interesy tych dwóch osobowości. Musi więc być wspólny obszar, który zjednoczy dzieci. A ona nie musi być odtwarzany. Być może nie jest to miejsce, w pomieszczeniu stworzyć kącik sportowy – ta opcja jest bardzo odpowiednie dla dwóch chłopców. Co ważne, nie zapomnij, jeśli strefowego pokój za pomocą różnych kolorów, a następnie całkowita powierzchnia musi uczestniczyć w obu tych kolorach. Czy można zrobić to nowy ton, co jest korzystne dla obu chłopaków.

Sporo chłopca dzieci zabawek. A pod koniec dnia, wszystkie te skarby są wszędzie, nie tylko w jego miejsce. Aby pomóc dzieciom w nauce, aby oczyścić swoje rzeczy można zrobić oddzielną sekcję do przechowywania rzeczy osobistych. Podzielić półki można nie tylko ubrania, ale także miejsce do przechowywania drobnych rzeczy: ołówki, płyty CD, glina, farb i papieru kolorowego. Że dzieci wiedzą dokładnie, co należy do kogo, wszystko może być wyznaczony ulubiony kolor każdego z nich.

Nawiasem mówiąc, psychologowie nie polecam strefowego przestrzeni barw o ponad 50 procent. Jeżeli pomieszczenie jest barwiony ściany, wykładziny podłogowe powinny być jednostajne i vice versa. Oryginalny rozwiązaniem jest wielobarwne konstrukcja okien – gdzie każdy odcień ma inny odcień.

Gdzie będziemy spać? wybór łóżek

Z wnętrza pokoju dziecięcego Przeznaczenie gruntu wpływa bardzo dużo. Ale co, jeśli metrów kwadratowych bardzo mało? W tym przypadku łączna powierzchnia może stanowić część sypialną. Łóżko piętrowe nadaje się do tego celu idealnie. Wystarczy pamiętać, że w pomieszczeniu o wysokości sufitu mniejsza niż 2,5 m, to nie jest zalecany do spania na drugim piętrze – dziecko będzie bardzo gorąco.

I kolejny ważny punkt: dziecko śpi na pierwszym piętrze, mogą odczuwać presję psychologiczną brata śpiącego na podłodze powyżej. Aby tego uniknąć, psychologowie polecić ofertę dzieciom grę podziału. Po pewnej liczbie mieszkańców dni musi zmienić podłogi. Niektórzy producenci mebli dziecięcych musi słuchać rad psychologów i niech łóżko z małym przemieszczeniem drugim piętrze. Taka konstrukcja eliminuje potencjalną presję psychologiczną.

Jeśli wielkość mieszkania jest wszystko w porządku, można traktować dzieci i wybrać łóżko jako ulubione zabawki: rakiety, samochody i łodzie podwodne. W przypadku zakupu szopka w ostatecznej wersji uważasz za zbyt kosztowne, a następnie wykorzystać swoją wyobraźnię, farby i umiejętne ręce ojca. Takie podejście będzie obrócić głowę dowolnego miejsca do spania w samochodzie wyścigowym lub na pilocie zdalnego sterowania samolotu.

Meble we wnętrzu dziecka

Przy wyborze mebli do pokoju dziecięcego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Jest uważane za przyjazne dla środowiska meble wykonane z naturalnego drewna: dębu, buku lub sosny. Ostatnia opcja jest najbardziej krótkotrwały, tyle wstrząśnięty. Ale jeśli podnieść wnętrze dla dziecka do dwóch lat, sosna idealnie pasuje. Jest tani, a dziecko będzie dorastać znacznie wcześniej niż czas, aby umieścić meble szkody.

Najbardziej opcja budżet jest uważany meble wykonane z płyt wiórowych, MDF i sklejki. Ale życie jej stosunkowo niewielka. Zanim zdecyduje się na konkretnej meble, przeczytaj zaświadczenie o nim. Zauważ, jak to jest bezpieczne: jeśli nie ma w nim ostre rogi i krawędzie, wkłady szklane. Niepożądane dla pokoju dziecięcego części wystających i okucia. Meble powinny być tak stabilne, jak to możliwe i upewnij się, że pasuje do wieku i wzrostu dziecka.

Zrozumiałe jest, że dwóch chłopców trudno byłoby znaleźć odpowiednie meble zarówno na raz, ale aby znaleźć kompromisowe rozwiązanie jest zawsze możliwe. Najważniejszą rzeczą w tworzeniu unikalny projekt pokoju dziecka – to, w jakim nastroju zbliżania się ten proces. Włóż we wnętrzu pomieszczenia cała moja miłość do dzieci, to są z pewnością będzie komfortowy i przytulny w świecie stworzonym dla nich.

load...