Podstawy prawidłowego odżywiania – klucz do zdrowia i urody

Zawartość:

Podstawy dobrego odżywiania były znane ludziom od czasów starożytnych. Niestety, tempo współczesnego życia dyktuje swoje warunki, a ludzie zapomnieli prostą prawdę. I bardzo na marne, ponieważ jego stan zdrowia zależy od władzy ludzi, bezpośrednio. Dziś chcemy przypomnieć o podstawowych zasadach dobrego odżywiania, które mogą pomóc uniknąć wielu problemów.

load...

Należy zauważyć, że wszystkie następujące dane przeznaczone dla zdrowych dorosłych ludzi. Dzieci, młodzież, kobiety w ciąży i karmiące, osoby cierpiące na różne choroby przewlekłe – wszystkie z nich muszą skonsultować się z dietetykiem, który pomoże Ci wybrać najlepszą żywność, która będzie korzystna dla ciała.

Odżywianie i zdrowie

Nie jeść, że szlam produktów – organizm musi je strawić. Wiesz, że trawienie pokarmu wymaga organizm z ogromnymi kosztami energii? W związku z tym, można jeść tylko wtedy, gdy organizm jest gotowy wydać tę samą energię. Dowiedz się o tym po prostu jako niewątpliwym sygnałem – uczucie głodu. W przeciwnym razie, nie warto, bo jedzenie będzie oczywiście nie jest dobra – po prostu przeciążać organizmu.

I uczucie głodu powinno być realne, a nie wymyślone. Chciałbyś homara? Hmm .. Myśl i czy chcesz kawałek zwykłego chleba? Jeśli nie, to nie jesteś naprawdę głodny. Gdy głód jest wystarczająco silny, na myśl o kawałku chleba lub ziemniaków zacząć się ślinić.

load...

Ponadto, nie jeść bezpośrednio po ciężkiej pracy i wysiłkiem fizycznym. Nawet jeśli czujesz silne poczucie głodu, należy odczekać co najmniej 30 minut – w przeciwnym razie jedzenie nie będzie uczucie pełności i dyskomfortu w przewodzie pokarmowym. To samo odnosi się do stanu emocjonalnego osoby – jeśli overexcited, niepokoju lub strachu, posiłek należy unikać tak długo, jak nie uspokoi.

Po jesz też nie powinno być zbyt dużo naraz masy ciała – odpoczywać co najmniej 10 minut. Oczywiście, nie oznacza to, że trzeba położyć się na kanapie – można, na przykład, do mycia naczyń. Zastosowanie podwójnej – a dla ciała w użyciu, a naczynia czyste.

Jest to często można zaobserwować próby paszy osoba doświadcza dyskomfortu. Argument, we wszystkich przypadkach, w przybliżeniu taka sama – organizm potrzebuje siły do ​​walki z chorobą. Ale w rzeczywistości tak nie jest – siłą karmione człowiekiem, jesteś pozbawiając te siły, ponieważ organizm musi wydatkować do strawienia już rzadkością, ponieważ energii choroby. Więc pamiętaj, raz na zawsze – jeśli twój organizm potrzebuje jedzenia, pyta ją – ludzką pacjenta pojawia się uczucie głodu. Przestrzegając tych prostych podstawy prawidłowego odżywiania, będzie znacznie rozjaśnić swoje życie.

Żywności Kultura

Żywność kultury – to nie jest pustym frazesem. Po tym wszystkim, bez niej temat prawidłowego odżywiania i nie można mówić, jak wiesz. Istnieje kilka prostych zasad, których znajomość jest bardzo przydatna w przyszłości:

 • Smak i wygląd żywności

Jaki jest obiad współczesnego człowieka? W większości przypadków, to jest coś, bezkształtna, wykonany z półfabrykatów – takich jak pierogi czy klopsiki. Dla organizmem wyczuć od tego obiadu nie będzie wystarczające, wierz mi. No, może radować się komórki tłuszczowe – w rzeczywistości ogromne ilości kalorii są gwarantowane! Pierwsza zasada – jedzenie powinno być smaczne, ale to oznacza, że ​​trzeba gotować samemu. Po drugie, ważna rola potraw projektowych – powinna być również przyjemne.

 • Naczynia i stołowe

Kohl Skoro mówimy o estetyce, nie wspominając już o kuchni i przy obsłudze zaczęło. Przejrzyj swoje talerze i kubki – dania z pęknięć i Scherbinka miejsce w kosza! To nie ma znaczenia, że ​​ten kielich daliście dziewczynę i talerz, który przyniósł z podróży. W skrajnym przypadku, jeśli są zbyt drogie, oczyścić je w szafce. Wszystkie potrawy muszą być piękne i miłe dla oka. To samo odnosi się do stołu porcji – stolca przez kanapie przed telewizorem nie jest odpowiednia. Spread piękny obrus, serwetki dekoracyjne kupić umieścić bukiet kwiatów w końcu. Być może jest to nieco kłopotliwe, ale wkrótce będziesz się przyzwyczaić.

 • Korzystanie sztućce

Na stole powinno być nie tylko widelec, nóż i serwowania – jest to warunek! I nawet ponieważ zastosowanie sztućców powinny móc każdej osoby, ale także dlatego, że ostrza powoduje, który je powoli. Oznacza to, że żywność będzie bardziej dokładnie żuć, co jest bardzo ważne! Słabo żuć jedzenie jest praktycznie nie wchłania się i tylko szkodzi organizmowi.

Nigdy nie jedz w podróży, a jeśli nie jesteś w pośpiechu – znaleźć czas dla normalnego posiłku zawsze jest możliwe. Jeśli masz zły nawyk czytania podczas jedzenia lub oglądania telewizji, konieczne jest, aby zrezygnować z. Jeśli twoja uwaga jest odwrócona od żywności, bardzo wysokie ryzyko przejadania się, ponieważ nie zauważy sygnał organizmu, że jest pełny. Nawiasem mówiąc, przepis stwierdzający, że od stołu, trzeba obudzić się trochę głodny, wciąż nie został odwołany – uczucie nasycenia przychodzi po około 15 minutach.

 • Nie przygotować się do wykorzystania w przyszłości

Co o tym sądzisz, co większość kobiet w weekend? To prawda, przygotować rezerwę niemal przez cały tydzień. Jednakże, należy starać się unikać – gotować w jednym czasie. Wszakże w gorącej płycie nie ma absolutnie nic użyteczne, ale wszystkie te same kalorie feralnego.

 • Miej oko na temperatury żywności

Jest to negatywny stan jamy ustnej i błony śluzowej żołądka wpływa zbyt gorące lub zimne jedzenie. Optymalna temperatura żywności nie powinna być niższa od temperatury pokojowej, lecz również do spalania wargi w żadnym wypadku nie powinny. Nawiasem mówiąc, na przemian gorąco i zimno żywności, takich jak kawa i lody, też, nie jest zalecane.

Posiłków

Nie wolno nam zapominać, że jest to bardzo ważne i posiłków. Po tym wszystkim, biologiczne rytmy ciała wciąż nie został odwołany. Oczywiście, mówimy o idealnych harmonogram posiłków, ale jako tryb dzień w ogóle inna, trzeba dokonać niewielkiej korekty na wiatr, że tak powiem.

 • śniadanie

Znana maksyma nalega, aby zjeść śniadanie. Jednakże, ostatnie badania żywienia wykazały, że w praktyce sytuacja jest odmienna. Zbyt zajęty jedzeniem wcześniej niż dwie godziny po przebudzeniu, jest to rodzaj stresu dla organizmu. I to potwierdza ogromną liczbę ludzi, którzy mówią, że rano nie ma potrzeby poprzez życie, niechętnie.

Oczywiście, jeśli się rano do pracy, nadal muszą jeść. Ale niech będzie proste śniadanie – jajka na bekonie nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale do pracy, wziąć coś do jedzenia, tak aby nie cierpieć z powodu głodu aż do obiadu. To prawda, że ​​przekąska powinna być lekka wystarczająco tak aby nie przeciążać organizmu.

 • Lunch

Ale na obiad można zrobić prawdziwe święto brzucha – oczywiście w granicach rozsądku. Było to w porze lunchu można sobie pozwolić na posiłek kwadratowy – dania mięsne, dietetycy zalecają spożywanie w tym czasie. Optymalny przedział czasowy na obiad – wynosi od 13,00 do 14,00 godziny. Jeśli posiłek w pracy, upewnij się, że kolacja była zakończona.

 • Kolacja

Prawie wszyscy są przekonani, że ostatni posiłek powinien być e później 18:00. Ale w rzeczywistości, ten stereotyp jest bardzo źle – to traci swoje znaczenie, gdy większość ludzi przestało chodzić spać o 21.00. Właściwie kolacja powinna być nie później niż trzy godziny przed snem. Więc wszystko zależy od harmonogramu. Idź do łóżka o północy? Tak więc można czuć się swobodnie na kolację o 21.00. A przed snem można wypić kubek jogurtu lub soku – tylko nie zapomnij umyć zęby.

Jesteś tym, co jesz

Dieta współczesnego człowieka jest przerażająca – temat prawidłowego odżywiania i nie może mówić. Więc jeśli chcesz zacząć jeść naprawdę dobrze, trzeba będzie radykalnie zmienić swoje menu. Powinny być wyłączone z nim:

 • Wszelkie konserwy, czy ryb, mięsa lub warzyw.
 • Środki konserwujące i sztucznych barwników.
 • Wszelkie półprodukty.
 • Wszystkie, z wyjątkiem sosów śmietaną i musztardą.
 • Kiełbasy, w tym kiełbasek. I nie ma znaczenia, są mleko lub wędzone.
 • Napoje gazowane i soki pakowane.

Ponadto, dietetyków zaleca się zmniejszenie ilości następujących materiałów eksploatacyjnych:

 • Produkty mączne, szczególnie babeczki.
 • Słonych pokarmów, zwłaszcza jeśli masz skłonność do obrzęków.
 • Jakiekolwiek słodycze, zwłaszcza czekoladę.
 • Ziemniaki.

Nie spiesz się głośno oburzony – głód dokładnie bezpieczne. Istnieje wiele zdrowych produktów, które można jeść bez szkody dla jego zdrowia:

 • Wszelkie warzywa – zarówno surowego i poddanego obróbce termicznej.
 • Owoce. Należy jednak pamiętać, że w słodkich odmian zawierają dużo węglowodanów.
 • Bez wyjątku, wszystkie zboża oprócz manny.
 • Produkty mleczne, zwłaszcza twarożek i jogurt.
 • Odmiany o niskiej zawartości tłuszczu ryb i Cape.
 • Owoce morza. Ale pamiętaj – w niektórych przypadkach mogą one wywołać rozwój reakcji alergicznych.

Staraj się, aby dieta była dość zróżnicowana – na przykład w poniedziałek – dzień ryb, mięsa, wtorek – środa – nabiał, w czwartek – gryki. Więc nie dostaniesz zmęczony monotonią menu.

Chcielibyśmy porozmawiać o sposobie gotowania. Co do zasady, nasze ulubione potrawy – smażone. I to właśnie z pieczeni jest całkowicie zrezygnować – powodują największe szkody dla organizmu. Najlepiej, jedzenie powinno być wywar lub gotowane na parze. W skrajnym przypadku, jeśli naprawdę chcesz, danie można piec w piekarniku, ograniczenie minimalnej ilości tłuszczu. A jeszcze lepiej – folia użycie lub specjalny rękaw do pieczenia.

Oczywiście, aby odbudować i porzucić złe nawyki w ciągu jednego dnia jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Tak, i to nie jest konieczne – dla psychiki staje się trudnym zadaniem. Lepiej jest powoli, ale – na przykład może to reguły co tydzień do porzucenia szkodliwy produkt, zastępując ją za przydatną. To przejście na bardziej zdrową dietą jest poprawne, gdyż zmniejsza prawdopodobieństwo powrót do poprzedniego ekranu.

Ciekawostki

Proponujemy Ci kilka interesujących faktów związanych z odżywianiem. Jest to bardzo niewiele osób wie, ale te an_4 zostały potwierdzone przez lata dietetyka badawczego.

 • Zupa

Kto nie wie o korzyściach płynących z zupy? Prawdopodobnie. Nawet okruchy w młodszej grupie przedszkola sobie sprawę z faktu, że trzeba jeść zupę do żołądka był chory. W rzeczywistości, zupa jest nie tylko użyteczne, ale także szkodliwe dla żołądka. Zwłaszcza jeśli chodzi po drugim cyklu. Bulion w żołądku, z sokiem żołądkowym, zmniejszając tym samym stężenie kwasu solnego. W efekcie żywność jest trawiona na tyle dobrze, ale także tutaj do błony śluzowej żołądka nie jest daleko.

 • Reżim picia

Nie jest zalecane, aby zmyć z żywnością – Its ok żuć, a następnie trawienie jest tyle śliny i soku żołądkowego. Wyjątkiem może być bardzo suchy pokarm – dopuszczalne do przemyć małą ilością zwykłej wody w temperaturze pokojowej. We wszystkich innych przypadkach, na jedną godzinę przed posiłkiem, aw ciągu godziny po posiłku nie jest zalecany do picia.

Mówiąc o wodzie – dorosły powinien pić co najmniej 2 litry wody dziennie. I nie ma herbaty lub kawy i to jest zwykła woda. I pierwsza szklanka wody jest pić rano, 15 minut po przebudzeniu. Jedynym wyjątkiem od tej reguły – ludzie cierpią z powodu chorób układu moczowego. Oni byli na ich reżimu picia powinna porozmawiać z lekarzem.

 • Owoce i warzywa

Jeśli chcesz, aby owoce i warzywa doprowadzić swoje ciało do maksymalnej korzyści, staraj się wybierać te, które są uprawiane w rejonie swojego zamieszkania. Oczywiście, w środku pasa to jest bardzo trudne do zrobienia – zbyt długie zimy. Ale przynajmniej w lecie daje pierwszeństwo lokalnym jabłko, ale nie kupują importowane odpowiedniki.

Utrata wagi poprzez prawidłowe odżywianie

Częściej niż nie zainteresowani prawidłowym odżywianiu płci pięknej, prowadząc aktywną walkę z nadwagą. Wiemy o tym, więc dla nich wyniosła szorstkiej menu na cały dzień. Oczywiście, każdy dzień do jedzenia, więc szybko się nudzą, ale z grubsza to, co powinno być swoją dietę, otrzymasz.

 • śniadanie

Twoje śniadanie powinno składać się z węglowodanów złożonych, jakie są wszystkie, bez wyjątku, rodzajów zbóż, roślin strączkowych i produktów mącznych. Biorąc pod uwagę fakt, że mają na celu schudnąć, to najlepiej, aby dać pierwszeństwo do chleba żytniego. Nie stały się zbędne i owoce z wyjątkiem bananów dowolny i winogrona. Na przykład, można zjeść miskę płatków owsianych z kawałkiem chleba i jabłkiem. Owsianka jest całkiem możliwe, aby położyć łyżeczkę miodu lub dżemu.

 • Lunch

W takim przypadku, jeśli Twoje zadanie – zwalczanie nadwagi, trzeba mieć co najmniej pięć posiłków, więc nie rób bez drugiego śniadania. Obiad może być tylko owocem. Na przykład, przygotować sałatkę owocową i doprawić go z łyżeczką niskotłuszczowego jogurtu naturalnego.

 • Lunch

W porze lunchu, węglowodany złożone również będzie przydatna, ale w mniejszych ilościach niż rano – około 100 gramów. Ponadto, nie rób obiad bez białka zwierzęcego – ryby, mięso. Oczywiście, w przypadku odmian o bardzo niskiej zawartości tłuszczu. Na przykład, można gotować gulasz z kurczaka z ryżem owsianki.

 • Podwieczorek

Na obiad można zjeść niesłodzone jogurty lub jakiekolwiek warzywa – pomidor, ogórek. Owoc po południu nie jest zalecane, ze względu na zawartość glukozy.

 • Kolacja

Święty człowiek zwykle odchudzanie – tylko białka żywności na kolację. Białko – ryby, mięso, to produkty mleczne. Ponadto, można jeść niewielkie ilości warzyw poddanych obróbce cieplnej. Na przykład, gotować

Na obiad, trzeba jeść jak najwięcej pokarmów zawierających białko. Jest to, jak już wspomniano, mięso, ryby i produkty mleczne. Również na kolację nie są akceptowane mnóstwo warzyw. Idealna kolacja może być ryby, gotowane na parze z surówka przyprawiona jogurtem.

Bardzo ważna jest wielkość porcji – to nie powinno być więcej niż pięści. Po raz pierwszy, być może, kwota ta będzie brakowało na początku sytości, ale tylko przez pierwsze kilka dni. Następnie żołądek jest zmniejszona, a przestaniesz odczuwać głód. Oczywiście, z tej diecie można schudnąć nie jest tak szybko, jak byśmy chcieli – ścisłą dietę bardziej skuteczne. Ale efekt tego bardzo podstępna – jak najszybciej powrócić do normalnej diety, waga wróci w całości. I całe życie siedzieć na ścisłej diecie jest po prostu niemożliwe – jest obarczona stresu psychicznego i problemów zdrowotnych.

Ale jeśli nauczysz się podstaw prawidłowego odżywiania, dobrej sylwetki i doskonałego zdrowia będzie twoje wiernymi towarzyszami na całe życie. Kusząca perspektywa, prawda? Twoje życie jest tylko w twoich rękach!

load...