Podstawy makijażu – nie urodziły się piękne

Zawartość:

„Mówią, we Francji, kobiety poświęcają na kosmetyki więcej niż państwo, w wojsku. Ale oni i wygrać duże” Yanina Ipohorskaya

load...

Make-up już dawno stały się integralną częścią życia milionów kobiet. Codzienne 15-20 minut, które odbyły się w lustrze, stają się czymś w rodzaju magicznego rytuału. I to jest zrozumiałe. Po tym wszystkim, za pomocą prostych technik możliwe jest skorygowanie wszystkie „błędy” natury. A kobiety mają tendencję do dążenia do doskonałości. Ale aby zrozumieć wszystkie subtelności i niuanse tej sztuki jest to konieczne, po pierwsze, aby dowiedzieć się podkład pod makijaż. I, oczywiście, wiedzieć, kiedy się zatrzymać, i kierować się zasadą, która od dawna przyjął lekarzy – nie szkodzić. Ponieważ prawo makijaż powinien podkreślać swoje naturalne piękno, a nie chować go pod grubą warstwą tynku „”. Zacznijmy od początku.

Przed rozpoczęciem „obyczaj religijny” powinien być starannie przygotowany twarz. Ten krok jest w żadnym wypadku nie można przegapić. W przeciwnym razie po prostu nie uzyskać pożądany efekt. Po pierwsze, należy oczyścić twarz i usunięcie nadmiaru sebum z dyskiem tonikiem bawełny. Oczywiście, powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju skóry. Osuszyć twarz miękką ściereczką i pozostawić do wyschnięcia trochę. Potem – wszystko krem. Odpowiednie zwykle dni. Po jego zastosowaniu czekać na 10-15 minut – krem ​​powinien być całkowicie wchłaniany. Dobrze – teraz jesteś gotowy. Kontynuować?

Podstawa tonalny

Pierwszym krokiem jest zastosowanie środków tonalnych. Nowoczesne krem ​​nie tylko nadać skórze świeży wygląd, lecz także chroni ją przed ultrafioletowych i innych szkodliwych skutków, nawilżać, wygładzić górną warstwę i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Jednak na tym etapie i pozwolił najwięcej błędów. Jeśli przesadzić i zbyt wiele baz, twoja twarz będzie przypominać martwą maskę. Nie chcesz wyglądać jak mumia, prawda? A z wyborem koloru jest ważne, aby nie popełnić błąd.

Najważniejsze – należy pamiętać, że celem fundacji – nie zmieniają naturalną cerę, myśli, niestety, bardzo wielu. Jego misja – starannie zamaskować wszystkie małe wady, które praktycznie każdego – pryszcze, czerwone plamy, obszarów z zaburzeniami pigmentacji, małe blizny. Dlatego podstawą powinny być dokładnie dopasowane do koloru skóry.

load...

Następnym krokiem – stosowanie środków. Tutaj również ma swoje niuanse. Weź gąbkę i lekko zwilżyć wodą lub tonikiem. Włóż trochę kremu na policzkach i na środku czoła. Jeszcze mniej – na brodzie i nosie. Delikatnie, bez naciskania, rozłożone fundament, przechodząc od centrum i po linii masażu. Staraj się nie dotykać korzeni włosów. Szczególną ostrożność powinny być środkiem do cieniowania w szyi i dolnej powierzchni. Upewnij się, że żadna widoczna granica. Jeśli okaże się, że spowodował zbyt dużo kremu – usunąć nadmiar łatwo dotykania twarz wacikiem.


Proszek

Kolejnym ważnym etapem w stosowaniu makijażu – jest sproszkowany. Daje trwałość makijażu, eliminuje niepożądany połysk i ułatwia stosowanie następujących elementów makijażu. Jednak i tu, to może być dużo błędów. Po tym wszystkim, nadmiar proszku jest niekorzystne naprężenia wszystkie, nawet najbardziej malutkie i delikatne zmarszczki i wysusza skórę. W celu uniknięcia tych błędów wystarczająco obraźliwe nauczyć prostych zasad.

Proszek Barwa powinna najlepiej spełniać swoją naturalną barwę skóry i dlatego kremy. Nigdy nie stosuj w proszku na okolice oczu – to jest, gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Nie chcesz, aby podkreślić to, prawda? Proszek należy zastosować specjalną szczotkę szeroką, przenosząc się z peryferii do centrum. Pamiętaj, aby umieścić go na obszarze klatki piersiowej. Jeśli okaże się, że proszek okazał się zbyt wiele – nie martw się. Weź czystą – zawsze świetnie! – ręcznie i iść ją w twarz i szyję.

Nawiasem mówiąc, szczotki do proszku musi być regularnie myte, a następnie całkowicie suche. Jeśli to nie nastąpi, sebum nieuchronnie wpadają w składzie materiału, a skóra będzie wyglądać błyszczące i tłustej. No, aw szczególnych przypadkach – do tworzenia powietrze, „niebiański” obraz – można użyć specjalnego lśniący proszek. Wystarczy umieścić go na ramionach, skroni, policzków i dekoltu. Małe cząsteczki świecące nie da Ci szansę, aby przejść niezauważone – zawsze będziesz w centrum uwagi!

Róż

Blush, bez przesady, to jest – absolutnie magiczne środki. Z ich pomocą można stworzyć pożądany kontur twarzy, a nawet dostosować jego rozmiar. Oczywiście, jeśli wiesz, jak sobie z nimi radzić! Po tym wszystkim, zbyt jasne, szkarłatne policzki, że będziesz wyglądać jak lalka matryoshka tradycyjnej polskiej. Oczywiście, to nie jest bez uroku, ale to nazwać idealnym kobiecego piękna jest nadal mało kto odważy … Ponadto, jaskrawo pomalowane policzki mówiąc starszych.

Jak prawidłowo wybrać rumieniec? Oczywiście, muszą być połączone z błyszczyk lub szminkę – tym razem. Dwa – muszą być zgodne z naturalnym kolorem skóry. A dla właścicieli jasnej skórze jest absolutnie niedopuszczalne jasny rumieniec. Wybierz naturalnych odcieniach – tak, że są one praktycznie niewidoczne na twarzy. I tu w „smuglyanok” znacznie szerszym zakresie kreatywności – oni mogą sobie pozwolić na intensywnych i nasyconych kolorach.

Istnieją specjalne szczotki do właściwego stosowania rumieni – grubości, z zaokrąglonymi krawędziami. Przed zastosowaniem innego starannego spojrzeć na siebie w lustrze i spróbuj zapamiętać dokładnie tam, gdzie jest to naturalny rumieniec, gdy pojawi się gorący, denerwować lub zakłopotanie. Jest tam i musimy umieścić rumieniec. Wpisując je, wstrząsnąć pędzel, usuwając nadmiar. Szerokie kolistymi ruchami nanieść środek kosmetyczny od środka twarzy na linii włosów, a następnie w dół do szczęki.


Oczy i usta

Być może najważniejszą rzeczą w makijażu oczu – jest, aby wybrać odpowiedni kolor. Cienie doszli do jego oczu. Jednak to nie znaczy, że trzeba powtórzyć odcień tęczówki – w tym przypadku można dostać zamiast wyraziste oczy bezbarwny miejsce. Dać pierwszeństwo tonu, które podkreślają naturalne światło i zwiększyć atrakcyjność swojej „zwierciadło duszy”.

Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę – odcień szarości i odcienie niebieskiego nie może pomóc podkreślają kręgi i worki pod oczami, co daje zmęczony i mizerny. To absolutnie nie oznacza, że ​​z nich powinny całkowicie zrezygnować – wystarczy uważać, aby wybrać kolor i nie jest to konieczne „daleko”. Jeśli – miłośnik eyeliner, upewnij się, że robisz to całkowicie. Inaczej makijaż będzie wydawać niekompletne, a Twoje oczy będą wyglądać znacznie mniejsze niż są w rzeczywistości.

Cóż, w usta. Najpierw trzeba zdecydować się na tonie – w południe nawet płonący brunetka zbyt jasne szminki będzie wyglądać niestosowne i wulgarne. Zatrzymać wybór na coś bardziej naturalnego. Nigdy nie próbuj rysować kontur naturalnej granicy ustach – powinno odbywać ściśle według niego, inaczej będzie wyglądać brzydkie i dziwne. Ołówek zawsze powinny być lżejsze niż szminka – da to twoich warg dodatkową objętość.

Jak widać, aby opanować sztukę makijażu potrafią każdej kobiety – byłoby trochę czasu i chęci! Trochę praktyki – i zawsze będzie nieodparty, a mężczyźni będą układane w stosy gęstych bezpośrednio u twoich stóp. W końcu – jesteśmy gorzej niż francuskich kobiet? Tak, absolutnie nic!

load...