Podstawy i zasady ubioru


Zawartość:

Obecnie trudno jest znaleźć solidną firmę, która nie ma własnej marki i tożsamości korporacyjnej. Wizerunek firmy dużej firmy i wyraża się w takiej koncepcji jako ubioru. Jest to jeden z najważniejszych elementów, które wspierają reputację firmy i stworzyć wrażenie to na rynku. Co to jest dress code i co wyklucza go słucha?

load...

Co jest zawarte w pojęciu „Dress – kod”

Co to jest dress code? Jest to forma odzieży i zasad jego zużycia podczas wizyty w różnych wydarzeń, instytucji, wydarzeń. Wyrażenie pochodzi od angielskiego dress-code, co w tłumaczeniu oznacza „dress code” (sukienka – ubrania, kod – zazwyczaj kod). Angielski termin szybko stał się popularny i zaczął być używany w krajach na całym świecie. Kod zasady sukienka jest zwykle oznaczana przez noszenie odzieży standardy w biurze. W rzeczywistości pojęcie to jest szerszy, a jego pozycja na ubioru może mieć ludzi różnych narodowości, zawodu, religii, klasy społecznej, orientację seksualną, stan cywilny.

Odzież, co oznacza ubioru w pracy, nie jest jednolita. Może to być osoba fizyczna, ale wybrany przez prawami określonymi w tej czy innej firmy. Rodzaje ubioru zależy od zakresu działalności firmy.

Na przykład, ludzie twórczych zawodów – sprzedawców malarstwa, teatru, pracowników zatrudnionych modelu agencji, i tak dalej – można nosić na usługi raczej ekstrawaganckim stroju. A ten, kto odnosi się do działań reprezentacyjnych i służy jako twarz firmy w negocjacjach z kupującymi i towarzyszami musi nosić w stylu klasycznym.

Strój dowolny solidna firma zakłada, że ​​w tych samych ubraniach pojawiać się dwa dni z rzędu nie może być w pracy. Na każdy z jego pracowników lub pracownika nie powinna być mniejsza niż trzy – cztery opcje garnitury, w harmonii ze sobą na temat stylu i koloru. Reputacja firmy zależy, między innymi, z wyglądu swoich pracowników, którzy często odgrywa decydującą rolę w tworzeniu zaufania konsumentów i partnerów biznesowych do samej firmy.

load...

Często znajomość firmy zaczyna się od komunikacji ze szczególnym pracowników, ubrania i wygląd, który przemawia przede wszystkim w odniesieniu do potencjalnych klientów. Dlatego, dress code firmy, a to pokazuje stan spraw spółki jako całość jest niezwykle ważna i jest naturalnym przedłużeniem kultury korporacyjnej i integralną częścią marki.

Na zachodzie, w dużych korporacjach kod ubrań roboczych może spowodować dość rygorystyczne wymagania. Umowa zawiera kilka stron ze szczegółowymi opisami personelu ubrań, w tym składu materiału, z którego jest wykonany. Na przykład, w głównej siedzibie ONZ legalnie pracownik, ignorując ubioru dla kobiet, ustanowionej przez firmę, może dokonać zmian na rajstopy, powiedzmy, szczęśliwy kolor.

Jednak, aby usprawiedliwić nadmiernej sztywności ubioru, pracownik biurowy może być wyposażony w klimatyzację, dzięki czemu nawet w najgorętszej porze roku można czuć się dobrze w kolorze spodni z długimi rękawami, a nawet rajstopy pod spodnie w tym biurze nie dostarczy dyskomfort. Wysokie zarobki również sprawia, że ​​pracownicy bardziej tolerancyjny do nasilenia ubioru.

Podczas gdy w krajach byłego Związku Radzieckiego jest interpretowane raczej wąsko, czyli kod sukni i jego przepisy stosuje się głównie do odzieży dla zdarzeń, których powodzenie może zależeć od rodzaju pracowników zewnętrznych. To może być otwarte imprezy firmowe, spotkania biznesowe, podczas których ważne decyzje mogą być wykonane.

Częściej niż nie regulowane przez biuro styl odzieży i prowadzenia listy niedopuszczalnych rzeczy pracujących w biurze kadr. W ogóle, to kod firma odzieży dzieli się na męskie i żeńskie.

Female dress – code

Żeński strój w pracy, co do zasady zakazuje niskie spodnie siedząc, blaty z gołego brzucha, mini spódnice, szorty, przejrzysty odzież, głęboki dekolt, odzieży sportowej, kapciami. Wymagający kodu firmowej odzieży aż można znaleźć tylko w restauracji i banków. Jednak, sądząc po tym, że przywódcy organizacji po wyjazdów do partnerów zagranicznych coraz częściej stara się przedstawić swoją kulturę firmy jak ubiór, ubiór stopniowo wchodzić w modzie. Dziś znajdują się one w statucie Spółki oraz w umowach o pracę.

Biznes żeński styl dużej korporacji zazwyczaj garnitur bez bardzo wąską spódnicę, którego długość nie powinna być powyżej kolan. Dziewczyna pracuje w korporacji musi mieć pewną liczbę podobnych kolorach. Mogą one być uzupełnione przez akcesoria i ozdoby, ale w granicach rozsądku. Ze te dodatki dostosowane do urzędu, jeśli jest to konieczne, może być łatwo przekształcony w rodzaju nieformalnego stroju jakiegoś recepcji lub wieczorem korporacyjnej.

Dress Code dla kobiet i zapewnia spódnicy i spodni garnitury ciemny kolor, uzupełnione przez cienkie swetry lub bluzy. Buty pracownicze powinny być bardzo czyste, zadbane, na niskim obcasie i zamknięte toe. Pojawienie się kobiet w miejscu pracy, nie założył rajstop, nawet w upalne dni jest niedopuszczalne.

W niektórych firmach styl biznesu, których należy przestrzegać, od poniedziałku do czwartku. W piątki i na różnych imprezach firmowych zakładają nieformalny styl ubierania. To pozwala umieścić na sukienek i bluzek z spodnie lub spódnice bez marynarek i zdobią się z większą niż zwykle liczbę akcesoriów. Jednak buty powinny być nadal zamknięte toe. W ogóle, nawet w nieformalnej atmosferze firm obsługujących powinni przestrzegać elegancki, bez nadmiernego stylu fanaberie.

Corporate kobiet styl odzieży – podstawy (niektóre gatunki) kod:

Formalne, Fraczek – polecane balowe suknie

Semi-formalny, Smoking – dzień rozwiązane sukienki koktajlowe, wieczór – wieczór.

Nieformalne – garnitur.

Inteligentne dzień – dżinsy są dopuszczalne, spodnie i spódnica bluzki lub golfie; Można kurtka, sweter, kurtka, pasek; buty lub buty buty na pończochy, skarpety lub rajstopy. Są to kolczyki, chyba że są one połączone z innymi ubraniami.

Dorywczo działalności, Country Club – spodnie z tkaniny, długie szorty lub spodnie Capri z polo.

Strój biznesu w lecie

Jak wybrać ubrania, które sprawiają, że czujesz się komfortowo w dusznym biurze, nie naruszając przy tym ścisły dress code korporacyjnej? A co z tymi, którzy są pracownic zamówionych ścisłej Karty firmowej tylko nosić buty zamknięte toe nie wolno ignorować rajstopy, długość rękawa sobie pozwolić na nie mniej niż trzy czwarte? W tym przypadku, wykazali niezwykłą inwencję – i ubrać kod był „dość”, a ciało pozostało nienaruszone.

  • Przede wszystkim konieczne jest, aby zwrócić uwagę na materiał z którego szyte ubrania. To z pewnością nie mogą być przezroczyste, ale jest to bardzo pożądane, aby być wystarczająco cienkie i pozwolić organizmowi oddychać łatwe. Jest najlepiej nadają się do tego celu lnu. Tym bardziej, że garnitur bielizna może być również połączona z ubrań z innych nieprzezroczystych ale cienkich tkanin. Przykład: kurtka lniana spódnica szyfonowa monofoniczne i dobrze ze sobą i są zgodne ze stylem biznesowej. Jeśli nosisz rajstopy pod lnianą spódnicę, to nie zmierzy przegrzaniu.
  • Długość spódnic, rękawów: Jeśli firma ubiór wyraźnie wskazuje, jak długo powinny być spódnicę i rękawy kurtki czy koszuli, będzie to zaoszczędzić znowu lekkie tkaniny i odzież styl. Staraj się wybierać te modele, które nie pasują ściśle do ciała.
  • Buty: ubiór niektórych firm zabraniają noszenia otwarte buty. W lecie jest to szczególnie trudne do spełnienia warunku, ponieważ w zamkniętym buta, a nawet wtedy, gdy ma na sobie rajstopy, stopy będą bardzo gorące. Tutaj też jest sposób: można nosić buty, sandały. Te buty są zamknięte pięty i palców, a jedynie w środku lub z boku stopy jest otwarta. Jeśli trzeba jeszcze bardziej rygorystyczne opcji, a następnie wybrać buty wykonane z tkaniny lub skóry buty z otworami (pozornie wygląda jak splot lub siatki) – i będzie w stanie spełnić wymagania i wystarczający komfort sami będą w stanie zapewnić.
  • Rajstopy: tutaj też można przejść do sztuczki. Można sobie pozwolić na zastąpienie jednoczęściowe pończochy nylonowe rajstopy na głowę. Wystarczy kupić cielisty rajstopy z drobnej siateczki. Będą one niewidoczne na nogi i pozwalają skórze oddychać.

Można cytować więcej niż jeden przykład, jak za pomocą prostych sztuczek, aby ominąć zasady zbyt surowego kodeksu sukni, na ogół bez zakłócania jego wymagania. To wszystko zależy od konkretnej sytuacji i na wyobraźnię. Wierzymy, że z naszych wskazówek zrobisz wszystko, czego potrzeba, aby spojrzeć w biurze dość profesjonalnie.

load...