Podstawowej temperatury ciała w czasie ciąży – pytania i odpowiedzi

W większości przypadków przyszła mama jest dobrze przygotowana do ciąży, starając się dowiedzieć jak najwięcej informacji, jak to możliwe. I tak, oczywiście, coś takiego jak temperatura podstawnej jest mało prawdopodobne, aby zaskoczyć kogoś. Ale nadal niech odświeżyć swoją pamięć i pamiętam jeszcze raz dlaczego zmiana temperatury podstawowej. We wszystkich etapach cyklu miesiączkowego, poziom niektórych hormonów w organizmie kobiety zmienia się. I to było pod wpływem hormonów zmienia podstawową temperaturę.

load...

Każdy wie, że po owulacji normalnej temperatury podstawowej powinna być nie mniejsza niż 37,2 stopni. I jaka powinna być temperatura podstawnokomórkowy czasie ciąży? Zgadza się na ten temat i zostaną omówione poniżej. W rzeczywistości bardzo często kobiety w ciąży nie wiedzą, że w niektórych przypadkach pomiar podstawowej temperatury ciała we wczesnej ciąży jest bardzo ważną wartość diagnostyczną.

Wierzyć, że ciąża jest już miejsce, a tym samym do pomiaru podstawowej temperatury całkowicie bezużyteczne. Ale jest to niebezpieczne złudzenie – zwiększenie lub zmniejszenie podstawowej temperatury ciała może wskazywać, że istnieje zagrożenie dla normalnego przebiegu ciąży. Na przykład, zmniejszenie podstawowej temperatury ciała często wskazuje niebezpieczeństwa poronienia. Aw niektórych przypadkach – nawet na zakończenie dalszego rozwoju płodu.

Oczywiście temperatura nie powinna być podstawową mierzy się w czasie ciąży, i nie wszystkie kobiety. Więc kto powinien znajdować się pod kontrolą podstawowej temperatury? Jak długo to będzie mierzone i co ona może zeznawać? Zgodnie z ogólną zasadą, do pomiaru temperatury podstawne ginekolodzy zalecają tych kobiet w ciąży, które były już przypadki zakończenia płodu lub poronienia.

Należy również bardzo dokładnie zmierzyć temperaturę podstawnokomórkowy jest, gdy lekarze uważają, że przyszła mama istnieje ryzyko poronienia. W tym przypadku podstawowy monitoring temperatury może pomóc dostrzec i rozwiązać problem na samym początku, co pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu.

load...

Pytanie – Odpowiedź

W tym artykule zebraliśmy najczęstsze pytania i odpowiedzi do nich. Z pewnością znajdziesz użyteczne informacje.

 • Temperatura podstawowa podczas ciąży w celu opóźnienia

Jednym z najbardziej palących problemów jest to, co powinno być podstawową temperaturę o kobiecie, która zaszła w ciążę, ale jeszcze miesiączki. Jak wspomniano powyżej, podstawową temperatura wzrosła do 37 – 37,3 ° w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Zredukowany do 36 stopni i 9 tylko na dwa dni przed menstruacji.

W tej samej sprawie, jeśli podstawowa temperatura nie jest zmniejszona w ciągu 18 dni, to jest bardzo prawdopodobne, że ciąża jeszcze miejsce. Ponadto, lekarze powinni w takich przypadkach przeprowadzenie testu ciążowego nawet jeśli wystąpienie miesiączki. Podniesienie podstawowej temperatury ciała w tym okresie ze względu na wpływ kobiet na ciele progesteronu.

 • Normalna temperatura podstawnokomórkowy czasie ciąży

Jak już wspomniano, podstawową odchylenie temperatury od normalnych wartości mogą wskazywać różnych patologii. A co jest normą, i może się zmieniać, gdy temperatura? Lekarze wywołać średniej temperatury podstawowej w zakresie od 37 do 37 1 do 3 stopni. Jednak w niektórych przypadkach może być nieco wyższa – do 38 stopni. To zależy od osoby.

 • Temperatura podstawowa podczas ciąży pozamacicznej

Uważa się, że gdy temperatura ciąży pozamacicznej podstawowa wzrasta. Jednakże, nie jest – ciąży pozamacicznej jest wytwarzany jest ten sam hormon progesteron, co prowadzi do wzrostu podstawowej temperatury ciała. Dlatego też, zwiększona temperatura podstawnokomórkowy, niestety, nie jest gwarantem tego, co jest ciąża macicy. I korzystać z podstawowej temperatury jako narzędzie diagnostyczne w każdym razie niemożliwe.

 • Zbyt wysoka temperatura podstawowy

Pomimo faktu, że średnia temperatura waha się w podstawową 37, 2 – 37, 3 °, to może wzrosnąć do 38 ° C. Ale jeśli temperatura ciała podnosi się nieco wyżej, powinna ona służyć jako pobudka. Powodem tego wzrostu może być wiele procesów zapalnych – zarówno lokalnych jak i ogólnego.

W żadnym wypadku nie należy próbować ustalić przyczynę ze wzrostem podstawowej temperatury ciała. Po pierwsze, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces na własną rękę ustalić diagnozę, a po drugie – wszelkie leczenie kobiety w ciąży powinna być pod ścisłym nadzorem lekarza. Jednak nie tylko przestraszony – bardzo często przyczyna leży w niewłaściwym pomiaru podstawowej temperatury ciała.

Co może być przyczyną niskiej podstawowej temperatury ciała?

Co jest uważane za niska temperatura? Lekarze zaczynają bić na alarm w przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej podstawnokomórkowy 37 stopni. Może to wskazywać na dość poważne powikłania prawidłowej ciąży, więc w żadnym wypadku nie wolno opóźnić leczenie do lekarza.

Po pierwsze, upokoytes i peremerte temperatura ponownie obserwując wszystkie reguły konieczne. Temperatura pozostaje poniżej 37 ° C? Uspokoić i czekać kilka godzin. Pojedyncza spadek temperatury jest często związane z ogólnym stanem ciała, więc nie paniki.

Peremerte po 3 – 4 godzin. Termometr termometr znowu nie do kreski 37 stopni? Więcej nie ma potrzeby się wahać! Natychmiast udać się do badania ginekologa. Ponieważ często jest nadal możliwe, aby zaradzić tej sytuacji. Jeśli podstawowa temperatura spadła z powodu niewystarczającej ilości progesteronu, przyszła matka zostaje przyjęty do oddziału ginekologii i natychmiast zacząć wykonywać wszystkie niezbędne leczenie. Około 90% tych ciąż lekarze oszczędzają – urodzony powodzeniem pojawiać setki maluchów. I można zapisać ciążę, nawet jeśli już się rozpoczęły plamienie plamienie.

Ponadto, niestety, ale obniżona temperatura podstawowa w niektórych przypadkach może wskazywać, że płód zatrzymał się rozwija. Takie zjawisko nazywane potocznie brakowało aborcji. Ciałko żółte w takich przypadkach przestają wykonywać swoje funkcje, poziom progesteronu u kobiet jest znacznie zmniejszona. I podstawowa temperatura kobiety maleje. Jednakże, w niektórych przypadkach, nie-żywotnego ciąży podstawowej temperatury i może pozostawać podwyższona. Dlatego jedynym sposobem, aby go zdiagnozować jest niemożliwe do korzystania z podstawowej temperatury.

Jak mierzyć podstawową temperaturę?

Bardzo często kobiety w ciąży, martwiąc się o swoje dzieci, zmierzona temperatura podstawnej co kilka godzin. I bardzo często dostają bardzo różne wyniki – w godzinach porannych może być 37,2 – 37,3 stopni, aw ciągu dnia mogą się różnić. I bardzo często zmienia się w mniejszym boku. Jednak lekarze twierdzą, że spadek podstawowej temperatury ciała po południu nie jest chorobą i nie powinno być dużo przestraszyć przyszłe matki.

I bardzo dobrze móc prawidłowo mierzyć podstawową temperaturę. Odbywa się to w następujący sposób: – w nocy, umieścić termometr tak, że można go osiągnąć bez wstawania z łóżka. Natychmiast po przebudzeniu smarowania wierzchołek termometr dowolnego tłuszczu śmietany – korzystnie zwykłym dziecko krem, wprowadza go do odbytnicy przez około 2-3 cm. Temperaturę mierzy się w granicach 5 – 7 minut.

Tylko wtedy, gdy wszystkie te wymagania, informacje są uznawane za wiarygodne. W takim przypadku, jeśli nie są pójść do toalety, a nawet po prostu wysiadł z łóżka, nie ma wartości diagnostycznej pomiar podstawowej temperatury ciała nie jest już. Istnieje kilka ważnych czynników, które mogą mieć wpływ na podstawową temperaturę ciała:

 1. Wszelkie aktywności fizycznej. I to nie tylko, że nie może wstać z łóżka. Lekarze nie zalecają nawet znów się przewrócić w łóżku. Take łatwe do pomiaru temperatury ciała, postawę i nie próbować go zmienić do tego czasu, aż do zakończenia pomiaru podstawowej temperatury ciała.
 2. Pionowa pozycja ciała. Pomiar temperatury podstawowej powinna być dokładnie w pozycji leżącej na plecach. Niedopuszczalne jest nawet usiąść na łóżku – w ten sposób na pewno zwiększają przepływ krwi do narządów miednicy. I to na pewno wpływa na pomiar podstawowej temperatury ciała, zniekształcając wynik.
 3. Czas trwania nieprzerwanego snu mniej niż 4 godziny. Nie ma sensu, aby zmierzyć temperaturę podstawową a jeśli kobieta w ciąży spali mniej niż 4 godziny. Mamy jednak nadzieję, że jesteś świadomy potrzeby kobiety ciężarnej pełne snu.
 4. Pomiar temperatury Ewa płci. Oczywiście, ciąża – nie jest chorobą. Jednakże, jeśli lekarz zalecił Ci przejąć kontrolę nad podstawowej temperatury, konieczne jest, aby jakiś czas zrezygnować z seksu. W ostateczności, starają się przerwa pomiędzy seksem i pomiaru podstawowej temperatury ciała wynosiła co najmniej 12 godzin. Chociaż z reguły w takich przypadkach, seks może wywołać poronienie.
 5. Jeść zaraz po przebudzeniu. Bardzo często kobiety w ciąży we wczesnym okresie ciąży cierpią z powodu toksyczności. I lekarze zalecają je zaraz po przebudzeniu, nie wstanie z łóżka, na przekąskę. Metoda ta jest rzeczywiście bardzo skuteczne, ale należy pamiętać, że można jeść tylko po pomiaru podstawowej temperatury. W przeciwnym razie nie będzie uzyskać dokładne informacje.
 6. Niektóre środki farmaceutyczne. Istnieje wiele środków farmakologicznych, które mogą prowadzić do zmian w podstawowej temperatury ciała – Jak zwiększać i zmniejszać. Z reguły ginekolog jest tego świadomy. Oczywiście, jeśli nie matka przyszła do samoleczenia. Dlatego w żadnym wypadku nie należy przyjmować żadnych leków bez wiedzy lekarza.
 7. Różne nieżytowe i chorób zakaźnych. I, oczywiście, nie należy szukać normalnej temperatury podstawowej jest gdy ciężarna kobieta jest chora. Zwiększenie całkowitej temperatury ciała w sposób nieunikniony pociąga za sobą rosnące podstawowego, jak i temperaturę. Oczywiście taki stan, w żadnym wypadku nie mogą być ignorowane – konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Bo nawet zwykle temperatura w czasie ciąży wymaga specjalnego traktowania.

I wreszcie, warto przypomnieć, że podstawowa temperatura jest dokładna z punktu diagnostycznego widzenia, nic więcej niż pierwszych 14 tygodni ciąży. Po tym hormonalne przyszła mama jest całkowicie zmieniony – i temperatura podstawnokomórkowy jest większa niż nic nie pokazuje.

Serdecznie życzę łatwy ciąży, bezpieczną dostawę i zdrowe dziecko.

load...