Podstawowe zasady opieki dla azalii

Zawartość:

Japończycy mają przekonanie, że kwiat azalia może pomóc utrzymać rodzinę razem i do pokonania trudności. Postanowiła dać nieoczekiwane separacji jako symbol wierności i oddania. Jednak aby zachować tą roślinę w domu jest trudne – Błędy kapryśna piękno jest pamiętliwy i wymaga wiele uwagi osobie.

load...

Jednakże, jeśli spełniają wszystkie swoje żądania i zorganizować opiekę dla azalii poprawnie, nagroda będzie przyzwoity: obfite kwitnienie, co było nawet trudno dostrzec liści. Więc nie trzeba spojrzeć na podejście do tej kwiat zbyt długo, zdecydowaliśmy się powiedzieć, jak dbać o azalii i uniknąć fatalnych pomyłek.

Główne rodzaje azalie

W sumie istnieją trzy grupy azalia:

  • Azalia japońska

Ozdobą każdego ogrodu. Roślina ta jest też podobało w Japonii, jak i wiśni. Choć najczęściej uprawiana jako krzew ogrodowy azalia, można je znaleźć w domu, w którym są one hodowane do sztuce bonsai. Kwitną białe, różowe lub liliowe kwiaty.

load...
  • Azalia indyjska

Popularny rodzaj roślin wewnętrznych. W rzeczywistości, potomek japońskich azalii i jest hybrydą dwóch gatunków. Można zauważyć na naszych parapetów.

  • Północnoamerykańskie azalia

Ma dziesiątki gatunków. Jest to krzew ogród z kwiatów o różnych kolorach, od białego do różnych odcieniach różu i czerwieni.

Ta azalia to niewielki krzew, który może osiągnąć wysokość 50 cm. Liście są średniej wielkości, jasnozielony, a skórzaste. Kwiat azalia może być zarówno do kąpieli i falistej i różnią się kształtem, kolorem i fakturą. Okres kwitnienia do kilku tygodni, co pozwala roślinie do objęcia wiodącej pozycji wśród innych kwiatów ozdobnych.

Cechy opiekę azalii

Kwiat azalia nie toleruje suche i ciepłe powietrze w pomieszczeniu, a zimą w naszych mieszkaniach – poważny test dla zakładu. Często nieprzestrzeganie reżimu termicznego jest przyczyną śmierci kwiat. Można zaobserwować następujący obraz: zakup azalie w okresie zimowym i przyniósł ją do domu, po kilku dniach można zauważyć, że roślina kasuje wszystkie liście i pąki są dosłownie umierają na naszych oczach. Aby uniknąć takiej sytuacji, konieczne jest, aby dostarczyć niezwłocznie po temperaturze azalie zakup w przedziale od 10 do 16 stopni i jest wymagane, aby dbać o dużej wilgotności.

Aby zachować odpowiednią wilgotność rośliny można rozpylać z rozpylacza. Konieczne jest, aby wybrać grzywny sprayem i starać się utrzymać wodę przed upadkiem na pąków kwiatowych, a kwiaty są azalie pokryte nieestetycznych plam. Można postawić garnek z roślin na tacy wypełnionej kamykami i wodą. Najważniejsze – aby upewnić się, że dno garnka nie dotykała wilgoć, a system korzeniowy mogą gnić.

Azalie lubi wilgotne gleby, ale nie jest to powód, bagno roślin w doniczce. Podlewanie jest najlepiej używać deszczówki lub wody topić. W skrajnym przypadku, jeśli użyć zwykłej wody z kranu, zanim podlewanie musi stać lub zagotować i ostudzić. Czasami można zakwasić wodę, będzie to korzystne dla roślin. Po podlaniu procedury, gdy gleba jest już wystarczająco nawilżone mogą być dalsze kwiaty wody różanecznikiem słaby roztwór soku cytrynowego (około jednego litra wody soku łyżką).

Odpowiednie oświetlenie

Azalea w domu potrzebuje jasnego światła, ale w żadnym wypadku nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych roślinę. Jeśli zauważyłeś, że azalie zaczynają spadać pąki i pozostawia do wyschnięcia i kurczą, zmieniają swoje położenie, może to z obfitości słońca. Azalea świetnie czują się w zachodnich i północnych parapetach. Na południowej stronie zakładu mogą być spalane liści, gdy ich barwa staje się czerwony lub brązowy-brązowy, a końcówki zaczynają wyschnięcia.

W zimie, azalia może brak zasięgu. Można zrobić dodatkowe oświetlenie za pomocą lamp fluorescencyjnych lub zostawić kwiat w stanie spoczynku.

Aby azalia zima dała bujne kwiaty, zaleca się w okresie letnim, aby utrzymać ją w temperaturze 15-18 stopni. Ciepło powyżej 24 stopni i zatkany rośliny nie wytrzymuje bardzo dobrze. W okresie od października do listopada, jest starzenie się pąków kwiatowych, wyluzowany w lecie. Pożądane jest, aby w tym czasie rośliny zawierają w niskich temperaturach (od 6 do 8 stopni Celsjusza) i zmniejszenie do umiarkowanego podlewania.

Jak tylko pąki kwiatowe puchnąć, temperatura może być stopniowo podnosi się do 12-15 stopni i nie zapomnij o zachowaniu wymaganej wilgotności. Zwykle po trzech tygodniach na wadze odpadają i nerki pojawiają się pąki. Nie zapomnij regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym azalie, ale należy uważać na przeciągi.

Jeśli do pielęgnacji azalii jest zorganizowana prawidłowo, cieszyć się jego kolory można w okresie od grudnia do maja. Zakup azalie w tym czasie wybrać roślinę z niewielką ilością kwitnących kwiatów i mnóstwo pąków. W celu uczynienia go kwitło przez długi czas, kiedy pojawiają się nowe pąki nieotwarte przenieść go w chłodniejsze miejsce.

Jak dbać o azalia po kwitnieniu

Po kwitnieniu roślina zaczyna tworzyć nowe pędy. Aby dostać się do nich, a jednocześnie duże kwiaty tworzą krzew, konieczne jest, aby odciąć wyblakłe oddziałów. Większość roślin wytwarza pędy od 2 do 4 lat.

Jeśli twoim celem jest, aby jak najwięcej pączków w przyszłości, konieczne jest, aby strzelać wskazówek prischipnut i wyjąć nerkę. Zwykle, po raz pierwszy procedura jest wykonywana w 40 dni po kwitnieniu. To właśnie w tym okresie zaczyna rosnąć czwartą parę młodych liści. Pamiętaj, potem polewa może opóźnić azalie kwitnienia.

Po kwitnieniu, roślina może być przeszczepiony. Do sadzenia wybrać płytkiego naczynia i kwaśne gleby. Jeżeli roślina nie jest już młody, a system korzeniowy zbyt wzrosła, to może być trochę wykończenia. Po transplantacji rośliny, pożądane jest, aby umieścić w ciepłym miejscu i pritenit.

Azalie reprodukcji

Azalie reprodukcji jedynie przez bardzo prostolinijny ludzi, a to może być dość kłopotliwe. Czasami łatwiej jest kupić inną osobę dorosłą i roślina kwitnąca, niż próbować ją rozmnażać się.

Istnieją dwa sposoby hodowli azalie: sadzonki i nasiona.

Graftage

Dla tej metody konieczna będzie już sztywne pędy. Obrabiany przygotować wyłącznie zdrowe sadzonki o długości od 4 do 6 cm. Uwaga: dla sadzonki słownikowych można zebrać tylko raz w roku na roślinę.

Przede wszystkim, należy usunąć dolne liście z sadzonek i dla wygody związać sadzonek w jednej wiązce 10 – 20 sztuk. Przygotowanym svyazochki w IAA roztworu przygotowanego szybkością 2 tabletki na 1 litr wody. Woda umieścić wyciąć tylko końce i pozostawić je w ciągu 6 godzin.

W wyniku takiego preparatu przygotowanego wyokrętować sadzonki pola wypełniona mieszaniną arkusz podłoża. Nie zapomnieć o drenażu: dolnej szufladzie pewnością posypać warstwę żwiru i piasku. Zazwyczaj w takich okolicznościach, azalie łatwo się zakorzenić, a system korzeniowy rozwija się bardzo szybko.

Skrzynki z sadzonek koniecznie regularnie i cieniowanie powietrza z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Dla rozwoju rośliny temperatura powinna mieścić się w zakresie 25-30 stopni, wilgotność – 80%.

Jesienią, Azalea najpierw zostać przeniesiony do pokoju z niższą temperaturą powietrza, a gdy światło dzienne zaczyna ponownie wzrastać, stopniowo podnosić temperaturę. W maju, kwiaty mogą być przeszczepione do gleby o grubości nie mniejszej niż 8 cm. W tym samym czasie można rozpocząć nawożenie nawozami azalie.

Propagacji nasion

W domu, trudne do zrealizowania, ponieważ nasiona są prawie przywiązany. Azalea w bardzo małych nasion, siew odbywa się praktycznie na ziemi, a jest potrzebny kiełkowania światła słonecznego. Poza siewu nasion nie gwarantuje, że Zmartwychwstały sadzonki będą miały takie same właściwości jak rośliny macierzystej.

load...