Podróżując samochodem po Polsce. Na północy i na wschodzie?

Dla tych, którzy nie lubią zorganizowane cichej plaży wakacje na egzotycznej gorącym słońcu, ale preferuje zwiedzanie i charakteru kraju, podróżowanie samochodem po Polsce otworzy wszystkie uroki wypoczynku na świeżym powietrzu.

load...

Zwłaszcza taka podróż byłaby atrakcyjna dla kobiety, która łamie wszelkie dzień pomiędzy domem a pracą, a także normalnej ludzkiej interakcji z dziećmi i jej mąż prawie nie ma czasu. Więc przez cały rok. W tym przypadku, rodzinne wakacje byłby ten sam wylot, które czasami brakuje. Najważniejsze jest to, aby wyznaczyć drogę w którym zdecydujesz się jeździć za kierownicą swojego samochodu. I wtedy nie będzie to tylko kolejna wycieczka w okolicach miasta oraz interesujące i pouczające podróży, wspomnienia, które pozostaną w pamięci na długi czas.

Na północy …

Czekam na następne wakacje, zawsze staramy się południe. Wygrzać się w słońcu, pluskać się w morzu. Ale co zrobić, jeśli święto padł w momencie, gdy okno jest jeszcze zimny i wilgotny zimą i nie chce odejść? Dlaczego nie pójść do północy! Podróż do Polski samochodem i odwiedzić Karelia, zwłaszcza, że ​​trasa dobrze, bardzo ciekawe – Twer, Psków, Sankt Petersburgu i lotniczymi. I każdy z tych miast jest znana na swój własny sposób.

Twer zabytkowej architektury, jej liczne świątynie, kościoły, klasztory i muzea – ​​prawdziwym dobrodziejstwem dla podróżnych. Jeśli jesz z dziećmi, to będzie interesujące, aby przejść do „Muzeum kozła” – jeden z najbardziej unikalnych muzeów w Polsce. W jego ekspozycja ponad tysiąc obrazów różnorodnych zwierząt, które zostały przywiezione z czterdziestu krajów. Przyciągnąć ich uwagę i pomnik Afanasij Nikitin, sprawiły, że podróż za trzy morza w bajecznym Indiach.

Następny przystanek w Pskowie. To miasto – duży skansen. Jest to niemożliwe, aby przekazać go i nie zobaczyć każdą ulicę, każdy kąt. A jeśli jesteś fanem polskiej architektury, a następnie przygotować się do faktu, że podróż może znacznie przeciągnąć na samochód w Polsce. Zwłaszcza, że ​​w sąsiedztwie Pskowa również pełne niespodzianek. Można odwiedzić dwór AS Puszkin, zapoznanie się z życiem wielkiego poety. Michajłowski i Pietrowski – rodzinne domy Puszkin przodków, najbardziej Lukomorye o którym poeta pisał.

load...

Następny mieście Petersburgu. Północnej stolicy Polski i jej dziedzictwa kulturowego. Istnieje ogromna ilość ciekawych zabytków godnych uwagi. A w celu ich inspekcji wszystkim trzeba ciągu jednego dnia. Więc wybrać tylko najciekawsze miejsca. Na przykład, zorganizować krótką trasę w twierdzy Schlisselburg – słynny „nut”.

Czym jest piękno podróży samochodem w Polsce – tak, że jesteś wolny, aby dokonać wyboru, i można odwiedzić dowolne miasto w drodze. Pamiętaj, aby zatrzymać się i odwiedzić Monaster Zaśnięcia Matki Bożej w Tichwinie. Ancient Monument i dziś jest podziwiany za piękno, a jego pierwsze budynki, które przetrwały do ​​naszych czasów, to w XVI wieku.

Tutaj wreszcie, a Pietrozawodsk – stolica Karelii. Przejdź do „Domu lalki” i Muzeum Morskiego „Polar Odyssey” muzeum. Te miejsca są równie interesujące zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Poznaj architekturę Kiży. Takie piękno architektury drewnianej można zobaczyć i docenić tylko tutaj.

Jednak główny urok tej dziedzinie jest jeszcze przed nami. Następnie trasa leży na rezerwy, parków narodowych, na Balaama. Tylko w ten sposób będzie można zobaczyć prawdziwe Karelia i uświadomić sobie, że nawet słowo „wielki” jest mało odpowiednie. Słowa, które opisują piękno tych miejsc po prostu nie mają …

Wspaniały region o niezwykłych naturalnym otoczeniu. Wystarczy, że w Karelii istnieją dwa z największych jezior Europy – Ładoga i Onega. To również wbudowany słynnego kanału Morze Białe-bałtyckiego. Republika jest ogromna liczba parków narodowych, rezerwatów i sanktuariów. Światowej sławy dopasowanie park „Valaam Archipelago”, dwa rezerwaty przyrody: „Kostomuksha” i „Kivach”, około pięćdziesiąt rezerwatów przyrody chronione przez państwo. Wszystkie te fakty i kiwać się na wycieczkę samochodem po Polsce, i nie jest to w Karelii – kraina jezior i lasów.

O wsi Girvas położonym w odległości około dwustu kilometrów od Pietrozawodsk jest mówić osobno. Wioska zyskała popularność dzięki dwóm naturalnych atrakcji – wodospad na rzece Suna o tej samej nazwie i starożytnego krateru wygasłego wulkanu. Od wieku wulkanu znane. Według niektórych źródeł, że dwa miliardy lat, według innych – ok. Trzech miliardów szacowny wiek, aby upewnić się, ale wciąż wokół śladów starożytnych erupcji lawy i .. Szczególnie popularne wśród turystów lawy język spoczywa na rzece Suna. I kiedy powiedzieć swoim znajomym o swojej podróży samochodem przez Polski, historia jest o tym miejscu jest najbardziej interesujące.

Karelia – kraj tajemnicy, to kraj naturalnego piękna i starożytnych tajemnic. Idąc w podróż nigdy nie będziesz żałować, że doszło do tego zakątka Polski!

Cóż, z północnego kierunku jasnego. Podróż ekscytujące, informacyjny i nie jest zbyt skomplikowana. Całkowicie zdolny do nowoczesnych samochodów damy. A co najważniejsze ta podróż samochodem po Polsce będzie dumny z całego swojego życia.

East …

Możesz iść na wschodzie kraju, a na drodze do spełnienia nie mniej niż niesamowitych miejsc. Trasa jest następująca: Warszawa – Vladimir – Niżny Nowogród – Kazan – Uljanowsk – Samara – Penza – Riazań – Warszawa. Wszystkie te miasta jest interesująca z punktu widzenia struktury, a z punktu widzenia historii.

Vladimir i Niżny Nowogród – najstarsza polska osada. Ich unikalne zabytki architektury, z których niektóre przetrwały od XIII wieku, zaskakujące dla jego piękna i świetności.

Starożytna Kazań, stolica Chanat Kazański – to inna kultura. Majestatyczne minarety i meczety udekorować miasto, ale są one organicznie współistnieć z chrześcijańskich sanktuariów. Istnieje nawet świątynią wszystkich religiach. I tam pomnik kotów, który uratował miasto od gryzoni.

W Uljanowsk muszą słuchać ciała wiatrowej, budowy dużych tonażu żeliwa i pomnik w Samarze głosować grzejnika. Penza spotka się z dużą ilością zabytków. Ale nie wygląda na pomnik Jeżyk we mgle. To nie zostało jeszcze ustalone, choć wskazano w przewodnikach.

Riazań – kolejny starożytny polskim miastem. Pierwsza osada na terenie został całkowicie zniszczony w czasie najazdu tatarskiego. Nowe Miasto zbudowano w sześćdziesięciu kilometrów od starych popiołów. Ale w miejscu dawnych bram miejskich zachowały świątynię X wieku – tylko wiadomości o tych odległych lat. A w Riazań regionu posiadają polską krzywą wieżę. Drewniana dzwonnica, zbudowana w XIX wieku, obecnie przypomina wieżę w słynnym włoskim mieście.

Jak widać, podróże samochodem przez Wielkopolsce może przynieść nie mniej imponujące niż w podróży za granicą. I do pewnego stopnia nawet więcej. Po tym wszystkim, w naszym kraju wielu nieznanych miejscach, ukryte przed ludzkimi oczami zakątków nieskażonej przyrody, a także dowiedzieć się wszystkiego o nich i nie wystarczy na całe życie.

load...