Podróż z psem – jak się przygotować, a nie być uwięzione

Święta – najlepszy „czas w roku.” Jest to okazja, aby wyrwać się z kręgu zwykłej, Poznawanie i realizować wieloletnie marzenie. Wakacje – idealny czas, aby podróżować. Czy czekasz na podróż, trasa rozwijać, napisać listę rzeczy potrzebnych … i nagle natknąć dedykowany, pełen miłości, myśleć o swojego psa. Gdzie umieścić go na wakacje?

load...

Cóż, jeśli masz krewnych i przyjaciół, którzy Ciebie i Twojego zwierzaka zaufanych. Następnie należy wziąć pod uwagę, że problem został rozwiązany. Wystarczy zostawić psa z nim – tak będzie łatwiej dla Ciebie i dla Twojego pupila. A jeśli taka osoba nie jest? Podróż z psem – poważna sprawa i trzeba przygotować się do niego z góry.

Jeśli pójdziesz na wycieczkę do Polski, a następnie zabrać ze sobą psa jest dość prosta. Minimum dokumentów – zaświadczenie weterynaryjne oraz zaświadczenie weterynaryjne №1. Wszystko jest o wiele trudniejsze z podróży zagranicznej.

Wyjazd za granicę

Przed zabrać czworonożnego przyjaciela ze sobą za granicę, trzeba skontaktować się z konsulatem kraju do którego jedziesz.

Już na tym etapie może spowodować poważne problemy. Zasady wprowadzania psów w różnych krajach są bardzo różne. Gdzieś zakazuje importu walk psów i innych ras agresywnych. W wielu krajach istnieje zakaz importu szczeniąt, które mają mniej niż 3 miesiące.

load...

Wszystkie te punkty muszą zostać wyjaśnione „na bank” w przeciwnym razie ryzykujemy wpaść w kłopoty – z Polski, aby zwolnić cię, ale pojawienie się w tym kraju nie można wprowadzić. A co zrobisz, na granicy ze swoim zwierzakiem?

Ponadto, istnieje kwarantanny w niektórych krajach. Na przykład w Wielkiej Brytanii okres kwarantanny – 6 miesięcy. Dlatego też, jeśli wybierasz się na wakacje w Anglii przez kilka tygodni, podjąć zwierzę nie ma sensu – nadal będzie oddzielony.

Jeśli nie ma żadnych ograniczeń w imię swojej „bestii”, nie można znaleźć w przepisach krajowych – przejść.

Zadaj informacji o niezbędnych szczepieniach – niektóre kraje wymagają dodatkowej, przed niektórymi chorobami zakaźnymi.

Test na obecność przeciwciał przeciwko wściekliźnie

Przy wejściu do wielu krajów – takich jak Irlandia, Szwecja, Wielka Brytania i niektóre inne mogą wymagać wyniki testów na obecność przeciwciał wścieklizny.

Przygotuj się na to prosimy – to jest mało prawdopodobne, by dostać się do dokonania analizy i uzyskać wyniki w ciągu 2-3 dni. Faktem jest, że aby zrobić taki test może jedynie laboratoria akredytowane przez EWG. W Polsce jest jednym z takich laboratoryjnych – znajduje się w Warszawie. Istnieje również możliwość wysłania badanie krwi swojego zwierzaka w laboratorium, z siedzibą w Finlandii.

Jeżeli zawartość przeciwciał mniejszą niż 0,5 IU / ml, po czym zwierzę będzie musiał dokonać ponownej zaszczepione przeciwko wściekliźnie, a następnie, po 3 miesiącach, powtórzyć test na obecność przeciwciał.

Jeśli test został dostarczony, tym dłużej nie będzie musiał oddać – wynik nie ma przedawnienia. Oczywiście, jeśli nie przegapić kolejnego szczepienia.

Aby zrozumieć? Dobrze.

Chipping

Jeśli pójdziesz na podróż z psem w Europie, a procedura ta jest obowiązkowa dla Ciebie. Bądź kruszywa jest możliwe w prawie wszystkich państwowych klinikach weterynaryjnych w Polsce.

Niewielka elektroniczny chip – wielkość ziarenka ryżu – podaje się podskórnie. Układ zawiera unikalne informacje o zwierzęciu, które wpada do elektronicznej bazy danych. Chipping nie jest gorszy niż zwykle we wstrzyknięciu podskórnym. Układ pozostaje ze zwierzęciem do końca życia – nie mogą zostać utracone lub uszkodzone. W tym przypadku jest absolutnie nieszkodliwa i nie koliduje ze zwierzęciem – to po prostu nie czuję.

Uważne przeczytanie wszystkich dokumentów swojego zwierzaka. Oni masz, prawda?

Co jeszcze powinno być obowiązkowe?

Międzynarodowy paszport weterynaryjna

Aby wyjechać za granicę z psem absolutnie potrzebny jest paszport weterynarii. Upewnij się, że paszport jest międzynarodowym – istnieje pewna norma. On wypełnione w języku angielskim. Powinna ona zawierać wszystkie dane o sobie – właściciel – i swojego zwierzaka.

Musi być ostatnim dniem leczenie pasożytów wewnętrznych i ektopasożytów – innymi słowy, pcheł i robaków.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szczepienia. Powinny być wykonane ze szczepionkami, które spełniają międzynarodowe standardy. Koniecznie należy zwrócić uwagę na datę szczepienia. Wszystkie szczepienia muszą być wykonane nie mniej niż 30 dni przed swoim odlotem. Jeśli termin szczepionki ma się ku końcowi, to najlepiej, aby Booster.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szczepienia przeciwko wściekliźnie. Jeśli nie są one umieszczane w paszporcie, zwierzę zostanie natychmiast wydalony z kraju. A jeśli to nie jest możliwe, może być wykorzystany do spania.

Należy również upewnić się, że dane wpisane do rozdrabniania paszporcie weterynaryjnym.

Wszystkie dokumenty są w porządku? Doskonała!

Pozwolenie na wywóz

Problemem tutaj jest taka sama, jak w przypadku badania przeciwciał – uzyskać licencję tylko w Warszawie. W zależności od rasy psa, trzeba będzie zwrócić się do Polskiego Związku Dog Training (RCA), psa Centralne Biuro Club (TSKSS) lub RosOkhotRybolovSoyuz.

Jednakże, jeśli pies ma rodowód, show „dobry człowiek” nie jest wymagane. Wystarczy przesłać dokument. Jeśli bez rodowodu – będą musiały dostosować swoje „zwierzę” na wycieczkę do Warszawy.

Bilety dla zwierząt

Przy zakupie biletów lub rezerwacji, należy poinformować nas, że będzie „towarzyszyć” czworonożnego przyjaciela. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do podróży z psem na pokładzie samolotu.

Wiele linii lotniczych nie jest regułą, zgodnie z którym zarząd nie może być w tym samym czasie więcej niż dwóch zwierząt. W związku z tym konieczna jest „mylić się”. Nagle ktoś już zarezerwowane miejsca dla pasażerów „futrzanych”?

Skontaktować się z przepisami Wasze towarzystwo lotnicze w odniesieniu do transportu zwierząt. Podczas gdy są one mniej więcej takie same, każda firma ma prawo do dokonywania drobnych zmian. Przede wszystkim dotyczy to maksymalną wielkość transportu komórek. Te „małe” zmiany mogą być bardzo duży problem, jeśli nie przygotować z wyprzedzeniem.

Komórka do karetki

Nawiasem mówiąc, obecność komórek – transport z wodoodpornym dnem – ogólny wymóg. Na dnie pojemnika należy umieścić wodoodporną „Dog” pieluchę. Jednak pasuje i regularne dzieci.

Jeśli zwierzę waży mniej niż 8 kg, jest prawdopodobne, że będą mogły wziąć do kabiny. Wyjątkiem są loty, po drodze Miami, Shannon irlandzkich i niemieckich miast. Kategorycznie zabrania przewożenia zwierząt w kabinie.

Duże psy są zmuszeni podróżować w bagażniku. Ponadto, przed wyjazdem są one podane tabletki nasenne.

Wszystkie zwierzęta muszą być smycz, obroża i kaganiec. Oczywiście, trudno jest wyobrazić sobie Chiński grzywacz lub kagańców Jork – tak, co do zasady, nikt nie czyni robić. Ale ponieważ jest napisane w regulaminie, to lepiej kupić ten „wyposażenie dodatkowe”. Wtedy będziesz miał okazję do „show” go na żądanie. Po co tworzyć niepotrzebnych problemów, prawda?

Jeśli wybierasz się na wakacje siedzieć w jednym miejscu i planują podróżować z psem w Europie, konieczne jest, po raz kolejny, aby wyjaśnić zasady do transportu zwierząt, przyjętej w danym kraju. Wszędzie odcienie. Na przykład w Szwecji, Macedonii, Chorwacji, Słowenii i Jugosławii, psy nie są dozwolone na szynie. A w Finlandii, będzie zobowiązany do zakupu wszystkich miejsc w coupe.

W każdym razie, są gotowi płacić bilet bagażowy dla swojego zwierzaka. Opłaty różnią się wszędzie – są ustawione przedsiębiorstwu transportowemu. Ale nawet jeśli zwierzę waży zaledwie kilka kilogramów, waga nie zostaną włączone do rozwiązania wolnej stopy OLT – będzie musiał zapłacić osobno.

Aby ubezpieczyć się przed nieprzyjemnymi niespodziankami w dniu wyjazdu to lepiej zważyć psa taryf komórkowych sprawdzenie przewoźnika i przygotować odpowiednią ilość – oraz z małym marginesem.

Świadectwo weterynaryjne №1

Niezależnie od tego, czy udać się w podróż z psem w Polsce, Azji, Ameryce, Australii i Europie, trzeba jeszcze certyfikat weterynaryjny №1. To – główne psy puteshestvenitsy dokumentów. Aby zrozumieć, powinien wynosić 3 dni przed wyjazdem.

Skorzystaj z pomocy w każdej państwowej kliniki weterynaryjnej w Twoim mieście. Aby nie tracić czasu, konieczne jest określenie z wyprzedzeniem, jeśli zabrać zwierzaka ze sobą. Jeżeli świadectwo można uzyskać na podstawie paszportu weterynarii, gdzieś – trzeba pokazać się z lekarzem psa.

Podczas rejestracji certyfikatu, upewnij się, że wszystkie dane są wykonane dla Ciebie i Twojego psa, w tym dokładną trasę swojej podróży.

Przekraczanie granicy

W dniu wyjazdu trzeba będzie przejść przez kontrolę celną weterynarii. Dlatego trzeba przyjść na lotnisko wcześniej – do weterynarza często długie kolejki.

Proszę pokazać lekarzowi wszystkie dokumenty, które trzeba tak długo i boleśnie klejnoty:

  • Międzynarodowe świadectwo weterynaryjne;
  • Weterynaryjny numer certyfikatu 1;
  • Wyniki testów na obecność przeciwciał wścieklizny;
  • Pozwolenie na wywóz zwierząt.

Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, trzeba będzie żadnych problemów – wystarczy zmienić świadectwo weterynaryjne, uzyskane w klinice, z drugiej strony, międzynarodowy standard.

Z tego dokumentu, przejdź do rejestracji. Ważą psa z klatki i płacisz „bilet Dog”.

Wszystko – ścieżka jest otwarta! Ty i twój pies jest w pełni przygotowany do podróży!

„Dog” ciekawostki

Co jeszcze trzeba zadbać przed podróżą z psem?

Jeśli podróż jest długa, należy chwycić 2-3 wodoodporne pieluszki. Ponadto, trzeba je umieścić tak, że w każdej chwili są w zasięgu ręki. W nieznanym otoczeniu są nerwowe zwierzęta i takie „rezerwy” może być bardzo przydatne.

Niektóre psy kołysały się w transporcie. Musi być także „w pełni przygotowane”. Uważnie plastikową torbę – może być nawet 2-3 sztuk. Pamiętaj, aby wziąć wilgotnych chusteczek. W razie kłopotów będzie to wszystko pomoże Ci szybko „wyeliminować skutki”.

Wskazane jest, aby mieć przy sobie małą butelkę wody. Szczególnie w czasie upałów. Woda jest lepiej kupić na lotnisku, po zdaniu egzaminu – albo zmuszony wyrzucić.

Bardzo wygodne dla podróży specjalnych „górskie” misek dla psów. Są one wykonane z plastiku spożywczej i wygodnie złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Zadbaj o „utrzymanie”. Jeśli zwierzę jest przyzwyczajony do żadnego konkretnego typu suchej karmy, najlepiej jest zabrać ze sobą. Nie zawsze jest to możliwe, aby znaleźć tak samo za granicą. Podróż – już dużo stresu dla zwierzęcia. Jeśli więcej i zmienić jedzenie, pies może być po prostu chory. Trzeba wakacje?

Nie zmieniły swój umysł, aby udać się w podróż z psem? Następnie, niech twoja podróż będzie przyjemna i interesująca. Po tym wszystkim, wakacje to zazwyczaj tylko raz w roku.

load...