Podróż na Ukrainę

Wkrótce rozpocznie się sezon wakacyjny, a nie każdy może sobie pozwolić na podróż do zagranicznego ośrodka. Ale nie rozpaczaj, można zrelaksować się na terytorium Ukrainy, gdzie znajduje się wiele ciekawych miejsc. Atrakcje Ukraina pozostawiła ślady kilku epok kulturowych i historycznych. Na przykład w regionie Zaporoże prymitywnego systemu komunalnego były starożytne kamienne rzeźby, unikalne pozostałości mieszkań z kości, dziecko nie chce widzieć w domu? Od Sarmatów i Scytów, liczne osady i kurhany, i można odwiedzić ruiny greckiej osady na Krymie. W Kijowie i Czernihowie drevnepolskie zachowanych zabytków architektonicznych.

load...
  • Kijów – stolica Ukrainy

Kijów jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wiele punktów orientacyjnych – św Zofii, pozostałości Złota Brama, Kościół Zbawiciela na Berestove, gdzie w 1157 roku został pochowany założyciel Warszawskiej Jerzy Dołgoruki, Kijów-Pechersk, zawsze żywe głównej ulicy – Chreszczatyk, starej części miasta, historycznych muzeów i teatrów, wszystkie te miejsca pozostawiają niezatarte wrażenie turystów.

  • Miasto Lwów

Na Ukrainie, Lwów – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Pamiętał turystom wiele kościołów, zabytków, twierdza wieże. Na ulicach małego miasteczka Użgorodzie pozostawi wiele żywych wrażeń. Malowanie i przytulne stare miasto w Czerniowcach. W mieście Łucku, który założył księcia Włodzimierza, nie Lyubart XIV wieczny zamek, a także wiele kościołów.

  • Odessa – matka

Kolorowy południowe miasto Odessa położony nad brzegiem Morza Czarnego. W centrum miasta jest to typowe dla budynków w stylu klasycznym. Na przedmieściach znajdują się kąpieliska, jeziora i ujścia błota. Specjalna przyjemność otrzymasz odwiedzając słynny rynek Odessa.

  • Półwysep Krym

Krym jest regionem naturalne i kulturowe Ukrainy, światowej sławy kurorcie. Obejmuje Jałta, osiedlenie, Ałuszta, Gurzuf Livadia, Sudak, Planerskoe, Koreiz, Foros i Mukhalatka. Wykonane z najlepszych ukraińskich win portowych i wino na Krymie. W Jałcie, znajduje się Muzeum Instytutu uprawy winorośli i produkcji wina „Magarach”, która została założona w 1828 roku. Można jeździć kolejką linową na górę Darsan, tablicę Ai-Petri. Koniecznie odwiedź Massandra i Alupka Pałac-muzeum przedmieścia Gurzuf, Gaspra, Simeiz Frunze.

load...

Dla miłośników jazdy na nartach, w południowo-zachodniej części kraju stanowią góry Karpaty. W północno-wschodniej części Ukrainy zainteresowanych miasta Dniepropietrowsku, Charkowie i Połtawie. W Dniepropietrowsku, założona w 1776 roku, znajdują się takie zabytki architektury jak katedra Przemienienia (XIX w.), Pałac w Potiomkin (XVIII w.). Charków miasta powstał u zbiegu trzech rzek, jako punkt obronnej przeciwko najazdami Tatarów krymskich. Słynie NMP i Cerkiew Wasyla Błogosławionego (XVII-XIX cc.), Wielkiej Katarzyny Pałac (XVIII w.). Starożytne miasto Połtawa wiadomo, że pod spodem Piotra I pokonały armię Szwedów i został wzniesiony na cześć „Kolumna Chwały”.

load...