Podróż do Uzbekistanu samochodem

Zawartość:

Żółty piasek pustyni oazy pobłogosławił wyspy, minarety i białe mury twierdz … Myślisz, że to wszystko – opis jakiegoś egzotycznego kraju na Bliskim Wschodzie? Wcale nie. Aby zobaczyć na własne oczy ten gorący pustynny, zanurzyć się w tętniącym życiem polifonii bazarze lub etap w cieniu zamkowych murów, kamienie, z których są mole razem, to nie jest konieczne, aby przejść do trudnej Arabii Saudyjskiej i Syrii. Podróż do Uzbekistanu będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy chcą wyjść z codziennego życia w nowoczesnej baśni tysiąca i jednej nocy. Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się zaniedbać z usług linii lotniczych i idź podbić ogrom Uzbekistanu za kierownicą własnego SUV.

load...

Co zabrać na drodze?

Co to początek każdej podróży? Oczywiście – opłat. Zwłaszcza jeśli się na drodze. Wszelkie avtoan_1eshestvennika wie, że jakość odpoczynku „na kołach” jest bezpośrednio zależne od tego, jak dobrze przygotowaliśmy samochód na wiele kilometrów odległości. Wszystkie urządzenia potrzebne do podróży można podzielić na kilka grup.

– Pieniądze i dokumenty. Są to dwa elementy, bez których nie da się zrealizować swoje ambitne plany. Przede wszystkim należy dokładnie zaplanować swój budżet, nie zapomnij, że główną część trasy przebiega przez terytorium innego państwa, które ma swoją własną walutę.

Podróż do Uzbekistanu, potrzebne będą: wszystkie dokumenty dotyczące samochodu, polskie prawo jazdy, paszport obywatela Polski, paszport (warto przypomnieć, że w przypadku obywateli polskich na terytorium Kazachstanu i Uzbekistanu, reżim bezwizowy wejścia) i ubezpieczenie zdrowotne.

Większość funduszy najlepiej przechowywać na karcie bankowej. Jednak konieczne jest, aby skonsultować się wcześniej z bankiem, czy karta na terytorium Kazachstanu i Uzbekistanu. W przypadku kradzieży lub utraty karty, można łatwo zablokować je, a tym samym chronić swoje pieniądze. Ale nie dostają żadnej gotówki. Tzw „awaryjny” jest najlepiej pod z góry, sklepach czy stacjach benzynowych w drodze do stepu i pustyni może być, ale ATM, gdzie jest mało prawdopodobne, aby znaleźć.

load...
  • Części zamienne. Obciążenie głównym trakcie Autotravel spada na samochód. Dlatego najlepiej jest, aby dbać o jego stan techniczny i mieć dostępne części zamienne, puszki paliwa, oleju silnikowego i przeciw zamarzaniu.
  • Nawigator GPS oraz mapy. Nikt nie chce tracić czasu na zasłużony urlop, błądzą po drogach nieznanych. Nawigator GPS i mapy, które pomogą Ci poruszać się po terenie.
  • Rzeczy osobiste, produktów do higieny osobistej i zaopatrzenia w wodę pitną.
  • Komunikacyjnych i elektroenergetycznych. Wybierasz się w podróż samochodem, nie powinniśmy zapominać stała się tak znajome telefon komórkowy. Wstępne ładowanie i skontaktować się z operatorem sieci w celu kosztach połączeń wychodzących i SMS podczas korzystania z roamingu. Jeśli chcesz spędzić dużo czasu w innym kraju, a następnie przy użyciu karty SIM lokalnych operatorów telefonii komórkowej, można zmniejszyć koszty rozmów telefonicznych. Warto mieć ładowarkę, która pozwala na naładowanie baterii telefonu z samochodu.
  • Aparat lub kamera wideo i ładowarki do nich. Fakt, że podróż powinna być środkiem, za pomocą którego można spisać swoje wrażenia, a następnie pokazać znajomym i rodzinie, nie trzeba przypominać. Wystarczy upewnić się, że nie ma wystarczająco dużo z kartą pamięci, taśmy itp Bo w tej podróży będzie mieć tę płytę.

Cóż, rzeczy są zbierane, wybraną trasę. Przekazania na spotkanie przygody!

Jak utorować drogę do Uzbekistanu?

Przed wyjazdem w podróż samochodem do Uzbekistanu, można sobie wyobrazić, jak misternie mieszaną kulturę Europy i Azji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nie wierzysz mi? Potem położył swoją drogę przez Tatarstanu i Baszkirii.

Szczytowy biały meczet w Kazaniu: al-Madzhani, Nurullah, Azimow i Kul Szarif w harmonii z luterańskiego kościoła św Katarzyny, Kazan Klasztoru Matki Boga i Piotra i Pawła. Nawiasem mówiąc, Kazan ma „strzelanie” Syuyumbike Tower, jeden z najwyższych w Europie. Centralna, zabytkowa część miasta – jest żywym świadectwem ścisłej przeplotu kultur.

Baszkirii, z jego koni hodowli roślin, mleka klaczy i beshbarmak … Wydaje się, że w każdej chwili zejść z góry jedzie wojsko Yamantau Khana na rasowych koni.

Dla autotravellers ważne będzie fakt, że tor, na którym przebiegi tras są wartości Republikańskiej lub polskim. Tak więc, po drodze można uzyskać pomoc techniczną w razie potrzeby. Albo dostać noc w przydrożnym motelu z parkingu strzeżonego i kawiarni.

Baszkirii górskiej scenerii na zewnątrz samochodu spokojnie zastąpiony niekończące się połacie stepu, a to oznacza, że ​​jesteś blisko kolejnego etapu podróży do Uzbekistanu – pierwszego przekroczenia granicy państwowej.

Jeśli odpowiednio przygotować wszystkie dokumenty, problemy z transgranicznym Kazachstanu powinny powstać. Jedyną rzeczą, którą warto wspomnieć przede wszystkim – jest wypełnienie zgłoszenia celnego. Przynosi to wszystko! Począwszy od osobistych i dekoracji, a kończąc na telefon komórkowy, na drodze do was nie było żadnych nieporozumień. Jeśli nie dbać wyprzedzeniem o tym, jak do wymiany rubli na polskim tenge, można to zrobić na granicy.

Droga przez stepy Kazachstanu

Prawdopodobnie najtrudniejszym i najbardziej spustoszony część swojej podróży będzie droga do Kazachstanu. Bezkresne stepy, małe miasteczka i kilka jurty z koczowniczych pasterzy – tu i wszystkich cywilizacji. W związku z tym, aby nie zostać bez paliwa w połowie drogi, zasoby benzyny z góry. Nawiasem mówiąc, pierwsze lekcje orientalnej gościnności je dostać w stepy Kazachstanu. Gdziekolwiek się przystanek, stojąc samotnie w Jurta pasterza lub w adobe domów w małej miejscowości, to przede wszystkim dawać pić tę zieloną herbatę, a potem zapytał o cel wizyty.

To nie jest możliwe, gdyż w Kazachstanie, Bałchasz nie odwiedzić, unikalne zjawisko naturalne, pół sól i pół Woda słodka, wpływając na jego pierwotne piękno i czystość wody. Siedlisko osiadłe i koczownicze ludy Azji, znane od VIII wieku. Liczne schroniska i kempingów znajdujących się na jego brzegu, będzie miejscem odpoczynku, rodzaj oazy na pustyni, umożliwiając im cieszyć się świeżym powietrzem przed następnym odcinku toru.

Po odpoczynku na wybrzeżu jeziora Balkhash i siły wzmocnienia, można przejść do następnego etapu podróży, która zaczyna się również od przejścia granicznego. To miejsce, gdzie możesz się przydać, a swoim starannie wypełnionym oświadczeniem. Sądząc opinie autotravellers, na granicy Kazachstanu i Uzbekistanu – nie jest to miejsce, że będziesz pamiętać z uśmiechem. Dlatego najlepiej jest przekroczyć wypoczęty i zebrano. I znowu, pamięta nasze porady na początku artykułu? Powinieneś być z części pieniędzy w walucie lokalnej uzbeckiej – sumaka.

Taszkent – miasto tysiąca fontann

Niezależnie od trudności mogą być związane z przekroczeniem granicy Uzbekistanu, wierz mi, Taszkient warto. W stolicy Uzbekistanu – miasto tysiąca fontann, Miasta, City of Friendship, Stolicą Kultury Islamu. Są to tylko niektóre z epitetów, które przyznano miasto turyści raz wszedł do żyznej ziemi Taszkiencie. To miasto jest jednym z najbardziej oczywistych przykładów oporu. Dosłownie cegła po cegle odtworzone po trzęsieniu ziemi w 1966 roku. Jednocześnie zabity, a większość wartości architektonicznych. Teraz Taszkient jest uosobieniem idei architektonicznych współczesnych architektów. Nowoczesne budynki powodują podziw. Tutaj, w strefie sejsmicznej, budynki wielokondygnacyjne mimo wszystko dumą dążą do wysokości. Na piękno fontanny Taszkent i parków można mówić bez końca. W stolicy Uzbekistanu – bardzo zielone miasto – mimo prawie pyatidesyatigradusnuyu upalne lato, nie znajdzie się pojedynczy kawałek ziemi, który nie zostałby uszlachetniał i krajobrazowy wrażliwe ręce mieszkańców. Metro w Taszkencie również jest dziełem architektonicznym sztuki, niektórzy nawet mówią, że Metro w Taszkencie piękną Warszawę. Ale bądź co bądź, to w każdym przypadku pozostaje jedynym w Azji Środkowej.

Nowoczesne hotele są zawsze gotowi zabrać cię w ścianach. Warto zauważyć, że w Uzbekistanie, musisz zarejestrować swoje miejsce zamieszkania na trzeci dzień po przyjeździe. Ale ten problem nie wystąpi, jeśli będzie rozstrzygać tylko w tych hotelach, które kwalifikują się do rejestracji. Informacja ta jest wymagana, aby dać w recepcji.

Samarkanda – perła wschodu

Dla każdego, kto podróżuje samochodem, miłą niespodzianką będzie jakość dróg w Uzbekistanie. Spełniają one wszystkie nowoczesne wymagania i standardy, w rzeczywistości o niemałym znaczeniu sektora gospodarki Uzbekistanu jest turystyka biznesowa. I jeden z najjaśniejszych klejnotów w koronie Wschodzie jest uważany Samarkandzie.

Od czasów starożytnych, Samarkanda było jeszcze Sogdiana, uznano kapitał edukacyjny Wschodu. Wiele starożytnych medres – Ulugbek (w tym w jednym czasie przeszkolonych setki studentów), Tilyalya-Kari, Dor – są tego dowodem. A także pozostałości zabudowań Ulugbek obserwatorium. I czemu się dziwić, jeśli w Samarkandzie Wielki Silk Road. I osiągnięć kulturalnych i naukowych starożytnego Wschodu i Europy sprowadzono tu na grzbietach wielbłądów dwóch garbaty, pozostawiając swoje piętno na kulturze i architekturze miasta.

Idąc ulicami Samarkandzie, jeśli przekroczyć pewną barierę czasu, natychmiast pogrąża się w atmosferze starożytnego Wschodu. A przed okiem umysłu są wielkie wzloty i upadki tego pięknego miasta. Znaleźć tutaj arcydzieła architektury na każdym kroku. Mauzolea wielkich chanów i zdobywców – chodżowie Abdu Darun, chodżowie Danier (mauzoleum św Daniela) i najpiękniejszej i szanowany – Bibi Khanum. Według starożytnych legend, powiedziała mu zbudować piękną Bibi Khanum na cześć męża jako prezent dla jego powrocie z kampanii wojskowej, a koszt budowy tego majestatycznego budynku architekt mianowanego całować jego ukochaną żonę Chana. Majestatycznie góruje nad meczetem miasta. Innym ciekawym centrum biznesowe Chorsu. Każda ulica, każde skrzyżowanie tutaj oddycha historią. Liczne przewodniki, które można wypożyczyć bezpośrednio na placu Registan, z przyjemnością pokaże Ci wiele legend i baśni, przekazywana ustnie.

Błogosławiony Buchara

Ale bez względu na to, jak piękne Samarkanda, trzeba będzie zostawić iść do miasta, bez wizyty w Uzbekistanie, że podróż nie może być uznana za ważną.

Przez solankowych pustynne równiny leży na drodze do błogosławionej Buchary. Ponad dwa i pół tysiąca lat na ziemi tego starożytnego miasta. Każdy podróżnik, aby przyciągnąć tzw starej części miasta. A jeśli chcesz, aby uzyskać prawdziwy pomysł na Wschodzie, powinni żyć w obrębie Starego Miasta. Jedyną wadą dla tych, którzy podróżują samochodem może być tak, że ta część miasta jest zamknięta dla pojazdów silnikowych. Ale na terytorium sąsiedniej posiada ogromną liczbę dobrze wyposażonych parkingów i garaży, gdzie samochód będzie dobrze strzeżone. I można w pełni cieszyć się powolność i uporządkowanie na wschodzie.

Dla tych, którzy chcą posmakować tego egzotycznego wschodniej Buchary istnieje tak zwany „family hotel” stylizowany starożytnych karawanserajach. Oprócz nocy będziesz mieć okazję spróbować prawdziwych uzbeckie potraw. Pilaw z rodzynkami, balaza nahot, shurpa, Samsa, Lagman kaurma, manty i uzbeckie prawdziwe ciastka. Wszystko jeździć mad żadnego smakosza. Orientalne słodycze i nieograniczone herbaty w cieniu starych platanów – nie jest wolny Bai?

Ale to atrakcyjne podróże Buchara. I nawet jego zabytki architektoniczne, wykwalifikowani tworów architektów. To jest naprawdę błogosławiona miasta. Według legendy, świat jest w środku Azji zapanuje tak długo, jak Chinara z bociany Labi-Hauz przyjechać i wyprowadzania piskląt w gnieździe. Atmosferę spokoju panuje w starej części miasta, jakby czas zatrzymał się tu na najwyższym spokoju. Przyjdź, jeśli są pod słynny Blue uwypuklenie lub cieszyć się kontemplacji ścigacze pracy zarodników na centralnym placu, czy gwałtowne igły migające zolotoshveek, haftować zarduzi, lub słuchać na wezwanie muezina z witryny Kalon Minaret – można poczuć się jak każdy kamień opowiada o wydarzeniach, które są bogate to miasto. Majestatyczne mury twierdzy Arki, rezydencji zimowej emira Buchary, aby drżeć z podziwem i czuć się pyłek na tle tych murów. Przechodząc na różowo w promieniach wschodzącego z mauzoleum Samanids wygrywa skomplikowanych wzorów i wzorów na ścianach. Znany Bazar dywan w Bucharze! To prawda – miejsce, w którym zakup jest „pamiątką”. To prawda, że ​​będzie cię drogo kosztować.

Ale jeśli chcesz prawdziwy orientalny dywan, należy udać się do Chiwa niego. Prawdziwi koneserzy orientalnych dywanów wiem – bez względu na to, jak udoskonalić swój projekt, tkacze muszą umożliwić mu jeden błąd, więc, że piękno orientalny dywan nie była doskonała. Po doskonałego Boga. Do dziś mistrzami Khiva obserwować tą tradycję i pozwalają na nieścisłości w ich piękne kreacje.

To tylko niewielka część piękno, które będzie można zobaczyć w Uzbekistanie. Cokolwiek szukasz w tym kraju – Extreme odpoczynku w piaskach Kyzył-Kum lub kamieniołomach uranu Uchquduq, spokojnego wypoczynku w rytmicznym stukotem Dafa, albo zamyślonym badaniu dzieł architektury starożytnego – znajdziesz to wszystko tutaj. Wycieczka do Uzbekistanu na maszynie będzie najcenniejszym skarbem w banku swoje wrażenia.

load...