Podróż do Indii: Porady

Ten kraj nie jest za nic nazywany mistyczne i tajemnicze, fascynujące i szokujące, harmonijny i sprzeczne. To jest jak płótno ekspresjonistycznego artysty, wzbudza podziw i zmusza przystanek do zrozumienia drugiej strony, niewidoczne na pierwszy rzut oka sensie. A jeśli jesteś w poszukiwaniu drogi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, to trzeba udać się na wycieczkę do Indii.

load...

Zaplanuj, kupić bilety

Przed wyjazdem na wycieczkę do Indii (tak samo jak w każdej innej), należy zaplanować trasę. Indie – kraj nie jest mały i bogate w atrakcje, dlatego najlepiej jest określić, co chcesz zobaczyć.

Większość turystów wolą podróżować na tak zwany „złoty trójkąt”: Delhi – Agra – Jaipur. A jeśli chcesz iść po raz pierwszy w Indiach, jest to trasa dla Ciebie może być najlepszym. Miłośnicy przyrody, można zdecydować się na podróż na wschodnią i południową część Indii: Periyar Park Narodowy, Bandipuh słynny ornitologiczny Kumarakom. Ci, którzy są zainteresowani w kraju jako centrum kultury buddyjskiej, to najlepiej udać się do północnej części kraju: Puri, Varanasi, Jhansi i Sarnath.

Loty bezpośrednie „Warszawa – Delhi” mają kilka linii lotniczych. „Aeroflot” i Air India – najbardziej popularne. Ale taryfa tam iz powrotem będzie kosztować około dwa razy droższe niż samoloty „Turkmenów” i linii lotniczych „uzbeckie” (koszt biletu powrotnego bez podatków i opłat wyniesie około 400 euro). Ale te linie mają istotny negatywny – nie wykonywać loty bezpośrednie do Delhi.

Kolejnym punktem warte rozważenia podczas planowania podróży do Indii – wizy. Możesz łatwo dostać je w Ambasadzie Indii w Warszawie, w terminie pięciu dni roboczych. Koszt jednorazowej wizy wjazdowej na okres jednego miesiąca do sześciu miesięcy wynosi 2800 rubli.

load...

Szokująca przemoc farb Delhi

Europejczycy, przyzwyczajeni do takiego feerią barw, zapachów i nietypowe dźwięki, Indie wstrząśnięty się od pierwszego kroku. Albo szukać albo westchnienie. Delhi – a raczej jego najstarsza część, ciasno, głośno i duszne „spada” na turystów, z głową przechodziły iz udziałem egzotycznych zamieszania.

Należy zauważyć w szczególności, że w starej części Delhi najlepiej jest nauczyć się stopniowo. Zbyt wysokie prawdopodobieństwo szoku kulturowego. Raz w Indiach, jeśli „wypaść” ze znanej rzeczywistości i przenieść się w rodzaj przedstawień teatralnych, to nie jest do końca jasne, ale atrakcyjny i inspirujący. Pędzić ulicami riksz, motocykli i motorowerów, samochodów idą tory sprzeczne z prawami fizyki. I o jakichkolwiek przepisów ruchu drogowego w ogóle trudno jest powiedzieć. Wydaje się, że nie istnieje w ogóle. Ulice toną w dzikim kakofonii sygnałów, rogów i syren. Dachy autobusów wypełnionych pasażerami i toreb, przednie drzwi autobusów nie są zamknięte, bo nosze że ktoś wisi odjeżdża i płacze pieszych, wspinając się pod kołami. Niekończące sklepów sprzedających biżuterię złotą i posągi bogów i bogiń buddyjskich. Jasne sari i dzwony na kostkach kobiet i dziewcząt, uprzejmie krowy wędrują, niekończące żebraków i żebraków. Z takim kalejdoskopie nietypowych dźwięków, zapachów, obrazów i uczuć zdezorientowany i cud.

W tym kraju, to takie „stracone” turystyczny stoi możliwość stania się ofiarą złodziei i oszustów ulicznych. Dlatego podróżujący w Indiach należy przestrzegać kilku prostych wskazówek: ubierać się, jedzie na wycieczkę, to najlepiej, aby w prosty i dyskretnie, waga złego nie drogi sprzęt fotograficzny i nie zatrzymują się na każde małe sklepy. Wierz mi, to miejsca, gdzie można kupić pamiątki, na trasie będzie wystarczające.

W Delhi, ogromnej ilości zabytków godnych uwagi turystów. Czerwony Fort, zbudowany przez cesarza mongolskiego Szahdżahan. Tutaj, ukryta za wysokimi murami z czerwonego kamienia, położony w nogi ogrody i pałace zbudowane z marmuru i licznych haremów. W czasach panowania brytyjskiego, wiele z tych pałaców były rezydencji brytyjskich władców. A dzisiaj – to liczne muzea, w którym można się ochłodzić ucieczkę od zgiełku Starego Delhi.

Meczet Jama Masjid – największy w Indiach, w ramach swoich łuków zmieści dwadzieścia tysięcy pielgrzymów. Meczet ten jest uważany za jeden z najlepszych przykładów architektury mongolskiej. Ale nie zapominajcie, że jest aktywny meczet, a gdy jest oglądany z jej szczególną uwagę, aby nie kolidować z wiernych.

Świątynia, wybudowana na cześć bogów Wisznu i Lakszmi – Brla Mandir – również znajduje się w Delhi. Jednym z najbardziej znanych świątyń w Indiach, jest to świetne miejsce, aby zaznajomić się z podstawami hinduizmu.

Największe społeczności w Nowym Delhi Jain Temple – Digambara Jain. Jest znany z tego, że znajduje się w szpitalu, gdzie ptak wszystkich dzielnicach Delhi zatapiane chorych i rannych ptaków. Odzyskanej „pacjenci” w każdą niedzielę uwalniane do nieba. Wyznawcy dżinizmu wierzą sin skrzywdzić żadnej żywej istoty. Oni zamiatać drogi przed sobą, tak aby nie zniszczyć żywą istotę, a pokrycie ich usta z małych chusteczki, aby uniknąć wdychać nawet małego owada.

Wybór nieruchomości w Delhi jest wystarczająco duży, a jeśli nie są zarezerwowane miejsce w hotelu z wyprzedzeniem, a następnie będzie można zatrzymać się w dowolnym hotelu około siedemdziesięciu dolarów dziennie. Jeśli jednak osiedlić się w tybetańskiej osadzie na obrzeżach Delhi, zakwaterowanie będzie kosztować połowę ceny.

The Sign of Four

Podróż do Indii nie mogą być uznane za ważne bez wizyty w jednym z siedmiu cudów świata słynnego Taj Mahal. Tear miłości, jak nazywa się również grób, znajdujący się w mieście Agra. Szahdżahan nakazał wybudować ten piękny arcydzieło architektury mongolskiej na znak miłości do żony Mumtaz Mahal po jej śmierci.

W oparach przed świtem z śnieżnobiałej Taj Mahal jest szczególnie piękna, ogromna liczba turystów z całego świata „stada” na nogę, aby odwiedzić grób Itimad-ud-Daula. Pomimo faktu, że cena biletu to 750 rupii, chcąc na własne oczy, by spojrzeć na białego marmuru, zawartej w dowód miłości utrzymuje się na nauczaniu. W związku z tym wstępnie przygotowane do sympatii.

W piątki, Taj Mahal jest zamknięte, a jeśli wziął odwiedzić Agra tylko jeden dzień, staram się tego popołudnia nie piątek.

Aby oszacować ilość pieniędzy trzeba, spróbuj obliczyć potencjalne koszty. W tym raju dla smakoszy i wegetarian lunchu będzie kosztować pół do trzech dolarów. Podróż do Indii, w jakiejkolwiek jego części, można łatwo wynająć przewodnika towarzyszyć lokalnych mieszkańców przez około pięć do dziesięciu dolarów dziennie. A Hotel pobyt dwóch osób kosztuje około dwadzieścia lub trzydzieści dolarów. Pomyśl o tym, jaka część pieniędzy można sobie pozwolić wydać na pamiątki i bilety do atrakcji turystycznych, a tym samym, znając czas ich pobytu w danym kraju, można łatwo obliczyć budżet swojej podróży do Indii.

Ganges – rzeka życia i śmierci

Innym niewątpliwie szokujące zwykłym turystycznym, ale ważną częścią podróży do Indii, odwiedzi molo Ritual – Manikarnika Ghat, położony w Varanasi, miasta świętego boga Śiwy niszczyciel.

To miejsce jest uważane za najbardziej święte w Indiach, popływać w wodach Gangesu żyją środkiem zmyć grzechy ziemi i być spalone na brzegach – aby uzyskać bezpośrednie trafienie w nirwanę. Całodobowo płonące stosy pogrzebowe na molo. Wielu turystów żaglowych po wodach Gangesu, zaskoczony oczy patrząc na nich na żywo, od razu kąpieli w świętej rzece. Wydaje zabawne połączenie życia i śmierci w całej swej różnorodności jest na tym zdjęciu. Jednak Indianie są łatwiejsze do śmierci, biorąc pod uwagę, że to tylko chwilowy przystanek w długiej podróży.

W sąsiedniej życie gatah idzie, każda noc na brzegu Gangesu zewnątrz licznych mnichów dokonać ablucji pogrzebowe (puja) na cześć życiodajnego bogini Ganga.

W godzinach porannych na wybrzeżu przyciąga rzesze wiernych, aby zmyć grzechy i pić wodę oczyszczoną przez wiarę. Będziesz w żadnym wypadku nie powinno się robić to samo: o niehigienicznych warunków panujących w Indiach, to lepiej, aby dowiedzieć się z wielu przewodników niż ich własne doświadczenia „odebrał” jakieś E. Coli. Z wody do picia w hotelu też nie można, nawet jeśli zagotować. Wody, jak również do czyszczenia zębów picia kupować butelkowanej jednocześnie ostrożnie patrzeć na szyjce butelki zostało uszczelnione.

Zaraz obok, nad brzegiem kastowych praczki uderzeń i zeskrobać przy skał przybrzeżnych ubrania usuwana z martwych przed kremacji. Do południa wszyscy brzegiem Gangesu kropki kolorowe jedwabne sari, dzięki czemu wyglądają jak kartki papieru, malowane utalentowanym artystą samoukiem.

W wielu obszarach dużych i małych miastach Indii można zauważyć, być może, najdoskonalszy akt. Tancerze Taniec ulicznych. Piękno tańca indyjskiego potrafi fascynować i podbić nawet najbardziej obojętny. Na ruchów tanecznych mają nazwy – „chodź”, „Kocham Cię”, „jestem smutny”. Jest to unikalna metoda medytacji, które mogą wejść w rodzaj transu wszelkie widza. Gładkość i precyzja ruchów, gestów, muzyki, a nawet poglądów.

Niezależnie od wybranej trasy podróży do Indii zdecydujesz się na pobyt w co najmniej jednym mieście dłużej niż kilka dni, istnieje ryzyko, aby pozostać tam na zawsze. Nie, nie zmusi nikogo zatrzymać, tylko specjalną filozofię życia Indian może okazać się krótka podróż do Indii stałe miejsce zamieszkania w jednym z wielu miast. Takie „ex-podróżujący” jest wiele. Wszystko podbili niewysłowione atmosferę harmonii i prawidłowości, co się dzieje, jest to, że przynajmniej na chwilę, by osiągnąć obiecane liczne wierzenia oświecenia – aby zobaczyć cały świat w jednym kwiatem. Dlatego musimy znaleźć w sobie siłę i strząsnął proch indyjskich drogach, kierując się do domu, żal na krótki urlop.

load...