Podrażnione dziąsła: środki folk w leczeniu bólu i płukania

W czasie ciąży, laktacji oraz w niektórych innych przypadkach, aby pozbyć się bólu ogranicza się do metod non-lek. Gdy ból dziąseł, leki ludowe są ważne w przypadku, gdy nie ma zasięgu leków przeciwbólowych. Liczne farmaceutyczne i ziół naturalnych minerałów przyczynia się do zmniejszenia bólu, chorób jamy ustnej. Zachowaj te przepisy – przyczyniają się one w czasie, gdy lek nie zostanie zamknięte.

load...

Zawartość:

Uzdrawiająca moc minerałów

„Pogotowia” procesów zapalnych w jamie ustnej – roztwór sody i soli. W przypadku, gdy powstaje pytanie, co należy przepłukać usta, jeśli dziąsła są ból, jest nieskomplikowany ludowym jest lepszy od innych, dotyczących przygotowania szybkość, niski koszt i uniwersalność.

Przepis „mineralne” narkotyki: 0,5 łyżeczki soli morskiej albo i 0,5 łyżeczki .. Soda jadalnia należy dokładnie rozpuścić w szklance ciepłej przegotowanej wody. Temperatura cieczy nie powinny być poparzenia rozgrzany, ponieważ ogrzewanie może spowodować pogorszenie ropnymi procesów.

load...

Nie można używać non-food sody jako składnik roztworu – zawiera szkodliwe zanieczyszczenia. Wybór soli morskiej ma wiele zalet, ponieważ zawiera użyteczne żucia magnezu, wapnia i jodu. Spłucz dziąsła sól „medycyna” powinno być co 2-3 godziny, aż ból ustępuje.

Tajemnicą działania przeciwbólowego sody polega na zmniejszenie kwasowości w jamie ustnej. Sól jest absorbentem wody wyprowadzania substancji toksycznych utworzonych w tkance podczas zapalenia. W roztworze soli pomaga zmniejszyć obrzęk, zaczerwienienie obszary, pomaga oczyścić zainfekowany obszar.

Przeciwbólowe płukanie wywar z kory dębu

W przypadku, gdy boli dziąseł, leczenie środków ludowej musi koniecznie zawierać płukania wywar z kory dębu. Skuteczna recepta na niej:

 1. 2-3 łyżki suszonej kory młodych dębu zalać szklanką bardzo gorącej wodzie (200 ml).
 2. Pojemność

 3. Z bulionem, aby umieścić w łaźni wodnej, gotować, aż będą gotowe w 20 minut.
 4. Ciekłym chłodnym, szczepu i rozcieńczyć szklanka przegotowanej wody.
 5. Wywar

 6. Gotowości bez utraty jakości mogą być przechowywane w lodówce do 2 dni.

Rinse Bulion guma powinna być 4-6 razy dziennie, nie więcej niż 4 dni z rzędu. Zastosowanie kory dębu na dłuższy czas może prowadzić do barwienie emalii zęba i czasowego utraty zapachu. Nie zaleca się podawanie dzieciom bulion poniżej 2 lat, w miarę ich połknąć.

Dębu zawiera dużą ilość taniny. Się na błonach śluzowych ust, mają działanie ściągające, które przyczynia się do zmniejszenia bólu, zmniejszenie obrzęku i zaczerwienienia. Pod wpływem pożywki dębu tworzy warstwę ochronną dziąseł, zapobiegając przedostawaniu się infekcji.

Napar z szałwii do wzmocnienia i łagodzące ból gumę

Skuteczne środki ludowej podrażnione dziąsła uzupełnia szałwia herbatę. Gotować trzeba 5 g surowców farmaceutycznych, które należy zalać szklanką wrzącej wody. Otrzymany ciekły należy odstawić na 30 minut, a następnie – filtr. Wlew z szałwii można łączyć z wywaru z kory dębu, jak również w postaci roztworu sody i soli. Sage zawiera witaminy Ki P i taniny również pomóc zatrzymać krwawienie, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zmniejszając ich przepuszczalność.

Kompozycja zawiera wapń i magnez roślin, niezbędne dla zdrowia dziąseł. Olejki eteryczne z szałwii mają aptekę na śluzową działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne.

Nalewka z tataraku z propolisu do znieczulenia naturalne

Naturalny efekt znieczulający ma korzeń tataraku (pięciornik Tatarów). Zawiera alkaloidy, które zmniejszają ból i dezynfekcji lotnych. Płukać gardło nalewki z tataraku – oto co należy zrobić, jeśli ból dziąseł, środki folk na jego podstawie mają wyraźne działanie przeciwbólowe.

Przepis Nalewka Calamus

Gotowanie powinno być lecznicze leku przez 10 dni, więc muszą być zarezerwowane do wykorzystania w przyszłości. Pamiętaj, aby przygotować nalewkę, jeśli masz wędrować do dentysty – bolesnych doznań, które występują po manipulacji lekarz będzie szybciej.

 1. 0. 40 g korzenia tataraku (suchej) powinna wypełnić dno słoików i wlać 0,5 litra wódki.
 2. Pokrywa

 3. Powinny być szczelnie zamknięte i ostrożnie potrząsnąć nalewki.
 4. Banku należy zostawić w ciemnym ciepłym miejscu dokładnie przez 10 dni.
 5. Dzienne zdolności z potrzebą infuzyjnej się trząść.
 6. Zakończeniu szczep narkotyków przez gazę.

Calamus główny zawiera specyficzne olejki eteryczne, mogą powodować nudności i wymioty, zaleca się mieszać tego naparu z ekstraktem z propolisu.

Jak zrobić nalewkę z propolisu

Lek jest oparte na produktach pszczelego wytwarza się w sposób następujący:

 • 20 g propolisu wlać 0,5 litra wódki;
 • Rozwiązaniem

 • Było postawić w ciepłym miejscu, niedostępnym dla światła słonecznego w ciągu 10 dni;
 • Zakończeniu Nalewka dokładnie osuszyć.

Aby nie ranić dziąsła, te środki folk trzeba wymieszać w szklance w następujący sposób: do 1 łyżka. L. Nalewka z tataraku dodać 0,5 godziny. L. Nalewka z propolisu i 1 łyżki. L. Przegotowanej wody (jeśli błon śluzowych w jamie ustnej nadwrażliwość). Mieszanina powinna być utrzymywana w jamie ustnej przez 7-10 minut.

Przeciwwskazane u kobiet w ciąży, ta metoda leczenia, a także osób z ostrym zaostrzeniem choroby nerek, wątroby lub alergii na składniki nalewki.

Ból dziąseł – to powód, aby natychmiast zwrócić się do dentysty. Objawem może być wstępem do choroby przyzębia, dziąseł i innych poważnych chorób. Ból w jamie ustnej wraz pewnych chorób wewnątrzwydzielniczych, zaburzenia w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, reakcje alergiczne. Terminowe Wizyta u lekarza pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości.

Przyczyny i leczenie bólu dziąseł

load...