Podrażnienia po goleniu – jak go uniknąć?

Wiele kobiet w obliczu przykrego problemu – podrażnienia skóry po goleniu. Bardzo często pojawia się ona w najbardziej wrażliwych obszarach – łonowe i pachy, pachwiny. Problem nawiedza wiele kobiet, które regularnie używają maszyny za pomocą maszynki do usuwania niechcianych włosów, i to jest całkiem normalne naturalna reakcja organizmu. Chodzi o to, że podczas golenia usunięto część naskórka, co powoduje uszkodzenie tkanki. Do obszaru dotkniętego będzie naturalnie zwiększyć przepływ krwi w celu gojenia ran. Jeśli podrażnienie jest zbyt silny, lepiej jest próbować różnych sposobów na pozbycie się włosów, na przykład, shugaring. Jednak, aby uniknąć podrażnienia po goleniu, nie jest konieczne, aby rozstać się z brzytwą. W większości przypadków wystarczy po prostu nauczyć się golić i zbadać niektóre niuanse, aby raz na zawsze rozwiązać ten problem, a także dowiedzieć się, jak łagodzą podrażnienia skutecznych i sprawdzonych narzędzi i metod.

load...

Proste zasady dotyczące zapobiegania podrażnienie skóry

Wiele kobiet zastanawiam się, jak uniknąć podrażnienia po goleniu? Odpowiedź jest prosta – wystarczy trzymać się prostych zasad mających na celu zapobieganie powstawaniu problemów w procesie usuwania włosów:

 1. Zacząć się golić tuż po kąpieli lub prysznicu, gdy skóra jest dobry do pary i dostatecznie nawilżona. W tym przypadku, można uzyskać bardziej efektywne rezultaty golenia i zapisać się od ciężkiego podrażnienia po goleniu.
 2. Golenie użyć specjalnych pianek i żeli. Podnieść ich włosy ze skóry i wsunąć żyletki. W żadnym wypadku nie golenie na sucho i nie używać mydła – Britta jest dużo stresu dla skóry i podrażnienia po goleniu nóg i innych części ciała zostaną dostarczone do Ciebie.
 3. Terminowe zmienić maszynkę lub kasetę w urządzeniu. Stary nudny ostrze zapewnia pojawienie się problemów. W tym przypadku oszczędności – Twój wróg. Dlaczego w tym przypadku jest nieunikniona podrażnienia po goleniu? Ponieważ tępy nóż nie będzie można golić czystą skórę w czasie pierwszej i trzeba trzymać się tego samego obszaru skóry kasetowych kilka razy, powodując poważne uszkodzenia naskórka. W tym przypadku lepiej jest nosić spodnie i nie golić się w ogóle.
 4. Brzytwa powinna należeć tylko do ciebie i wykorzystywane wyłącznie na zasadzie indywidualnej. Maszynka jak szczoteczka do zębów jest higieny osobistej, a więc nie należy do nikogo, nawet członków rodziny. Inaczej ciężkie podrażnienia po goleniu jest udzielana w stu procentach.
 5. Za każdym razem, przy użyciu maszynki do golenia, opłukać pod bieżącą wodą, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Że obce bakterie są główną przyczyną podrażnienia po goleniu.
 6. Unikać golenia w przypadku, gdy nie było plamy na skórze i stan zapalny. Choć nie goją, istnieje ryzyko przeniesienia zakażenia na skórze niezakażonych.
 7. Eksperci zalecają, aby golić włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. W tym przypadku najprawdopodobniej nie będzie w stanie uzyskać doskonały wynik, ale znacznie zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie podrażnioną po goleniu pach, nóg i pachwin i miejsc intymnych.
 8. Stosować po goleniu płyny i specjalnych kremów. Są one w dużej mierze uspokoić składników skóry, takich jak pantenol, aloes i innych, a także usunąć ewentualne podrażnienia skóry po goleniu.

Jeśli uważnie obserwować wszystkich tych zasad, ale skóra nadal pojawia się podrażnienie, nie schodząc na kilka dni, to lepiej uciekać się do innego rozwiązania dla Ciebie metody depilacji.

Pomoc z podrażnienia po goleniu

Często nie są takie sytuacje, w których wydaje się, że robi wszystko, co w twojej mocy, ale podrażnienia po goleniu nadal powstają. W tym przypadku, to lepiej nie odkładając czasu na zapoznanie się z zaleceniami ekspertów, jak złagodzić podrażnienia po goleniu.

load...

W tej sytuacji, skuteczna pomoc może dostarczyć preparatów kosmetycznych na bazie hormonów. Na przykład, może to być hydrokortyzonu maść lub krem ​​z podrażnienia po goleniu. Według kremu zaleca się natychmiast nasmarować ogoloną skórę po zabiegu. W zasadzie dowolny środek hormonalny podrażnienia po goleniu ma wyraźne działanie przeciwzapalne i pomaga szybko usunąć zaczerwienienia. Ponadto hydrokortyzonu znacznie zwęża naczynia krwionośne, powodując w strefie dotkniętej jest na pozycji mniej krwi, a więc jest znacznie mniej zaczerwienienie. Ale nie zbyt często korzystać z takich narzędzi, maksymalny dopuszczalny zakres stosowania – 2-3 razy.

Częste korzystanie z podrażnienia po goleniu środki hormonalne przeciwwskazane. Może to spowodować poważne powikłania w postaci urazów krostkowa, etc. Stosowanie hormonalnej kremów przeciw podrażnienia po goleniu jest dozwolone tylko kilka dni po pierwszym użyciu. Przy codziennym użytkowaniu oznacza to, że jest do niego przyzwyczaić, a następnie podrażnienia po goleniu będzie Twoim stałym towarzyszem.

Innym skutecznym środkiem może być częste zmiany ostrzy w maszynce do golenia. Maszyny zasadzie ogolone włosy zbyt blisko ciała. Jeśli ostrze maszyny nie jest zbyt jasne lub matowe, istnieje ryzyko zranienia. Zabrudzonej traumatyczne skórę przez upadek brzeszczot w mikroorganizmach prowokowanie podrażniona po goleniu. Jednorazowe urządzenie zalecane jest stosowanie nie więcej niż 2-3 razy, pod warunkiem przechowywania w całkowitej czystości. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać co najmniej jeden warunek, można bezpiecznie wyrzucić swoją maszynę i użyć nowego.

Zastosowanie golarek – kolejny pewno środków, aby zapobiec podrażnienia po goleniu pachy lub podrażnienia po goleniu włosów łonowych. Golarka do golenia skóra bardziej płynnie, a tym samym ryzyko podrażnień jest minimalne. Jednak nie każda kobieta jest w stanie znieść ból spowodowany elektrostankom, szczególnie podczas golenia obszarów intymnych.

Kiedy, w żadnym wypadku nie można rozwiązać problemu, jak usunąć podrażnienia po goleniu pomoc może przyjść specjalne kremy z łopatką, specjalnie przeznaczone do usuwania niechcianych roślinności. Takie leki są najmniej od wszystkich innych uszkodzić mieszki włosowe, a tym samym w pachwinie podrażnienia po goleniu, a także podrażnienie w innych dziedzinach będzie znacznie mniejszy. W kremach mają jedną wadę – silny zapach, ale na wynik można znieść, zamiast bezskutecznie walczyć z tym problemem.

Środki ludowe do walki podrażnienia

Mądrość ludowa i doświadczenie naszych matek i babć nigdy nie stają się zbędne, zawsze przychodzi na ratunek w trudnych sytuacjach. Podrażnienia po goleniu mogą zostać usunięte z domu środków przygotowanych własnymi rękami z produktów organicznych:

 • Wywar z rumianku i mięty pieprzowej

Przepis tego narzędzia jest prosta. Jest to konieczne, aby przyjmować jedną łyżkę rumianku i mięty pieprzowej, trawy wlać 500 ml wrzącej wody, utrzymywano we wrzeniu przez 5-10 minut, ochłodzono i przesączono. W przypadku podrażnienia po goleniu nóg i innych obszarów wziąć szmatkę, złóż go na pół, zanurzone w bulionie i umieścić w miejscu, gdzie pojawiła się irytacja.

 • Napar z liści brzozy

Równie proste do wykonania i skuteczne w użyciu niż bulion rumianku i mięty pieprzowej. Do jego wytwarzania stosuje się w ilości liści brzozy 1 łyżeczka, który jest wypełniony w 70 ml wrzącej wody, w postaci wlewu przez 1,5-2 godzin. Otrzymany infuzji chłodzi się i sączy. Następnie wziąć czystą ściereczkę zwilżyć je w naparze i umieścić w miejscu, gdzie nie było podrażnienia po goleniu.

 • Kompresować z wlewu rumianku

Aby przygotować kompres przystawkami kwiatostany rumianku (1 łyżeczka), wylewanie do nich szkła wrzącej wody i twierdzą. Chłodzony napar jest filtrowany, zwilża ją w czystą ściereczką i zastosować się do serwisu problemu.

Zaproponowaliśmy do gustu rozmaite sposoby zapobiegania i walki podrażnienia po goleniu, i mamy nadzieję, że z naszą pomocą będzie można wyglądać pięknie zawsze. Każdy decyduje za siebie indywidualnie, aby uniknąć podrażnienia po goleniu. Najważniejsze, że zawsze byłeś zadowolony z wyniku.

load...