Podnieść na duchu: Porady psychologa

Zawartość:

Nawet najbardziej niepoprawnym optymistą zdarzyć napady złego humoru.

load...

Jest to szczególnie prawdziwe w jesienią i zimą: jasny dzień staje się znacznie krótszy niż w lecie; brak światła słonecznego i ciepła, brak witamin – to wszystko wpływa na nastrój. A w pozostałej części roku wystarczająco dużo powodów, dla bluesa. Jednak to nie znaczy, trzeba pogodzić się z nastrojem depresyjnym: jeśli wiemy, jak rozweselić szybko, cały rok będzie na emocjonalne windą.

Psychologowie w arsenale, istnieje wiele przepisów kulinarnych, jak radzić sobie z bluesa, utrata siły i złym nastroju. Te wskazówki pomogą Ci szybko włączyć do głównego nurtu nastrój optymizmu, radości i pogody ducha.
Powrót do spisu treści

Jak dopingować się w górę: Porady

Pierwsza i najważniejsza rada – nie jest to uleganie złym nastroju i spróbować go podnieść szybko. Niektórzy ludzie, popadania w depresję, zaczynają dryfować jego fortuny. W tym celu, nie powinny robić, ponieważ charakter bardzo wrażliwa i delikatna, dzięki czemu można doprowadzić się do depresji. Tak szybko, jak się czujesz, że znak dobrego nastroju zaczyna spadać w dół, do podjęcia pilnych działań w celu poprawy „target”!

Następnie można działać zgodnie z jego temperamentu, zainteresowań i sposobu życia. Na szczęście, zakres możliwych sposobów podniesienie nastroju tam dla każdego smaku. Rozważmy najczęstsze opcje, które mają zastosowanie do większości ludzi doskonale. Wszystkie metody można podzielić na grupy: aktywne i pasywne (w zależności od zużycia energii wymagają one), itd. A różnorodnych metod, aby wybrać ten, który jest najbardziej wygodny i do przyjęcia dla Ciebie ..

load...


Powrót do spisu treści

Aktywne metody poprawy nastroju

Co do zasady, metody te wymagają wystarczających koszty energii. Nadaje się dla osób na charakter aktywny, energiczny, ekstrawertyka, którzy nie tolerują zły nastrój i nie poddawać się zniechęceniu. Następujące techniki są idealne dla nich:

 • Zacząć działać proaktywnie

Nie trzeba angażować się w przygnębienie, owinięty w koc i siedzi na krześle. Wręcz przeciwnie, wstrząsnąć, wyjdź na zewnątrz. Można po prostu wybrać się na spacer w parku, i można poćwiczyć lub po prostu wykonać ćwiczenia na świeżym powietrzu. Na przykład, po prostu świetne lekarstwo na bluesa – jazdy na rowerze lub rolkach, jogging, basen, lodowisko. W zimie, kiedy śnieg, można grać w śniegu – ta gra jest ładowanie pozytywne dorosłych więcej niż dzieci. Wierz mi, śledziony oddalać się tak szybko, że nawet nie zauważy! Najważniejsze w tym przypadku – aby wydostać się z domu. Jeśli jesteś zdecydowany, aby położyć kres jego złym nastroju, oczywiście, nie będzie szukać wymówek, by zostać w domu.

 • Uczynić czyszczenie

Jeśli nadal kategorycznie, pod żadnym pretekstem nie chce wychodzić z domu, można wysyłać aktywne kroki w innym kierunku: aby wykonać czyszczenie. Psychologowie uważają, że jest często na poziomie podświadomości, kładzie nacisk na bałagan mamy w naszym domu (czy to oczywiste pomyłki lub chaos w szafie, co tylko wiesz). Jeśli w domu jest dalekie od ideału pod względem czystości, odważnie sięga. Najprawdopodobniej będzie trudne na początku, można zmusić się do wreszcie poczujesz, że to nigdy się nie skończy sprzątanie, a będziesz przykro, że to się zaczęło. Ale jak w domu będzie zaczynają się czyste i przytulne, można zauważyć, jak Twój nastrój dramatycznie iść pod górę. Zaletą tej metody radzenia sobie ze złym nastrojem jest dwojaki: z jednej strony, można pozbyć się pesymizmu, ale z drugiej – można uzyskać czysty dom, co jest bardzo wygodne.


Powrót do spisu treści

Technologia nastrój zwiększenie damska

Obejmują one zwykle terapii kulinarne przysmaki i rodzimych żeńskich rzeczy: zakupy, piknik z przyjaciółmi, obraz zmian, i tak dalej ..

 • Przekąski – na złym nastroju

Oczywiście, jest to chyba jeden z najbardziej popularnych metod kobiet walczą ze złym nastroju: eating vkusnyashek. Jeśli jesteś zwolennikiem tej metody i dodatkowy ciężar – nie twój problem, nie krępuj się przystąpić do przejęcia czekolady, cukierków, ciastek. Ale jeśli myślisz, że słodki jest szkodliwe, albo na rzecz którejkolwiek nie jeść inne powody, wtedy przyjść z pomocą bananów: są one nie tylko wielki depresja zwalnia, ale także bardzo przydatne. Należy pamiętać, że alkohol – nie jest najlepszym przyjacielem kobiety w walce z bluesa.

 • Siedząc z przyjacielem

To nie był boleśnie wstydzić wchłonąć ciasta sam, zaprosić przyjaciela. Plotki, rozmawiać o duszach siedzi w kuchni lub w przytulnej kawiarni. Uczynić wbrew jego nastroju: zrzucić szatę, założyć coś miłego (nikt nie mówi o sukni wieczorem w domu – jest w porządku lub piękny garnitur do domu lub prosty krój sukni), czy lekki make-up – dla kobiet jest to dobra broń przeciwko złym nastroju.

 • Rób to, co kochasz

Kochasz teatr, ale masz tyle kłopotów, że ciągle nie mają czasu? Odstawić całą swoją pracę – zawsze będą na tyle – i pójść do teatru. Lub w muzeum, galeria, kino, cyrk, lub po prostu przerzucać katalogu domowym ze swoim ulubionym obrazem – to nie ma znaczenia. Najważniejsze, że trzeba było się świetnie tam, gdzie chcieli iść na długi czas.

 • Wystrzelić!

Czy uważasz, że nie masz słuchu lub głosu? Następnie przejdź do karaoke lub wziąć szczotkę i śpiewać „w swoim” domu! są na pewno nie wiem jak się tańczy? Więc zrób to! Bez względu na to – w domu lub w klubie, ale zrobić. Jump, podurachtes, śmiać się w tym samym czasie – być może ta metoda będzie Ci odpowiadał najlepiej. Rób co chcesz – nawet krzyczeć (o ile, oczywiście, nie w nocy). Dobra pomoc na stres rzucać poduszkami, wykopanie sofę lub fotel (nie boli noga), „boksirovanie” w próżnię – wszystkie te potężne psychologicznych technik, które pomogą ustawić nastrój.

 • Zakupy

Można wędrować po sklepach samodzielnie lub z przyjacielem. Dla kobiet to zawsze podnosi na duchu. Można zrobić prawdziwe zakupy, czyli zakupy, a może po prostu chodzić w poszczególnych oddziałach, zapoznanie się ze zbiorami. Być może jest to dzisiaj można znaleźć suknię swoich marzeń, która szuka ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

 • Dbaj o siebie

Zawsze nie mają czasu dla siebie? Następnie do przodu do salonu: zaktualizować fryzura, manicure (i nie zapomnij, aby wybrać jasny lakier), przejdź do profesjonalnej kosmetyczki. Jeśli nie ma możliwości finansowych, aby odwiedzić kosmetyczkę, zrobić sobie w domu masaż twarzy, stosować maskę, zrobić okład lub peeling ciała. Pielęgnacja jest zawsze budujące do każdej kobiety.

Ale uczą, że w depresji stan kardynalnych zmian w obrazie lepszy refren: Oczywiście, jeśli jesteś odważny natury i chcesz zmienić, a następnie do przodu. Ale jeśli jesteś skłonny do impulsywnych decyzji, a następnie mają tendencję do ich żal, to lepiej, aby nie przeciąć jej długie włosy do strzyżenia „pod boy” czy nowej fali przygnębienia po prostu nie uniknąć. Jeśli od dawna marzył o takiej fryzury, ale nie odważył się na ten krok, kto wie, być może to jest dzisiaj i to jest czas, aby marzenia?

 • Zmiana obrazu

Chcesz szybko podnieść na duchu? Wypróbuj nowy wizerunek! Jasny strój i buty na wysokim obcasie – jest idealny jako nieudanego eksperymentu, wszystko proste, aby powrócić do normalnego stanu. Można grać nie tylko z kolorem ubrania, ale także z ukształtowany: nosili dżinsy i trampki – wyciągnąć z szafy kobiecej sukni; przyzwyczajeni do garnitur – wybierz, wręcz przeciwnie, ubrania w stylu oznaczonego dorywczo. Jeśli używasz makijaż tylko na święta, teraz stosuje makijażu, nawet jeśli siedzą w domu. Dokonaj mimo stałego drodze!

Powrót do spisu treści

Metody pasywne poprawy nastrój relaksu

Metody te mają na celu rozluźnienie ciała. Doskonała pracują u osób spokojny, pasywne, zamknięta w sobie. Ponadto, te metody są skuteczne, jeśli w złym nastroju – na skutek przewlekłego zmęczenia, które we współczesnych ludzi jest często normą.

 • Poddać się snów

Jeżeli jesteś spokojny temperament i naprawdę „leczyć rodzimych ścian”, a następnie w domu. Byłoby wspaniale, jeśli jesteś w domu sam. Jeśli nie, możesz być sama w pokoju. Stworzyć przytulną atmosferę dla siebie: zapalić świeczkę lub lampę aromatu z relaksujące olejki eteryczne; cicho włączyć swoją ulubioną muzykę, usiąść i po prostu myśleć, sen. Nie bój się marzyć – bo marzenia prędzej czy później. Można odczytać afirmację: „Mam dobry humor”, „Jestem szczęśliwy”, „Jestem szczęśliwy”. Ważne jest, że szczerze wierzy w niego i mówił rozmyślnie, z uczuciem.

 • Zrelaksować się

Niektóre kobiety uważają ciepłą kąpiel pomaga. Nie tylko normalne, ale z soli morskiej, pianą, olejkami eterycznymi. Ponadto, nie zapomnij, aby zapalić świece i wyłączyć światło elektryczne. Leżeć z zamkniętymi oczami, wdychać zapach olejków eterycznych. Efektem będzie większa, jeśli wziąć kąpiel nie jest zwykle czas dla siebie – wtedy procedura ta wydaje się jeszcze bardziej tajemnicze i magiczne.
Powrót do spisu treści

Psychologiczny sam sprzęt ratowniczy

Istnieją również techniki, które pomogą każdemu bez wyjątku, niezależnie od cech psychicznych i osobowościowych. Niektóre z tych technik są dość skomplikowane do wykonania w kategoriach psychologicznych, ale są one bardzo skuteczne.

 • Zachować swoją postawę i śmiać

Inną prostą metodą, która szybko podnosi nastrój i wymaga ani czasu, ani pieniędzy, ani władzy. To polega na tym, że trzeba stać prosto, wyprostuj plecy, jeśli jesteś w gorset. Następnie podnieść głowę wysoko i szeroko uśmiechnął. Wszystko! Tylko szczery uśmiech, oczywiście. Można to zrobić przed lustrem.

Można po prostu stanąć przed lustrem i uśmiech na jej odbicie. Dla większości ludzi, to powoduje wiele emocji ktoś czuje się jak kompletny głupiec nikomu nawet zaczyna płakać. Po pierwsze, Twój uśmiech będzie więcej niż skromne, ale Twoje zadanie – aby uczynić go coraz szerzej, a potem zacznij się śmiać. Najważniejsze – nie zatrzymują się i śmiać się serdecznie. Bez powodu. Tak po prostu. To potężne wyładowania emocjonalne.

 • Kompletna niedokończony biznes

Jest mało prawdopodobne, że metoda ta może być wywołana przyjemne, ale jeśli w głębi duszy wiesz, że przyczyną złego nastroju to tylko niedokończony biznes, wisi na twojej duszy kamienia, cokolwiek próbował podjąć, aby podnieść nastrój, może pomóc tylko jedno – aby go zakończyć biznes. Dlatego dostać się razem i doprowadzić tę sprawę do końca. Możesz dać sobie instalację, kiedy to zrobić, iść do kina lub kupić sobie nowe ubrania, czy mimo diety, jeść tort. Tak będzie łatwiej założyć i prowadzić tę działalność.


Powrót do spisu treści

Witaminy dla depresji sezonowej

Spadek nastroju u ludzi występuje zwykle w okresie jesienno-zimowym. Dlatego konieczne jest, aby mieć w magazynie kilka sposobów: w diecie powinno być jak najwięcej owoców, warzyw (zwłaszcza owoce cytrusowe są dobre i kiszona kapusta) i pić napoje owocowe i herbatę ze świeżych jagód (żurawiny doskonały), prop kompleks witamin. I nie zapominaj, że w pomieszczeniu muszą być lekkie (najlepsze dopasowanie lampy fluorescencyjne), to bardziej się na zewnątrz.

Inną dobrą rzeczą, aby udekorować swój dom na zimę, dobra, mamy takie wspaniałe wakacje jak Nowy Rok: ozdobić płaską deszcz, umieścić choinkę na okno samoprzylepnych płatki śniegu – w sklepach teraz, ogromny wybór podobnego blichtr, który ożywić każde pomieszczenie i rozweselić.

load...