Podbitym okiem? To nie ma znaczenia!

Zawartość:

Podbite oko – nie najbardziej efektowne dekoracje. Jednak, niestety, czasami występuje nadal, niezależnie od naszych pragnień. Nie spiesz się zdenerwowany – starają się znaleźć pozytywne, nawet w tej sytuacji. Czym jest pozytywna, można zapytać? Również, na przykład, co najmniej to, że nie zostały urodzonych w 19 wieku! I to nie jest nawet w przypadku braku telefonów komórkowych, Internetu i innych świadczeń cywilizacji. Aby pozbyć się siniaków, natomiast lekarz pewnie dałyby ci pijawka. Nie jest to najbardziej kusząca perspektywa, prawda?

load...

Na szczęście, dziś wiemy tyle ludzkość Jest wiele sposobów, aby pozbyć się siniaka jest bardziej humanitarne, ale nie mniej skuteczne. Który sposób – a my wam nieco niższa. Ale po pierwsze, dowiedzmy się, jakie podbite oko, i czy to jest bezpieczne, jak się powszechnie uważa? Po tym wszystkim, kilka osób poważnie myśleć o siniaka – no, może więcej, a odbędzie się!

Jednakże tak nie jest. Czym jest w istocie siniak? Ten uszkodzenie tkanki miękkiej, w wyniku narażenia na działanie silnego działania mechanicznego. Jest naczynia krwionośne uszkodzenia komórek. Pod skórę przenika do krwi – nie jest tak zwane krwawienie podskórne. W przypadku, że wpływ ten nie był bardzo silny, nie tylko uszkodzenie tkanek miękkich. W najgorszym możliwym przypadku, bardziej rozległe obrażenia i poważne problemy.

Dlatego zaraz po uderzeniu uważnie obserwować swoje zdrowie. Oraz pojawienie się objawów opisanych poniżej jak najszybciej skonsultować się z okulistą. Albo przynajmniej do lekarza-traumatolog. Tak więc:

 • Niewyraźne widzenie

Jednym z bardzo niepokojące objawy – zmętnienie oczu. Mężczyzna ranny, skarży się na wyglądzie zamglenie lub zasłoną przed oczami. Obraz staje się rozmyty i niewyraźny.

load...
 • Zjawy wzroku

W przypadku, gdy wzrok obraz jest podwójny, dana osoba jest poważnie zaniepokojony. Może to wskazywać na bardzo poważnego urazu – w szczególności, uszkodzenie siatkówki.

 • „Mote” i „rozwód”, kolorowe plamy

Często lekarze słychać skargi, że widok chorego błysnął kolorowych plam i zacieków. W tym przypadku również należy niepokoić – najprawdopodobniej, uraz był poważny.

 • Nudności, zawroty głowy, osłabienie

Wszystkie te objawy nie są istotne dla działania oka. Jednakże, jeśli te objawy wystąpiły wkrótce po urazie, mogą powiedzieć, że nie ma wstrząs mózgu. W tym przypadku, bez konsultacji z lekarzem-traumatolog prostu nie rób – wstrząśnienie mózgu jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia ogólnego.


Pierwsza pomoc za szkody

W celu zapobieżenia pojawianiu się, jeśli nie jest stłuczenie, lub przynajmniej zmniejszyć jego powierzchni, należy podjąć natychmiastowe działania w ciągu pierwszych kilku minut po kontuzji. A pierwsza i skuteczne sposoby – jest zimno. Idealna jest użycie lodu. Ale, niestety, nie zawsze dokładnie urazów pobliżu lodówki – jak to się mówi, że wie, gdzie upadł, podstelil do słomy.

Jeśli masz szczęście i lodówka – lub nawet sklep spożywczy – okazał się być pod ręką, można użyć wszelkich środków w zasięgu ręki. Kurs będzie cokolwiek – lód, lody, pierogi zapakować kawałka mięsa. Cóż, jeśli nic takiego nie można znaleźć, można użyć mniej lub bardziej podlega zimno – wilgotną ściereczką, metalowym przedmiotem, nawet zwykłą monetą.

Zimna musi być stosowany do obszaru dotkniętego i pozostawić na co najmniej 30 minut. Ponadto, w czasie pierwszych dni niezbędnych do zastosowania do uszkodzonego tkanek lodzie przez 10 minut za każdym godzinę. Lód ma niezastąpioną wpływ. Po pierwsze, lód zapobiega rozwój obrzęku, który znajduje się zawsze w miejscu tkanki miękkiej zranionego. Po drugie, lód szybko i skutecznie obkurcza naczynia krwionośne. Tak, że skóra staje się mniej krwi, a zatem i zmiażdży obszar będzie znacznie mniejszy. I po trzecie, zimna zmniejsza ból. I są one wynikiem uszkodzenia są dość silne.

Jeśli ból jest ostry, można pić jedną tabletkę ibuprofenu. Ale w każdym razie, nie należy przyjmować paracetamol lub kwas acetylosalicylowy – przyczyniają się do rozcieńczania krwi. Tak więc, należy zwiększyć obszar krwiaka. A w ogóle – staram się nie brać żadnych leków bez recepty.

Leczyć siniaki narkotyki

W leczeniu stłuczeń, można używać narkotyków. Można je kupić w każdej aptece bez recepty. Mają tylko lokalny wpływ, więc nie ma zagrożenia dla ogólnego stanu zdrowia danej osoby. I nie jest spodziewane efekty uboczne.

 • Maść z heparyną

Heparyna jest nie tylko zmniejsza obrzęki, ale również pobudza krążenie krwi. Więc i resorpcji siniaków nastąpi znacznie szybciej. Aby to zrobić, należy nałożyć cienką warstwę maści heparyny do miejsca urazu, co godzinę w pierwszym dniu po urazie, a w kolejnych dniach – co dwie godziny. Co do zasady, stosowanie maści heparyny może pozbyć się siniaka na dwa lub trzy dni.

 • „Troxevasin”

Jest również skutecznym środkiem – maść „Troxevasin”. Ma podobny efekt – polepsza lokalne krążenie krwi, pomaga przywrócić i wzmocnić ściany naczyń krwionośnych. Maść tę nakłada się w taki sam sposób, jak maści heparyny – w pierwszym dniu po urazie, stosuje się maści na obszarze, co godzinę, a następnie – po trzech godzinach.

 • Ascorutin i witaminy K.

Leki te przyczyniają się również do szybkiego resorpcję krwiaków, dlatego zaleca się, aby wziąć je w ciągu pierwszych kilku dni po urazie. Porozmawiaj z lekarzem – to pomoże Ci wybrać właściwą dawkę.


Tradycyjne metody leczenia stłuczenia

Ponadto do leczenia siniaki pod okiem można wyeliminować za pomocą tradycyjnej medycynie. Często okazują się być one mniej skuteczne i pozwala pozbyć się z podbitym okiem zaledwie trzy – cztery dni.

 • Aloes z miodem

Lecznicze właściwości zarówno miód i aloes może być bardzo dawno chwalić. Ale to lepiej, aby nie tracić czasu na słowa i zabrać się do pracy – w leczeniu siniaka pod jego okiem. W ciągu kilku pierwszych godzin od urazu będzie najlepszym następujące receptury. Naciśnij pięć łyżek soku z aloesu, na małym ogniu, stopić trzy łyżki któregokolwiek z miodem. Gdy miód ostygnie nieco, ostrożnie wymieszać z sokiem z aloesu – należy uzyskać jednorodną masę. Wlać do foremek na lód i umieścić w zamrażarce – masa twardnieje bardzo szybko. Stosuje się lodu otrzymaną czarną oka co dwie godziny, przez 10 min.

Na drugi dzień, a następnego trzeba kilka innych sposobów. Przygotowanie prościej – mielone trzy dużego liścia aloesu, masę miesza się z trzema łyżkami miodu. Przed użyciem masę należy rozgrzać trochę i nałożyć cienką warstwę na obszarze zagrożonym. Zazwyczaj, gdy takie leczenie czarny oka znika w ciągu kilku dni.

 • Red hot papryka

W takim przypadku, jeśli siniak jest bardzo obszerna, spróbuj uciec się do pomocy czerwonego pieprzu. Trzeba będzie jedną łyżkę kwaśnej śmietany i czerwonego pieprzu – na czubku noża. Przed zastosowaniem środka Przygotowanie go – za każdym razem świeże papryki nie traci swoich właściwości. Wystarczy wymieszać papryki i śmietanę, a następnie nasmarować cały obszar siniak.

Bądź przygotowany na to, że skóra może uciskać dość mocno – to daje o sobie znać czerwoną paprykę. On czasami poprawia krążenie krwi do zranionego obszaru. A, odpowiednio, i obicia resorpcji znacznie szybciej. Po 10 minutach płukania krem ​​pod bieżącą wodą, a następnie stosuje się odżywczy krem ​​do uniknięcia podrażnień skóry. To narzędzie pomoże Ci wyeliminować siniaka w jak najkrótszym czasie – zaledwie kilka dni. Należy jednak pamiętać, że narzędzie to może być stosowane tylko wówczas, gdy nie ma żadnych otwartych urazy skórne – otarcia i zadrapania.

 • Balsamy z glistnika i rumianku

Na drugi dzień po urazie będzie bardzo skuteczne płyny z bulionu rumianku i glistnika. Przygotowanie brzeczki jest bardzo proste – umieścić w garnku szkliwa z trzema łyżkami suchych kwiatostanów rumianku i glistnika zioła, wlać litr wody. Na małym ogniu, doprowadzić do wrzenia bulion, zmniejszyć ogień i gotować na wolnym ogniu przez około 20 minut.

Po tym, przykryć patelnię pokrywką, dodać trzy łyżki miodu i wszelkie pozostawić do ostygnięcia. Odcedzić wywar szmatą gazę i przelać do szklanej miski. Przechowywać bulion tylko w lodówce – w przeciwnym razie szybko traci swoje dobroczynne właściwości. Przed użyciem delikatnie ogrzać roztwór do zwilżyć wacik lub gazik i zastosować do obszaru dotkniętego przez 20 minut. Te płyny powinny być wykonywane co dwie godziny. Zioła stymuluje resorpcję krwiaków i miód zapobiec rozwojowi zapalenia.

 • Grzanie

Nie wspomnieć, że w drugim i kolejnych dni po urazie, siniaki pod oczami powinna być ciepła, w odróżnieniu od pierwszego dnia, w którym tylko zimna. Do ogrzewania można użyć wszelkich dostępnych środków – gorące płyny, kompresy, butelki z ciepłą wodą. Nagrzewa się cienie pod oczami musi być tak często, jak dostaniesz. Pozytywny efekt jest spowodowane ogrzewaniem siniaki bardzo proste – Ciepło poprawia krążenie krwi i promuje resorpcję krwiaków najsilniejszych. Jednak pilnować temperatury – jest mało prawdopodobne, będziemy chcieli, aby uruchomić, aby uzyskać inny siniak i spalić.

Jak widać, pozbycie podbitym okiem pod życie każdego z nich. I w stosunkowo krótkim okresie czasu – tylko trzy lub cztery dni. Chociaż, jeśli chcesz oglądać fascynujący proces „kwitnące siniak”, które bez leczenia będzie trwał od 10 do 14 dni, po prostu zapomnieć o tym, czego nauczyłem się z tego artykułu.

load...