Pod pachami: Tips and Tricks

Zawartość:

Dawno już minęły czasy, kiedy kobiety nie przeszkadza, aby dbać o gładkiej skórze pod pachami. Teraz każdy z nas – czy jest to dość młoda dziewczyna lub kobieta w poważnym wieku, jest ostrożny, aby nadmiar roślinności w tej delikatnej okolicy oczu nie jest zdezorientowany. Piękna skóra, bez zapachu potu – powinna wyglądać pachy, tym bardziej, że to wszystko może być wykonane w domu. To tylko skóra w tym obszarze jest bardzo cienki zbyt, a większość środków do usuwania włosów jej i nieznośny ból. Dlatego pod pachami depilacji – ten motyw, najbardziej ekscytujące dziewcząt.

load...

Metody pach

Istnieje kilka metod usuwania włosów delikatnych powierzchni pod pachami w domu, a my wam o najbardziej popularne z nich. Chociaż, jeśli mamy być w pełni dokładne określenie „depilacja” – nie do końca prawda, bo jeśli któryś z metod usuwania włosów ze skóry nie zniknie na zawsze. Byłoby poprawne powiedzieć „depilacja woskiem pachy”, ale słowo „depilacja” jakoś nie przyklejają się do przestrzeni naszego kraju, a każdy rodzaj depilacji zwykliśmy nazywać depilacji.

Tak często pach depilacja w jeden z następujących sposobów:

 • Z maszynki do golenia;
 • Poprzez depilator elektrycznego;
 • Gorący wosk.

Oczywiście, istnieją i laser do depilacji, ale w tej chwili uważamy tylko te metody usuwania niechcianych włosów z ciała, które można zrobić w domu. Po tym wszystkim, nie każda kobieta może sobie pozwolić na regularne wizyty w drogich salonów kosmetycznych dla najnowszych metod depilacji. Cokolwiek było postęp skokowo, a najbardziej popularna i dostępna metoda była i nadal jest zwykłym maszynki do golenia. To tu zaczniemy przeglądać najpopularniejsze metody depilacji pach.


Pod pachami depilacja z brzytwą

Wydawałoby się, że to, co może być prostsze: wziąć maszynę z maszynki do golenia i Bodi im w górę iw dół? Nie ma bólu, niski koszt i bardzo dobry wynik – po pachy wyglądać dobrze prawie cały dzień. To prawda, że ​​nie jest ciemnowłosa dziewczyna była bardzo szczęśliwy, ponieważ po goleniu pachy są czymś w rodzaju ciemnych obszarach – mikroskopijnych włosków, które nie odbyły się z ostrzem. Tak, i jasnowłosy, czasami problemy brakuje po goleniu: skóra jest podrażniona źle, a włosy rosną na drugi dzień. Co robić?

load...

Brzytwa pachami depilacji – to stary, sprawdzony sposób, ale jest to konieczne, aby go używać mądrze. Spowolnić wzrost włosów, niestety, nie będzie działać, ale uniknąć zaczerwienienie, podrażnienie – to jest całkiem możliwe. Najważniejsze jest, aby podejść do sprawy w sposób odpowiedzialny i wykonać kilka prostych zasad:

 • Przed goleniem, upewnij się, że pod pachami dokładnie oczyszczone. Tak, pianki do golenia i żel jest absolutnie nie wystarczy, aby „wyleczyć” skórę bez mydła i moczu nie można zrobić! Pomyśl o tym: w jaki sposób dokładnie nie korzystałeś z urządzenia, ostrze powoduje mikrourazy skóry i tak. Teraz wyobraź sobie, że wszystkie zarazki, które są w spocone pachy za jednym zamachem pozbyć się na uszkodzonym ostrzem skóry. Co się dzieje? Oczywiście, podrażnienie potworne! A winę będzie nikogo – tylko sam.
 • Razor musi być ostry – zazwyczaj konieczne jest przestrzeganie wszystkich, bez wyjątku. No, wyobraź sobie, że masz dwa noże: jeden tępy i jeden ostry, a powinieneś te noże cięcia jabłek. Po cut nóż będzie gładka, a po co – „poszarpany”? To tak samo, jak to jest ze skóry – stosować ostre brzytwy, aby uniknąć drobnych skaleczeń na skórze, a można uniknąć podrażnień.
 • Golenie powinno być ściśle od wzrostu włosa. Zauważ, że większość dziewcząt pod pachami rosną włosy w kilku kierunkach – o tym pamiętać podczas depilacji.
 • Po spędzeniu czasu brzytwa przez włosy, następnie przemyć ostrze pod strumieniem gorącej wody – to w inny sposób, aby uniknąć podrażnienia. Włosy i pianki do golenia „zatykają” ostrze, z którego staje się matowa (patrz akapit drugi).

Trochę staranności i przestrzegania wszystkich procedur higienicznych – i najlepiej chronić się przed podrażnieniem po goleniu obszar pod pachami. To po prostu wynik osiągnięty ostatni bardzo długa: następnego dnia pod pachą jest mała włosia. To nie jest bardzo wygodne, zwłaszcza w lecie, kiedy ręce są otwarte, a wszystkie niechciane włosy mogą być w zasięgu wzroku. To z tego powodu, wiele kobiet preferuje inną metodę depilacji.

Pod pachami depilacji woskiem

Do depilacji różnych części ciała woskiem zaczęło się dawno temu. Plotka głosi, że ta metoda wymyślił Kleopatry, który wprowadził modę idealnie gładkie, bezwłose. Metoda ta jest popularna, ponieważ woskowanie w domu nie powinno być zbyt kosztowne i łatwe do wdrożenia. I wynik trwa znacznie dłużej niż brzytwa, od dwóch do czterech tygodni!

Dla takich używać dwóch rodzajów wosku usuwania włosów: gorące i ciepłe. Jest sprzedawany w puszkach, kaset oraz taśm woskowych. Skóra w usuwaniu włosów pod pachami jest bardzo cienki i działa dość bolesne, tak, preferując paski, nie ryzykujemy usunięcie wszystkich włosków naraz (patrz dość nieprzyjemny wykonać procedurę ponownie po prostu doświadczony bólu). Więc kupić gorący wosk albo w bankach lub w specjalnych kasetach.

Oprócz woskowanie bólu, istnieją inne niedogodności: ewentualne podrażnienia i wrastanie włosów. Jeśli chcesz, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich efektów na skórze, należy skontaktować się z dobrego salonu piękności, gdzie woskowanie trzymać mistrzów rzemiosła ich z pomocą profesjonalnych kosmetyków. Tak, to kosztuje więcej, ale efekt będzie odczuwalny: nie tylko uniknąć drażniąco, ale również doświadczyć znacznie mniejszy ból niż w domu! Jeśli chcesz przeprowadzić procedurę w domu, to trzeba zachować kilka ważnych zasad:

 • Nie należy przyjmować przed woskowanie prysznic lub kąpiel, ponieważ skóra pod pachami jest całkowicie suchy.
 • Dokonaj obierania w miejscu depilacji, aby oczyścić skórę z martwych komórek (to pomoże uniknąć problemu wrastających włosków). Posypać talkiem proszek na skórę nadając jej suche.
 • Ogrzewana do wymaganej temperatury, wosk nakłada się na wzrost włosów i mocno dociskana do skóry z ręcznikiem papierowym.
 • Serwetka ściąga szybki, gwałtowny ruch. Powinno to być zrobione, a nie w górę do siebie.
 • Pozostałą wosk usuwa się wilgotną ściereczką. W celu zmniejszenia podrażnienia skóry smarować specjalny krem ​​lub mleko kosmetycznych.
 • Idealnie – po depilacji muszą być stosowane na skórę oznacza spowolnienie wzrostu włosa (dostępne w profesjonalnych salonach kosmetycznych oraz w sklepach).

Oczywiście, procedura jest dość bolesne, woskowanie, ale po każdej aplikacji włosa staje się bardziej subtelne i rzadko, więc usunąć włosy pod pachami trzeba będzie coraz mniej. Ponadto, można odsłonić mały sekret: najlepszy czas do depilacji – w środku cyklu miesiączkowego, gdyż w tym czasie wzrostu włosów zwolnił prawie dwa razy!


Depilacja pach przez depilator elektryczny

Ta metoda usuwania włosów w domu, być może, za najbardziej trwałe – wytrzymać taki ból siła nie jest dla każdej kobiety. Mimo to, taka metoda ma dużo naśladowcy. Po pierwsze, to jest tani i wesoły: wystarczy kupić jedno urządzenie i używać go w domu tyle razy, ile jest to konieczne. Po drugie, prawie wszystkie kobiety, przyzwyczajony do usuwania włosów pod pachami depilatora, zapewniam, że tylko zranić po raz pierwszy! Wówczas włosy stają się coraz cieńsze i skóra „przyzwyczaja się” do takiego leczenia.

Dla tych, którzy zdecydowali się na podobnym doświadczeniu, dajemy kilka zaleceń:

 • W celu użycia depilatora, włosy pod pachami musi mieć długość około pięciu milimetrów. Jeśli są bardzo długie (centymetr lub więcej), zalecamy wstępnie wyciąć je nożyczkami.
 • Koszty prowadzenia depilator w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, utrzymując go prostopadle do ciała. Nie zapominaj, że w dole pachowym włosy rosną, zwykle w różnych kierunkach, więc musisz jechać w górę iw dół instrumentu.
 • Nie naciskać mocno na urządzeniu, wystarczy przechylić go nieznacznie. Lepiej jest, aby procedura ta powolna, ale raz – tak można uniknąć dalszych podrażnień.
 • Jeśli nie pachami depilacji za pomocą depilatora po raz pierwszy, należy rozpocząć od pierwszej prędkości jest mniej bolesne.

Nie zdziw się, czerwone plamy na skórze po depilacji, oznacza to tylko, że włosy są wyciągane z korzeniami. Koją skórę po zabiegu jest konieczne, jak również w przypadku woskowanie – nawilżające i innych specjalnych kosmetyków.

Jak widać, pod pachami jest całkiem możliwe, aby się jak w domu. Głównym wymogiem dla pomyślnego zakończenia procedury – cierpliwość i chęć być piękne i zadbane. Ale takie negatywne momenty jak podrażnienie i zaczerwienienie można całkowicie uniknąć, biorąc pod uwagę powyższe zalecenia.

load...