Pod ochroną państwa: co płatności są wprowadzane samotnych matek

Zawartość:

Kiedyś to związek dwóch osób uznano za święte, a dziś rozwód – jest to raczej normą, a nie wyjątkiem od reguły. Rodziny zerwać cały czas, niestety, nie jest zaskoczeniem. Czasami nawet ponownie pochodzi życie, które, jak się wydaje, jest owocem miłości między dwojgiem ludzi – nie jest to powód, aby wziąć ślub. Ponadto, w dzisiejszym świecie, kobiety stały się bardziej niezależne i nie boją się wychować dziecko bez niczyjej pomocy.

load...

Dzisiaj, samotna matka nie jest potępiony przez społeczeństwo, nie odwracają się od swoich krewnych i znajomych nie potępiam. Dziewczynka otrzymała odpowiednie wykształcenie, w służbie konkretnej firmy, a jeden jest w stanie wychować dziecko – to nie musi być żonaty. Oczywiście, że podniesienie okruchy w takich warunkach, że jest stanu wolnego, to jest o wiele trudniejsze niż robi to sam. Przede wszystkim nie należy zapominać, że w miarę starzenia się chłopiec czy dziewczynka zada szereg pytań, a najczęstszym z nich – „Gdzie jest mój tata”

Dziecko, oglądając rówieśnicy, widząc pełne rodziny z obojgiem rodziców mogą czuć się pozbawione. Takie dzieci często wyglądają dla „zastępczego” ojca: często są one sporządzone do dziadków, biorą aktywny udział w męskich przyjaciół poszedłem do domu. Dlatego w tym przypadku najważniejsze – jest poprawna i dostępna wyjaśnić okruchy, gdzie jego ojciec i dlaczego on nie mieszka z tobą. Bądź cierpliwy i wybrać odpowiednie słowa!

Innym ważnym, jeśli nie więcej – jeden z kluczem – na pytanie, jakiej doświadczają każdego mama – to finansowe. Oczywiście, że sama marka, paszy, buty, ubranie, a następnie kształcić swoje dziecko jest trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki koszt współczesnego życia przerażającą. Korzyść z takich kobiet umieścić świadczeń socjalnych.

Aby uzyskać pomoc od państwa, przede wszystkim, trzeba znać swoje prawa. Jednak to, co kompensacja są przypisane do samotnych matek, rozmawiać później. Po pierwsze, niech mieszkają w innej kwestii – tego, który wypada dokładnie pod tym statusie. Wszakże, jak się okazuje, z punktu widzenia prawa, nie każda kobieta sama wychowywania dziecka, to odnosi się do samotnych matek.

load...

Pojedyncza teściowa iw życiu codziennym

Z punktu widzenia laika, kobiety, która nie jest żonaty i wychowuje dziecko – to jest samotną matką. Wydawałoby się, że wszystko jest logiczne, proste i pozornie oczywiste, ale prawo – „przypadek” jest o wiele bardziej poważne, który ma swoje własne zasady. Tak więc, zgodnie ze statutem i przepisami obowiązującymi na terytorium Polskiej Federacji status „samotna matka” jest przypisany to nie wszystko. Proponujemy, by zamieszkać na ten temat w sposób bardziej szczegółowy.

Tak więc, na zasiłków na opiekę nad dzieckiem, która mieszka w niepełnej rodzinie, to znaczy bez ojca, można spodziewać się kobieta, która urodziła dziecko (lub więcej dzieci) po nie mniej niż 300 i więcej dni po rozwodzie z mężem. W takim przypadku, jeżeli okruchy urodził gdy jego rodzice byli jeszcze małżeństwem, lub od momentu urodzenia i bezpośrednio przed rozpadzie małżeństwa dany okres wyniósł mniej dni, a człowiek, który jest ex-męża, zakwestionował jego ojcostwo, kobieta jest również uzyskać status „matki -odinochka”. Naturalnie, jest ona gwarantowana przez niektórych pomocy rządowej – świadczeń socjalnych.

Nie ma innej opcji, na przykład: nowy matka traci ojca jej dziecka, czyli staje się wdową. W tym przypadku, zgodnie z literą prawa, nie są objęte statusem w pytaniu, co oznacza, że ​​nie szuka korzyści są powoływani dla samotnych matek. Tutaj, państwo pomaga w nieco innej formie: kobieta może kwalifikować się do świadczeń w związku z utratą żywiciela.

Osoby opiekujące się mężczyźni z rodziny – nie jest rzadkością. Inną rzeczą jest to, że wygląda na szaleństwo, zwłaszcza gdy taki akt czyni nowego ojca. Jeśli tak się dzieje z kobietą, która właśnie urodziła dziecko – to znaczy, ponieważ z pojawieniem się na okruchy światła było mniej niż 300 dni – czy kobieta jest nadal w pozycji, nie będą miały status „samotna matka”. W tym przypadku konieczne jest, aby żądać od niedoszłych rodziców, konserwacji, który powinien iść do sądu.

Co robić i jak to będzie?

Każda kobieta, z racji pewnych sytuacjach przymusowych na własną rękę, by wychować dziecko, i jest uważany przez prawo do jednej matki, powinien być nie tylko świadomy, jakiego rodzaju wypłat i świadczeń ma prawo, ale nie zapomnij o pułapkach, które mogą pojawić się na jej drodze. Na przykład, eksperci zalecamy sporządzania aktu urodzenia nie wskazuje w jego imieniu drugiego rodzica. Wynika to z faktu, że w niektórych przypadkach – na przykład podczas podróży za granicą polską Federację – trzeba uzyskać zgodę ojca na piśmie do usunięcia dziecka.

Taka sama sytuacja występuje przy rejestracji dziecka w, gdzie moja matka – to też będzie wymagało formalnej zgody papieża, pomimo faktu, że był, jak mówią, „Wystarczy postępować.” Jednak, jak wiemy, każda moneta ma zawsze dwie strony, więc jeśli pozostanie puste kolumny „ojcostwo” na świadectwie, a potem dziecko nie będzie ubiegać się o własność ojca, przydzielona do niego, a zatem nie będzie spadkobiercą.

Jak widać, „samotna matka” w języku potocznym i prawników – to dwie zupełnie różne rzeczy. Rozwiedziona kobieta z jednego, dwóch lub nawet trzech dzieci na rękach nie zawsze musi polegać na odpowiednich płatności. Jest jedna rzecz, aby połączyć się samotna mama i zupełnie inny – należy uznać za takie zgodnie z obowiązującym prawem. Warto więc wyjaśnić, po raz kolejny, w niektórych przypadkach, dziewczyna, która ona podnosi jej dziecko mogą zalegalizować swój status:

 • Po pierwsze, gdyby urodziła miękiszu, nie jest żonaty, a ojcostwo nie zostało ustalone albo w sądzie lub na zasadzie dobrowolności.
 • Po drugie, jeżeli dziecko urodziło się po 300 (lub jak już wspomniano więcej) dni od chwili, gdy proces oficjalnego rozpadu Związku rodziców nie zostały jeszcze zakończone.
 • W takim przypadku, jeśli poród odbył się, gdy kobieta legalnie nosić status żony, lub czas jeszcze nie minął ona przyznaną liczbę dni, po rozwodzie, a jej mąż wszedł w dowodach, ale na własnym lub cudzym inicjatywy, że sporne ojcostwo. Pamiętaj, że masz pod ręką ma być oficjalnym dokumentem – decyzja sądu, która weszła w życie – że człowiek nie jest papieżem.
 • Dla samotnych matek są również kobiety, które, nie będąc małżeństwem, wykonaj Chcą przyjęły lub przyjęła dziecko.

Prawo obowiązujące na terytorium Federacji Rosyjskiej, nowo rozwiniętego mama pozwala nagrywać dziecko w jego imieniu i dać mu absolutnie żadnego drugie imię. Aby uzyskać powyższy stan, a tym samym odpowiednie świadczenie, trzeba przejść przez niektórych procedur:

 • Aby rozpocząć, należy zapoznać się z organami ochrony socjalnej – zabezpieczenia społecznego lub RUSZN – do których należą w społeczności i napisać oświadczenie.
 • Kolejny krok – zebranie niektórych dokumentów, aby zapewnić te same usługi. Trzeba będzie okruchy aktu urodzenia i zaświadczenie o składzie rodziny (podjętej ZhEKe), książki pracy i oszczędności i oczywiście paszport.

W niektórych przypadkach, funkcjonariusz może również wymagać pomocy w miejscu pracy, które musi wydać księgowego, jako potwierdzenie wiarygodności informacji o swoich dochodach zapewnić. Należy zauważyć, że, wypełnić wniosek, informacje o przeszłości należy określić wyłącznie w formie pisemnej. Korzyści wynikające dla samotnej matki, różne od jego zwykłego rozmiaru. Ważne jest, aby pamiętać, że różne przedmioty Dopłat mogą być przypisane do Polskiej Federacji na rzecz Kobiet.

Gospoderzhka 2017: płatności dla samotnych matek

Cóż, ci, którzy należą do samotnych matek, i jakie dokumenty trzeba zebrać w celu uzyskania tego statusu, zdecydowaliśmy. Teraz przejdziemy bezpośrednio do wydawania pieniędzy. Według statystyk, a obietnice rządu polskiego, w tym roku (w porównaniu do ostatniego) świadczeń socjalnych zostały zindeksowane. Wskaźnik ten wynosił 1,055. Suma korzyści, oczywiście, nie jest astronomiczna, ale każda pomoc nie jest zbędny.

Tak więc, jeśli kobieta samotnie wychowuje dziecko (lub dzieci), a zgodnie z prawem, jak wspomniano powyżej, należy do kategorii „samotna matka”, odpowiednio, wówczas ma prawo do pewnej pomocy ze strony państwa. W zasadzie takie płatności są gwarantowane do wszystkich nowo wykonanych mumie, jedyną różnicą – ich wielkości. Naturalnie, której wysokość została wyznaczona przez samotne matki, nieco wyżej, a mianowicie:

 • Zgodnie z obowiązującym prawem dzisiaj, zasiłek dla kobiet w ciąży, rozpoczął we wczesnych etapach (do dwunastu tygodni) na rachunku do ginekologa, w 2017 roku to 490 rubli 79 kopiejek. W odniesieniu do ryczałtu przy urodzeniu dziecka, to ta figura – 13,087.61 rubli.
 • Miesięczny zasiłek na opiekę nad dzieckiem w wieku poniżej jednego i pół roku wzrosła z 2326 do 2453.93 rubli, a dla drugiego i kolejnych dzieci, jest to około 4907,85. Należy jednak pamiętać, że indeksacja jest stosowana tylko wtedy, gdy dziecko urodziło się w dniu 1 stycznia danego roku lub później.
 • Jeśli chodzi o kapitał macierzyński w 2017 roku rząd ustanowił kwotę 408,960.51 rubli. Także samotna matka ma prawo do otrzymania płatności za chore dziecko, którego wysokość jest powoływany indywidualnie, w zależności od okoliczności. Na przykład, jeśli dziecko jest zarejestrowany w szpitalu, a następnie obliczenia będą dokonywane na podstawie starszeństwa matki, aw leczeniu ambulatoryjnym – pierwsze dziesięć dni w pełni opłacone, a później na rękę kobiety będą otrzymywać 50% swojego wynagrodzenia.
 • Dodatkowo, w razie jakichkolwiek kłopotów w firmie, która zatrudnia samotną matką – na przykład, gdy wyeliminowanie lub zmniejszenie liczby pracowników – to jest również chroniony przez państwo. Oznacza to, że nie może nawet zwolnić do tego artykułu jako „niedopasowanie swoje stanowisko.” Jeśli firma przechodzi przez proces eliminacji, szef działającego zobowiązany jest zatrudniać samotnych matek, a także kobiet w ciąży i osób z małymi dziećmi nie starsze niż trzy lata.
 • Samotne matki, państwo gwarantuje prawo do dodatkowego urlopu, która jest przyznawana corocznie i jest nie mniejsza niż czternaście dni. To może być podjęta w dowolnym czasie dogodnym dla Ciebie. Ale nie należy zapominać, że w tym przypadku wynagrodzenie nie jest zapisywany.

Jeśli samotna matka stojąc w kolejce na mieszkania, ma prawo pierwszeństwa do jej otrzymania (w porównaniu z innymi kobietami). Ponadto, dziecko, wychowywał się w rodzinie niepełnej (oczywiście mówimy o nieobecności ojca) może być zapisany w instytucji zapewniającej pełny stan. Jeśli mówimy o szkołach, podręcznikach decyzji mogą być wydawane do dyrektora dziecka i darmowych posiłków w jadalni.

Jak mówi przysłowie: „Wiedza – siła”. Dlatego musimy nie tylko mieć ogólne pojęcie o tym, co obowiązki przypisane są do was – jako matka, obywatela Polski, i tak dalej – ale także być informowany o sprawach dotyczących pomocy publicznej gwarantowanych. Aby to zrobić, należy dokładnie przeanalizować przepisy, i to jest możliwe, aby jeszcze łatwiej zrobić – do specjalisty organów zabezpieczenia społecznego, do których są przypisane.

load...