Poczęstunkiem dziecięce zęby przed próchnicą: porównaj i srebrnych wypełnień

Wielu rodziców niepokoi pytanie, czy w celu leczenia zębów mlecznych swoje dziecko? Z jednej strony, jesteśmy martwi się o zdrowie zębów dla dzieci, az drugiej – na nerwy swojego dziecka. Dlatego wielu leżał odwiedzenie stomatologii dziecięcej, tak długo jak to możliwe. Eksperci uważają, że lekceważący stosunek do mleka zębów prowadzi do problemów ze stałą. To z zębów mlecznych zależy w dużym stopniu na kształtowanie szczęki, ponieważ są one swego rodzaju fundament dla przyszłości zębów. Przedwczesna utrata zębów mlecznych może być powodem, że stała krzywe wzrosną, a to będzie wymagało poważnej pracy ekspertów i ewentualnie znacznych nakładów finansowych.

load...

Zawartość:

Czy konieczne do leczenia zębów mlecznych

Podaruj dziecku zęby powinno być, z dwóch powodów: po pierwsze, potrzeba, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się infekcji, a po drugie, aby zapobiec problemom z ukąszenie w przyszłości. Dlatego tak szybko, jak można zauważyć plamy na zębach dziecka jak najszybciej skontaktować się ze stomatologiem. Jeśli nie ma próchnicy, nadzienia lub srebrne zęby pomóc w rozwiązaniu problemu.

Próchnica – jest wynikiem bakterii, pasożytów w organizmie dziecka. Jeśli mała ciemna plamka na zębie nie odebrać poród bez obawy, że rodzice muszą to być przyczyną natychmiastowego leczenia w klinice stomatologicznej dla dzieci. Po próchniczą uszkodzenie rozwija się w czasie niszczą ścianę zęba powoduje przenikanie infekcji do wewnętrznej komory.

load...

Wielu rodziców są w błędzie myśląc, że traktują dziecko zęby nie ma sensu – bo wypadają. Ale jeśli pominąć ostrą fazę choroby, możliwe jest, że zakażenie stałe osiedlić się w ustach dziecka i odgrywać rolę przewlekłego zakażenia. Nie mogę zrozumieć, dlaczego dziecko jest często chore, i dlaczego on ma apetyt. I choroby występują na tle tych centrów. Częste i alergie, ponieważ odporność spada.

Jeśli infekcja jest u korzenia zęba mlecznego, jest prawdopodobne, że stałe cięcia już z ubytków próchnicowych lub będą miały wad anatomicznych.

Aby uniknąć tego wszystkiego, trzeba leczyć zęby dziecka jak najszybciej dowiedzieć się pierwsze oznaki choroby. Nie czekaj, aż dziecko zacznie narzekać na ból zęba, a sami regularnie sprawdzać jego usta. Po wszystkich progu bólu każde dziecko jest inny, jeśli odczuwa ból w małej plamce, drugi nie może nic rodziców znaczy aż ząb nie tworzy się w ogromnej otworu.

Czy możliwe jest srebrem, zamiast leczenia

Wielu rodziców, którzy wprowadzają dziecko do dentysty, wręcz wymagają ma lekarstwa, ale tylko do srebrnych zębów. Rzeczywiście, powlekanie uszkodzonej tkanki zęba z roztworem jonów srebra zatrzymuje proces próchnicy. Ale srebro jest skuteczna tylko przy powierzchownej próchnicy, jeśli proces próchnicowy już przeniknął do zębów, efekt postępowania będzie wynosić zero. Zęby pozostanie czarny, zaniku będzie kontynuować swoją niszczycielską pracę.

W celu zapobiegania próchnicy zębów stałych mogą być zamknięte za pomocą specjalnych materiałów. Taka procedura jest pokazany dla dzieci często nawrotów próchnicy. Przetworzone rowki szkliwa powierzchni żujących zębów (szczelin). Decyzję w sprawie procedur uszczelniających częstotliwości powinien podjąć lekarz. Typowo, efekt utrzymuje się przez kilka lat.

Mogę tylko wyciągnąć

Jeśli ząb jest poważnie zranić dziecko i pędzisz do lekarza może ulec pokusie, aby raz na zawsze pozbyć się dziecka chorego zęba. W istocie, do leczenia zębów mlecznych może wymagać kilku razy, a w celu usunięcia tylko kilka minut. Nie spiesz się, aby tę decyzję. Należy podjąć lekarz, kierując się względem uzębienia. Tak więc, jeśli sąsiednie zęby zostały zastąpione, a mniej niż rok, lekarz może zalecić usunięcie zębów pacjenta do przesunięcia. W tym przypadku, to nie pociąga za sobą przesunięcie zębów w szczęce, a tym samym powstawanie wad zgryzu. We wszystkich innych przypadkach konieczne jest do leczenia zębów mlecznych.

Innym interesującym punktem. Rodzice wydają się być bardziej martwi się o przednie zęby – siekacze, ponieważ są one widoczne, gdy uśmiechnięty. Oczywiste jest, że dziecko, którego przednie zęby dotknięte próchnicą, nie może pochwalić się pięknym uśmiechem. Ale dentysta najpierw walczyć do zębów dla dzieci. I to nie dlatego, że nie lubi uśmiechnięte dzieci, ale ponieważ on myśli o długoterminowych korzyści dla ich zdrowia.

Zęby żadnych dzieci dla dzieci powinny pozostać na miejscu tak długo, jak to możliwe. Utrata zębów trzonowych podstawowej (trzonowców) – najbardziej niekorzystna sytuacja kliniczna. Po tym wszystkim, te zęby powinna zawierać stałe zęby trzonowe, które wybuchają u dzieci w wieku 6-7 lat. Jeśli zęby trzonowe wypadają niemowląt przedwcześnie, stałe zęby ma nic do zrobienia, ale skakać wcześniej. W tym przypadku będą one zakłócać normalnego wzrostu z przedtrzonowych (pojawiają się w 10-12 lat).

Dlatego decyzja o sposobie leczenia zębów mlecznych oraz konieczność ich usunięcia, nie powinni przyjmować rodziców i dzieci, ale tylko wykwalifikowanych stomatologów pediatrycznych. Nie pozwól ząb podjął decyzję samodzielnie, pozostawiając smukłe szeregi swych towarzyszy z wyprzedzeniem. To co się dzieje, gdy rodzice już dawno odłożyć wizytę u lekarza. Jeśli stały ząb bierze tak z szacunku dla swego stanowiska sąsiadów, wówczas konieczne będzie skorygowanie syna lub córkę ukąszeniu.

Metody leczenia próchnicy zębów mlecznych

Jak już wspomniano, jeśli dziecko znalezione próchnicy zębów mlecznych, istnieją dwie możliwości leczenia – srebrzenia i uszczelnienie. Rozważyć plusy i minusy każdej procedury.

Operacyjny bezbolesne srebra

Za procedury, które pokrywają uszkodzoną tkankę zęba za pomocą specjalnego roztworu jonów srebra, zawiesić proces próchnicy nie wymaga dużo czasu, jest bezbolesny, a co najważniejsze, bez przetwarzania wiertarki. Negatywnym punktem jest to, że procedura musi być powtarzana co najmniej raz na sześć miesięcy, a zniszczone tkanki zęba nie regeneruje. Ponadto, po srebrzenia zębów dzieci często stają się czarne. Niewiele dzieci będą zwracać uwagę na to, ale rodzice czują taki efekt uboczny poważnego braku procedur.

Uszczelnianie zębów mlecznych

Tacna Ząb Podlegające jest usunięty i zastąpiony przez uszczelkę. W klinikach stomatologicznych dzieci, aby wyeliminować konieczność stosowania wiertła, usunięcie chorej tkanki może być wykonywane metodą mechaniczno-chemicznej. W komorze 30 sekund wprowadzenie specjalnego żelu. Po tym czasie, zeskrobuje ręcznie próchnicy. Wada jest zamknięty uszczelnienie.

Plus jest taki, że uszczelnienie zagubiony tkanki pełni nadpisane – sztuczne. Nowoczesne nadzienia są trwałe, mogą zmienić ponowne uszczelnienie nie jest wymagane zęby. Ponadto, można umieścić uszczelkę z jonów fluoru, które jest skuteczne zapobieganie próchnicy zębów na powierzchnię zębów.

Wady tego zabiegu jest to, że zajmuje sporo czasu (15-20 minut – tak długo dla dziecka). Musimy cały czas, aby utrzymać otwarte usta, bo z tego, co dziecko może zacząć się zmęczony i zepsuty. Ponadto może zaistnieć potrzeba znieczulenia ogólnego, których wybór zależy od wieku dziecka, liczba chorych zębów, psycho-emocjonalnej gotowości małego pacjenta do manipulacji.

Rodzice powinni właścicielem przykład rozwijać nawyk trzymania zęby dziecka w porządku. Terminowe odwiedzić swojego dentystę i terminowe skonsultować się z pediatrą. Jeśli zęby mleczne z dzieckiem nie będzie czarno przed próchnicą, a będzie dobrze utrzymane, jest prawdopodobne, że to dobry zwyczaj, aby monitorować stan zdrowia zębów pozostają dziecko na całe życie.

Konsultacje wideo dentysta pediatryczna

load...