Poczęcie dziecka: jak określić optymalny okres?

Zawartość:

Planowanie ciąży jest szczególnie ważne dla młodej pary, które chcą urodzić zdrowego dziecka w ulubionych roku, wstępnie zdecydować codziennych problemów i przygotować na przybycie nowego członka rodziny. W każdym przypadku planowanej ciąży, trzeba zrobić w swoim własnym zdrowiem, a następnie ustalenie korzystnych dni na poczęcie dziecka. Jest to konieczne, aby przejść oboje małżonkowie mają być testowane na obecność infekcji, chorób przenoszonych drogą płciową, i poddania się badaniom lekarskim. Jeżeli istnieją pewne odchylenia w zdrowiu rodziców, które mogą mieć problemy z zajściem w ciążę i niosące dziecko.

load...

Mówiąc o tym, co jest uważane za optymalny okres do poczęcia, należy stwierdzić, że główną rolę w definicji sprzyjających dni dla koncepcji odgrywa cykl menstruacyjny kobiecego ciała.

W jaki sposób ten cel zostanie osiągnięty – ciąża, trzeba dowiedzieć się o funkcjach cyklu i sposobu obliczania owulacji – najbardziej korzystny czas na poczęcie. Eksperci radzą, aby korzystać kalendarz cyklu miesiączkowego, aby określić tę datę, która jest obliczana w tym dniu. Jednak na początku jest mówić o innych czynników wpływających na skuteczność zapłodnienia.

Powrót do spisu treści

Wiek przyszłych rodziców

Z medycznego punktu widzenia, korzystną dla koncepcji wiek – 20-30 lat. Dzieci urodzone z takich par, mniej narażone na choroby wrodzone. Organizm ludzki w latach, w większości przypadków, w pełni uformowane, stabilizowane hormony, choroby przewlekłe są mało prawdopodobne. Tkaniny i kobiece mięśnie ciała nadal posiadają wystarczającą elastyczność, że staje się pożądanym sygnałem dla normalnego przebiegu ciąży i porodu płuc. Jednak w ostatnich latach coraz więcej kobiet posiadających dzieci po 30 lat, a nawet po 35. Nowoczesna kobieta dąży do osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej i ustabilizować sytuację finansową przed mieć dzieci, a często ignoruje ten pomyślny okres, kiedy poczęcie jest prawie żadnych problemów ,

load...

Taki późny termin nie jest zwiastunem odchyleń w zdrowiu zarówno kobiety i nienarodzonego dziecka, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tych problemów jest wysoki w porównaniu z młodszymi kobietami. Na przykład, jedna z przyczyn zespołu Downa u dzieci w łonie matki staje się „ryzykowny” wiek rodziców: dla kobiet młodszych niż 18 lat i starszych niż 35 lat i mężczyzn w wieku powyżej 45 lat. Nieprawidłowości genetyczne dziecko otrzymuje w większości przypadków ze względu na ten czynnik. Ciąża często w tych przypadkach przebiega z komplikacjami.
Powrót do spisu treści

Skuteczność plemników w różnych dniach

Co do męskiego ciała, jego fizjologia jest taka, że ​​nasienie zdrowego człowieka produkowany jest na bieżąco, niezależnie od daty, dnia tygodnia, lub innych ramach czasowych. Jednak przy planowaniu poczęcia powinno wziąć pod uwagę, że nie jest konieczne do wykonywania czynności seksualnych zbyt często, inaczej plemniki nie mają czasu, aby „zebrać siły” będzie mniej aktywny i niedojrzały. Eksperci twierdzą, że najbardziej optymalne odstępy wytrysk do udanego poczęcia – 3-4 dni. Odpowiednio abstynencji podczas zapłodnienia skorzystają. Warto zastanowić się, że jakość spermy zachowują swoją funkcję, uderzając ciało kobiety, przez kilka dni.

Przyszli rodzice mogą samodzielnie policzyć okres owulacji i plan stosunki z tych wskaźników „życie” nasienie mężczyzny. Ponadto, niektórzy eksperci twierdzą, że możliwość poczęcia mają swoją rolę i psychiczny stan człowieka. Stres, zmęczenie, nerwice par z różnych przewlekłych i ostrych chorób, w organizmie może prowadzić do braku wytrysku i wpływają na jakość nasienia.


Powrót do spisu treści

Określenie owulacji

Co jest owulacja i co dzieje się w organizmie kobiety w tym okresie? Owulacja w ginekologii reprezentują środku cyklu miesiączkowego – termin dojrzewania oocytów, gdy jest ona gotowa do zapłodnienia. To właśnie podczas tego etapu cyklu powinny mieć stosunek w celu poczęcia dziecka, aby proces był jak najbardziej skuteczny. Oblicz owulacji stabilnej cyklu menstruacyjnego jest bardzo prosta. Najdokładniejsze wnioski można wyciągnąć analizując 2-3 cykle miesiączkowe. Standardowa metoda określania terminu „X” jest następujący. Należy liczyć jeden tydzień od pierwszego dnia miesiączki, dodać jeszcze kilka dni i uzyskać około połowy cyklu. Kolejne 7-10 dni po tej dacie są uznawane za najbardziej korzystne dla poczęcia.

Inna postać – określić w połowie cyklu na podstawie konkretnego kalendarza, który jest obserwacja cykli przeszłości. Odpowiada to w przybliżeniu dzień owulacji. Następnie trzeba zdefiniować granice możliwej owulacji – ten dzień powinien być w połowie tygodnia okres czasu. Teraz wystarczy policzyć liczbę dni kalendarzowych od początku miesiąca aż do tego tygodnia. Skupiając się na dacie następnej miesiączki, możliwe jest, aby wyciągać wnioski o rozpoczęciu kolejnego okresu owulacji przy użyciu kalendarz. Obliczyć tę datę pomoc i interaktywne kalendarze na tematycznych portalach internetowych, gdzie można określić pierwszy i ostatni dzień poprzedniego cyklu i zapoznać się z najbliższym terminem owulacji.

Kiedy niestabilny cykl miesiączkowy lub niewystąpienia ciąży, pomimo terminowego stosunku podczas owulacji oblicza, lekarze zalecają, aby zastosować metodę pomiaru podstawowej temperatury ciała. Konieczne jest, aby zmierzyć temperaturę ciała odbytnicy codziennie i wprowadzić wskaźniki wykresu w celu ustalenia dogodnych dni na poczęcie dziecka. Mniej więcej w połowie cyklu podstawnych wzrostu temperatury ciała o kilka stopni, która służy jako sygnał wystąpienia owulacji. Data i najbardziej owulacja jest zazwyczaj naznaczone spadkiem temperatury i Po tym okresie zdarzeń – wzrośnie. Harmonogram będzie widać wyraźnie.

Co jeszcze może być sposoby określania owulacji? Istnieją inne metody ustalania korzystnych dni bez kalendarzy, że każda kobieta może być postrzegane w. Naturalne upławy staje się bardziej lepki i mniej obfite. Dni owulacji specyficznych objawów, które są podobne do wystąpienia miesiączki: tkliwość piersi, wzrosła skóry tłustej i innych. Jednakże sposób ten dotyczy subiektywną i jest w ten sposób nieprecyzyjny, w przeciwieństwie do kalendarza, na przykład.
Powrót do spisu treści

Przyczyny braku owulacji

Czasami zdarza się, że owulacja nie występuje. Pomimo systematycznych aktów seksualnych w „udane” dni i staranne przestrzeganie kalendarza poczęcia dziecka, nic się nie dzieje. Jakie są przyczyny tego wynika? Najczęściej powodem tego są naruszeń w aktywności układu podwzgórze-przysadka-jajnika. Dysfunkcja może wywołać naprężenia, przewlekłe choroby układu rozrodczego, zakażenia i innych czynników. Problemów zdrowotnych w tarczycy, gruczole nadnercza, zapalenie narządów płciowych – główne przyczyny odchylenia. Jeśli pojęcie nie występuje w ciągu kilku okresów menstruacji i cyklu miesiączkowego nie jest stabilny, konieczne jest, aby skonsultować się z ginekologiem.

Ustaleniu przyczyny braku owulacji, lekarze wyznaczyć odpowiedniego leczenia, ewentualnie z wykorzystaniem metod hormonalnych. Prawidłowe leczenie będzie pozbyć się istniejących problemów, a do poczęcia dziecka w „udane” dni.

load...