Pocenie się zwiększyła. Jak zapewnić suche stopy?

Zawartość:

Według statystyk, około jedna czwarta osoba cierpi na nadmierne pocenie się stóp. To ciągle mokre buty, i bardzo nieświeży oddech. W rezultacie – skośnych poglądów innych oraz pojawienie się uporczywego kompleksu niższości. Aby poradzić sobie z sytuacją jest całkiem realne, a co do zasady, nie jest tak trudne, jeśli zacznie działać natychmiast.

load...

I nie jest to banalne maski nieprzyjemny zapach dezodorantu typu obuwia, a także o pełne leczenie. Można odwołać się do pewnych leków i zabiegów kosmetycznych, ale można zwrócić się do receptur tradycyjnej medycyny – w większości przypadków okazuje się być bardzo skuteczne. I, oczywiście, w żadnym wypadku nie wolno nam zapominać o elementarnych zasad higieny.

Tradycyjna medycyna

Jeśli nie – to zaufać tradycyjnej medycyny i te przepisy nie pomoże, spróbować tradycyjnej medycyny. Ale pamiętaj – pomimo faktu, że wszystkie z następujących leków sprzedawanych bez recepty, należy odwiedzić lekarza stoi.

 • Maść cynkowa

Tak więc, jeśli zauważy się, że nogi pocenie się nieznacznie wzrosły, ale sytuacja nie jest krytyczna, można spróbować pozbyć się problemu z prostym maści cynkowej. Wieczorem, przed snem, pary nóg w gorącej wodzie, wytrzeć ręcznikiem i nałożyć maść równomiernie grubą warstwę cynku. Po 16 minutach umyj sobie nogi, i wytrzeć je do sucha.

load...

Cynk jest bardzo dobrze wysusza skórę. Z jednej strony jest to dobry – pocenie się stóp będzie znacznie mniej. Ale skóra może zacząć pękać. Aby tego uniknąć, należy smarować co wieczór stóp odżywczy krem. I nie kontynuować leczenie przez okres dłuższy niż dwa tygodnie z rzędu. W tym przypadku, pocenie zanika, to jest konieczne, aby spróbować innych zabiegów.

 • Makaron Teymurova

Pasta Teymurova do leczenia nadmiernego pocenia została wykorzystana przez ponad dekadę. I nie bez powodu – to jest bardzo, bardzo skuteczne i warte ani grosza. Leczenie jest następujący. W godzinach wieczornych, umyć nogi i wytrzeć je do sucha. Następnie nałożyć grubą warstwę pasty Teymurova i pozostawić na około 30 minut – w tym czasie powinna być nieco sucha pasta.

Spłukać dużą ilością wody i spłukać nogi z roztworem octu – trzeci filiżankę do dwóch litrów wody. Osusz nogi, umieścić na nogach bawełny. Taka sama procedura musi być zrobione w ciągu dnia przez okres nie dłuższy niż dwa tygodnie z rzędu. Jeśli zauważysz, że skóra staje się zbyt suche, nałożyć dowolny balsam do stóp.

 • Leczenie wstrząsu

Jeśli te narzędzia nie działają, można zwrócić się do kosmetyczki – nie jest takie wspaniałe procedura jak jonoforezy. Zasada jest prosta – na obszarach problemowych jest wpływ niskiego prądu rozładowania. Ci ludzie, którzy próbowali temu zaradzić, twierdzą, że efekt jest zauważalny już po jednym lub dwóch zabiegów. Efekt leczenia utrzymuje się przez około trzy miesiące.

 • Zastrzyki z botoksu

Ale jeśli to narzędzie nie pomoże, lekarz może zalecić zastrzyk z botoksu. Lek wstrzykuje się pod skórę i wymianę impulsów między komórkami układu nerwowego i gruczołów potowych ustanie. Tak, to jest zakończony i pocenie się. Około 6 – 9 miesięcy, a nie myśleć o tym problemie. Jednakże, być przygotowane do bulić – kosztowne procedury.

Tradycyjne metody leczenia

Jeśli nie jesteś gotowy do tak radykalnych metod i maści nie pomoże, można spróbować leczyć recepty ludzi. W większości przypadków, pomagają skutecznie pokonać intensywne pocenie się stóp. Tylko nie zapomnij zwrócić uwagę, tak że część receptury, którą wybrałeś nie zawiera żadnych składników, dla których wcześniej wystąpiła reakcja alergiczna.

 • Kora dębu

Jeśli jesteś zaznajomiony z tym problemem, jak pocenie się stóp – i to nie tylko nogi, przy okazji – że kora dębu jest to Twoja pierwsza asystentka. Jego właściwości pozwalają na pozbycie potliwości stóp wysokich dziesięcioleci. Kup kory dębowej może być apteka i to najlepiej kupić już siekane, więc nie trać czasu.

Umieścić w rondlu pięć łyżki posiekanej kory dębu, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień, przykryć garnek pokrywką i gotować na wolnym ogniu przez około 20 minut. Przed pójściem do łóżka, przygotować gorącą kąpiel stóp – jeden litr bulionu dębu i jeden litr wody. Miej oko na temperatury – woda powinna być gorąca, ale nie oparzenia.

Następnie położyć nogi w wannie – stopa musi być całkowicie pokryty wodą. Czas trwania leczenia powinien wynosić nie mniej niż 15 minut. Leczenie może być kontynuowane tak długo, jak jest to konieczne. Nawiasem mówiąc, ten zabieg ma bardzo przyjemny efekt uboczny – grzyb boi się go, jak ognia.

 • Ocet jabłkowy

Jeśli nie masz czasu ani ochoty, aby majstrować z wywaru z dębu, można spróbować innego leczenia – stosując ocet jabłkowy cydr. Chociaż bez tacki nie może zrobić w tej sprawie. Przed pójściem do łóżka, zalać gorącą wodą basenu i dodać szklankę octu jabłkowego. Łaźnia nogi, przez co najmniej 15 minut, a następnie wytrzeć je do sucha.

Pamiętaj, aby umieścić na noc bawełniane skarpety. W godzinach porannych, wytrzyj nogi z wacikiem nasączoną octem jabłkowym. Taki zabieg powinien trwać 10 dni, nie mniej i nie więcej. W większości przypadków, problem znika na około dwa do trzech miesięcy. Następnie wystarczy powtórzyć leczenie.

 • Roztwór sody

Czasami jest to możliwe za pomocą zwykłej sody oczyszczonej, aby pozbyć się pocenie się stóp. W łagodnych przypadkach kąpieli sody pomóc chcesz zrobić przed pójściem do łóżka. Wystarczy, aby rozpuścić w dwóch litrach gorącej wody i pół szklanki sody oczyszczonej unoszą nogi. Wystarczy pięć lub sześć dni i można zapomnieć o pocenie.

Dobrze, jeśli kąpiel nie pomoże, można spróbować opakowań po napojach – są one bardziej efektywne działanie. Aby przygotować roztwór sody rozpuścić pół litra wody w ciągu pięciu łyżek sody oczyszczonej. Zwilżyć gazę i nałożyć na podeszwach przez 20 minut. Jeśli chusteczki wyschnąć przed, moczyć je w roztworze ponownie. Czas trwania takiej obróbki – 7 dni.

 • Mieszanina jaj

Jeśli oprócz nadmiernego pocenia robisz i obcasy nie lubię niemowlęcia, można stosować następujące środki. Będziesz potrzebował pół łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny, dwa żółtka, a trzeci z łyżeczką miodu. Wymieszać wszystkie składniki na gładką masę i rozprowadzić równomiernie na skórze stóp. Następnie owinąć nogi folią – możliwe jest użycie torby kanapkę. Na szczycie założyć bawełniane skarpety i pozostawić na noc.

W godzinach porannych umyć nogi prawidłowo i smarować krem. Zabieg ten należy kontynuować co najmniej 10 dni. Jak pokazuje praktyka, pocenie się i cofa się, a skóra na podeszwach staje się bardzo miękkie.

 • Kora wierzby

Kora wierzby nie jest mniej skuteczny niż dąb. Jednakże, aby kupić to nie jest takie proste. Wlać do termosu trzy łyżki kory wierzby, zalać litrem wrzącej wody i pozostawić na co najmniej 5 godzin. W godzinach wieczornych, gotować kąpiel stóp przez zmieszanie napar z jednym litrze gorącej wody. Łaźnia nogi około 15 minut, a następnie wytrzeć je wysuszyć. Leczenie powinno być kontynuowane przez co najmniej 10 dni.

 • Sok z cytryny

Sok cytrynowy usuwa potu od dwóch do trzech godzin – wystarczy przetrzeć podeszwy połowy cytryny. Ale nie uciekać się oznacza to, że wysusza skórę zbyt często. Użyj sok z cytryny tylko w wyjątkowych przypadkach.

Zasady higieny

Wspominaliśmy już, że ważne jest, aby praktykować dobrą higienę. W przeciwnym razie, nikt leczenie nie pomoże rozwiązać problemu na dłuższą metę. Przepisy te nie są skomplikowane:

 • Czyste nogi

Jak zaskakujące, jak się może wydawać, ale nie wszyscy ludzie umyć nogi codziennie. Ale po drugiej-najbardziej – tuż przed snem. Na tym samym, aby uniknąć nadmiernego pocenia się, a jeszcze bardziej nieprzyjemny zapach, należy umyć nogi, gdy Razuvaev. Oczywiście nie chodzi tu o kapciami. A w każdym razie, umyć nogi przed pójściem do łóżka.

 • Wybór skarpetki i buty

Ponadto, należy zwrócić uwagę na skarpetki i buty. Najlepiej, powinny być one wykonane z materiałów naturalnych. Spróbuj też nie być w butach ulicznych w pomieszczeniu przez długi czas – spróbuj zrobić zmianę obuwia. To samo odnosi się do butów sportowych. Nie ważne jak dobrze nie były buty do biegania, nie idź do nich przez cały czas. Buty sportowe przeznaczone wyłącznie dla sportu!

load...