Pocenie się zwiększoną: leczenie

Zawartość:

Nie ma chyba ani jednej osoby, która przychodzi do zachwytu zjawisko takie jak pocenie się. I w tym przypadku, jeśli jest zbyt obfite – a co najmniej strażnik krzyk. A zdarza się to bardzo często – w sprawie statystyk, około połowa dorosłych cierpi na nadmierne pocenie się.

load...

Oczywiście, możliwe jest dostosowanie się do specyfiki jego ciała – nękać gór dezodoranty nosić pewne ubrania, wstydzić mokrych plam. Ale czy to ma sens? To stwarza pewien dyskomfort – zarówno fizyczne i psychiczne. Dlatego należy traktować nadmierne pocenie się. Proszę pamiętać – to uczta! Głupotą jest, aby spróbować poradzić sobie z pocenie stosując antyperspiranty, dezodoranty maski za pomocą – to tylko środek tymczasowy.

Na szczęście istnieją metody leczenia. I dość zróżnicowane – by tak rzec, dla każdego smaku i koloru. Możesz szukać pomocy u lekarza, a może spróbować ujarzmić swoje gruczołów potowych za pomocą receptur tradycyjnej medycyny. Który, nawiasem mówiąc, są często nie mniej skuteczne. Jedynym warunkiem tego leczenia – nie powinno być uczuleni na jeden lub innego składnika funduszy, które zostały zaznaczone.

Tradycyjne leczenie nadpotliwości

W przypadku, medycyna ludowa nie jesteś dużo zaufania, można spróbować następujących sposobów leczenia nadmierne pocenie się. Jednak wcześniej należy skonsultować się z lekarzem:

load...
  • Maść cynkowa

Jeśli pocenie się nie jest bardzo silny, ale zapobiega to, aby żyć w spokoju, spróbuj najzwyklejszym maści cynkowej – działa zaskakująco skuteczne. Używany jest bardzo prosta – do czyszczenia i ogolone pachy, nałożyć cienką warstwę maści i pozostawić na 15 minut. Następnie spłukać dużą ilością wody. Jest to najlepiej zrobić tę procedurę raz dziennie przez pięć dni. Zazwyczaj to wystarcza.

  • Makaron Teymurova

Jeśli maść cynkowa nie pomoże, można spróbować leczenia Teymurova pasty – to jest o wiele silniejsza. Leczenie odbywa się w następujący sposób: – po pozbawione roślinności i czyste pachami, jak to możliwe, stosować grubszą warstwę pasty. Pozostawić pod warunkiem, że nie wysycha – co do zasady, to jest około godzinę. Następnie spłukać obficie wodą i zastosować balsam lub krem ​​na dzień.

Ta sama procedura musi być wykonywane przez cały dzień, o ile znika pocenie się. I cały czas obserwować koło – jeśli nie będzie podrażnienie (zaczerwienienie i wysypka), procedura powinna zostać zatrzymana. I nie kontynuować leczenie przez okres dłuższy niż jeden miesiąc – to lepiej w ciągu tygodnia, należy powtórzyć jeszcze raz.

  • Jontoforeza

W niektórych przypadkach można spróbować jonoforezy. Istotą obróbki jest następujący – w obszarze pocenie jest wpływ słabego prądu wyładowania elektrycznego. W niektórych przypadkach leczenie to pomaga zapomnieć o tym problemie, jeżeli nie zawsze, wówczas przez długi czas. Rozumie się samo przez się, że leczenie powinno być prowadzone przez lekarza.

  • Zastrzyki

Jeśli chcesz, aby rozwiązać problem zasadniczy, możliwe jest uciekać się do zastrzyków botoksu. Specjalny preparat wstrzykuje się pod skórę i po prostu blokuje przekazywanie impulsów nerwowych z komórek w gruczołach potowych. Plus fakt, że około 6 miesięcy, nie sądzę, że taki potu. Wadą jest koszt procedury – to jest dość duża.

  • Interwencja chirurgiczna

W ciężkich przypadkach, gdy inne metody nie pomagają, lekarz może podjąć decyzję o zabiegu. Do lekarza wycięto gruczoły potowe, pozbawiając je ich zdolność do funkcjonowania. Jednakże warto zauważyć, że ta metoda leczenia nadmierne pocenie się ostatnio stosowane coraz rzadziej – tylko w skrajnych przypadkach.

Tradycyjne metody leczenia nadmiernego pocenia

Jeśli nie chcą eksperymentować ze swoim ciałem, należy spróbować wyeliminować pocenie wykorzystując popularne receptur. Wszystkie z nich prawie bezpieczne, dzięki czemu mogą one być stosowane bez obawy.

  • Kora dębu

Nabycia w farmacji kory dębowej, pożądane jest, że rozdrobnione. Albo grind do samego proszku. Następnie umieścić pięć łyżek ze zjeżdżalnią do miski, wlać litr wody i doprowadź do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować tak długo, jak połowa całkowitej objętości wody nie gotować dalej.

Następnie ostudzić i przecedzić rosół go gazą. Wieczorem, po prysznicu, zrób kompres z bulionu dębowego. W celu wytworzenia niektórych gazy chusteczki odpowiednie wymiary. Średnia moc małego dębu wlać rosół i moczyć w niej serwetkę, dołączyć do miejsc o zwiększonej potliwości.

Czas trwania kompres nie powinna być mniejsza niż 20 minut i nie zapomnij, aby zmienić ręczniki, ponieważ są one suszenia. Pakiety te powinny być wykonane co najmniej na tydzień z rzędu. Zazwyczaj czas ten jest na tyle, aby zmniejszyć przepływ potu, lecz jeśli jest to konieczne, może zostać wydłużony przez kolejny tydzień.

  • Pasta Soda

Jest równie skuteczny sposób – wklej sody. W celu usunięcia podniesiony pocenie się, przygotować następujący skład, za które trzeba będzie dwie łyżki sody oczyszczonej, jedną łyżkę kwaśnej śmietany i pół łyżeczki soku z cytryny. Wymieszać wszystkie składniki na pastę, a następnie natychmiast zastosować do obszaru problemowego.

Po około 15 minutach spłukać skórę dużą ilością wody, osuszyć ręcznikiem, pozostawić do wyschnięcia i należy zastosować balsam. Albo przynajmniej trochę kwaśną śmietaną – także nawilża. Podobna procedura jest przeprowadzana dwa razy w tygodniu – jeśli robisz to częściej, istnieje ryzyko podrażnień.

  • Sok z cytryny

Sok z cytryny może być również swego rodzaju „magiczną różdżką”. Ale tylko w nagłych przypadkach i tylko dwie lub trzy godziny. Jeśli częściej korzystać z tej metody, można uzyskać oparzenia skóry. Sam przepis jest bardzo prymitywne – Pokroić cytrynę na pół i natrzeć bardzo aktywnie pocenie miejsca na mokre ich sok.

Kilka godzin skóra pozostaje sucha. Ale potem sok z cytryny na działania. W związku z tym, zastosowanie tego narzędzia jest jedynie sporadycznie. Nie zapomnij umyć skórę i nałożyć krem ​​nawilżający.

  • Białko jaj

Trudno powiedzieć z pewnością, dlaczego białko do radzenia sobie z nadmiernym poceniem się. Ale pozostaje faktem. Więc jeśli twój dom ma mikser i jajka, można spróbować. Dlaczego miksera? Tak, ponieważ z pomocą korony w ubite jajko biały gęstej pianki jest bardzo trudne – z pewnością nie masz wystarczająco dużo cierpliwości. Raz dziennie, stosuje się piankę białka na obszarach zagrożonych i pozostawić na 10 minut, a następnie płukanie zimną wodą.

  • Bulion wapienno-miód

Pierwszą rzeczą, jaką można by pomyśleć, że słyszał o tym rosole – chodzi o leczeniu przeziębienia. Ale proszę mi wierzyć – i pocenie się nie jest dużo fanem kwitnącej lipy i miodu też. Aby przygotować wywar z trzema łyżkami wapna kwiat, umieścić w rondlu, zalać szklanką wody i doprowadzić do wrzenia. Po tym, przykryć garnek pokrywką i gotować na wolnym ogniu przez około pięć minut.

Następnie wlać bulion do termosu, dodać łyżkę miodu i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia. Domagaj napar z nie mniej niż trzy godziny, następnie przecedzić. Nasączyć gazę rosół i odnoszą się do obszarów problemowych przez około 20 minut, nie zapomnij, aby zmienić jak suszenie.

Aby pozbyć się pocenie się, to konieczne jest powtórzenie tej procedury, co najmniej dwa razy dziennie, przez trzy tygodnie. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś tak samo rozwiązanie przetrzeć skórę, reaguje on z wdzięcznością i pięknym wyglądzie. W skrócie, to cud, a nie przepis. Ale tylko wtedy, gdy nie masz uczulenie na miód.

load...