Pocenie się w głowę: przyczyny i sposoby radzenia sobie z nim

Zawartość:

Wiosna przyniosła nam ciepłe dni, i od razu było pragnienie ucieczki od dusznej biurze na plażę, aby zanurzyć się w chłodnym morzu. Jednak nie wszyscy zadowoleni ze słońcem wiosennym i tan „a la Hollywood”. Niektórzy ludzie z podejściem lata, nie ma problemu, jak silne lub nadmierne pocenie się głowy. Szczerze mówiąc, to jest – to uczucie nie jest najbardziej przyjemny. Plus, w tym przypadku przedstawiciel płci pięknej czuje się jak, delikatnie mówiąc, nie bardzo.

load...

Dlaczego głowy an_0y

Pocenie się skóry głowy ma nazwę naukową – nadmierna an_0liwość. W większości przypadków nie jest przyczyną poważnych chorób, a to jest uważane za defekt kosmetyczny. Wszystko zależy od cech konstytucyjnych osoby. Jednak ci, którzy w obliczu podobnego problemu, zna uczucie niepokoju i dyskomfortu w kontaktach z ludźmi. Niektórzy dermatolodzy uważają, że nadmierna an_0liwość głowy może spowodować zawodowego, społecznego i psychologicznego niedostosowania pacjentów.

Zaczyna się wyłaniać głowy pocenie się, zwykle w okresie dojrzewania (dojrzewania). Powodów może być dowolny. Na przykład, wzrost pobudliwości autonomicznego układu nerwowego, zmiany hormonalne ciała. I mężczyźni i kobiety cierpią z powodu nadmiernego pocenia się sam.

Rodzaje i przyczyny pocenie

W zależności od przyczyny, nadmierne pocenie głowy można podzielić na pierwotne i wtórne. Określenie „pierwotna” oznacza, że ​​wysypka nie jest związany z żadną chorobą. Pocenie głowy w tym przypadku, może wystąpić z powodu nadmiernego pobudzenia psychicznego, emocji, stresu emocjonalnego. Jeśli głowica jest pocenie się w odpowiedzi na zmiany stanu emocjonalnego, to nazywa się to facji pocenia się. Innymi słowy, jak objawia się reakcją sytuacji stresowej.

load...

Inne czynniki, które powodują nadmierne pocenie się, jest pożądanym pikantne jedzenie, picie mocnej kawy, herbaty. Więc staram się nie pić gorących napojów w czasie upałów. Podwyższona temperatura otoczenia i niektóre zapachy mogą być również objawy katalizatorów zwiększona an_0liwość. Latem i jesienią, spróbuj myć tak często, jak to możliwe, przetrzyj twarz serwetką, nie używaj perfum. Zwiększona aktywność mięśni w sporcie jest kolejnym powodem, że prowokuje pocenie głowy.

Inną przyczyną nadmiernego pocenia się skóry głowy może być dysfunkcja gruczołów an_0owych lub pocenia czaszki. W tym przypadku, zwiększone pocenie i zapachu, który się z nim wiąże, powodując odpady bakterii żywiących się płynu wydzielanego przez organizm. Nie będzie tylko zabieg. Jest to kompletne badanie w celu zidentyfikowania i rozwiązania problemu.

Często nadmierne pocenie czaszki objawia się w organizmie w wyniku naruszenia procesów metabolicznych. Na przykład, prawie zawsze występuje nadmierne pocenie się otyłej osoby. Osoby z tym problemem powinni nosić lekkie ubrania wykonane z naturalnych tkanin i przestrzegać higieny osobistej.

Wtórna nadmierna an_0liwość jest zazwyczaj jednoczesne objawów jakiejkolwiek choroby. Pocenie się na głowie, ubrany charakter lokalny powinien cię ostrzec. Tak więc, na przykład, zwiększone pocenie się skóry w obszarze ushno-skroniowe (czasem w połączeniu z zaczerwienieniem) może być zaniepokojony po cierpienie wcześniejsze świnkę, nie udało powrotem chirurgii gruczołu śliny. I, w konsekwencji, jego uszkodzenia.

Tak zwany „syndrom tympani” występuje jako pocenie w okolicy podbródka (ze względu na smak bodźce). W chorobie Parkinsona może być zaniepokojony pocenia twarze należytej uszkodzonej autonomicznego układu nerwowego. Przewlekłe dermatozy charakteryzuje obfite pocenie się i nosa i innych części twarzy, jak również zaczerwienienie skóry i obecności różowe grudek.

Co jeśli an_0y głowy

Jeśli masz silne pocenie się, sprawdź swój styl życia, przesuń kosmetyki rzucić niespełniających przedmiotów. Czapki syntetyczne są zbyt ciasne lub chusty nie pozwalają skórze swobodnie oddychać. To pod nimi, bo tworzą coś w rodzaju efektu cieplarnianego i głowica przegrzewa. W rezultacie – zwiększone pocenie się.

W leczeniu pierwotnego nadmierne pocenie się lub radzić sobie z nim na własną rękę – osoba wybiera dla siebie to, co miał zrobić lepiej w tym przypadku. Jeżeli nie jest to problemem, ani nie zakłócać komunii i wygodne, po prostu bardziej prawdopodobne do wykorzystania higieny osobistej. Jeśli nie przeszkadza ostry zapach, można spróbować z dodatkiem specjalnego spraye smoły.

Bardziej globalny sposób kontrolować pocenie się jest uważane za szczególny podskórne podawanie leku – toksyna botulinowa. Ta procedura jest blokowanie otrzymaniu impulsu nerwowego jest przesyłany z nerwu gruczoły an_0owe. Ze względu na to, co z drugiej strony staje się niezdolny do an_0u. Metoda ta jest uważana za mniej niebezpieczne niż, na przykład, z zastosowaniem soli glinu przez jontoforezę. Efekty uboczne są zwykle podawane bez leku toksyny botulinowej. Jeżeli mówimy o wtórnym pocenia, to aby rozwiązać problem, trzeba najpierw leczyć choroby współistniejące.

Należy pamiętać, że nadmierne pocenie się głowy może być defekt kosmetyczny, a objawem poważnej choroby. Dlatego też, jeśli okaże się podobny objaw, należy skonsultować się z lekarzem. Czy nie ja, bo to jest niebezpieczne dla zdrowia.

load...