Pocenie: Przyczyny i leczenie charakterystyka

Zawartość:

Jak radzić sobie z nadmierną potliwością (pocenie się)? A w ogóle – czy konieczne jest, aby stoczyć bezwzględną walkę z nim? Po wszystkich potu, w niektórych sytuacjach, a nikt nie uważa, że ​​to choroba. W skrajnym przypadku – cechy organizmu, nawet jeśli nieprzyjemne, lecz nie w takim stopniu, aby działać na lekarzy.

load...

I to jest, gdzie wielu zaakceptować duży błąd. Obfite pocenie może oznaczać dziesiątki problemów w organizmie! Oczywiście, pocenie się – jest naturalną funkcją ludzkiego ciała, co pomaga pozbyć się ciała „toksyny”. W nerce gruczoły potowe są zaangażowane w regulację objętości płynu, a jego nadmiar jest wydalany przez układ moczowy, a także poprzez pocenie się.

Pamiętaj, jak reagujesz na ciepło – Chcę skorzystać z toalety rzadziej, ale garnek, by tak rzec, wlewając strumień. Albo weźmy inną sytuację, kiedy zjadł dużą liczbę arbuza lub wypić dużą ilość wody. Tutaj pocenie się może nieco wzrosnąć, ale główny ciężar spada na nerki – „. W małej” będzie często chcą toalety

Gdzie jest reguła kończy, a zaczyna choroba?

O nadmiernej potliwości powiedzieć, w przypadkach, w których nadmierna potliwość zapobiega żywo i wykonywania codziennych czynności. Odnosi się to również do codziennego życia i pracy. Ludzie z silnym nadpotliwości dłoniowej, nie może pracować w polu: muzyk, pracy z dokumentami (prawnik, księgowy). Każda czynność, która jest powiązana z rąk dotykania przedmiotów dostępnych dla tych ludzi.

load...

Ponadto, nie jest czysto psychologiczna bariera – z osobą wiecznie mokre i zimne dłonie zaczyna czuć się zakłopotany wyciągając rękę do uścisku dłoni. Prowadzi to do tego, że został zwolniony z pracy, samodzielnie w swoim domu. Social zawęża krąg ostro pacjent rozwija nerwicę, a później – depresji.

I to omówiliśmy tylko jeden przypadek, gdy jeden giperan_3i poty obszar – palm. Przyczyny pocenie dłoni, naukowcy są zainteresowani w długim czasie. Często choroba jest dziedziczna. Ale to nie jest fakt, że jeśli papież cierpi dłoniowej pocenia się, ten sam los czeka jego syna.

Jakie inne rodzaje pocenie wybitnych lekarzy

Trzeba powiedzieć, że rodzaje nadmierne pocenie się dużo. Istnieją dwie główne cechy dzięki którym lekarze dzielą giperan_3 – lokalnej (LAN) i ogólne. Lokalnego, jest z kolei podzielona zgodnie z lokalizacją obfite pocenie się:

  • Formularz dłoniowo-podeszwowego;
  • Pachowych nadmierna potliwość;
  • Twarzoczaszki (od łacińskiego słowa – „głowa” i „osoba”), w tym przypadku pocenie głowy lub całą twarz. Ale mogą być objęte oddzielnymi kroplami potu na twarzy: nos, czoło, policzki, lub przestrzeni nad górną wargą.
  • Nadmierna potliwość pachwinowej-krocza;
  • Giperan_3 powrotem;
  • Brzuch nadmierna potliwość.

Każdy rodzaj miejscowej pocenia się obróbce w inny sposób, system jest wybrany indywidualnie dla każdego pacjenta.

Co mam powiedzieć lekarzowi o prawidłowej diagnozy

Lekarze-dermatolodzy – właśnie te specjalistów, którzy są zaangażowani w leczeniu chorób skóry, występują najczęściej z chorobą. Pierwszą rzeczą, lekarz musi dowiedzieć się, co pomogło powodują obfite pocenie. Aby to zrobić, najpierw idzie do pełnej historii medycznej (historii choroby, kiedy zaczął pierwszym objawem choroby, jak często występują napady, czy istnieją podobne przypadki w rodzinie).

Następnie lekarz przepisuje wstępne testy ogólne: krwi, moczu. Czasami to jest test potu. W przypadku odchyleń przypisanych zaawansowane badania krwi, prześwietlenia, USG narządów wewnętrznych. Odbywa się to w celu wykluczenia innych chorób, które mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się.

Jakie choroby towarzyszy nadmierne pocenie

Istnieje cała lista chorób, w których zwiększone pocenie się – jeden z objawów, ale nie wiodącym objawem. Leczenia choroby podstawowej w tych przypadkach i pocenie się jest stopniowo zmniejszana, a następnie wraca do normy. Przykładem jest znany gruźlica choroba straszna. Czasem towarzyszy kaszel, ale są też ukryte formy, w której jedynymi oznakami problemów w organizmie są ogólne osłabienie i potliwość.

Przyczyną nadmiernego pocenia się może być infekcja, a okazało się, że nie od razu. Wymagane badania laboratoryjne krwi, moczu, plwociny. Ponadto gruźlicy, istnieje wiele przewlekłych zakażeniach ciężką pocenie się.

W odniesieniu do ostrych chorób zakaźnych, prawie wszystkie z nich są wraz ze wzrostem temperatury i nadmierne pocenie się. Te przykłady nie są daleko szukać – to jest grypa i inne choroby przenoszone przez wspólne powietrzu (w powietrzu).

Choroby endokrynologiczne oraz nadmierne pocenie

Wiele chorób układu hormonalnego towarzyszą obfite pocenie. Po pierwsze, zwiększenie funkcji tarczycy, tak zwane „rośliny” (lub „wytrzeszcz”). Od tych nazw jest oczywiste, że główne objawy zwiększenie poziomu hormonów tarczycy „” są niezwykle znaczące oczy, tworzenie szyi, przypominające przyciąć ptaka (jest to wzrost tarczycy).

Gdy tarczyca do krwi jest wyrzucany zbyt wiele hormonów produkuje. Prowadzi to do nadmiernej potliwości, kołatanie serca, niestabilność psychiczną (tacy pacjenci potem śmiać, a potem płakać). Choroba jest traktowany przez lekarza – endokrynologa. W większości przypadków stan człowieka udaje się przywrócić do normy, a pocenie staje się normalne.

Zaburzenia endokrynologiczne obejmują cukrzycę i dla których istnieje również nadmierne pocenie się rąk, pach i górnej części ciała. Jeśli pacjent spełnia wszystkie wymagania lekarza, czas dzieli na insulinę (lub tabletki) na diecie, państwo nie normalizują, a pocenie jest zmniejszona.

Zwiększone pocenie się w onkologii

Przyczyną może być nadmierne pocenie onkologii. Wiele procesów nowotworowych wystąpić gorączka i pocenie się. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do raka jelita grubego, niektóre nowotwory kobiecych narządów rodnych.

Niestety, procesy nowotworowe we wczesnych etapów może być trudne do znalezienia, ale jeżeli nie, to operacja jest często zapisuje życia pacjenta. Dlatego konieczne jest zbadanie całego ciała, aby nie pomijać żadnej poważnej choroby, gdy temperatura skacze niezrozumiałe i nadmierne pocenie się.

Zwiększona potliwość Ciąża

Kobiety w ciąży często skarżą się na nadmierne pocenie się, które nie zaobserwowano przed ciążą. Jest to spowodowane zmianami poziomów hormonów. Dzięki tej pocenie jest bardzo trudno walczyć, ponieważ większość kobiet w ciąży nie powinny przyjmować leków ziołowych naparów też powinny być traktowane ostrożnie. Skuteczna antyperspirant, które zawierają glin, również w tym czasie jest niepożądane.

Zdarza się, że nadmierna potliwość nie ustępuje po porodzie, w trakcie całego okresu karmienia piersią. Tutaj można doradzić tylko częste środki higieniczne – prysznic, ocierając spocone miejsca. Zazwyczaj kilka miesięcy po odstawieniu hormonów piersią znormalizowane i pot wróciło do normy.

Inne przyczyny wspólnej giperan_3i

Istnieje wiele chorób, które powodują wzrost pocenie się. Należą do niektórych chorób dziedzicznych, ostre zatrucie, ostre pilne warunki, takie jak wstrząs lub zawał mięśnia sercowego.

I w oddzielnej grupie chorób oznaczone przypadków pocenia bez konkretnej przyczyny. Giperan_3 ciała przynosi wielkie niedogodności, ale kompleksowe badania nie wykazały żadnych patologii. Wtedy mówimy o „niezbędne” pocenia się, czyli jest on traktowany jako pojedyncza choroba, nie związany z żadnym innym.

Lokalne nadmierna potliwość traktowane dziesiątki an_8ów

Lokalne (local) giperan_3 często niezależnej choroby. Jeśli choroba osiąga umiarkowaną lub ciężką fazę, w której kapanie potu lub ogólnie „wylewanie strumień” powinien znajdować się specjalne traktowanie.

Należą do nich środki uspokajające, a otrzymasz, ponieważ stan ten ma negatywny wpływ na psychikę i terapii fizycznej i stosowania antyperspirantów (dezodoranty).

W niektórych przypadkach, również pomoc Botox iniekcji leków lub Dysport. Są one wykorzystywane do dłoniowo-podeszwowa, pachowej i pachwinowego, a nawet form kroczu choroby.

Z silnym poceniem palm wykonanych operacji – przez małe nakłucie w szyi, endoskop wprowadzany jest za pomocą instrumentów miniaturowych. Chirurg specjalny zacisk ściągnięty odcinek nerwu, które jest odpowiedzialne za pocenie na ręce. Po takiej operacji, efekt pozostaje na całe życie, co jest bardzo miłe pacjentów, którzy wcześniej cierpieli na lata.

Czym jest nadmierne pocenie wyrównawcze

Słowo „kompensacja” mówi samo za siebie. Wyrównawczy – w tym przypadku oznacza „, a nie innej.” Oto przykład. Jakiś czas po operacji na palmar giperan_3i człowiek zaczyna się pocić się. Ręce odzyskane, dłonie stają się suche, ale z tyłu jest pocenie się tak, że konieczne jest kilka razy dziennie, aby zmienić ubranie.

W tej sytuacji, pacjenci są czasami poproszony o drugą operację i zdjąć zacisk z nerwu do tyłu znów sucha.

Tak, rozmawialiśmy najbardziej powoduje pocenie się, ale musimy pamiętać, że nie jest to konieczne w celu samoleczenia. Dziś lekarze pomogą wybrać metodę leczenia z niemal dowolnej formie giperan_3i.

load...