Po porodzie boli uprawiać seks? Jest na to sposób!

Zawartość:

Często poród pozostawi niezatarty ślad w życiu kobiet. A nie zawsze tak pozytywne, jak narodziny uroczych okruchów. Bardzo często po porodzie kobiety zaczynają się problemy w życiu intymnym – czasem dość poważny. A najczęstszym zarzutem kobiet, które ranią je podczas seksu. Jednak, jak pokazuje praktyka, wszystkie te problemy, jest całkiem możliwe, aby sprostać. Oczywiście, jeśli „znać wroga w twarz.” To, co zostanie omówione poniżej.

load...

Poinformujemy Cię o tym, co podważa młode matki twarz częściej, a także, jak radzić sobie z nimi. Więc po porodzie boli uprawiać seks? Przy takiej uciążliwości znajomy o dwie trzecie wszystkich kobiet, które niedawno stały się szczęśliwa matka. I, co do zasady, nie są one jeszcze gotowe do niego. To nie przypadek – pierwsze tygodnie po okruchy urodzenia kobieta jest w prawdziwej euforii – to w końcu czekał na spotkanie z Twoim dzieckiem! A ona nie ma niczego ani nikogo wokół zauważy. Ale po półtora miesiąca, to euforia paruje wolniej, a mąż uporczywie przypomina sobie.

A wola kobiety – nie chcąc przypomina, że ​​jest nie tylko matka, ale również kochali i kochającą żonę. I to jest czas powrotu do normalnych stosunków intymnych. Bardzo dobrze, jeśli wszystko pójdzie gładko. Jednak rozczarowujące statystyki pokazują, że w większości przypadków, zamiast przyjemności kobieta odczuwa ból. Nie panikować i poddawać się rozpaczy. Wiele kobiet obawia się, że normalne życie seksualne jest na zawsze.

Bo teraz ona ma wiele innych problemów – okruchy karmienie, mycie, gotowanie, a nawet opiekę nad innymi członkami rodziny. A kobieta rezygnuje się z tym stanem rzeczy. Jednak, aby to zrobić nie warto. W żadnym wypadku nie można tolerować dyskomfortu w ciszy – trzeba jak najszybciej dowiedzieć się, co było przyczyną bólu w każdym przypadku. I podjąć kroki, aby rozwiązać ten problem.


Przyczyny bólu

Jak wspomniano powyżej, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest określić z pewnością przyczynę bólu. Niezależnie sprawiają, że nie zawsze jest to możliwe, więc jest o wiele mądrzejszy, aby skonsultować się z ginekologiem. I uwaga – najlepiej jest to zrobić przed rozpoczęciem współżycia seksualnego.

load...

Oczywiście, położne przy wypisie ze szpitala daje pewne wskazówki. Są one, co do zasady, w większości przypadków, są następujące: seks nie może zacząć ćwiczyć wcześniej niż 6 – 8 tygodni po porodzie. Zalecenie, oczywiście, dobrze. Ale ona jest bardzo ogólny charakter, bez żadnych poprawek do jednostki w każdym przypadku. Dlatego wyjazd do lekarza-ginekologa nie będzie zbędne. Lekarz zbada wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych kobiet, oceni stan macicy, stopień gojenia spoin i szczelin, jeśli w ogóle.

W razie potrzeby analizę krwi może być przypisany do poziomu zawartości pewnych hormonów, ultradźwięki, konsultacji chirurgicznej. I w tym przypadku, jeśli lekarz uzna, że ​​stan zdrowia pozwala kobietom, że pozwoli jej na seks. W tej samej sprawie, jeśli seks jest towarzyszy ból, wizyta u lekarza jest warte powtórzenia.

Lekarz będzie starał się znaleźć przyczynę bólu i podjąć kroki w celu jego rozwiązania. Chociaż, w sprawiedliwości, należy zauważyć, że poważne problemy, z powodu których zaszkodzi mieć seks, są niezwykle rzadkie. Częściej niż nie z nimi to jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie na własną rękę. Ale warto jest bezpieczne – nie należy polegać na „może”. Więc, co powoduje ból po porodzie? Najczęściej jest to:

 • Słabe stawy i pęknięcia krocza uzdrowił

Bardzo często podczas stosunku kontuzji stawów i mikropęknięć, pozostały po wyglądzie okruchy do światła. Zdarza się to najczęściej na dwa sposoby – albo parę pośpiechu i wznowione stosunki seksualne przed powstaniem szkody Zupełnie blizny. Lub w przypadku, gdy człowiek jest szorstka i surowa Chur – po uszkodzeniu tkanek w zakresie skóry i śluzowych pierwszych kilku miesięcy są bardzo wrażliwe.

I w rezultacie – kobieta jest chora. Problem jest rozwiązany wystarczy po prostu w takiej sytuacji. W takim przypadku, jeżeli przyczyna nie jest jeszcze uzdrowiony ulec uszkodzeniu krocza należy odczekać trochę czasu. Ile dokładnie – poinformować ginekologa. Jednak w przypadku, że nadmierna mąż pośpiechu jeszcze łatwiejsze. Porozmawiaj z nim, wytłumaczyć. Spróbuj bardziej spokojny i delikatny seks – wierzcie mi, to też ma swoje uroki. Szansa, że ​​będzie bolało mniej.

 • Niewłaściwe stosowanie szwów na krocze

W rzadszych przypadkach, ból krocza podczas seksu może utrzymywać się przez bardzo długi czas – czasem nawet rok lub dłużej. A powodem tego może być nieprawidłowa szycie. W tej sytuacji jedynym wyjściem – chirurgia. Oczywiście, procedura jest nieprzyjemne. Ale nie chcesz resztę życia skojarzyć intymności z bólu i dyskomfortu? A obsługa jest bardzo prosta, nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia kobiet.

 • Nieco szycie z pochwy

Często ginekolodzy mają do czynienia z konsekwencją „staranności” swoich kolegów pracujących w szpitalach. Szwy w przerwach rozwidleń i cięć pokrywają się poprawnie. Ale zbyt mocno, by tak rzec. A pochwy staje się bardzo wąskie. Zakres tej choroby jest inny – w niektórych przypadkach wydaje się jedynie niewielki dyskomfort, a czasem daje o sobie znać ostry ból nie do zniesienia. W tej sytuacji wielu mężczyzn wymaga taktu, cierpliwości i wytrwałości. I nie zapominaj smaru – nie będzie to bardzo problematyczne. Co do zasady, decyzja tego problemu przechodzi od jednego do sześciu miesięcy.

 • Szew po cięciu cesarskim

Wiele kobiet wierzy, że jeżeli dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie, są odporni na problemy w sferze intymnej po porodzie. Jednakże tak nie jest. Nawiasem mówiąc, oraz zakaz stosunków seksualnych w ciągu dwóch miesięcy, w tym przypadku jest również bardzo istotne. Po tak długim czasie, konieczne jest, aby upewnić się, że wielkość macicy powrót do starego, a łożyska miejscu uzdrowił. W przeciwnym razie, ból podczas seksu gwarantowana. Tak, a szew jest pozostawione po cięciu cesarskim, może znacznie zakłócić kobietę. Rozwiązaniem w tym przypadku jest tylko jeden – prawidłowy dobór pozie. Unikaj te pozycje, które w nacięcie jest jakikolwiek wpływ – na przykład, tarcie lub ciśnienia.

 • Suchość pochwy

W niektórych przypadkach przyczyną bólu podczas seksu jest niczym więcej niż brak wystarczającego smarowania. Jest rzeczą naturalną, że tylko wtedy, gdy błona śluzowa pochwy suchości nie można mówić o komforcie. Co więcej – może wystąpić ostry ból. Ponadto ten problem może wystąpić przez bardzo długi czas – czasami nawet do roku lub nawet dłużej. Istnieje kilka powodów, które mogą doprowadzić do rozwoju tego problemu.

Pierwszym i najczęstszym powodem – jest to stan hormonalny młodej matki. Podobnie jak to, czy nie, ale ludzie byli, są i będą dzieci z natury. Oznacza to, że wszystkie z prawami natury w odniesieniu do ludzi. W świetle nowo wyłoniła małego człowieka. Oznacza to, że wszystkie kobiety należy zwrócić uwagę na jej temat. I kontynuować ten rodzaj mowy nie wychodzi. Iw związku z tym, że ciało kobiety nie widzi potrzebę stworzenia zaraz po urodzeniu smaru w celu ułatwienia stosunków seksualnych. Nie jest zaskakujące, że kobieta może być ranny.

Nawiasem mówiąc, coś podobnego do kobiety można zaobserwować w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, gdy poczęcie staje się niemożliwe. Ciało „wie”, że nie można czekać na ten miesiąc nowego życia, zmniejszając tym samym poziom rozwoju smarowania. W takim przypadku właściwa decyzja będzie odwiedzić lekarza. Tylko lekarz może zdecydować, czy czekać na chwilę, albo należy uruchomić odpowiednią terapię hormonalną. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba dać organizmowi trochę czasu, musi powiadomić pary użyć smaru.

W okresie poporodowym lepiej jest użyć smaru na bazie wody. Smar jest jeszcze bardzo wrażliwe błony śluzowej pochwy na bazie oleju może powodować podrażnienie. I, co więcej, w tym przypadku, jeśli wykorzystaniem pary prezerwatywy, należy pamiętać, że olej smarowy podstawie często prowadzą do zniszczenia lateksu. Tak więc, istnieje ryzyko, nieplanowanej ciąży.

 • Tłoczno pęcherza

Czasami po porodzie przyczyny bólu podczas seksu jest bardzo prosta – pełna pęcherza. I parcie na mocz kobieta nie może czuć, ale ból jest bardzo ostry podczas seksu. Dlatego, jeśli masz do czynienia z podobną sytuacją, staramy się iść do toalety.

 • Różne infekcje

W niektórych wypadkach, przyczyną bólu może być obecność infekcji – pochwy i pęcherza. Patologia ta może być zdiagnozowane wyłącznie przez lekarza, więc należy szukać pomocy medycznej. Lekarz dobierze niezbędne leczenie i zalecenia, które pomogą jak najszybciej uporać się z tym problemem.

 • Bartholinitis

Większość kobiet, nawet znający anatomię, nie wiedzą, że w zakresie zewnętrznych narządów płciowych jest wystarczająco duża liczba różnych gruczołów. A przy wejściu do pochwy znajduje się największa z nich. Są one połączone i są nazywane Bartholin. Gruczoły danych funkcja jest bardzo ważna – wytwarzają one tajemnicę, która zapewnia stabilny poziom nawilżenia pochwy. Jest to po prostu konieczne dla prawidłowego stosunku płciowego.

Ale czasami gruczołu Bartholin może stać się stan zapalny. W której występuje stan zapalny w wielu etapach. Pierwszy zatkane przewody tych gruczołów. Z tego powodu przerwany normalny wypływ wydzielin. W wyniku tego, że zaczyna się gromadzić wewnątrz dławika. Tak szybko, jak zmienia się ten proces, to jest najpierw ból podczas stosunku, a następnie guza mogą być odczuwalne – jego średnica waha się od kilku milimetrów do kilku centymetrów. I w tym czasie rozpoczęła się bezpośrednio rozwoju procesu zapalnego. Oczywiście, w tym etapie procesu udział zapalnych i otaczających tkankach narządów płciowych.

Samoleczenie w tym przypadku jest nie do przyjęcia, ponieważ jest tylko pogorszy się choroby. Dlatego młoda matka powinna jak najszybciej szukać pomocy u lekarza. Lekarze radzą sobie z tym problemem szybko i łatwo.


Przyczyny psychologiczne

W żadnym przypadku nie można pominąć, a możliwą przyczyną bólu podczas seksu, pierwszy raz po porodzie jako problemów psychologicznych. Ludzka psychika do dziś dla naukowców największej tajemnicy, mimo wysokiego poziomu medycyny. Ale dość dobrze znany fakt, że umysł w bardzo silnym stopniu wpływ na kondycję fizyczną człowieka. Istnieje wiele powodów psychologicznych, które mogą powodować ból podczas stosunku:

 • Lęk przed bólem

Problem ten jest najbardziej dotkliwy. Kobiety podświadomie oczekują bólu podczas seksu wkrótce po porodzie. I tak to jest sam „program”, aby upewnić się, że ból naprawdę przyszedł. A czasami przyczyny jej występowania jest całkiem namacalne. Na przykład kobieta boi się bólu, mięśnie pochwy mocno ściśnięte. Voila, dostać – ból właśnie tam. Ponadto, w niektórych przypadkach może się zdarzyć, zarówno przed pierwszym stosunku po dostarczeniu i przed ponownym.

Zwłaszcza jeśli pierwszy stosunek seksualny był rzeczywiście bolesne. W tej sytuacji, główną rolę zbawiciela intymnego życia danej mężowi – to jak będzie zachowywać się, czy ma wystarczająco dużo taktu czułość i wytrzymałość zależy, jak szybko wszystko wraca do normy. W skrajnym przypadku, jeśli na własną rękę radzić sobie z problemem jest niemożliwe, konieczne jest, aby skonsultować się z psychologiem. Specjalista będzie prawdopodobnie znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji.

 • Niezadowolenie ze swojego wyglądu

Wiele młodych matek uważa, że ​​narodziny dziecka wpływa ich wygląd najbardziej niekorzystny sposób. I bardzo złożony temat, uważając, że straciła męża po urodzeniu ich przyciągania. W rezultacie, na poziomie podświadomości, te kobiety są bardzo „zaciśnięte” – są wstydzą się rozebrać, nie może odpocząć prawidłowo. A wynik jest wciąż ten sam znany ból podczas seksu po porodzie.

 • Uprawa macierzyństwa

Czasem zapomina o wszystkim innym niż dziecko. A wszelkie próby przekonać męża do intymność dosłownie postrzeganej „wrogość”. I często zdarza się wszystkie na poziomie podświadomości – Kobieta sama nie zdaje sobie sprawy, co się dzieje. I po raz kolejny wywołał klasycznego schematu – napięcie, ból, skurcze mięśni. W rezultacie – późniejsze oczekiwanie bólu – rodzaj błędnego koła. I można podzielić go tylko przez męża i / lub profesjonalnych. Zazwyczaj psychologowie są w pełni świadomi tego, jak pomóc kobiecie po porodzie.


Decyzja problemów psychologicznych

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia problemów psychologicznych, należy wykonać kilka prostych reguł. Tylko w tym przypadku, seks przyniesie hołd przyjemności – zarówno fizyczne jak i moralnym. Tak więc:

 • Nie staraj się być super kobieta

W żadnym wypadku nie ramieniu ramionach absolutnie wszystkich trosk i zmartwień – żyjesz, a ludzie mają prawo do pełnego wypoczynku. Jak może być coraz bardziej zaangażowani w opiekę nad mężem – to pozwoli mu nie czuć się wyobcowani od rodziny, a zaczniesz rozumieć to lepiej. A jeśli istnieje taka możliwość, nie wahaj się poprosić o pomoc innych członków rodziny – na przykład moja matka-in-law. Oni wiedzą z pierwszej ręki, jak trudno jest wkrótce po urodzeniu.

 • Dowiedz się, jak wycofać się z problemami

Jako banalne, jak to brzmi, ale po prostu bardzo potrzebują nauczyć się krok do tyłu od rzeczywistości i odpocząć. I nauczyć konieczne jest nie tylko podczas seksu, ale także w życiu codziennym. Ta umiejętność przyda się więcej niż raz. Start z bardzo prostego ćwiczenia. Usiądź w fotelu, zamknij oczy i spróbuj się odprężyć. „Odłączyć” od świata zewnętrznego.

Aby to być łatwiejsze, po raz pierwszy możliwe jest dostarczenie wszelkich przyjemnych chwil – na przykład, resztę na plaży. I podczas seksu, sposób ten może również przyjąć. Podczas obrazu wzrokowego podczas seksu, oczywiście, musi być z erotycznym stronniczości. Nie spiesz się sceptycznym uśmiechem – wiele kobiet to mały trick naprawdę bardzo pomocne. To wystarczy, aby odpocząć przed seksem, aby stosunek seksualny nie był tak bolesny.

 • Wyspać

Oczywiście, dla nowo wybite mama ta rada może wydawać się bardzo realne kpiny. I to jest dość jasne – większość kobiet w tym okresie snu pozostaje marzeniem. Ale trzeba jeszcze spróbować znaleźć okazję się wyspać. Przynajmniej w ciągu dnia, nawet jeśli niespokojnie. Wtedy i ogólny stan psychiczny kobiet będzie dużo bardziej stabilny.

Kończąc dyskusję, chciałbym jeszcze raz uspokoić młodych matek. Co się z tobą dzieje – jest to zjawisko przejściowe. W takim przypadku, jeśli ty i twój małżonek pokazać niezbędnej powściągliwości i cierpliwości, bardzo szybko wraca do normy. Co więcej – większość kobiet tuż po urodzeniu dziecka zauważyć, że ich życie seksualne stało się jeszcze bardziej intensywne! Więc życzę powodzenia w tej trudnej sprawie – walki z trudnościami tymczasowych. Na pewno uda!

load...