Pnącza. Charakterystyka wzrostu i pielęgnacji

Zawartość:

Wspinacze często używać do dekoracji projektowania krajobrazu. Są one wykorzystywane do pionowych tarasy krajobrazu, altan, balkonów i ogrodzeń. Robią świetną robotę z rolą camoufleur ukrycia wad lub wad konstrukcyjnych.

load...

Wiele z tych roślin są bardzo skromny, więc mogą być twoim najlepszym przyjacielem w ogrodzie. Szczególnie, jeśli część jest mała. Pomyśl o tym, dlaczego posadzono kwietniki, czy jest możliwe, aby sadzić winorośl że wyrośnie bez miejsca i dekorowanie okolicę?

Dekoracje ogrodowe pożądane jest, aby wybrać byliny, więc nie będą musieli co roku, aby zaktualizować projekt witryny. Oraz w celu ułatwienia wyboru do ogrodu mało wymagające wspinaczki rośliny wieloletniej, spójrzmy więcej rodzajów winorośli oraz zasady opieki nad nimi.

Bluszcz

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak Boston bluszcz (i inne rośliny wspinaczkowe, które nie wymagają wsparcia) dorasta w mur? Jest to po prostu dlatego, że bluszcz Boston jest rośliną z rzepem, którą wykorzystuje się stosować do każdej powierzchni, ze względu na małe lepkie macki.

Gdy roślina z rzepami do czynienia z przeszkodą, to po prostu zaczyna się rozwijać w bok. Ale nie zapomnij, aby być ostrożnym, ponieważ umieszczenie roślin obok budynku, ewentualne uszkodzenia muru lub innych materiałów. Bluszcz cechą jest to, że jeśli właściwie skierować swój rozwój, nie wyrastają i przycisnął do ziemi, to trzeba będzie gęsty liściasty dywan, który z powodzeniem zastąpić trawnik na miejscu. Jednak spacer na nie jest pożądane – choć tylko wykonuje funkcję dekoracyjną.

load...

Specjalna pielęgnacja tego pnącego nie wymaga, ale bluszcz na miejscu jest bardzo wybredna. Najlepiej sadzić je w bezwietrznej i słonecznej okolicy. W zimie, roślina nie port, przynosi wielki mróz, liście nie resetuje, wystarczy zmienić ich młody wraz z nadejściem wiosny.

Trudging Rose

Ten rodzaj wspinaczki roślina sama niezdolne do wzrostu w budownictwie. A jeśli chcesz się rozwijać róże w altanie lub na siatce, która powinna pomóc roślinę. Aby to zrobić, należy podłączyć go lub wiążą się z konstrukcji. Jednak nie powinno być bardzo ostrożnym i nie wzmocnić oddziały zbyt mocno – może je uszkodzić. Jeśli to możliwe, to lepiej kupić kratowe, które mają specjalne zaciski skierowane do tych celów.

Roses – rodzaj roślin wspinaczka, które nie wymagających do gleby i wilgoci. Trzeba będzie zadbać jedynie dostępu do zakładu na światło słoneczne. Dla pomyślnego wzrostu i kwitnienia wzrosła oplot musi wynosić co najmniej 6 godzin słońca.

W połowie lata, roślina ta będzie można rozkoszować się gwałtownej kwitnienia. Okres ten trwa około miesiąca. Zazwyczaj kręcone róża kwitnie raz w roku, ale jeśli po prostu usunąć wyblakłe pąki kwiatowe i wykończenia martwych gałęzi, ona może obdarzyć was niespodziankę – znowu kwitną wczesną jesienią.

Każdego roku po zimie wszystkie suche gałęzie należy wyciąć w celu nadania młode pędy więcej swobody. I raz na dwa-trzy lata roślina powinna być rozcieńczona przez usunięcie najstarszych gałęzi.

Powojniki

Clematis – rodzaj pnączy z dużych i kolorowych kwiatów. Tak, i pozostawia soczysty i jasny kolor. Nawiasem mówiąc, pozostawia Clematis przywiązanie do wsparcia, a im wyższa struktura, tym bardziej rośnie. Clematis dość wybredny, ma również wiele kolorów. W związku z tym, trzeba będzie możliwość wyboru kwiat, który pasuje do smaku projekt całej witryny.

Clematis kwitnie raz, ale jak również róża może cię zadowolić z drugiego kwitnienia, choć mniej obfite, jeśli po prostu przyciąć zwiędłe pąki kwiatowe. Cięcie roślin na wiosnę, jak tylko pąki, cięte suche gałęzie i skracają życie.

Każda odmiana Clematis wymaga jego opieką, więc przy zakupie określić szczegóły sprzedającego. Ogólna zasada tylko jedno: kiedy robi cięcia, nie pozwól gałęzie wysokości, powinny być na wysokości oczu.

Dzikie winogrona

Ten typ instalacji jest najczęściej w naszym kraju, ponieważ jest najlepiej dostosowane do naszego klimatu. Jasny liści winogron pojawiają się wczesną wiosną i trwa aż do późnej jesieni, zmienia swój kolor w zależności od warunków pogodowych. Bardzo ładne wygląda jagody jesienią, dekoracji ogród z żółty, czerwony i bordowy liści.

Winogrona wymagająca, odpowiednia do sadzenia go w ogóle, w żądanym miejscu. Najważniejsze, aby dbać o stałym podłożu.

Szczególną ostrożność nie wymaga dzikiej winorośli, jedyną rzeczą, jakiej potrzebuje – jest terminowe przycinanie. Jeśli nie przycinać rośliny, a następnie szybko Twoja strona będzie wyglądać jak dżungla. Konieczne jest również, aby usunąć te gałęzie, które osiągnęły drzew owocowych, ponieważ z biegiem czasu drzewo nie może wytrzymać obciążenie i być zabity.

Glicynia

Wisteria – Southern pani, więc mogą rosnąć nie jest dla każdego. Ale jeśli uda się rozwijać to piękno, Twój ogród będzie przedmiotem zazdrości wszystkich! Kwiatów jest bardzo piękna, z klastrami niebieskie, białe lub różowe, które zwisają z gałęzi 20-30 centymetrów.

To miejsce na ziemi powinien być ciepły i bezwietrzny. Konieczne jest również, aby ograniczyć rozprzestrzenianie przestrzeni jako wisteria daje dodatkowe pędy od korzeni. To może zniszczyć inne rośliny w stoczni.

Na obszarach o łagodnym klimacie roślina rozwija się pomyślnie i izolacja zimą jest to potrzebne. Im bliżej do północy lub do miejsc, gdzie stałe wiatry, tym trudniej jest utrzymać wisteria w zimie. Cechy nagrzewa dość wrażliwe, więc najlepiej jest skonsultować się w tej sprawie z zakupem zakładu.

Jesteśmy wsparcie budowy

Odmian roślin pnących jest sporo, a każda z nich wymaga różni się w projektowaniu i wysokości wsparcia. Rozważmy to pytanie trochę więcej:

  • Dla roślin z cienkich łodyg, dość lekka konstrukcja. Takich jak oczka „siatki”. Jest także idealnym rozwiązaniem byłoby plastikowe lub tkaniny mesh.
  • Większe i cięższe branże potrzebują bardziej solidną konstrukcję. Najlepiej jest użyć drewniane pergole. Na takie wsparcie może być ustalona dowolną roślin pnących, i czuć się w tym samym czasie będą się świetnie.
  • Cieńsze gałęzie rośliny, grubsze potrzeby wypełnić wsparcie. Wisteria, na przykład, dobrze rozwijać się na nośniku z poziomej belki, przy czym odległość 30-40 cm, jagody wymagają mniejszych odległościach – około 20 centymetrów. Ale Powojnik trzeba siatkę, która jest niezbędna, aby wypełnić główne wsparcie.

Niezależnie od winorośli byś wybrał podejście do konstrukcji podpory muszą być poważne. Po tym wszystkim, to zależy od tego, w jaki sposób roślina poczuje. A jeśli jest to „szczęśliwie”, a jego wygląd tylko przyniesie satysfakcję i radość!

load...