Płodów wrodzonych. Zarezerwowane – forearmed

Zawartość:

Posiadanie dziecka jest zawsze prawdziwa tajemnica. Ponieważ jednak i poczęcia dziecka i jego urodzeniu rozwoju. I nie jest to zaskakujące, że przyszli rodzice mają wiele martwić. Oczywiście, przede wszystkim dla przyszłego zdrowia dziecka. Szczególnie teraz, że przyszłe mamusie ciągle usłyszeć wiele „opowieści grozy! – w telewizji, monitora, od „życzliwych” sąsiadów i koleżanek.

load...

Na szczęście, w większości przypadków, dzieci rodzą się całkowicie zdrowe. Ale czasami coś się dzieje, a dziecko rodzi się z nieprawidłowościami. Niestety, jeden na tysiąc ciąż pewnych wad wrodzonych płodu różnym nasileniu.

Istnieje wiele nieprawidłowości płodu – lista wszystkich niemożliwe. Jednak najbardziej podstawowym z których powiemy wam. Ale proszę się nie niepokoić przeczytaniu tego artykułu – ryzyko, że będzie się urodzić chore minimum Pipsqueak.

Przepukliny

Przepukliny występują najczęściej – są najczęstsze patologie płodu i, na szczęście, w większości przypadków, najprostszym. Aby rozpocząć, pamiętajmy, że jest to an_0- występ narządów wewnętrznych wnęk, gdzie powinny być, pod skórą. Integralności skóry, jednakże pozostaje nienaruszone.

Leczenie przepukliny mogą być bardzo różne – od masażu do poważnej operacji. To zależy w przeważającej przepukliny, jego lokalizacji i innych czynników – lekarz obiektywnie ocenić stan dziecka i wybierze najlepsze leczenie, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne dowody.

load...

Zwichnięcie i dysplazja stawu biodrowego

Prawie tak często, jak przepukliny, zwichnięcia występuje u noworodków i dysplazji. Jest to nazwa nadana do patologii, w której tkanka stawu biodrowego rozwijać wystarczy.

Jeśli maluch urodził wrodzonego zwichnięcia stawu biodrowego z, lekarz zrobi jego zmniejszenie, a następnie nałożyć specjalne ortezy stałe – przynajmniej przez kilka miesięcy. Jeśli środek ten nie wystarczy, lekarze będą zmuszeni do uciekania się do interwencji chirurgicznej.

A jeśli lekarze diagnozowania dysplazji stawu biodrowego u dziecka, zostanie on przypisany do leczenia ortez, odwodziciela dzieckiem hip bok. Jeśli ten zabieg nie pomoże rozwiązać problem, dziecko jest również operacja chirurgiczna zostaną pokazane. Na szczęście w większości przypadków jest to możliwe do wyleczenia dość szybko dysplazję. Ale, oczywiście, rodzice potrzebują dużo wysiłku i cierpliwości.

Rozszczep wargi

W tym przypadku, jeśli nie ma połączenia pomiędzy częściami bocznymi z części środkowej górnej szczęki, ogólny stan okruchy cierpi bardzo – w szczególności ssania trudne. Brak zrostu może być jednostronne lub obustronne.

Na szczęście, do tej pory, rozszczep wargi nie jest śmiertelne problemu – w pierwszych kilku tygodniach okruchy poprowadzi operację, która usunie usterkę. Ponadto – co do zasady, umiejętności chirurgiczne jest tak duża, że ​​w większości przypadków, nawet śladu po operacji pozostaje.

Rozszczep podniebienia

W niektórych przypadkach nie ma wystarczającej szczęka fuzja i podniebienia. W rezultacie – nos i usta są podłączone rozszczep. Rozszczep podniebienia i rozszczep wargi – patologia, które często idą w parze. Dziecko pozbawione możliwości, aby w pełni oddychać i ssać.

Wada ta jest również wyeliminowany przez chirurgii .. Ale w przeciwieństwie do poprzedniego patologii, dziecko jest pod nadzorem lekarza prawie całe swoje życie. By the way, a stomatolog jest najlepszym przyjacielem Twojego dziecka w wieku do około 16. Jeśli operacja jest przeprowadzana sprawnie, wygląd zewnętrzny dziecka nie wpływa znacząco – pozostają nieco niepozorne cienkie blizny.

Polidaktylia

Polidaktylia – polydactyl. Po prostu, na ramionach lub nogach noworodka jest dodatkowa palec. Nawiasem mówiąc, częstotliwość takich anomalii jest bardzo, bardzo wysokie – co około trzy-setnej okruchy. Oczywiście, to nie może udaremnić rodziców, którzy na ogół do wyolbrzymiania problemu.

Ale ta wada jest eliminowana bardzo szybko – prosty zabieg chirurgiczny, który trwa tylko kilka minut, mały okres rehabilitacji nadmiaru i palce zostanie zakończona. Nawiasem mówiąc, wielu rodziców woli zostawić rzeczy takimi, jakimi są. Oczywiście, zależy od ciebie, ale lekarze zalecamy usunąć.

Wrodzone wady serca

Mówiąc o wady wrodzone płodu, niemożliwe jest, aby nie wspomnieć o pladze chorób serca. Mogą one być bardzo różne – ale istota pozostaje ta sama: w okresie życia płodowego, z jakichkolwiek przyczyn, przegroda Serce utworzone poprawnie. Na przykład, nie ma normalnego perforacji przegrody przedsionkowej lub komorowej, lub nawet po pojawieniu się okruchów w świat opuścił szereg cech obiegu, tkwiących w macicy.

Nasilenie choroby serca, mogą być bardzo różne – z tym i w zależności od zabiegu. W niektórych przypadkach, jeżeli wady nie są bardzo znaczące, lekarz może zdecydować się po prostu obserwować dzieci – bardzo często, jak dziecko rośnie wada znika bez ingerencji z zewnątrz. Ale dzieci z poważnymi wadami są mniej szczęścia – będą mieć operację, i bardzo, bardzo poważne. Ale spieszę uspokoić rodziców – na szczęście, do tej pory podobne operacje w większości przypadków są bardzo udane.

Grupy ryzyka

Lekarze, na podstawie długoterminowych obserwacji, zidentyfikowano konkretne „grupy ryzyka”. Oczywiście, jeśli należą do jednej z tych grup, nie rozpaczaj – to nie znaczy, że będzie twoim okruchy lub inna patologia. Ale skonsultować się z lekarzem-genetyk nadal stoi.

  • Dziedziczność

Szczególną ostrożność powinni być rodzice, którzy już mieli dzieci z pewnych patologii. Ponadto, ważne i historii rodziny – braci i sióstr, ciotek i wujków i dziadków. Jeżeli co najmniej jeden z nich do czynienia z zaburzeniami genetycznymi, istotnie zwiększa ryzyko.

  • Poprzedni nieudana ciąża

Powinien być bardziej ostrożny i dla par, których poprzednie ciąże skończyło bezskutecznie – aborcji lub, co gorsza, a martwe dziecko. Oczywiście, może to być tylko tragiczny wypadek, ale grupa ryzyka można znaleźć samemu.

  • Krewni małżonków

W takim przypadku, jeśli rodzice przyszłego dziecka jest ściśle związane – nawet w daleko (drugi kuzynów), ryzyko urodzenia dziecka cierpiącego na konkretnej choroby, to jest bardzo, bardzo wielkie. Nic dziwnego, że genetyka zdecydowanie przeciwko spokrewnionych małżeństw.

  • Wiek rodziców

Nie ostatnią rolę odgrywa i wiek rodziców – w tym przypadku, jeśli kobieta ma ponad 35 lat, a mężczyźni – więcej niż 50, prawdopodobieństwo okruchy z nieprawidłowościami jest wyższa niż u osób młodszych kategorii wiekowych. Dlatego nie zaleca się zbyt mocno na narodziny dziecka. A jeśli to naprawdę się stało, trzeba koniecznie odwiedzić lekarza-genetyka.

  • Krytyczny proces przemysł

Ponadto, szczególną ostrożność należy zachować, a rodzice, którzy pracują w niebezpiecznych warunkach. Oraz jako przyszłej matki warunki i potrzeby w ogóle zmienić pracę! Wszystkie niekorzystne czynniki mają bezpośredni wpływ na rozwój płodu. I uwaga – zakładka najważniejsze organy życiowe występuje właśnie we wczesnych stadiach ciąży, gdy kobieta jeszcze nie ma pojęcia o ich sytuacji.

Dlatego też, jeśli ciąża jest pożądane i zaplanowane, lepiej zająć się tym problemem wcześniej. A tak przy okazji! Nie zapomnij o takiej koncepcji, jak „Easy” porodu. Gdy wiesz o ciąży, udać się do ginekologa o pomoc. Po podaniu tej pomocy w pracy będzie zobowiązany przez prawo do przeniesienia do lżejszych warunkach.

Co zrobić, jeśli dziecko urodziło się z patologią?

Jak wspomniano powyżej, przewidywanie narodzin dziecka z patologią, jak to możliwe. Jednak, aby zapobiec – niestety – nie. Oczywiście, narodziny tego dziecka jest pewnego rodzaju szokiem dla rodziców. I jak silny będzie to szok, w zależności od nasilenia wady – od łagodnego do rozproszenia głębokim szoku.

Ale życie toczy się dalej i chcesz dziecka. Więc trzeba jak najszybciej się opamięta. Najlepszym rozwiązaniem, oczywiście, będzie wizyta u psychologa. Cóż, jeśli nie jest to możliwe, trzeba ciągnąć razem sam. I to jest bardzo ważne, aby pamiętać o prostej prawdy – jeśli dziecko nie jest gorsze od innych dzieci. On jest po prostu inaczej!

Doszli do swoich zmysłów? Dobrze, wspaniałe. A teraz dla zdrowia Twojego dziecka! Na szczęście w większości przypadków lekarze zrobić szpital macierzyństwo podejmują wszelkie niezbędne środki, w tym zapraszanie odpowiednich specjalistów potomnych. Jednak, aby utrzymać pod kontrolą ta sprawa jest nadal potrzebna. I pamiętaj, że zanim podejmie każdy rodzaj była decyzja dotycząca leczenia dziecka, powinni słuchać opinii co najmniej dwóch różnych ekspertów. Śpiączka, nie zapomnij o konieczności odwiedzania wszystkich tego samego lekarza-genetyka. Życzymy dobrego zdrowia dla Twojego dziecka!

load...