Plastikowe masaż twarzy – technika i wyniki

Zawartość:

Masaż twarzy i szyi jest bardzo ważnym procedury opiekuńczy. Dobry właściwy masaż poprawia drenaż limfatyczny i krążenie krwi, co przyczynia się do łagodzenia obrzęk, utlenowanie tkanek, poprawę ich żywienia, tak że twarz staje się świeża i promienna. W kosmetyku różne rodzaje masażu, a każda z nich spełnia swoją szczególną funkcję, a ma na celu rozwiązanie różnych problemów. Jednym z najbardziej skutecznych rodzajów masażu jest masaż twarzy z tworzywa sztucznego, co chcemy powiedzieć, w sposób bardziej szczegółowy.

load...

Plastikowe masażu twarzy

Ten rodzaj masażu ma znaczący wpływ na tkanki twarzy i szyi. W rezultacie, poprawia krążenie krwi i limfy, wzmacnia mięśnie, zwiększa sprężystość skóry. Wskazania do masażu z tworzywa sztucznego są powolne, starzenie się skóry, nadmiar tkanki tłuszczowej, zmniejszenie napięcia mięśni.

Masaż z tworzywa sztucznego zaleca się przeprowadzenie kursu, który zawiera 10-15 procedur. Kwota zależy od pacjenta, stanu skóry. Bardzo ważne jest, aby nie przerywać bieg (masaż odbywa się zazwyczaj w ciągu jednego dnia). Po pełny kurs jest dwa razy w miesiącu zaleca się zrobić wspieranie procedur. Bardzo często zastępcy kosmetologa do masażu z tworzywa sztucznego, która jest wykonywana przez talk, kosmetyk, wykonywanej przez kremu. Jest to szczególnie skuteczne dla osób z suchą skórą.

Bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowej techniki tworzyw sztucznych (czyli plastikowy masaż). Dlatego ufam realizację tego zabieg kosmetyczny może być tylko wykwalifikowana kosmetyczka z wykształceniem medycznym.

Urządzenia do masażu z tworzywa sztucznego

Masaż wykonywany jest z tworzywa sztucznego na przemian z przyciskiem, wibracje i blokowania ruchów, które wytwarzane są przez tzw linii masażu. Jest to bardzo ważny punkt, który powinien być brany pod uwagę zdecydowanie tak, aby nie rozciągać skóry. W ogóle, podlegają tym samym ruchu jak w innych rodzajach masażu, zasadnicza różnica polega na technikę ugniatania, która wykonuje ruch posuwisto-zwrotny w kole.

load...
 • Zaczyna się od plastikowych uderzeń masażu – iść na liniach masażu z góry, kończąc mocowanie na każdej linii.
 • Twarze powierzchniowe ugniatania odbywa się:
 1. Od środka brody do ucha
 2. Z kącika ust do skrawka
 3. Od nosa do świątyni
 4. Od zewnętrznej krawędzi okrągłych mięśni oka przez nos i czoła łuku do tyni
 5. Od środka czoła do świątyni
 6. Od świątyń dół policzków do żuchwy
 • Nawierzchnia mięśnie szyi ugniatanie:
 1. Z obszaru podżuchwowego do ucha
 2. Od dolnej szczęki do obojczyków (po stronie powierzchni szyi), powierzchnia podobojczykowej mostka
 3. Mostka na przedniej-boczną powierzchnią szyjki do góry (w kierunku szczęki)
 • Głębokie ugniatanie (odbywa się to w taki sam sposób, jak na powierzchni).
 • Effleurage (staccato) – linie masażu z dołu do góry.
 • Wibracji – od dołu do góry.
 • Głaskanie – końcowy etap masażu z tworzywa sztucznego.

Po zakończeniu masażu skóra powinna być wytarta z balsamu lub wywaru z ziół (jeśli wskazane) i stosować odpowiednią maskę (w zależności od rodzaju skóry i bieżących problemów). Bardzo dobra maska ​​z efektem podnoszenia, która pokazuje prawie wszystkich pacjentów potrzebujących masażu z tworzywa sztucznego. Ustalić ich wynik uzyskany z masażu.

Obecnie w wielu nowoczesnych salonach oferują tzw chiroplastic masaż, który jest oparty na zasadach masażu z tworzywa sztucznego, ale techniki ma pewne różnice. Procedura ta została opracowana przez hiszpański profesor w Instytucie terapii manualnej (Barcelona) Enrique Garcia Castells. Według specjalistów z kosmetologii estetycznej, dzisiaj jest to najbardziej skuteczny masaż z silnym efekt liftingu.

Skórka jest, po pierwsze, bardzo energiczny, a nawet gwałtowne ruchy, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie zwiększonego przepływu krwi do tkanek. A po drugie, ten masaż to nie tylko osoba – obowiązkowa praca na plecach i boku szyi i okolicy szyi, mięsień czworoboczny i rąk (od ramienia do łokcia). Wyniki są imponujące.

Wyniki z tworzywa sztucznego masaż

Już w tytule tego masażu to położył głębszy sens – analogię z chirurgii plastycznej. I muszę powiedzieć, że słusznie. Masażysta dzięki specjalnej technice, w pewnym sensie, modele twarzy, poprawiając jego kontury. Oraz zmiany związane z wiekiem po prostu wymaga właśnie takiego zakłócenia, w których jest to możliwe, aby przywrócić kształt twarzy.

Jak to jest możliwe, aby osiągnąć taki efekt bez radykalnej interwencji, ale tylko za pomocą masażu? Głębokie studium stymulowanie mięśni klatki wpływ nie tylko na mięśnie twarzy, które już są ze względu na swój charakter są w dobrej kondycji, ale również do mięśni statycznych, daje wspaniały efekt. Bez skalpela, bez znieczulenia, bez okresu rekonwalescencji (jak to jest potrzebne podczas zabiegu) możliwe jest osiągnięcie stabilnego działanie odmładzające.

Tak więc, do masażu z tworzywa sztucznego prowadzi do następujących wyników:

 • Zmarszczki
 • Poprawia ukrwienie i drenaż limfatyczny
 • Iść obrzęk
 • Zwiększa natlenienie tkanki
 • Znikają lub stają się ciemne plamy niepozorne
 • Wąskie pory
 • Wysypki znikają
 • Skóra staje się coraz bardziej miękka i elastyczna
 • Odtwarza kontury twarzy

Od pewnego wieku plastikowej masażu powinno się zawierać w programie do pielęgnacji skóry twarzy i szyi, oczywiście, jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do masażu jako takich. Jedyną rzeczą, którą chciałbym zwrócić uwagę – to masaż wymaga profesjonalnej wiedzy, w szczególności w zakresie anatomii twarzy i szyi. Niemniej jednak, każdy masaż powinien być wykonywany wyłącznie przez osoby profesjonalnie przeszkolonych.

load...