Płasko-koślawe zniekształcenie przystanek dla niemowląt: przyczyny, leczenie, zapobieganie

Zawartość:

Koślawe kolana deformacji u dzieci – najbardziej rozpowszechnioną formą deformacji stóp w młodym wieku. Według statystyk, to diagnoza jest prawie każde dziecko posiadające nieprawidłowości w rozwoju przystanku. Powstaje ona jako wynik słabości aparatu więzadłowego dziecka, jest ona oparta na naruszeniu unerwienia mięśni kończyn dolnych.

load...

Przejawia się najczęściej w ciągu dwóch miesięcy po rozpoczęciu dziecka z dala – jest to spowodowane dużym obciążeniem ciała z nogi wciąż niewystarczające mięśni i więzadeł. Z tego wynika, że specjalistyczne egzaminy zawodowe (w tym przypadku – ortopedycznej) są bardzo ważne w młodym wieku. Rzadko, ale to patologia może być wrodzona, to diagnoza jest albo już w szpitalu lub w ciągu pierwszego miesiąca życia.
Powrót do spisu treści

Płasko-koślawe zniekształcenie przystanek

Gdy valgus deformacje jego wewnętrznej krawędzi zaniki podłużne zgrubienia, łuki, przedni koniec (palce) przypisany zewnątrz strona zewnętrzna odchyla pięty. W pozycji stojącej, patrząc z góry na obu nogach, widać H. Dziecko chodzenia jakby chciał polegać na wewnętrznej krawędzi stopy. Valgus deformacja rozpoznaje, że odległość między wewnętrznymi kostki przekraczać 4 cm, gdy wyprostowane, mocno sprężone kolan.

Nieleczona płaskim valgus deformacja prowadzi do zatrzymania w kształcie litery X (koślawego) szczep kostki i kolanowych, co prowadzi do nieprawidłowego położenia miednicy, a to z kolei powoduje zakłócenie postawy.

Osie skrzywienie kręgosłupa i kończyn prowadzi do przeciążenia mięśni, które starają się utrzymać ciało w prawidłowej pozycji, a więc ból i bóle krzyża wcześnie. Również, gdy stopy płasko-koślawe u których występuje zwiększone ryzyko dalszego przekroju glina, choroby zwyrodnieniowej stawów, skrzywienie kręgosłupa, co wpływa na jakość całego życia, powodując zmęczenie, niezgrabny chód, trudności w znalezieniu buty.

load...

Przyczyną wady mogą być:

  1. Zaburzenia endokrynologiczne i genetyczne;
  2. Osteoporoza;
  3. Krzywica;
  4. Stopy płasko;
  5. Nieregularne (noszących buty z płaską podeszwa Miękka modele nie są w stanie naprawić nogę).

Powrót do spisu treści

Leczenie i profilaktyka

Nie jest ważne, aby przegap deformacji koślawego stopy dziecka, ponieważ Kości dzieci jest dość elastyczny, wczesna korekcja pozwala całkowicie wyeliminować wady. Korekta odbywa się za pomocą masażu i ćwiczeń gimnastycznych. Ponieważ odzysku zajmie więcej niż jeden miesiąc, kursy masażu do 15 dni od codziennego masażu w odstępie 2 tygodni. Konieczne jest również do regularnego wykonywania ćwiczeń i na sobie specjalne buty wykonane na zamówienie. Najlepszym rozwiązaniem dla siłowni będzie masować maty w różnych dziedzinach.

Aby układ nerwowo-mięśniowe otrzymała kompleksowe szkolenia, należy stworzyć całą stronę małych przeszkód, przenosząc dziecko położy nogi na różne sposoby, w związku z tym, że mięśnie będą pracować na różne sposoby dają różne sygnały z nerwów. Efekt leczenia może nastąpić w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli leczenie jest nieskuteczne, przez długi czas, uciekają się do noszenia opony ortopedyczne, korekcyjne do stylizacji włosów, jak również interwencji chirurgicznej.

Zapobieganie:

  1. Odpowiednie planowanie i zarządzanie ciąży zmniejsza ryzyko problemów neurologicznych u dzieci.
  2. Przed 7 miesięcy nie może załadować nogi dziecka, stawiając go na nich. Przed tym wieku robi gimnastyka, dziecko może być tylko przez krótki czas i tylko przy wsparciu mocowania. Nie powinniśmy się spieszyć! Lepiej 9 miesięcy nie umieścić dziecko, jeśli nie wstać sam.
  3. Prowadzenie profilaktyki krzywicy. Dzienna obecność dziecka przez co najmniej 20 minut na dzień na zewnątrz z otwartymi ramionami i twarzy. Do 2 lat jesienią, zimą i wiosną – witaminy D.
  4. Terminowego zdawania egzaminów zawodowych. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, więc łatwiej jest leczyć.
  5. Noszenie odpowiedniego obuwia.

Odpowiednie buty. Pięty buta dzieci (Berecz) musi być sztywny, wysoka pięty obejmować cały grzbiet i boki musi być szczelne, wysoka podbicie i obcas mały. Te buty up dla słabych mięśni pracują, wykonując swoją funkcję i zapobieganie progresji deformacji. Dla pierwszego buta sznurowanie wymagane. Należy pamiętać, że noszenie obuwia ortopedycznego nie zawsze jest konieczne, ponieważ mięśnie potrzebują ćwiczeń.

load...