Planowanie czasu pracy i wydajność

Zawartość:

Czas … Och, jak często go brakuje, jak często jesteśmy przykro o tym dniu tylko dwadzieścia cztery godziny! Jesteśmy pewni, że to, czy oni co najmniej dwadzieścia pięć lat, to może być czas na znacznie więcej, a droga do sukcesu byłby znacznie krótszy. Zarządzanie czasem – to takie łatwe …

load...

Ale ludzie, którzy w życiu osiągnął wiele, zbyt, dzień składa się z dwudziestu czterech godzin! Dlaczego oni mają czas dla tego okresu to zrobić wszystko, co niezbędne, i nadal udaje się spać w nocy, aby poświęcić czas jakieś hobby, a nawet zorganizować życie osobiste? Dlaczego oni dostać, a my nie? Być może to niezwykle udane przedstawiciele rasy ludzkiej jest znany z jakiegoś tajnego prawa, aby zaoszczędzić czas?

W rzeczywistości, nie ma specjalnych tajemnicą nie jest tutaj. Po prostu ci, którzy byli w stanie osiągnąć znaczne sukcesy w wielu dziedzinach życia, są świadomi tego, co prawej czasu i codziennego porządku. Nie wiemy, jak prawidłowo zarządzać taką niezastąpioną zasobu, podobnie jak czas, więc nie mają czasu, lub zrobić to biznes lub odpocząć.

W rezultacie, jesteśmy zawsze w napięciu przez obsesyjnych myśli o swoich problemach pracy i planów. Ale, jeśli spojrzeć z myślami bezskutecznie. Problemy nie są rozwiązywane przez nich i plany nie są tłumaczone na rzeczywistość. Ale z powodu tych poważnych myśli wpływa na nasze życie osobiste, bo zajęty myślami o pracy, nie zwracają wystarczającej uwagi do swoich bliskich. Ze względu na nich, tracimy zdrowie i zepsuć swój układ nerwowy, jak prawie nigdy wcześniej, nawet we śnie, nie relaks i odpoczynek, nadal dręczą problemy i starają się znaleźć sposoby, aby zwiększyć jego skuteczność.

A winę za to, że w naszym życiu gospodarczym nie przedstawi takiego jak ważnym czynnikiem zmniejszenia czasu pracy. Bez niego nigdy nie wydostać się z pułapki zamorochennye przypadki, w których, jeśli mówić sensownie my sami i pojechaliśmy.

load...

Jak nauczyć się oszczędzać czas tak, że brakowało i produktywnej pracy, i dobry odpoczynek?

Planowanie czasu pracy

Jeśli wierzyć statystykom, aktywność produkcyjna większości ludzi zajmuje tylko mniej niż jedna trzecia całkowitego czasu pracy. Pozostałe dwie trzecie występują w pustej próżności i zbędnych ruchów. Stąd – stos gromadzenia codzienie sprawami, stąd – brak czasu na wypoczynek, stąd – niezdolność do wypoczynku, dając sobie szansę na relaks. Ale gdy zaczniemy stosować się do zasad prawidłowego rozkładu czasu i procedury codziennego, wszystkie te problemy znikną bez śladu! Jest to złota zasada sześciu „n”, „czas planowania prawy przedni uniemożliwia słabe wyniki.” Wystarczy? No, oczywiście! Jednak z jakiegoś powodu możemy ignorować tych metod i nie biorą pod uwagę fakt, że główną przyczyną naszych problemów jest brak zasad zarządzania czasem.

W jakim są one notorycznie te metody planowania czasu? Plan – to przede wszystkim wykaz najważniejszych spraw, których realizacja jest niezbędna, aby osiągnąć jakiś cel, a sekwencjonowanie realizacji. Główne zasady planowania czasu określać terminy planowanych i starannego przemyślenia tych okresów. Jeśli czas przeznaczony na realizację zadania jest zbyt mało, jesteśmy znowu na postoju upremsya chaosu, ponieważ po prostu nie mają czasu, aby zrobić zaplanowane. Jeśli jednak, to będzie dużo, więc podczas planowania konieczne jest zapewnienie i starają się wypełnić niszę wolnego czasu czy dobry wypoczynek, lub maksymalnie produktywnego zatrudnienia.

Metody oszczędność czasu sugerują, że powinien on być rozprowadzany zanim przystąpimy do górnej pracy. Czas spędzony na takim planowaniu uratuje lwią czasu podczas pracy. Że w procesie nie nieprzewidzianych awarii, plany realizacji powinny być rejestrowane, a nie tylko zapamiętać. W przeciwnym razie będziemy tracić coś, a potem stracił wszystkie środki wymyślić, zmusi nas do porzucenia innych rzeczy i dbać o niego. Doprowadzi to do utraty czasu. Jeśli plan zostanie przedstawiony na piśmie, ma nadruk w podświadomości, przynosząc tam psychologiczny efekt motywacji do pracy. Motywacji da działalności gospodarczej skierowanej charakter.

Zgodnie z podstawowymi zasadami zarządzania czasem, plan powinien być raczej niż długoterminowy krótkoterminowy. Nie jest konieczne, aby skupić się na tym, że działanie natychmiast po pożądanego rezultatu. To jest ludzka natura opóźnić realizację dużych problemów z uwagi na długoterminowe rezultaty, które jest szkodliwe dla osiągania istotnych celów i można z niego zjechać.

O tym, co sukces wtedy możemy mówić o gdybyśmy, zamiast wytrwale dążyć do tego, zaczynamy wędrować z boku na bok? Mamy tylko tracić czas i energię, więc w końcu bez osiągnięcia pożądanego. Dlatego uzupełnić listę przypadków, jak dyktują metod planowania czasu, przez długie okresy, oraz stymulować ich kreatywność i natychmiast następnego dnia, a tydzień i miesiąc, a nawet rok.

W tym przypadku, plan powinien obejmować nie jakiś abstrakcyjny problem jak „Call Iwanow” lub „Meet Petrov” i celów szczegółowych takich rozmów i spotkań, „dyskutować z warunkami Iwanowa z dostawcami”, „Rozwiązywanie Petrov zadanie sprzedaży towarów” i tak dalej.

Zastanówmy się, jak komponować i nagrywać plan oszczędności czasu pracy.

Dystrybucja czasu i procedura codziennego robienia rzeczy

Plan, aby zaoszczędzić czas i jego dystrybucja powinny być załatwione swoje sprawy w kolejności ważności, numerując je na liście i wybierając priorytety. Aby to zrobić:

  • Podzielić na trzy papieru placu;
  • W pierwszym rekordzie kwadratowy najważniejsze i pilne sprawy;
  • W drugim placu poślizg ważne, ale nie pilne rzeczy;
  • W trzecim przypadku kwadrat rekordu nie jest bardzo ważne i bardzo pilne.

Gdy lista jest kompilowany, zauważa przybliżony czas wymagany do ukończenia tej czy innej sprawy, możemy podsumować je i uzyskać całkowitą ilość czasu potrzebnego do realizacji wszystkich planowanych. Uznaje się, że potrzebujemy czasu na nieprzewidziane rzeczy i okresowych odpoczynku od pracy. Dlatego nierozsądne całkowicie wypełnić wszystkie obowiązki dzień, a jeśli wiąże się lista naszego pełnego wykorzystania dnia do wykonywania zaplanowanych, wyciąć. Zaplanuj, co jest niemożliwe do wykonania w odpowiednim czasie, potępiamy się do stresu i niezadowolenia.

Kiedy skończył, nagrany w pewnym momencie, możemy wykreślić pozycję i przejść do następnego. Duże zadania są wykonywane utwory, organizowanie sobie krótki odpoczynek. W tym przypadku staramy się nie zostawiać ogony na następny dzień. Co po raz kolejny koniec dnia ponownie przeczytać listę planu to, pamiętaj, nie przegap jeśli robimy coś ważnego, a jeśli nie jest ważne, odwlekania listę w bok, całkowicie zapomnieć o pracy i udać się na spoczynek z pełnym poczuciem satysfakcji. Dzień roboczy jest skończona.

Wszystkie te metody planowania czasu pracy proste, ale skuteczne. Trzeba tylko zacząć je śledzić, zdajemy sobie sprawę, że uda się to zrobić znacznie więcej w ciągu dnia, a tym bardziej z Kartą. W rezultacie będziemy mieć poczucie pewności siebie, sytuacja będzie rozwijać się stopniowo i metodycznie, a działania będą tracić element losowości. I bardzo szybko zdajemy sobie sprawę, że silne kroki w kierunku jego sukcesu, który, oczywiście, czeka na każdego z nas.

load...