Planck i przepukliny odcinka lędźwiowego

Witam Elena, proszę mi powiedzieć, czy mogę wziąć pasek testowy, jeśli mam przepuklinę lędźwiową?

Dzień dobry! Mam nadzieję, że moje myśli o swojej sytuacji będzie pomocne, ale nadal nie bierze odpowiedzialności dać żadnych jednoznacznych zaleceń w Twoim przypadku. Co się z lekarzem? W jego kompetencji, aby rozwiązać kwestię charakteru i częstotliwości aktywności fizycznej, oraz że należy, na podstawie ich własnej wizji sytuacji zalecić lub wykluczyć wykonywanie kompleksu. Pewnie przeczytać, że przepukliny lędźwiowej ma wielu dorosłych, a sytuacja sama jego obecność w nowoczesnym stylu życia – raczej normą. Ale jak do tej „zasady” nie jest chory?

load...

Różne źródła zapewnić powszechne zalecenie „pompuje mięśnie pleców.” Jeśli zwracamy się do źródeł, które są przeszkolonych trenerów fitness będą podane jednoznaczną rekomendację – tylko „niski” rozszerzenia (extension) obudowy z położenia zakrytego, blok pręt z technologią sterowania, a od pozycji wyjściowej „klęcząc”, trakcja siedzących, pręt leżący na podłożu z hantlami, bez swetry i umiarkowanym obciążeniu na prasie.

Dlatego też, przy okazji, zaczynają się problemy. źródeł krajowych do leczenia wysiłkowego zawiera zalecenie, aby zrobić całkiem normalne nogi podnoszenia z pozycji leżącej na plecach. Zachodnia – w żadnym wypadku nie robić, jest zastąpiony przez pasek, wciągania brzucha i nóg wyciągi w powolnym kontrolowanym technologii z całkowicie wciśnięty plecami prętów ściennych.

Szkolenie w barze nie są zakazane w rdzeniu przepukliny. Ale powinny być ustawione pod uwagę dynamikę choroby, w każdym przypadku. W teorii, pasek nie stanowią osiowe obciążenie kręgosłupa i wzmacnia mięśnie pleców w trybie statycznym. Jednak w praktyce, można uzyskać dzięki czemu okolicy lędźwiowej będzie zwisać brzuch – będzie prawie na podłodze, a rannych regionu dostać przeciążenie prostej grawitacji. Ponieważ przed wykonaniem bar, jest bardzo poprawna postawa ciała. Nie w barze, a zwykły, w którym mieszkasz, stać, siedzieć i chodzić.

Dlaczego pasek w zasadzie

Ćwiczenie jest interesująca dla większości ludzi, ponieważ przyczynia się do wzmocnienia poprzeczne mięśnie brzucha. Ale do rzeczy – jeśli porównamy dane dotyczące Bar EMA i prostych ćwiczeń „Cat” (wciąganie brzucha, a odchylenie kręgosłupa do biurka na czworakach), to ten ostatni będzie większy potencjał coachingu. A ulubionym ćwiczeniem „próżnia” każdy lub „oddychanie Bodyflex”, jak nazywany jest w niektórych kręgach – jeszcze większy potencjał.

load...

Więc pozbyć pasku żołądka i wypukła lordozy lepiej stosować w połączeniu z jednym z tych ruchów. Ponadto, szkolenie powinno rozpocząć rack to jest z nimi, ponieważ szybko daje zrozumienie, jak działa przedniej ściany brzucha, stojąc przy barze.

Jeśli po prostu „flop” w barze, patrząc na niektórych filmów lub zespołu instruktorskiego, programów grupowych, zazwyczaj obejmują:

  • W typowej pozie z wystającym brzuchu, włochatą pierś do ramion, mężczyzna wyciągając ostrze w kierunku kręgosłupa i na dół do miednicy ryzyka „naciskać” na swojej drodze i zginać lędźwiowego więcej. Jeśli nie jest zlokalizowana przepukliny, można osiągnąć uporczywy ból, zamiast ulgi. Zazwyczaj takie znajome postawy sztywno pierwszy nauczył się wiązać z żołądka i rozciągnąć swoje obcasy i koronę w różnych kierunkach, a następnie zmniejszyć łopatkę do kręgosłupa, ale nie przesuwa je do miednicy. Przy takiej typowej postawy ważne jest również jako „wypracować” ramion. Jeśli robią to, i starać się zjechać do połowy klatki piersiowej, ignorując wszelkie wysiłki mięśni pleców (tak się dzieje, gdy osoba dużo i rzetelnie wciśnięty, ale oporowa z tyłu sprawia, że ​​od 2 kg hantlami, to jest sytuacja z większością programów wideo z serii „wysokiej intensywności cardio „), jest to przepuklina w barze jest lepiej nie stać. Wszystko, co może jeszcze stanie przeciążenia po prostu ze względu na fakt, że ze względu na zniekształcić kręgosłup, aby zmienić położenie naturalne;
    „wyciągnąć” z powrotem miednicę i zbyt szczegółowe tyłu ramiona. Dzieje się tak, gdy ktoś dziecko, które uczy czegoś utrzymać swoją postawę, a następnie dorastał dziecko traci napięcie mięśniowe prasy. W tym przypadku, trzeba najpierw nauczyć się „przewrócić” miednicę, jak nam powiedziano w zajęciach pilates. Oznacza to, że trzeba stać w prostej linii prostej, aby upewnić się, że odchylenie kręgosłupa zniknął całkowicie, bo to trzeba dokręcić naciśnij i lekko ugnij kolana. I nie ważne jak paradoksalnie zwykle dobra rada – stop sztywno wyciągnąć ostrze w kierunku kręgosłupa, lekko rozluźnić plecy.

To wszystko w porządku, ale te dwa „korekty” – jest to duża generalizacja. Czasem nawet kilka nawykowe postawy, to nie nadaje się do szybkiego uczenia się pasek. Ale do pasa, zwykle mają niewiele wspólnego. W każdym razie, zanim rozwijać ćwiczenia, konieczne jest, aby nauczyć się ostać.

Wstępne wzmocnienie poprzeczne mięśnie brzucha

Musimy zacząć od najprostszych ćwiczeń. Z pozycji leżącej na twardej powierzchni, z powrotem wciśnięty do podłogi jak najwięcej, jak najwięcej … po prostu pociągnąć za brzuch. Chodzi o to, wycofać trwał około 30-40 sekund. Intensywność napięcie mięśni są wysokie, to jest na około 30-40 sekund te powinny być lekkie pieczenie w mięśniach. Nie zaleca się wykonywania jakichkolwiek ruchów nóg, ramion i ciała. To proste ćwiczenie odbywa się w dniach 3-4 „zasięgu”. Może on być powtórzony przed każdym treningu wszystkie grupy mięśniowe.

Drugi najprostsze ćwiczenia – to samo odsunięcie brzucha, ale sytuacja jest całkowicie dociśnięta do ściany pętli powrotnej powinno być coś takiego. W praktyce powoduje wycofanie 3 tygodnia, zanim przejdzie się do stabilizacji płyty.

Paradoks polega na tym, że nawet to, co czujemy swoje ciało zupełnie inaczej niż jest w rzeczywistości. Czujemy się jak po prostu nie wiedzą o osławionego wychylenia do tyłu i myślę, że pięknie i poprawnie stanąć. Dlatego w przypadkach takich jak Twoja, najlepiej strzelać prób wideo. Wystarczy, aby sprawdzić, co czujesz i prawdziwa pozycja plecach.

W przypadku przepukliny jest zwykle zalecane, aby wykluczyć ciężary na plecach i wykonanie ruchu na niestabilnym wsparcia – gołej w pętli i fitball

W każdym razie, pasek nie powinien być jedynym trening siłowy ruch, należy zwrócić uwagę na inne ćwiczenia, po prostu eliminuje obciążenia osiowe na kręgosłupie. Silne mięśnie pomóc uniknąć bólu i ujemną dynamikę. To nie powinno być „na żywo” w pokoju, wystarczy 3 standardowy trening siłowy w tygodniu. Życzę powodzenia w tworzeniu odpowiedniego szkolenia i zdrowie.

Elena Selivanova

load...