Plama smaru Wyjście z tkaniny?

Bardzo uciążliwe – tłusta plama. Takie znaki sosów tłuszczowych, warzyw, śmietany lub oleju silnikowego, majonez, krem ​​do rąk lub twarzy, gliny, i bardziej w stanie zepsuć niczego. I nic o nastroju, który w tym przypadku zbyt zepsute, i nie mówimy. Ale jak się okazuje, nie jest środkiem, za pomocą którego możliwe jest nie tylko odzyskać dobry nastrój, ale również ożywić pozornie beznadziejnie zepsute rzeczy tłustych plam. Wyświetlacz tłusta plama? Przekonajmy się, że Rada w tym zakresie nie tylko specjalistów-chemików, ale także oszczędny gospodyni. Niech nas nie ignorować doświadczenia mistrza mądrości ludowej.

load...

chemia gospodarcza

Wszelkie detergent do mycia naczyń zawierające składniki rozpuszczalne w tłuszczach będzie w tym przypadku dobrego pomocnika. To tylko w tym przypadku, hype można zaufać. Na przykład, znany Fairy, który „smar myje, nawet w zimnej wodzie”, poradzi sobie z tym zadaniem. Jak przybliżyć miejsce tłuszczu za pomocą takich środków? Zwilż plamę i pozostawić na pięć minut. Następnie zagotowania wody i wlać punkt wrzenia wody. Oczywiście, ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich rzeczy. Na przykład, ręczniki kuchenne lub chusteczki mogą być bezpiecznie podlewać przegotowaną wodą, ale z naciskiem ubrania i nie może przejść.

Aby wykorzystać punkt wyjściowy detergentu z bluzki, spodnie, kurtki, sukienki, należy ją stosować do zabrudzonej (również przez pięć minut), a następnie przemyto w konwencjonalny sposób. Jeżeli tłuszcz jest głęboko zakorzenione, jest prawdopodobne, procedura ta musi być powtarzana kilka razy. Ale sposób, jak mówią, skuteczne.

Są takie mydło, które nazywa się „Antipyatin”. Nasączonych spot natrzeć wodą z mydłem i pozostawić na piętnaście do dwudziestu minut. Wtedy sprawa po prostu dobrze spłukać. Nawiasem mówiąc, większość przemysłowych odplamiaczy działają na tej samej zasadzie co wyżej wymienionych środków. Więc po prostu uważnie przeczytać instrukcję i postępować. A jeśli pod ręką nie będzie specjalny odplamiacz, należy użyć środków ludowej.

środki ludowe

Dość świeży smar plamy można usunąć za pomocą regularnych soli kuchennej. Posypać solą takim miejscu i delikatnie masować szmatki, gąbki lub proszki, na przykład, spośród białej miękiszu. Strząsnąć soli i powtórzyć tę nieskomplikowaną obsługą kilkakrotnie, aż do momentu plama zniknie. Spot tylko posadzone na aksamitnej tkaniny można usunąć nawet przez chlebem. W obu tych przypadkach, chleb i sól są na zasadzie „bibuły”, tylko w promieniach tłuszczu. Niemniej, po takim suchego usuwania plam, pranie rzeczy trzeba. Nawiasem mówiąc, świeżych plam smaru bardzo zadowolony z tej zawartości w zwykłym mydłem.

load...

Jeżeli tkanina nie można prać, można spróbować wnieść plamę ze skrobi ziemniaczanej, która jest również doskonale absorbuje tłuszcz. Aby to zrobić, należy wypełnić miejsce skrobi i pozostawić na kilka minut, a następnie po prostu wstrząsnąć. W tym przypadku (jak też soli) Powtarzając procedurę kilka razy. Jeśli usunięcie plam z ubrań, wtedy przed posypać go ze skrobią, położyć coś na płaskiej powierzchni, po rozprzestrzeniać odzieży tkaniny. W przypadku drukowania miejscu z mebli tapicerowanych, najpierw podgrzać skrobię, a następnie usunąć plamy dokładnie odkurzyć obrabianej powierzchni.

Cukier jest również znany jako dobry odplamiaczy. Jest on stosowany, aby usunąć tłuszcz z rzeczy bawełnianych. Na to miejsce do zanurzenia w gorącej wodzie spienić mydła grubo posypane cukrem, a następnie energicznie wcierać cztery minuty. Pozostawić szmatki na piętnaście minut i spłukać. Niestety, tłuste wyświetlacz spot w ten sposób nie zawsze jest możliwe z pierwszych razy, i nie może być łatwo połączyć. Należy jednak pamiętać o takiej możliwości nie zaszkodzi.

Amoniaku (10%) całkowicie rozpuszcza się tłuszcz i czyści tłuste plamy z dowolnej tkanki. Jednak najlepiej jest nierozcieńczony amoniaku do usuwania tłustych plam z tkanin syntetycznych. Do naturalnej tkanki pożądane jest stosowanie roztworu jedną łyżeczkę amoniaku i szkła wodnego.

Mieszanina kredy i talk usuwania tłustych plam z jedwabiu i lnu. Posypać mieszaniny miejscu, jest pokryta białą zwykłych arkuszy papieru (A4) i dociskać ładunku. Po jednym dniu, obciążenie jest usuwana, a proszek jest strząsnąć.

Suchy smar musztarda usuwania plam na ciemnych tkaninach. To roślina woda nie stoi bardzo gęstą zawiesinę nanoszono na plamę i pozostawić na pół godziny. Sucha musztarda myje rzeczy z ciepłą wodą.

Mieszaninę gliceryny, wody (jedna łyżka stołowa) i amoniaku (pół łyżeczki), stosowany do usuwania tłuszczu z jedwabiu. To rozwiązanie zwilżyć plamę, pozostawić go w ten sposób przez piętnaście minut, po czym przemywa się ciepłą wodą.

Paliwo jest bardzo odpowiedni do usuwania tłustych zabrudzeń z tkaniny wełnianej. Nasączoną benzyną chusteczką lub waty pocierać zabrudzone miejsce. Oczywiście, po takim „pachnące” procedury rzeczą, konieczne jest, aby umyć. W ogóle, umyć wszystkie rzeczy, aby usunąć plamy smaru potrzeba szczegółowych przepisów.

Jak myć tłuste miejsce?

Przed wysłaniem pozycję w pralce, należy:

  • Posyp plamę talkiem lub kredą, przykryć ręcznikiem papierowym lub szkole „Próbnika” i żelaza z gorącym żelazem (z wyjątkiem pluszu i aksamitu);
  • Pocierać benzyna punktowe, terpentyna, alkohol lub aceton;
  • Nałogowy plamy koniecznie zmiękczone przez pocieranie jej taką samą benzynę lub odplamiacz;
  • Moczyć coś na chwilę, lathered plamą mydła.

W zależności od konkretnej tkanki, na którą usunąć plamę, wykorzystanie środków jest odpowiednio umyć i coś w ciepłej lub gorącej wodzie. A także używać specjalnych proszków i suplementów pyatnovyvodyaschie nie zapomnij dokładnie zapoznać się z instrukcjami do nich.

Pomocnych wskazówek

  1. Przed przystąpieniem do usuwania plam, przygotować element usuwając tkankę od brudu. Czyszczenia plam najpierw na sucho, a następnie mokrej szczotki. Traktowania plam na odwrotnej stronie, umieszczanie jest owinięty w ręcznik papierowy lub bawełnianej tkaniny łupka.
  2. Czyste tkaniny z plam tłuszczowych tylko białą szmatką lub wacikiem (tampon).
  3. Rozpocząć leczenie miejscach na miejscu, stopniowo przechodząc w stronę krawędzi, a potem do środka.
  4. Wszelkie środki (elektryczne lub krajowe) najpierw spróbować zarezerwować kawałek tkanki do dołu lub szew w akcje.
  5. Nie od razu użyć stężonego roztworu. Start z małym stężeniu (prawdopodobnie będzie to wystarczające), stopniowo zwiększając ją.
  6. Nie staraj się wywnioskować tłuszcz na łóżku z piór w sposób radykalny (aceton, terpentyna, benzyna). Powierzyć to profesjonalistom, dając kurtkę do pralni chemicznej. W przeciwnym razie istnieje ryzyko całkowicie zepsuć niczego.

Zgodnie z prawami chemii tłustych plam pojawiają się żadnych rozpuszczalników organicznych. Są one częścią wszystkich przemysłowych odplamiaczy. Które z nich mogą być dostępne w domu? Alkohol, aceton, benzen, eter, terpentyna. Sól, skrobia, musztarda – to adsorbentów są dobrze absorbują tłuszcz. W związku z tym, znając zasadę działania tych funduszy skorzystać z ich przeznaczeniem: do rozpuszczenia lub wchłonięcia. A potem wszystko można dostać!

load...