Pinczer – idealna rasa dla mieszkania

Uzyskaj pies nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, jeśli mieszkasz w prywatnym domu z dużym ogrodem, w którym jest miejsce na obudowie, problemy z wyborem rasy swojego przyszłego przyjaciela nie powstać. A co z gospodarzami małych mieszkań? Jak dostać psa w takim środowisku, gdzie przestrzeń jest ledwo wystarczy nawet do członków rodziny?

load...

W tym przypadku wybór ras należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością. I nie myśleć tylko o ich komfort, ale także wygody zwierzęciem, ponieważ niektóre psy nie nadają się do życia w mieszkaniu. W tym artykule będziemy mówić o gatunku pod nazwą Pinczer, który jest idealny dla utrzymania mieszkania.

Fakty historyczne

Korzenie Pinczer pochodzą z Niemiec, po raz pierwszy w tym rasy pojawiły się w XIX wieku. Główne zastosowanie tego zwierzęcia było polowanie na szczury. Dopiero wiele lat później zaczął być używany jako pies stróżujący. W okresie przed pierwszą wojną światową Pinczer był bardzo dobrze znane i popularne jako prężny, wesoły i ostrzegania partnera. Najbliżsi krewni są Doberman, a które zostały uzyskane przez skrzyżowanie skręt Pinczer XX wieku.

Do niedawna Pinczer był popularny tylko w domu. Jednak w ostatnich latach wielu polskich hodowców preferuje tej konkretnej rasy psa. Wynika to zabawny i wesoły charakter pinczer, kogo chce ich mistrzów, nawet w podeszłym wieku. I mimo tego życzliwości, ten zegarek wyposażony „gości z Niemiec” dość rozwinięte. On jest bardzo czujny i podejrzliwy w stosunku do obcych, ale właściciel jest prawdziwa miłość w każdej sytuacji.

Istnieją dwie odmiany pinczery – jedno i dwukolorowe. Jeden kolor jest czerwony lub czerwonawe kolorze jelenia. Bicolor mają także czarny cień z mahaonovymi lub brązowymi znaczeniami. Pinczer ma średnie wymiary i wadze od 11 do 18 kg. Jest pełna wdzięku i muskularne, doskonale zbudowany, o inteligentnym wyrazie.

load...

Rasa ta jest, oczywiście, „sypialnia” i do domu, jednak i to musi wyrzucić swoją energię. Dlatego, Pinczer powinny być swobodnie chodzić, bo jego temperament, pozornie śpi w pokoju, w odległości do szaleństwa rośnie. Po spacerze i naprygalis nadjeżdżających, będzie on ponownie być spokojny, cicho. Ponadto Pinczer jest bardzo wytrzymały i odpowiedniej opieki zdrowotnej, jest w stanie żyć do 15-17 lat. I to jest właśnie dla ludzi, którzy są szczególnie silnie przywiązani do swoich ulubieńców i podjąć twarde stratę.

Zalety tej rasy

Miniaturowy Pinczer ma ogromną ilość zalet, co pozwala nazwać rasy „multi-purpose”. W pinczery po prostu niesamowity skok, który sięga 1 – 1,5 m wysokości. Funkcja ta umożliwia pies jest z wielką przyjemnością mówić w konkursach umiejętności i wygrać wysokie nagrody.

Past Pinczer przyznano jej wspaniałą atmosferę, stąd wyścig na torze, aby przekształcić go w ekscytującej grze. Ta umiejętność jest także przydatna jeśli będzie zaangażowany ze swoim psem w różnych działaniach.

Przez statek hunter to psy z silnym charakterze Boytsov które są nieodłączne w Pinczer. Dla ciebie, będzie to ogromna zaleta, ponieważ ich umiejętności zwierzę jest pewność, aby pokazać do ochrony terytorium, a mianowicie, dom właścicieli, którzy bezinteresownie poświęcili Pinczer.

Mimo swojej wielkości, pinczery łatwo wykazać groźny wygląd, który może pozbawić pragnienia atakujący naruszać cudzej własności. Ale gdy dzielny trochę bojaźliwy groźny zespół gospodarza da Pinczer zademonstrować swoje umiejętności oraz dość duże cukier biały zęby.

Czujność Pinczer uderza, i nie dać swój głos nie ma znaczenia, że ​​to nie potrwa długo i głośno szczekać bez powodu. Pinczery pokazuje naturalną sztywność tylko podczas penetracji wroga. A ich praca odbywa się bardzo sprawnie.

Ten „członek rodziny”

Pincher bardzo dobroduszny do dzieci. On zachowuje się jak doświadczony i ukochanej niani, która opiekuje się dziećmi, cierpliwie znosząc wszelkie tortury. I to nie tylko dzieci spadać pod jego opieką, ale wszystkie zwierzęta mieszkające w domu. Dlatego też, jeśli twój dom jest już mocno złożony kot, chomik lub papuga – nie jest to powód do porzucenia szczeniaka Pinczer. W miarę upływu czasu, twoje oczy staną się najlepszym przyjacielem wszystkich zwierząt.

Przywiązanie do właścicieli tej rasy jest bardzo wysoka. Pinczer pies ma wysoką inteligencję, i wie, jak umiejętnie korzystać miękkość ludzkiego serca. To osiąga doskonałe wyniki w badaniu mistrzów i rozumie, jak zorganizować je do siebie, grając różne szelmowski żartów. Idealna atmosfera siedlisko dla niego, gdy doted, zadbana i opieką stale.

Rasa jest dobrze zaaklimatyzować w naszym kraju: lekkie mrozy nie boją się go, a w silniejszej potrzeby ograniczania spacery z psem. Ale ciepły fufaechka lub kombinezony zawsze gotowy do pomocy, jeśli chcesz uruchomić, w towarzystwie swojego zwierzaka. Jako takie, będzie Ci towarzyszyć przez cały czas.

Należy pamiętać, że Pinczer trudno zaakceptować straty i doświadczanie rozstanie z ich mistrzów. A jeśli zdecydujesz się znaleźć sobie „przyjaciela”, a następnie być przygotowany na to, że żyje w rodzinie przez całe życie. Tak, i jak można dać w niepowołane ręce, to cud! Po tym wszystkim, wyjątkowość niektóre z jego cech jest po prostu niesamowite.

Patrząc w oczy, pinczery potrafi się uśmiechać i rozmawiać z tobą. Zasługuje na szacunek dla jego inteligencji i chęci, aby pomóc w każdej chwili. Jednak on uwielbia przygody i nieustannie stara się brać je bezpośrednio zaangażowany. Innymi słowy – Pinczer jest w stanie stać się pełnoprawnym członkiem rodziny.

load...