Pilaw z kurczaka w doniczkach: recepty

Zawartość:

Co to jest risotto? Jest to jeden z najbardziej ulubionych dań nie tylko Wschodniej, ale także dania kuchni europejskiej. Wiele gospodyń domowych starają się zadowolić ich gospodarstw to smaczne i urozmaicone potrawy. Pilaw można wytwarzać nie tylko w kotle, utyatnitsu lub rondlu w piecu, ale również w piecu, na przykład, kurczak pilaw w doniczkach. Pilaw z tego smaku nie zmieni, ale będzie tylko bardziej intensywny.
Powrót do spisu treści

load...

Jaki jest pilaw?

W kuchni, istnieje wiele przepisów na gotowanie pilaw, która zawsze składa się z dwóch części: części obowiązkowych szlifowania i „zirvak” lub jak to nazywa, „gara”.

Część zbóż często składa się ryżu, ale mogą być również stosowane w uprawach kukurydzy, pszenicy i grochu. Zirvak może składać się z mięsa, ryb, warzyw, dziczyzna, suszonych warzyw i przypraw, a nawet kawałków mięsa mielonego owiniętych liści winorośli.

Główną rzeczą, zanim zaczniesz gotować pilaw – znaleźć właściwą odmianę ryżu. Ma to zapewnić, że potrawa okazała się krucha, ale w żadnym wypadku nie sklejone. Najlepiej nadaje się do gotowania Pilaf matowy ryżu, który zawiera witaminy B niezbędne do normalizacji układu nerwowego. Kompozycja pilaw zawiera składniki odżywcze, takie jak białka, węglowodany i tłuszcze roślinne i zwierzęce. Marchew, które są nierozerwalnie związane z pilaw, zawiera beta-karoten, który jest tak istotne dla naszego organizmu do normalnej percepcji wzrokowej.


Powrót do spisu treści

Według dietetyków na pilaw z kurczaka

Ryż zawiera skrobię i białka śluzu, który powleka żołądek, a zatem jest użyteczna dla żołądka i niestrawnością. Również w ryżu wiele pierwiastków śladowych, takich jak potas, fosfor i magnez. Cebuli, które wszystkie lubią dodać ryż, bogate w witaminy A, B, C, potasu, wapnia i magnezu. I pobudza apetyt i zmniejsza obrzęki. W tym samym kurczak nie różni się od zawartości cholesterolu wołowiny. Większość produktem spożywczym jest biały gotowane kurczaka.

load...

Pilaw z kurczaka w garnku jest przydatna dla osób o ograniczonej mocy i dla ludzi na diecie, które są ubogie w witaminy, węglowodany, pierwiastków śladowych. Jeśli dana osoba cierpi z powodu chorób, takich jak cukrzyca, miażdżyca, jeżeli ma chorą wątrobę, trzustkę, żołądek chorego, to nie zaleca się używania tej potrawy. Dla dzieci poniżej piątego roku życia zaleca się pilaw w ograniczonej liczbie.

Jeśli jesz to ryż, ale jest wysokokaloryczne, 150 g dziennie, to nie będzie miało wpływu na zmianę masy ciała. Ale w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby uwzględnić w diecie dla utraty wagi, ponieważ zawiera dużo białka zwierzęcego. I smażyć najlepiej na rafinowanego słonecznika lub oliwy z oliwek lub roztopionym masłem, aby zapobiec powstawaniu rakotwórczych, które są szkodliwe dla zdrowia.


Powrót do spisu treści

Jak gotować risotto w doniczkach

Kiedy gotować każdą potrawę w doniczkach pieca, to jest bardzo wygodne dla gospodyń domowych, ponieważ nie muszą być rozproszony przez coś mieszać i strachu, że będzie palić. Rozważmy dwa przepisy kulinarne pilaw z kurczaka w garnku.

Dla przygotowania posiłków się kubek ryżu i dwa kubki wody, kurczaka; a jeśli nie, to uda kurczaka lub cała noga i usunąć mięso z nich, które nie było nasion; dla zazharki musimy jedną cebulę i marchewkę. Przygotować również olej roślinny, sól, przyprawy, takie jak kurkumy, kminu lub curry. Liczba produktów każda kobieta zdecyduje się, to wszystko zależy od preferencji w tej rodzinie. Przyprawy również dobrane w zależności od upodobań. Tak więc, zaczynamy gotować.

Fig uprzednio należy przepłukać wodą i ewentualnie moczyć przez trzydzieści minut w gorącej wodzie. Następnie zazharki wykonane z marchwi i cebuli. Aby to zrobić, mycia i czyszczenia warzyw, następnie trzeba utrzeć marchew, cebulę posiekać. Następnie zazharku smażone w oleju roślinnym na złoty kolor. Jeśli lubisz mięso nie było tylko gulasz, konieczne jest pre-fry, ale zanim to pocięte na małe kawałki.

W przypadku pierwszej wersji naszego pilaw gotowania ryżu w doniczkach nakładać w równych ilościach. Następnie należy wypełnić wodą, mając na uwadze, że stosunek ryżu i woda – 1: 2. Na szczycie ryżu równomiernie posiekanej kurczaka, sezon soli i dodać przyprawy. Następnie kładziemy na zimnego piekarnika przez trzydzieści minut, zamykając garnki czapki. Dlaczego w piekarniku z zimna? Ponieważ ceramika nie można umieścić w nagrzanym piekarniku, a to jest możliwe tylko na zimno. Pół godziny później wyciągnąć garnki z kuchenki i dodać górną zazharku. Następnie ponownie umieścić w piecu, po pięciu minutach wyłącza się i utrzymując nasze garnki, nie wyciągając z pieca przez kolejne dziesięć minut. Cała nasza pierwsza wersja pilaw jest gotowe, smacznego.

Zwróćmy się teraz do drugiego przykładu przygotowania smaczne pilaw. Mięso z kurczaka kroimy w plasterki i podsmażyć na oleju roślinnym na złoty kolor. Następnie, przetworzone mięso i przygotowane zazharku równomiernie w doniczkach. Włóż ryż na górze, zbyt, w równych ilościach. I napełnić wodą, ponownie nie zapominając o stosunku ryżowej i wody 1: 2. Wlać wodę, tak aby nie mieszać ryż z innymi składnikami, czyli powinna być w górze. Po tym, dodać sól i przyprawy do smaku. Przykryć garnki z pokrywkami i zostawić w zimnym piekarniku przez pół godziny. Następnie wyłączyć piekarnik i pozostawić nasz posiłek spacer. To wszystko, cieszyć się posiłkiem.

load...