Pikowanie: potholders kuchnia z rękami

Zawartość:

Dekorowanie domu to chyba jak każda kobieta. A jeśli chodzi o kuchni, tam jest po prostu niewyczerpane wyobraźnia. Tak i zastosować swoje umiejętności ręcznie dekoracji kuchni zawsze jest możliwe. Oto, na przykład, hals szycia kuchnia. Te śliczne małe rzeczy mogą być świetnym dekoracyjne ozdoby, dotykanie i użyteczny prezent, a nawet służyć jako praktyczny. Bardzo ciekawe i „wiejskim” wyglądają jak doniczki, wykonane w stylu patchwork. Produkty uzyskane małe i stosowane w ich produkcji może być nawet najmniejsze skrawki.

load...

Tak w każdym patchwork jego wersji obowiązującej do szycia rękawice kuchenne kuchnia. Mogą być pikowana (w technice pikowania), mogą być okrągłe i prostokątne (tradycyjny pikowania) lub nawet w kształcie rękawicach lub szalony w stylu patchwork. Zobaczymy jak to wszystko w praktyce.

Prosty kwadrat patchwork Potholder

Najprostszym sposobem, aby użyć patchwork do produkcji kwadratowy halsie. Można wybrać dowolny znany wzór, można wymyślić własnego ornamentem, koncentrując się na liczbie łat i kolorach. Spróbujmy zrobić najprostszy tack zlepek dwóch rodzajów tkanek. W tym celu musimy osiem kwadrat z klapkami bocznymi dziesięć centymetrów i wkładka do krawędzi. Beechku może wziąć gotowy do użycia w tym celu cienką satynową tasiemką lub cięcia ukośnego Bakey z dowolnej odpowiedniej tkanki. Bump, aby wstęg między pad hals konwencjonalnych termiczny lub płatu.

Naturalnie, pierwszy materiał powinien być mokry lub przemyto, wysuszono i prasowania. Następnie wycina się skrzydełka i złożyć je parami (dwie różne części) twarz. Teraz każda para klapek szlifować i wyprostować szwów. Po tym, możemy uszyć dwie pary, upewniając się, że kwadraty są przesunięte, a następnie wyprostować szwów.

Mamy dwa małe kwadratowy tkaniny, składający się z czterech łat (każdy). Weź szmatkę i złożyć niewłaściwej stronie, a pomiędzy łopatkami położyć wykładzinę od wielkości potholders. Następnie wszystkie warstwy kołków poprzecznych i linie do ściegu klapy związek (dokonać ścieg spoiny ściegu). Teraz trzeba tylko schować krawędź wkładki, którego długość jest równa długości wszystkich stron halsie oraz siedem do dziesięciu centymetrów pętli. Zaczynamy związać z jednym z rogów Tack równomiernie torując wkładkę całym obwodzie placu. Pozostałe „ogon” na krawędzi wkładki przez szwy i otacza jego pętli, której koniec szycia ręcznie.

load...


Pikowany kwadrat Potholder

Pikowanie nie musi być wykonana ze szmat. Jest to bardzo interesująca technika zwana pikowania. Ten ścieg lub amerykański patchwork. Spróbować zrobić te potholders kuchnię, wykonany z całych kawałków materiału i ozdobione objętości szwów. Dodać za jednym potrzebne są dwie kwadratowe klapki o tym samym rozmiarze, mrugnięcia do wyściółki i wkładki do krawędzi.

Szycie początek, tkaniny i mrugnięcia wyciąć kwadraty o równej wielkości. Pierwsza klapka kładzie się na stole, zwyczajnym szaleństwie, należy ustalić z mrugnięcia, a na górze znajduje się drugi płat prawy bok do góry. Mamy odciąć nasze szpilki „sandwich” i przejść do ściegu. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, można na początku, umieścić szwy na tkaninie z ołówkiem (lub mydła), a po drugie, może w tym kierunku, aby światło Basting. Wystarczy pamiętać, że wątek z zarysem może być zatrzymany w linii maszyn.

Tak samo szwów. Może to być proste kraty (proste lub skośne). Może to być gładkie linie krzywe, znajduje się, jak chcemy (lub na zewnątrz), a można kołdra i trochę specyficzny wzór (kwiaty, motyle, serca, miód, liść klonu). Jeśli używasz kratę tkaniny sprawiają, że ścieg w klatce. Jeżeli tkanina z dużą nadrukowany wzór, to położyć ją na pętli ściegu. Na monochromatycznej tkaniny będą wyglądać dobrze albo prosty lub kręcone ścieg.

Teraz traktujemy tack krawędź wkładkę i zrobić pętlę. I za spektakularny widok artykułu można zaokrąglić narożniki naszych posiadaczy patchwork doniczkowych, wystarczy odciąć nadmiar materiału z nożyczkami, a następnie schować krawędź wkładki. W tym przypadku lepiej wziąć gotową ukośny Bakey lub wyrzeźbić go z kontrastujące tkaniny.

Potholder w formie serca

To świetny sposób, aby użyć patchwork, nie tylko do dekoracji własną kuchnię, ale również do wykonywania prezent na dzień Valentine. Powiedzieć, że taki walentynkowy patchwork nie nadaje się jako prezent dla ukochanej? Ale, po pierwsze, aby dać dotykowo serce może być nie tylko człowiekiem, a po drugie, wiele z nich chętnie przygotować, spędzając dużo czasu w kuchni.

Tak szyć potholders w formie serca, używając popularnego pikowania. Wybierz tkaniny w dwóch kolorach. Musimy solidną bawełnę kolorów lub satyna i tkaniny z wzorem (komórka, kwiaty, kropki, lub coś innego). Korzystne jest, aby wykorzystać te odcienie czerwone serca tkaniny, różowy, pomarańczowy, fioletowe. Nadal będą musiały wątku, aby dopasować materiał, płytę szablonu, szpilki, mrugnięcia dla okładzin i wkładki do krawędzi.

Z tektury wyciąć wzór w formie serca, kładziemy go na tkaninę i wyciąć dwa kawałki różnych kolorach. Teraz możemy rozpocząć szycie wszystko: sumują się po niewłaściwej stronie tkaniny, ścinania bulavochkami i pokroić na trzy części wzdłuż nachylonej linii prostych, cut-off stronie serca. W rezultacie, części środkowe patchwork serce należy uzyskać trapezu kształtowych zakończeń (jeden koniec – dolną powierzchnię serca, drugi – górne wgłębienie kleszczom). Potem byłem w połowie drogi serce i dostaje dwa obrazy, w której środkowa część będzie z tego samego materiału, jak i po stronie drugiej.

Teraz szyć łatki. Po pierwsze, dodać średnio klapką bokovushek prawej strony, wyrównując krawędzi cięcia i że linia łącząca, a następnie również przyszyć i trzecia część serca. Ze względu na szwie krawędź dodatek okaże się trochę szorstki, ale to nie jest straszne: wystarczy przyciąć zarysu serca nożyczkami.

Teraz wyciąć wzór dla wyściółki serca i dodać do wszystkich warstw przyszłych posiadaczy patchwork doniczkowych, trzymać je razem z pinami. Potem trzeba zszyć warstwy wzdłuż konturu serca, odchodząc od krawędzi pięciu milimetrów, a rączki hals intarsji. Pętla może być wykonana z tego samego Bakey lub taśmy, umieścić między końcówkami warstw nakładki, ale należy to zrobić przed szwy warstwy i Cekin wkładkę.


Tack – wiatraczek

Nie, oni wolno obracać się. Splatanie jest po prostu stosować w technice do tworzenia wzoru wstępnie szyte pasów tkaniny. Skrawki zrobimy trójkąta, a ona przyczepność Śr sześciokątny wzorzystą-spinner. Tak więc, do produkcji takiego halsie w stylu patchworku tkaniny musimy dwa kolory: czarno-białego lub wydrukowany. Z tych tkanek cięcie taśmy o szerokości około ośmiu centymetrów (może być mniejsza, obliczanie szerokość trójkątnym wysokości FLAP). Teraz dodać twarze zespołu, szlifować je wzdłuż jednej krawędzi, z uwzględnieniem pięciu milimetrów, a wyprostować szew.

Następnie poprzez przewód narożami (sześćdziesiąt stopni kąta) wycięty trójkątów. Pierwszy umieścić powierzchni, wyrównując górną z górną krawędzią zespołu, a następnie połączyć i przekazanie jej do góry do dolnego brzegu taśmy. Rezultatem jest dwukolorowe pucybuta trójkąty z kolorowej i monochromatycznej górze. Takie klapki, musimy dwanaście sztuk, sześć dla każdej strony posiadaczy patchwork doniczkowych. Sortuj klapy sześć identycznych trójkątów.

Następnie musimy dodać klapy (od góry jednym kolorze), tworząc sześciokątny bloków. Robimy to w ten sposób. Umieścić klapy wierzchołek góry. Stawiamy na jego wierzchołku trójkąta prostokątnego monochromatycznej prawo i do góry. Naniesioną na nią klapa monochromatyczne szczyt w prawo iw dół. Pierwszy dolny klapka umieścić trójkąt (wyrównywania zasada) wierzchołek lewo i do góry umieszczać je obok klapy i pozostawiono wierzchołka do dołu, a drugi ma temperaturę trójkątów w dół. W rezultacie, ten blok wzór utworzony w kratkę gramofonu. Teraz szycie łaty: pierwszego trójkąta górną część bloku, a następnie dolną część trójkątów, a następnie mielenia obie połówki wzdłuż długich boków. Szwy Razutuyuzhivaem.

Podobnie, wycofuje się z drugiej strony klapy przez jednostkę szycia z jednostajnym wzorzec-obrotnicy. Teraz wyciąć z mrugnięcia podkładki w kształcie potholders i dodać do wszystkich warstw w tej kolejności: najpierw umieścić mrugnięcia, a jego jeden kawałek czoła i na nim drugi człon zakryte. Ścinające warstwy kołków (więc przesunięty) i zszywane w nich obwodu kleistości, pozostawiając powierzchnię neprostrochenny odwracania produktu. Teraz usunąć szpilki, cięte dodatki do prawie bez szwu, nacięte w ich narożnikach i jelita wstrząsających halsie. Żelaza, włożyć pętli pomiędzy warstwami w miejscu neproshitom i zaszyto ręcznie. Począwszy od potholders center nie ściegu spoiny w spoinie i, w razie potrzeby, umieścić dekoracyjny ścieg wzdłuż krawędzi naszych posiadaczy patchwork doniczkowych.

Rękawiczki z jednym palcem –

Można użyć techniki pikowania i jak wykonać tradycyjną taktykę w postaci rękawic. Pierwszy zbierać tkaniny patchwork w tradycyjnej technice. Szycie rozpocząć wycinanie małych kwadratowych plastrów, które gromadzą się w zespole, a następnie uszyć pasek na całej tkaninie i wyprostować szwów. Teraz wyciąć szablon z tektury w postaci rękawic i wyciąć jedną sztukę patchworku tkaniny, dwa kawałki mrugnięcia i trzy części kawałka tkaniny do niewłaściwej stronie potholders.

Zaczynamy mitenkami szycia połówki. Do tylnej części warstwy sumują się monotonny szczegół, twarzą w dół, mrugnięcia i patchwork szczegół, twarzą do niego. Ścinanie warstwy i sostrachivaem kontur rękawice z małym dodatku. Teraz, po prostu uszyć element do wnętrza rękawicy gładki wzorów i mrugnięcia. Następnie umieszcza zaokrąglony kontur zrobić nazdrezy nacięcia na dodatek szew, a na skrzyżowaniu ogólnym dodatku kciuka starannie wyciąć.

Następnie dodać dwa oblicza preformy i uszyć je rękawiczki kontur, pozostawiając otwartą nadgarstek. Po tym procesie jelita wstrząsających rękawicę i otwartą krawędzią wkładka lub plecionki z jej pętli ogonowej. To wszystko dla posiadaczy patchwork doniczkowych, piekarnik z jednym palcem patchworku.

Rzeczywiście bardzo patchwork i pikowanie, jak to możliwe lepiej nadaje się do produkcji halsie. Prihvatochki powinno być gęste i grube, aby chronić ręce od gorących garnków i patelni. Wielowarstwową kołdra tkaniny doskonale poradzić sobie z tym zadaniem. Więc hals szwy mogą być nie tylko przyjemne hobby, ale opłacalne zajęcie. Z jednej strony znajdą zastosowanie przycinanie niepotrzebnej tkanki, az drugiej masz prawidłowy i praktyczny drobiazg do kuchni. Jeśli szycie to twoje hobby, spróbuj zastosować swoje umiejętności w produkcji użytecznego i ładne halsie kuchni. Nawiasem mówiąc, krawcowa początkujący mogą z powodzeniem opanować mozaikę na takich małych produktów. Powodzenia i sukcesów!

load...