Pigwa: niezrównany smak „złote jabłko”

Pigwa należy do rodzaju drzew lub krzewów małej różowej rodziny, który jest uprawiany na jej owoce są wykorzystywane do celów cukierniczych. W Europie, pigwa sprowadzono z Azji Środkowej i Iranu, gdzie rośnie w stanie dzikim.

load...

Pigwa wygląda bardzo piękne – okrągłe lub lekko w kształcie gruszki, żółty skórka i przyjemny zapach sprawiają, że apetycznie. Jednak surowy zbyt twarde i kwaśne. Peel pigwa pokryta jest drobnymi włoskami, nasiona wyglądają jak jabłka – oni też pięć, i umieszcza je w dokładnie taki sam „kieszeń”, tworząc rdzeń. Oceń cały gastronomiczny jakość tego owocu jest możliwe jedynie po starannym przygotowaniu. Szczególnie smaczne uzyskuje pigwa.

Najszerzej słodkie receptury z pigwy. Jest on stosowany w odniesieniu do konserw, dżemy i galaretki, napełnienia ciast pieczonych z cukru i inne słodycze. Ale są też inne sposoby gotowania – na przykład, smażyć z mięsem lub gry, nadziewane z fasoli, grochu lub mielonego.

Prosty przepis na dżem

Pigwa dżem – przepis jest dość prosty. Aby go przygotować, potrzebne są następujące składniki:

 • Pigwy żółto-zielony – 1 kg,.
 • Cukier – 1 kg.

Oczyszczony wydrążony owoc blanch na około dwadzieścia minut, we wrzącej wodzie, a następnie chłodzi się pod bieżącą zimno.

load...

Do dalszego przygotowywania syropu potrzebne. Je zdobyć, należy wziąć za każdy kilogram owoców funta cukru. Syrop ogrzano (nie wrzącą) i utrzymywano w nich plastry około sześć godzin.

Należy zdawać sobie sprawę, że do przygotowania takiego syropu lepiej jest używać wody, w której początkowo są blanszowane owoce. Cukru, który pozostał po syropie, w którym podawany owoce powinny dokonać innego syrop, trochę więcej koncentracji, a podczas gotowania dżemu stopniowo dodawać je do owoców.

Po zakończeniu ekspozycji na sześć godzin, owoc szczep się i ponownie do gotowanego syropu, aby druga szybkość migawki jest osiem godzin.

Po każdym wstępnym manipulacji może wreszcie bezpośrednio przystąpić do gotowania. Jest on realizowany w czterech etapach, przy czym temperatura wrzenia jest konieczne, aby próbować zwiększyć do każdego następnego gotowania. Dopiero w ostatecznej, czwarta gotowania powstałą mieszaninę powinno być gotowane do miękkości. Pigwa dżem pakowane w nagrzanym suchych słoików, które muszą być szczelnie zamknięte.

Z cytryny dżemem

Pigwa dżem z cytryną – to kolejny pyszny przepis. Aby zrobić to, trzeba będzie:

 • Pigwy – 1 kg,.
 • Cukier – 600 g,.
 • Woda – 1 filiżanka;
 • Lemon – 1 szt;.
 • Wanilina – 1 g;.
 • Orzechy (ziemne, migdały lub orzechy) – 100 gr.

Przed rozpoczęciem gotowania dobrze umyte z pigwy. Pokroić na 4 części, usuwania kości, dzieli na małe plastry. Ustawiony na patelni szkliwa pożaru, do którego dodaje się wodę i cukier i wrzenia tej mieszaniny. Następnie wrzucić na patelni posiekane pigwy. Po stanęła na pięć minut na ciepło, i strzelać nalegać 12 godzin. Po tym czasie ponownie podpalony, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 5 minut, ponownie podkreślając 12 godzin.

Nakrętki należy dokładnie zmielić. Silne klas można podzielić za pomocą młotka i miękki rozciągnąć swoje ręce. Natrzeć skórką z cytryny na tarce z najlepszych, w końcu powinien dostać około jednej łyżeczki.

Za trzecim razem zagotować naszą mieszankę, dodając już rozdrobnionych orzechów i skórkę z cytryny. Umieścić waniliny, dodając, plasterki cytryny, aby nadać niepowtarzalny dżem, bardziej wyrafinowane i wyrafinowany smak. Gdy całą mieszaninę do wrzenia i gotować kilka minut, a uzyskane przesunięcie zacięcia się z wstępnie ugotowanymi sterylnych słoików. Zakasać czapki, zawinięta w ciepły koc i dać im stanąć na 3 dni.

Świeże pigwa jest bardzo kwaśne i twarde, ale po ugotowaniu nabiera słodki smak i delikatną konsystencję. Konfitura z tego owocu będzie doskonałym dodatkiem do każdej partii herbaty. Może być podawane jako świąteczny stół i codziennej herbaty lub kawy. Wiele kobiet korzysta pigwa dżem dżem lub nadzienie do ciasta. Ten doskonały smak jest w stanie uchwycić wyobraźnię nawet najbardziej wymagającego smakosza.

Galaretka z pigwy

Z tego kwaśny i cierpki owoc oryginalna i niezwykle smaczne galaretki. Aby zrobić to, trzeba będzie:

 • Pigwy – 1 kg,.
 • Cukier – 400 g,.
 • Wody – 2 łyżki.

Należy stosować więcej małych owoców do gotowania pyszne galaretki. Nadaje się również skórki i nasion, pokroić w gotowanie dżemu. Owoce są czyszczone wilgotną ściereczką jest podzielony na bardzo małe kawałki, bez wyjmowania nasion i nie czyszczenia.

Wybrany PAN leżał kawałkach, wypełnić je wodą i gotować do maksymalnej miękkości. Filtrowany przez drobne soku z gazy, otrzymane przez gotowanie, to nie warto naciskając owoce. Otrzymany sok powinien być bardzo przejrzyste. Dodanie cukru do niej w ilości 800 gramów na litr płynu. Gotować wszystko aż do uzyskania pożądanej grubości.

Przed szalki usunięto z temperatury, trzeba dodać kwas cytrynowy w ilości 5 g na 1 kg cukru. Gotowane galaretki rozkładają się w specjalnym naczyniu lub w plastikowych pudełkach, które będą po prostu wyciąć wynikowy deser.

Jeśli chcesz galaretki okazało się bardziej przejrzyste i pachnące, jest pigwa jabłka mogą być dodawane w równych proporcjach. Pigwa można nazwać naprawdę wyśmienite produkt. Oceni żadnych słodyczy. Plasterki cytryny dodany podczas gotowania zacięcie, nadać mu wyrafinowanej kwasowości.

Owoce owoce zawiera bardzo przydatne dla każdego organizmu kwas askorbinowy, fruktozy i glukozy. Od czasów starożytnych, pigwa hodowane i zostały wybrane na Krecie, gdzie teraz rosną najlepsze odmian tej rośliny. Starożytni Grecy również cieszył się uznaniem pigwy, kochali się gotować, piec, pre-rdzeniowy i wypełnione miodem. Z biegiem czasu, to egzotyczny owoc wyemigrowała do Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii, a następnie rozprzestrzenił się niemal na całym świecie.

Dżem z imbirem

Dżem z pigwy nigdy nie może być wiele. Oto kolejny przepis, który zadowoli wszystkich miłośników słodkich konfitur. Pigwa i imbir, do jego przygotowania potrzebne będą:

 • Pigwa (obranych i tnie na małe kawałki) – 2 łyżki.;
 • Imbiru – 1 łyżka,.
 • Cukier – 2 łyżki,.
 • Woda – 2st.

Moja pigwa, obrane, usunąć strąki nasienne, a następnie pokroić w bardzo drobne plasterki. Korzeń imbiru także oczyścić i pokroić, aby uzyskać bardzo małe cząstki. Następnie wlać wodę i rozpalić ogień. Wnosimy mieszaninę do wrzenia, a następnie zmniejszyć tempo ognia. Gotować zacięcie tyle, ile jest to konieczne w celu zapewnienia, że ​​pigwa stał się miękki i delikatny w smaku. Następnie otrzymaną mieszaninę omijając przez drobne sito, że przesunięcie w innym naczyniu i gotować do wszystkich konsystencji podobnej do jam.

Pigwa dżem zawsze idzie najlepiej, słodkie, z właściwą sobie nadzwyczajną kwasowości. Plasterki owoców pozostaje nienaruszona i nabyć wyśmienite tkliwość. Herbata z pigwy jam, pijany po śniadaniu, ładunek pozytywnego nastroju i niezbędne siły na cały dzień.

load...