Pierwszy ślub godok dać chusteczkę bawełny

Zawartość:

W życiu każdego człowieka nie jest zdarzeniem, które składa się z wielu legend, przysłów tak wielu, wielu wierszy i piosenek, wiele prac pisemnych i zrobić film o nim, że po prostu nie wiem. Oczywiście, to było wesele. Pierwsza rocznica ślubu w długiej linii rocznice ślubu – jest to pierwsza rocznica ślubu.

load...

Powrót do spisu treści

Ważnym wydarzeniem w życiu człowieka

Dlaczego to wydarzenie ślub jest prawie najważniejszym wydarzeniem w życiu człowieka? Ponieważ tym momencie, jak wskazano w Biblii,

„A on opuszcza ojca swego i matkę swoich ludzi, i łączy się ze swą żoną tak ściśle, będą dwoje jednym ciałem.”

Ponieważ tworzy nową rodzinę, nową jednostkę „społeczny”, który zbuduje świątynię miłości ze swoim prawem i porządkiem, a wraz z jej statutem. I na wiele sposobów, że będzie to świątynia zależy od dwóch wznosząc go: czy będą szanować siebie i budować swój związek na miłości i szacunku, czy też dowiedzieć się, kto tu rządzi. Jak mówi przysłowie: „Marry – nie atakować jakby nie żonaty dzielić.” Można włączyć życia rodzinnego w raj na ziemi, i to jest możliwe, a do piekła. Chociaż wszystko zależy od woli Boga, ale para potrzebne do pracy, a praca nie kończy się w pierwszym roku po ślubie, a czasami trwa całe życie. Ale fakt, że pierwsza rocznica najtrudniejsza, nikt by nie kłócić. A ile lat potrwa życia rodziny, Bóg jeden wie. Wszystko zależy od fundamentach położonych we wczesnych latach to wspólna konstrukcja.

load...

Powrót do spisu treści

Dlaczego to pierwsza rocznica perkalu?

Dlaczego 1 rocznicę ślubu nazywa bawełniane? Często jest rozumiane dosłownie.

Minął rok życia rodzinnego. Jest to trochę dużo. Poleciał jak lampy, „miesiąc miodowy” jest na wakacjach i rozpocząć procedurę rodziny, pierwsze rozbieżności, nieporozumień, obelgi i pierwsze rozczarowanie. Dwa skruchę ludzie zaczęli odkryć siebie kilka dotychczas nieznanych cech charakteru nie zawsze są przypisane do gustu drugiej połowie zaczął dostosowywać się do nich i spróbować pogodzić się z nimi – w krótkim, młodego życia, zaczął dostosowywać się do siebie stał zwykłych „perkal prostota”.

Ale dlaczego oni wciąż nazywają nowożeńców? A oni nazywają je tak długo, jak krewni i przyjaciele zebrali się, aby pogratulować „bawełniane ślubu.”

Pierwszy rok jest najtrudniejszy. Każda z par jest w nowej rodziny z ich sposobu życia, z jego perspektywą, z ich przyzwyczajeń i skłonności, a nawet trzeba przyznać, ze swoich ambicji. Tu wiele zależy od młodych, co chcą zobaczyć swoją rodzinę, czy będą pracować razem, aby go utworzyć, lub każdy obniży swój własny sposób. Uważa się, że dzień ślubu do dnia pierwszej rocznicy pary przechodzą okres próbny, którego koniec są sumowane: Udało czy trzymają płomień miłości, nauczyłem się, czy podjąć interesy siebie i dać spór, czy wspierać w trudnych chwilach siebie, lub dumnie „posturing” i jak faktycznie realizować swoje obietnice do siebie w dniu ślubu.

Ten pierwszy rok jest tak zwany „perkal”, że ta delikatna tkanina, bawełna, słaby jak gaza, ma wiele odcieni i łatwo pęka przy najmniejszym wysiłku.  I życia rodzinnego we wczesnym stadium jest bardzo kruche, łatwo jest zniszczyć niegrzeczny nieostrożne słowo, występki, obojętność. Święto nie może trwać wiecznie, i nie bez powodu nazywane są szare dni tygodnia. I to jest bardzo ważne, zwłaszcza w pierwszym roku nie dopuścić do „łódź rodzina rozbił przeciwko życiu”. Jeśli każdy z nowożeńcy będą starać się nie „ciągnąć koc na siebie” i zrobić wszystko, aby przynieść radość małżonka, to nie ma pewności, że rodziny, a po wielu latach będzie silna.

Jest jeszcze inna wersja pochodzenia nazwy. Według niej nazwa „perkal” pochodzi od „sitras” sanskrytu, czyli „barwny”. I rzeczywiście, w pierwszym roku rodzina nie można nazwać monotonne: to czasami takie „Szekspir” pasje wrzenia. Życie Suite to ciągłe nakładanie: idylla zostaje zastąpiony przez burzę, miłość – nienawiść, radość – łzy. Różnorodność i tylko.

Prostych ludzi wyjaśnia nazwę „calico” na jego prosty sposób: młode w pierwszym roku tak aktywnie zachowywać się w łóżku, że prześcieradła bawełniane pogorszeniu się stanu gazą (dlatego bawełna jest również nazywany ślub i gaza).

Jak można obchodzić pierwszą rocznicę? W tym dniu młoda kobieta stawia na pięknej sukni druku, który według tradycji ma uszyć sama, a jej mąż – piękne haftowane koszule, szyte również żonę. Te ubrania jak symbolizuje życie, które ewoluowały od młodego festiwalu w ciągu tygodnia, ale nadal codziennie barwiony w jasnych kolorach Ostatnie wakacje. W tym dniu, para wypił butelkę szampana, która jest specjalnie przechowywane przez rok od dnia ślubu. Ponadto, muszą jeść swoje naczynia czyste, „aby nie stracić szczęścia.” Żona haftowane w rocznicę świąteczny obrus, która pokrywała stół z żywności i napojów dla gości. W święto zaproszeni rodzice, świadkowie, krewni i najlepszymi przyjaciółmi.

Powrót do spisu treści

Prezenty na wesele bawełny

To bardzo ważne pytanie, co dać na ślub bawełny. Młoda dają sobie chusty Calico, wiążąc je guzków, jakby dając obietnicę, aby utrzymać miłość na długie lata. Potem stanęli naprzeciw siebie i trzymając się za ręce, recytować razem zaklęcie słowa. „Jak węzły związane nam silny, a nasze słowa są mocne jak wiatr-reveller w niwa ślad, więc radość i szczęście na zawsze z nami przestrzegać ”. Uważa się, że prawidłowo przeprowadzona rytuał związania węzłów obiecuje długie i szczęśliwe życie rodzinne. Wtedy te chusteczki są umieszczane w kącie i przechowywane przez całe życie.

Nawiasem mówiąc, Kościół prawosławny nie pochwala takich obrzędów, biorąc pod uwagę ich pogański. Zamiast tego zaleca poślubia kto to zrobił wcześniej i mieć pewność, aby przejść do rocznicę dnia w świątyni i umieścić świece do siebie „dla zdrowia”.

Dobrze, gdy para na ich pierwszej rocznicy uczynić inne inne prezenty ślubne, z wyjątkiem calico chusteczkami.

Mąż może dać żonie zestawy do dziania, szycia i haftu, jeśli jego żona – czy pani chce ją stać. Piękna bielizna, koszula nocna negliż lub też nie pozostają obojętni na jego połowie. Biżuteria zawsze była poza konkursem. Zestaw kosmetyków może tylko uczyć męża, który badał gustów i preferencji jego żony, w przeciwnym razie istnieje duża szansa przegapić taką delikatną prezent.

Żona pokazać jej miłość do męża, kiedy będzie on przedstawić swoje własne mody dzianiny sweter lub szalik. Ciepły miękki szlafrok też mieć małżonka na duszy. Jeśli mąż ma hobby, pierwszą rzeczą, że każdy z tematów jego uzależnienia, danej mu przez jego żonę, będzie pamiętał przez całe życie.

Goście zazwyczaj dają małżonkami artykuły calico (ale nie koniecznie): obrusy, ręczniki, serwetki, zasłony na oknach, fartuchy kuchenne fantazyjne mąż i żona, pościel, lekkie letnie sukienki, koszule, szorty, tuniki – i nowożeńcy, którzy planują mieć dziecko, dać pieluch i suwaki. Należy pamiętać, że jest możliwe, aby dać żadnej odzieży, zwracając uwagę tylko na nieprzejrzystości tkanki na rocznicę ślubu bawełna. I, oczywiście, zawsze jest właściwe, aby dać biżuterię: wykonane ze złota, srebra, platyny, zwłaszcza drogi z kamieni półszlachetnych barwny. Możliwe, wykorzystując wyobraźnię, dają niezapomniane prezenty do oryginału: poduszkę w kształcie półksiężyca, słońce, serc haftowane z własnych napisów na nich. Możesz dać obraz z portretami nowożeńcy lub plakaty, kalendarze, fotografie ze ślubu nowożeńcy.

Ale główną nagrodę wciąż daje synowa prawa: jest to piękny druk sukienka z życzeniami prosty i łatwy relacji z mężem, podobnie jak tych rzeczy.

Gratuluję młodzi mogą te wersety:

W dniu ślubu swojej perkal

Dajemy na chusteczki

I serdecznie życzę

Syn lub córka.

load...