Pierwsze trudności po porodzie

Młoda matka nie może natychmiast wrócić do domu, aby opuścić jeden z tej niewielkiej bryły płacze, bo natychmiast istnieje wiele problemów: jak karmić, jak swaddle, takich jak kąpiel. Dobrze, jeśli na początku będzie blisko doświadczonej kobiety – matka lub teściowa, która pozwoli, aby przyzwyczaić się do nowej roli.

load...

Ale co, jeśli młoda matka zostaje sama? Czasami rodzinny apartament na zaadaptowanym prania w zakład, suszenie, The prasowanie, napęd jest brudne pranie i brudne naczynia. Rzeczywiście, bez umiejętności opieki nad dziećmi przy jednoczesnym utrzymaniu gospodarstwa domowego, bez jasnego planu spraw wewnętrznych, ustalić ich priorytet i sekwencji, nie jest możliwe, aby być dobrą gospodynią domową, kochający, opiekuńczy matka i żona. Kąpać, przewijania, mycia, żelaza, paszy, włożyć do łóżka, przygotowywać posiłki, posprzątać mieszkanie – moja głowa jest spinning! Gdzie tu pamiętać o mężu io własnym wyglądem.

Nie jest zaskakujące, że wielu młodych matek nie wytrzymuje obciążeń, a wkrótce zaczną doświadczać chroniczne zmęczenie, są one ciągle senna, istnieje apatia, a nawet obojętności. Co robić? Gdzie jest wyjście? Niestety, nie ma gotowych rada, to wszystko zależy od warunków panujących w danej rodzinie. Jednak niektóre wskazówki mogą być podane, a młode matki i ludzie wokół niej, a przede wszystkim młody tata.

W ciągu pierwszych kilku tygodni po porodzie wiele kobiet niepotrzebnie martwić dla niego. Użytkownicy uważają, że nie są w stanie poradzić sobie z ich obowiązków macierzyńskich i poczucia bezpieczeństwa, są w ciągłym napięciu. Że są zdenerwowany z powodu dowolnego miejsca na skórze dziecka, to wydaje się, że był chory, on jest do bani złe, to dużo płacze. Te matki często przychodzą do Łóżeczko dziecięce, kiedy śpi, słuchaj, jeśli on oddycha. Nadmierna troska o matkę po raz pierwszy dziecko, widocznie, konieczne biologiczny program, przewidziany przez naturę. To sprawia, że ​​nawet najbardziej beztroski i frywolne matek poważnie swoje obowiązki. Pierwsze tygodnie życia dziecka bardzo trudnym czasie – noworodek dostosowuje się do nowych warunków życia, i masz doświadczenie w macierzyństwie, nauczyć się zrozumieć dziecko i dbać o niego. Blisko 3 miesięcy, trudności te są pozostawione, dziecko staje się bardziej spokojny i wesoły, zdolny bliskość do ciebie, uśmiechu, radości i przyjemności komunikowania się z nagrodą dla wszystkich ostatnich kłopotów.

Kolejny problem: zostałeś słuchać mówić o rodzicielstwie, czytać jakiś specjalny literaturę, ale ze względu na brak doświadczenia, nie wiem, gdzie się zatrzymać i co zasady opieki i kształcenia się stosować.

load...

Wierzcie mi, to lepiej nie brać dosłownie wszystko, co doradzić krewnych i przyjaciół. Nie bój się zaufać zdrowym rozsądkiem, nie komplikować celowo podniesienie ich dziecka. Śledź swojej intuicji, a następnie, w miarę możliwości, porady lekarskiej. Pamiętaj, że najważniejsze, że trzeba dziecko – swoją miłość i opiekę. Kiedykolwiek zabrać dziecko na rękach, nawet na początku nie bardzo sprytnie i pewnie, pasza, kąpać, perepelenyvaete go delikatnie mówić do niego, uśmiechając się do niego, dziecko czuje swoją troskę i czułość, czuje się ważne i kochane. I to jest najważniejsze, że był biologicznie niezbędne do rozwoju społecznego i kulturalnego człowieka.

Czasami matki są zbyt poważny temat macierzyństwa i widząc w niej jedynie obowiązki. Ale to ma też nieporównywalna radość. Spróbuj cieszyć się codzienną komunikację z dzieckiem, obserwacja zmian, które miały do ​​niego coraz więcej swoich możliwości, zdolności i umiejętności. Niech to będzie ustawienie życie.

Oddzielnie, mówić o relacji między małżonkami. Reakcja męża na dziecko jest skomplikowana. Z jednej strony, jest to z pewnością przyjemność. Ale z drugiej strony – i podświadomego poczucia bezużyteczności. Zewnętrznie, to uczucie może przejawiać się w nadmiernej drażliwości, pragną spędzać czas z przyjaciółmi, nawet dostarczając oznaki uwagi na inne kobiety.

Młody ojciec, aby przypomnieć sobie, że jego żona ma się o wiele trudniejsze, ponieważ na ramionach leżały wszystkie troski i obawy dziecka, a stres nerwowy, fizycznego i psychicznego partii. To właśnie w tym czasie jego żona potrzebuje pomocy, wsparcia moralnego i miłość męża. Pomagając żonie w pracach domowych i opiece nad dziećmi, młody ojciec uważa, że jest to konieczne, więzy rodzinne zostaną wzmocnione, żona doceni jego troskę i uczestnictwo.
Są ludzie, którzy uważają, że opieka nad dzieckiem – nie pracy człowieka. To nie jest. Dane naukowe wskazują, że duchowa bliskość, wzajemne zrozumienie i przyjazne stosunki między ojcem a dziećmi łatwo rozwijać się w rodzinach, gdzie ojciec wcześnie, w ciągu pierwszych kilku tygodni, ale lepsze – dni życia dziecko jest zaangażowane w opiekę nad synem lub córką.

Ojciec musi przynajmniej od czasu do czasu, aby karmić dziecko, wypierze pieluch codziennie do komunikowania się z dzieckiem, bawić się z nim. Większość ojców wolą iść z dzieckiem, kiedy śpi, a nie manifestować. To nie wystarczy, aby jego ojciec opracowali ścisły związek z nim. Matki czasami trzeba zostawić dziecko z ojcem, który mógłby zająć się wszystkimi dziecka, przynajmniej do czasu, kiedy będzie ona być w sklepie lub lekarza. Wystarczy wejścia w dialog z dzieckiem, ojciec poczuje się „smak” miłości rodzicielskiej.

load...