Pierwsze oznaki ciąży

Zawartość:

Ciąża dla każdej kobiety jest to bardzo ważne wydarzenie, czy to jest oczekiwane lub całkowicie nieplanowane. Głównym objawem tej choroby jest uważany za opóźnienie miesiączki, a może potwierdzić test ciążowy. Jednak kobiety, które już mają dzieci, może dokładnie odgadnąć swoją pozycję „ciekawe”, gdy pierwsze objawy ciąży, czyli przed opóźnieniem. Istnieje wiele objawów, choć pojawiają się one w ogóle na różne sposoby.

load...

Na próżno nie martw się, jest to niezbędne do analizy ich stanu ostrożnie: główne objawy ciąży wystąpić w przyszłości większość matek w pierwszym tygodniu, a tylko niewielki procent kobiet wie o koncepcji miesiąc lub więcej. Poprzez słuchanie swojego ciała, można odczuwać subtelnych zmian wywołanych przez życie rodzącej.
Powrót do spisu treści

Pogorszenie stanu zdrowia

Jednym z pierwszych objawów jest krwawienie implantacji. Dzieje się 6-12 dni po zapłodnieniu: wskutek zarodka w ścianie macicy lądowania istnieje niewielka ilość krwawienia z brązowy do jasno żółtego koloru. W zależności od cech organizmu, taki podział może być dość intensywne, czy nie pojawiają się w ogóle. Wiele osób mylnie przyjąć je na początku miesiąca, więc nie przywiązują szczególne znaczenie. Jednocześnie, taki podział może wskazywać nadżerek, które z początkiem ciąży tylko wzmocnić. Gdy taka separacja nastąpić po upływie miesięcznego, należy natychmiast udać się do lekarza.

Innym objawem ciąży – poczucie dolegliwości płuc. Większość kobiet w tym okresie obniżonej odporności organizmu, co powoduje zmęczenie, łagodny gorączka, ból głowy, zawroty głowy lub. Czasami objawy są bardzo podobne do przeziębienia, może nawet pojawić się katar, gardło i chorują.

Jest bardzo ważne, aby nie przesadzić z narkotykami, tak aby nie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli planujesz ciążę, to lepiej zrezygnować z wszystkich leków farmaceutycznych i traktuje środków ludowej, sprawdzone: miód, herbaty ziołowe, wywary. Oczywiście, gdy istnieją oznaki niepokoju, to nie znaczy, że zaszła w ciążę, ale od siebie jeszcze stoi.

load...


Powrót do spisu treści

Zmiany fizyczne

Po zapłodnieniu u kobiet tylko tydzień lub dwa może zwiększyć tkliwość piersi. W większości przypadków przyszła mama zauważa powiększenie piersi, obrzęk, ciemnych obszarów wokół sutków. Miesiączka stan ten jest również nie należą do rzadkości, ale różnice nadal czuł się całkiem dobrze.

Często objawy te są najdokładniejsze w definicji ciąży, zwłaszcza jeśli towarzyszy uczucie ciężkości w okolicach miednicy i mrowienie w macicy.

Wszystkie te objawy są powodując zwiększenie przepływu krwi do narządów miednicy, dla niektórych to nawet prowokuje hemoroidy.

Zmiana podstawowej temperatury ciała jest również jednym z objawów ciąży. W tym czasie, ciało jest produkcja estrogenu, co powoduje obniżenie temperatury w nocy i na początku drugiego etapu. W medycynie, jest znany jako implantacji zaprzestania. Dla tych, które prowadzą wykres pomiaru podstawowej temperatury ciała, aby takie wahania nie jest trudne. Ponadto, temperatura wzrasta do 37 ° C i utrzymywano aż otrzymać łożysko.

Najczęściej pierwsze objawy ciąży nie są bardzo widoczne, więc określenie okazuje się wcale. Inną rzeczą, jeśli kobieta jest gotowa wyobrazić, wykonuje wszystkie instrukcje i słuchać swojego ciała. Dla kobiet w ciąży jej stan staje się znany do maksymalnie 10 dni, jeśli nie wcześniej. W tym czasie organizm zaczyna odbudowywać, intensywnie produkowanego hormonu progesteronu, który jest przyczyną zmęczenia, apatia, ospałość i depresję.

Często pod wpływem progesteronu kobiet doświadcza zwiększenie drażliwość, tłumacząc, że nie mogą. Ale po paru tygodniach, stan ten utrzymuje się, o ile, oczywiście, ciąża przebiega normalnie.


Powrót do spisu treści

Toksemia i jelit problemy

2 tygodnie po zapłodnieniu można spodziewać się takich objawów ciąży, takich jak zaburzenia snu, nadmierne ślinienie, rosnącej awersji do zapachów, nudności. Co do zasady, poranne mdłości 90% kobiet związanych z ciążą, a w większości przypadków mają rację. Ale to toksykoza nie może wystąpić, jeśli kobieta jest zdrowa, jeść prawo i zrównoważony, jest wiele zajęć na świeżym powietrzu. Dość często zdarza się, że pierwsza ciąża przebiega bez toksyczności, łatwo i szybko, a druga następuje bardzo silne mdłości niemal połowę czasu.

Wczesne objawy ciąży mogą być przypisane, a problemy z jelitami. Podczas pierwszych tygodni możliwością ostrych zaburzeń jelitowych, wzdęć, wzdęcia. Nieco później rozpocząć zaparcia, częste oddawanie moczu. Nieródkami kobiety postrzegają takie znaki po prostu w wyniku złych nawyków żywieniowych i zażyciem leku. Bardziej doświadczeni od razu zrozumieć, co się dzieje, zwłaszcza jeśli istnieją inne objawy ciąży.

Przez 4 miesiące zwykle stan jelit jest ustabilizowane, choć wzdęcia i zaparcia od czasu do czasu przypomnieć sobie. Częstotliwość oddawania moczu jest również powrót do normalnego stanu, w celu zwiększenia po upływie 6 miesięcy, gdy płód stają się silniejsze, a ciśnienie macicy na pęcherz rośnie.

Jeszcze zanim opóźnienie w ciąży może zwiększyć apetyt, mają niezwykłe nawyki żywieniowe lub nagłe uczucie głodu w nocy. Wszystko to jest uważane za rozstrzygające objawy ciąży i trzymał większość matek po drugim trymestrze. Ograniczyć się do tego okresu mają tylko te kobiety, które zbyt szybko przybrać na wadze, reszta nocnego podjadania nie przyniesie szkody. Oczywiście, nie można jeść zbyt pikantne jedzenie, z dużą ilością barwników, aromatów lub ciężkich na brzuchu.

Powrót do spisu treści

Inne przejawy

W 2-3 tygodniu może pojawić pleśniawki: Ciąża zwiększa stężenie jonów wodoru w wydzielin pochwowych, które chronią przed szkodliwymi mikroorganizmami, ale nie zapobiegają proliferacji grzybów. W tym korzystnym środowisku, grzybica rozwija się bardzo aktywnie, przynosząc ciąży dyskomfort. Leczyć drożdże jest to konieczne, a im szybciej, tym lepiej. Ale autodiagnostyki i nie można kupić lekarstwa, tak aby nie zaszkodzić dziecku. Jeśli zauważysz pierwsze objawy pleśniawki, wystarczy udać się do recepcji do ginekologa – jest najlepszym rozwiązaniem, aby szybko i bezpiecznie pozbyć się grzyba.

Po 3 tygodniach, jest kolejną oznaką ciąży – miesięcznym opóźnieniem. Dzieje się tak w ogóle inaczej: ktoś miesiączki nie uruchamia się, ktoś pójść znacznie słabszy niż zwykle, a reszta może stanąć tylko kilka kropel krwi. Znowu sama zwłoka nie gwarantuje per se, że jesteś w ciąży: może się zdarzyć z powodu choroby, stres, ekspozycji na zimno i inne czynniki. Ale tutaj można sprawdzić swój status za pomocą testu ciążowego – w takim czasie, wyniki będą wiarygodne.

Tak więc, jeśli nagle pojawi się złe samopoczucie, zna smaku żywności wydawało się, chciałem coś niezwykłego, a przed miesiącem jest jeszcze kilka tygodni, konieczne jest, aby słuchać ciała, dokładnie analizować ich stan. Połączenie nawet 2 znaki znaczy bardzo dużo, ale jeśli jest dodawany do innych objawów, nadszedł czas, aby przygotować się do uzupełnienia rodziny.

W normalnym stanie zdrowia iść do ginekologa, aby opóźnić miesiączkę wcześnie, ale jeśli nie było wysokie nudności, gorączkę, wymiotowała albo chory podbrzusze, wizyta u lekarza nie powinno być opóźnione. Szybki dostęp do specjalistycznej pomocy w utrzymaniu zdrowia i przyszła mama i dziecko, więc nie zaniedbuj go.

Istnieją przypadki, gdy w oczywistych oznak ciąży, płód w macicy był nieobecny, czyli ciąża jest fałszywe. Zjawisko to występuje najczęściej u kobiet, które mocno skupiać się na poczęcia dziecka. Ciągłe myśli o ciąży powoduje fizyczne doznania w ciele, powodując nudności, osłabienie, gorączka, wymioty, a nawet zwiększyć w brzuchu. Aby tego uniknąć, trzeba traktować wszystko spokojnie i bez fanatyzmu.

load...