Pierwsza pomoc dla astmy sercowej

Zawartość:

Obecnie na całym świecie rozwija się w szybkim tempie tej gałęzi nauki, takich jak medycyna. Każdego roku jest wiele nowych odkryć, wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia i diagnozowania chorób. A efektem tego wszystkiego jest zmniejszenie zachorowalności, śmiertelności i poprawę życia ludności. Ale mimo takiego postępu naukowego i technicznego, tysiące ludzi umiera każdego roku.

load...

W pierwszej kolejności w rankingu główną przyczynę śmierci i choroby jest patologii układu sercowo-naczyniowego. Światło – na drugim miejscu. Szczególnie niebezpieczne są choroby takie jak astma serca. Reanimacyjny astmy sercowej wymaga osoby pościć wolne od błędów, więc trzeba dokładnie wiedzieć, co masz do czynienia.

Powrót do spisu treści

Cardiac astmy. Etiologia. Czynnikami przyczyniającymi

Bardzo często patologia jest astma sercowa. Spróbuj zrozumieć, co to jest.

Zatem, astma sercowa – wyspa występują napady duszności lub zadławienia, rozwijające się w wyniku zaburzenia krążenia w naczyniach płucnych.

Przyczyny tej choroby zróżnicowane. Jest to głównie choroba serca: zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność serca, zastawki dwudzielnej, usterki aorty, wysokie ciśnienie krwi, atak serca. Naruszeniem przepływu krwi i zastoju może spowodować zmiany położenia ciała na poziomie, pewne warunki fizjologiczne, takie jak ciąża, wysokiej aktywności fizycznej i innych.

load...


Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady leczenia astmy: zmniejszenie objętości krwi

Pomoc w leczeniu astmy sercowej obejmuje szereg działań, a mianowicie: zmniejszenie objętości krążącej krwi, obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszając częstotliwość i amplitudę skurczów serca, zwiększa kurczliwość serca, jak również zwiększenie ilości tlenu dostarczanego do władz.

Pierwsza pomoc medyczna najczęściej rozpoczyna się zmniejszenie objętości krwi w krwiobiegu. W celu zastosowania tej grupy leków, takich jak leki moczopędne. Głównym przedstawicielem tego – jest furosemid (Lasix). Furosemidu podaje się dożylnie. Przed tym, zaleca się, aby dać pacjentowi pewną postawę z opadające nóg. Często stosowaną metodą upust krwi, który powoli pompowana 300-500 ml krwi, co zmniejsza stres i poprawia samopoczucie pacjenta. Furosemid działa bardzo szybko, a jednocześnie rozszerza naczynia krwionośne i zmniejsza objętość krwi. Obciążenie mięśnia również maleje.

Wśród innych leków jest bardzo skuteczne, morfina i jej pochodne, takie jak fentanyl. Ten narkotyczne środki przeciwbólowe, więc powinny być stosowane z dużą ostrożnością. Rozprowadzać je krwi, tak że jego ilość zwiększa się w obiegu ogólnoustrojowym i zredukowane do małych, co powoduje zmniejszenie powrotu żylnego znika obciążenie serca. Skutkiem ubocznym może być stosowany przy niewydolności oddechowej.


Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady leczenia astmy: obniżenie ciśnienia krwi

Kolejnym ważnym zadaniem jest zmniejszenie ciśnienia krwi. W tym celu, w droperydol. Bardzo popularne teraz pod opieką astmy sercowej i obrzęku płuc są dobrze znane nitroglicerynę. Urządzenie to działa w ciągu kilku minut i szybko obniża się ciśnienie. Nitrogliceryna – lek pierwszego wyboru dla nadzwyczajnej opieki nad pacjentem. Jego zaletą jest również to, że może on być stosowany w zawale mięśnia sercowego. Efekt utrzymuje się przez długi czas, przez 15-20 minut.

Innym lekiem jest fentolamina. Zmniejsza tonu tętnice i tętniczki, powodując ciśnieniem normalnym. Dożylnie, zapewniając szybsze wchłanianie i działanie. Kolejnym lekiem w ostrej opieki jest pentamin lub arfonad z ganglioblokatorov grupowej.

Oba produkty mają silne działanie obniżające ciśnienie krwi, co jest bardzo ważne, gdy są używane do kontrolowania poziomu skurczowego ciśnienia krwi przez ciągłe monitorowanie. Równie ważnym zadaniem lekarza – do zwiększenia podaży tlenu do tkanek i narządów. Osiąga się to poprzez wprowadzenie cewnika do nosa. Przy wjeździe mieszanina ta powinna być podgrzane i nawilżone, aby uniknąć podrażnienia przewodu błony śluzowej nosa. Wszystko to stanowi podstawę tak zwanej terapii tlenowej.

Inne leki stosowane w leczeniu astmy

Pierwszej pomocy, i mogą obejmować stosowanie glikozydów nasercowych. Ale to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, wskazania i przeciwwskazania. Nie można przypisać je do wyraźnego ataku serca, może to prowadzić do naruszenia rytmu serca i zagrożenia życia pacjenta. Po drugie naparstnicy przygotowania w bardzo małych ilościach, ponieważ istnieje duże ryzyko przedawkowania, co często może prowadzić do śmierci. Wskazane jest, aby używać digoksyny lub digitoksyną przypadki, w których pacjent ma utajoną niewydolnością serca.

Ważną i bardzo ważnym etapem w leczeniu astmy serca i obrzęk płuc jest dostosowanie równowagi wody i elektrolitów. Do tego celu stosować roztwory wodorowęglanu sodowego wprowadzono glukozy, sól fizjologiczną wlewu dożylnego. Jeśli istnieje wyraźny wstrząs kardiogenny, to będzie istotne glikokortykosteroidy i leki przeciwhistaminowe. Zasady przetwarzania i wszystkich działań bezpośrednio zależy od etiologii choroby, wagi, szybkość przepływu, rodzaj klinicznych objawów u pacjenta, a także w obecności pewnych przeciwwskazań. Prognoza korzystne w większości przypadków, ale po wlaczeniu ciężki obrzęk płuc jest często pogarsza stan.


Powrót do spisu treści

Wnioski. Wnioski. Zalecenia

Bardzo ważnym i kluczowym punktem jest szybkość opieki, profesjonalizm personelu medycznego. Jeśli atak astmy doszło w domu, pierwszą rzeczą, którą trzeba wezwać karetkę. Przed jej przyjazdem, pacjent powinien otrzymać pozycji siedzącej z głową w dół i przesunąć do przodu kilka bagażnik – to nieco zmniejszyć obciążenie dla serca i naczyń płucnych i zmniejszyć zastoje krwi. Możesz podać leki przeciwbólowe lub nitrogliceryny.

Tak więc, na podstawie powyższego można stwierdzić, że serca astma – jest to bardzo poważna choroba niebezpieczna jej powikłań. Jeden z nich – obrzęk płuc. Dodatkowo występują często przypadki wstrząsu i załamania. Wszystko to wymaga natychmiastowego leczenia, środki awaryjne. Zapobieganie astmie serca polega na wykluczeniu prowokując czynniki, natychmiastowego leczenia nadciśnienia tętniczego, choroby podstawowej, okresowych badań lekarskich.

load...