Pierś Gruczolakowłókniak – nie jest to zdanie

Zawartość:

Gruczolakowłókniak rak piersi – jeden z najczęstszych stanów patologicznych u kobiet dzisiaj.

load...

Jest to choroba łagodna, ale w niektórych przypadkach może mieć bardzo niebezpieczne konsekwencje. Dlatego ważne jest, aby znaleźć czas na ich progresji choroby oraz nadać mu należytej uwagi. gruczolakowłókniak piersi, jeśli nie jest to czas, aby dostrzec i uruchomić, leczonych zachowawczo, czyli bezoperabelno. Jeśli to działa, zostanie on usunięty chirurgicznie, co pomaga uniknąć poważnych konsekwencji i zapomnieć o problemie raz na zawsze.
Powrót do spisu treści

Czym jest gruczolakowłókniak

Gruczolakowłókniak – łagodny nowotwór, który rozwija się w gruczole sutkowym i jest jedną z odmian węzłowej mastopatii. Jest to bezbolesne gęsta kępka zaokrąglone, nie związane z skóry i jest zwinny. Średnicy, może być bardzo różny, od 0,2 mm do 7 cm, choroba dotyka kobiety w wieku 20-30 lat .. Zwykle znajdują się one w piersi jest edukacja samobadanie piersi jest wykonywana.

Jeśli zauważysz w klatce piersiowej żadnych naklejek lub pojawiły się inne objawy nietypowe: ból w klatce piersiowej, obrzęk gruczołów sutkowych zwiększa rozmiar, istnieje wydzielina z sutków, itp – zawsze skonsultować się z lekarzem, ponieważ te objawy mogą .. świadczy o patologii piersi. To może pojawić się jako pojedynczy objaw lub kilka. Im szybciej się z lekarzem i dowiedzieć się chorobę, tym łatwiej i bez skutków nim będzie można się pozbyć.

Gruczolakowłókniakach może zdiagnozować ginekologa lub mammolog podczas normalnej kontroli. Ponadto, lekarz może skierować pacjenta na badania USG lub biopsji igłowej celu potwierdzenia diagnozy definitywnie. Ponadto niezbędne jest wykonanie biopsji, aby określić rodzaj nowotworu: łagodnych lub złośliwych.

load...

Wielu pacjentów, u których zdiagnozowano nowotwór piersi, zastanawiając się, co może być przyczyną choroby. Przyczyn rozwoju gruczolakowłókniak może być ich kilka. Najczęstsze z nich to:

 • Niewydolność hormonalna;
 • Podwyższony poziom estrogenu (pod wpływem wzrostu guza wielkości);
 • Napięcie nerwowe i stres;
 • Torbiele w jajnikach.

Tak więc leczenie gruczołu prowadzone równolegle z eliminacją z przyczyn, które doprowadziły do ​​rozwoju nowotworów. Występuje kilka rodzajów gruczolakowłókniakach:

 • Typ prosty

Taka edukacja jest odmienna struktura jednorodności i wyraźne granice. Nie powoduje to ryzyko zachorowania na raka sutka. Jest to odmiana jest najczęściej.

 • Typ złożony

Guzy te są znacznie mniej powszechne, i może powodować rozwój raka sutka. Jako prosty typu kształcenia te guzy ma także wyraźny zarys, ale strukturę niejednorodności. Gruczolakowłókniakach kompleks typu zawierają wiele uszczelnień i torbiele, brodawczaka, rozrost różnych rodzajów.

 • Skrzydło (filloidnaya) gruczolakowłókniak. Najbardziej niebezpieczne ze wszystkich, ponieważ charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem wielkości i 10% przypadków – przejdź na raka. Ta edukacja jest niejako pomiędzy guzów łagodnych i złośliwych.

W zależności od gatunku formowania, lekarz może przepisać różne mechanizmy leczenia. W każdym razie należy opóźnić leczenie nie jest wcale niemożliwe – nie doceniać powagi choroby.


Powrót do spisu treści

Leczenie gruczolakowłókniak piersi

W zależności od formy edukacji zdiagnozowano, lekarz zaleci odpowiednie leczenie. Natychmiast chcę cię ostrzec, że w żaden sposób nie trzeba samoleczenia. Nie musisz wierzyć magiczny Badam, nalewki, tabletki, etc. – Wszystkie te metody nie działają przeciwko Gruczolakowłókniak. Więc, co może zaoferować zabiegi z lekarzem.

Jeśli znalazłeś mały węzeł (do 1 cm), lekarz może zalecić monitorowanie guza w czasie. Kontrola rozwoju nowotworu obejmuje regularne inspekcje mammologisty i USG piersi. Metoda ta pomaga utrzymać w ciągłym wzroście ocena Gruczolakowłókniak.

Chociaż żaden lek nie jest w stanie ssać guza, istnieją przypadki, gdzie jest absorbowane przez siebie. Jeśli węzeł nadal rośnie, to nie będzie niezauważone, w takim przypadku lekarz zaproponuje usunięcie gruczolakowłókniak piersi chirurgicznie.

Ponadto, operacja powoduje odczyty są następujące:

 • Podejrzenie onkologii;
 • Duże rozmiary guza, który wygląda jak defekt kosmetyczny;
 • Szybki wzrost guza.

Operacja może być wykonywana w różny sposób:

 • łuskanie lub wyłuszczenie guza. Jeśli lekarz nie podejrzewa onkologii, będzie oferować tę opcję. Operacja polega na tym, że pacjent zrobić znieczulenia miejscowego. W nacięcie piersi jest kilka centymetrów długości i wytępić guza. Defekty kosmetyczne po interwencji lub też nie jest bez znaczenia;
 • Resekcja sektorowa jest przypisany do tych pacjentów, u których istnieje podejrzenie raka. W tym przypadku zastosowania, guz jest usuwany wraz z tkanką otaczającą go w odległości 1-3 cm od formacji. Defekt kosmetyczny po interwencji jest zwykle zauważalne.

Powrót do spisu treści

Leczenie Bezoperabelnoe z gruczolakowłókniak piersi

Jeśli guz jest we wczesnym stadium, można to zrobić bez operacji. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać regularne self-badanie piersi do czasu w przypadku choroby skonsultować się ze specjalistą i zrobić „trochę krwi”. Tak, istnieje kilka metod, które sprawdziły się w kontaktach z Gruczolakowłókniak. Należą do ablacji laserowej, kriodistruktsiya, soprany, mammotomnaya biopsję. Rozważmy każdy z tych metod w sposób bardziej szczegółowy.

Ablacja laserowa – metoda bezoperabelnogo usunięcia gruczolakowłókniakach. W metodzie tej formacji jest usuwany za pomocą urządzenia laserowego, który kontroluje pracę ultradźwięków, które niszczy guza. Defekt kosmetyczny jest ograniczony tylko w bardzo cienkiej blizny: brak szwy, bez zmiany kształtu piersi nie występuje. Dodatkowo ten sposób, w tym, że nie wymaga znieczulenia i monitorowania pacjentów w szpitalu.

Kriodistruktsiya – inny skuteczny i bardzo szybki sposób na pozbycie się guza. Jednakże, po prostu zawiesza się, a następnie zastępuje zdrowej tkanki. Procedura jest prosta, trwa mniej niż pół godziny, defektu kosmetycznego jest cienka blizna.

Wysokich częstotliwości są wykorzystywane do niechirurgicznego usuwania gruczolakowłókniak piersi PRZYNAJMNIEJ innymi metodami. Sposób tego jest fakt, że w nacięcie guza 6-8 mm. Następnie, za pomocą tego nacięcia wprowadza różdżkę chirurgicznej. W tym czasie strumień podgrzanego materiału o wysokiej częstotliwości, a następnie wycina się za pomocą skalpela. To sprawia, że ​​można obejść się bez zbędnej utraty krwi. Gdy pręt osiąga swój cel – nowotwór – rejestracja urządzenia i usuwa je z piersi.

Mammotomnuyu biopsji mogą być stosowane jako nieinwazyjne metody usuwania edukacji. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa mniej niż godzinę. To jest, że guza w nacięcie 6 mm. Następnie podaje się za pomocą sondy ultradźwiękowej gruczolakowłókniak mammotomny które zasysa i te części tkaniny są rozłożone guza. Defekt kosmetyczny jest ograniczone do niewielkiej blizny, a procedura zapewnia szybki powrót do zdrowia.

Powrót do spisu treści

Aspekt psychologiczny

Prawie wszystkie kobiety boją się guza w piersi. A kiedy kobieta dowiaduje się diagnozę, czy jest to gruczolakowłókniak lub coś strasznego, to brzmi równie przerażające i beznadziejna dla niej. Jeśli umieścisz taką diagnozę, nie panikuj i otchaniyaniyu. Zaufaj lekarzowi i zrobić wszystko, co wam powie.

Jeśli zdiagnozowano wskazaniem Gruczolakowłókniak na operację, trzeba pamiętać, że postawa odgrywa bardzo ważną rolę w tym procesie. Nie bój się i nie dokręcić z operacją, ponieważ im szybciej to zrobić (oczywiście, na rozkaz lekarza), tym lepszy będzie wynik, i tym szybciej można zapomnieć o chorobie i nadal spokojny, szczęśliwy i zdrowy tryb życia. Pamiętaj: gruczolakowłókniaka piersi – nie jest to zdanie i może być wyleczona.

Oprócz strachu i rozpaczy, wielu pacjentów są zaniepokojeni procesie interwencji i jaki będzie wygląd piersi po nim. W praktyce medycznej, nawet jeśli operacja operacja jest tak minimalne, że pacjent po czym sami przyznają, że obawiali się i martwi o wiele bardziej niż warto naprawdę. Najważniejsze – aby usunąć edukację jak najszybciej po jej wykryciu. Wtedy wszystko będzie o wiele łatwiej i lepiej.

load...