Pieniądze drzewa – właściwości lecznicze roślin domu

Zawartość:

Na magicznych właściwościach Jade znane chyba każdemu: nie za nic, że ludzie go nazywa drzewo pieniądze. Uważa się, że ta roślina jest w stanie poprawić finansową samopoczucie swojego właściciela i ogólnie korzystny wpływ na energię w domu, który jest rosnący. Każdy wie również, że we wschodnich nauk feng shui drzewo jade jest uważana za jedną z najpotężniejszych talizmanów strefy bogactwo wypalania, ale że drzewo pieniądze ma również właściwości lecznicze, nie każdy wie.

load...

A jednak, roślina ta jest szeroko stosowana w medycynie ludowej do leczenia chorób zapalnych, stłuczeń i zwichnięć, skaleczeń i oparzeń, a nawet chorób wewnętrznych. Nawiasem mówiąc, lecznicze właściwości drzewa pieniędzy pod wieloma względami podobne do tych z innych popularnych zielonych uzdrowicieli – Kalanchoe. I jakie choroby leczy drzewa pieniędzy, jesteśmy z wami i spróbować dowiedzieć.

Właściwości lecznicze drzewa pieniędzy

Drzewo rodzime cieplejszym klimacie pieniądze. Wiele odmian Jade rośnie w Afryce Południowej, w Australii i na Madagaskarze. W domu, rosnące drzewa warunki Jade, a który nazywa się drzewo pieniędzy i wykorzystywane jako zielony uzdrowiciela. Jade drzewo faktycznie przypomina drzewo. Roślina ta woody z grubym pniu i gęstą koronę mięsistych liści. W warunkach wewnętrznych rzadko kwitnie drzewo pieniędzy. Jeśli to nastąpi, to jest dopiero po upływie piątego roku życia rośliny.

Warto zauważyć, że drzewo pieniędzy jest wskaźnikiem dla zdrowia ludzi mieszkających w domu, w którym rośnie. To jest jak drzewo czerpie negatywną energię i niezdrowy organizm zaczyna więdnąć. Ale gdy dana osoba odzyskuje, do drzewa też wraca zdrowy wygląd. Krótko mówiąc, nawet na poziomie energetycznym to jest niesamowite roślin jest ściśle związane z człowiekiem.

load...

A drzewo pieniądze są uważane za filtr roślin. Oznacza to, że jest w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniu, a więc korzystny wpływ na zdrowie ludzi. Jednak korzystanie z drzewa pieniędzy w medycynie ludowej ze względu na jego anty-wirusowe, przeciwzapalne i antybakteryjne właściwości. Uważa się, że siła jego właściwości lecznicze, roślina ta nie jest gorsza Kalanchoe i aloesu. Jednak najczęściej stosowane do leczenia zewnątrz Jade. Ale faktem jest, że zawarte w jego liście arsenu może powodować biegunkę, wymioty, a nawet utrata przytomności, biorąc pod soku i miąższu zielono. Dlatego leczenie lekiem Money Tree liści może być tylko po konsultacji z lekarzem.

Drzewo pieniędzy w medycynie ludowej

W medycynie ludowej sok pozostawia Jade i gotowane kleik z nich służą do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz. Na przykład, właściwości terapeutyczne stosowane w Jade ropnie, rany, skaleczenia i głębokich zadrapań. Od tego drzewa liści zrobić kleik i zastosować go do uszkodzonych obszarów.

Jednak kilka umyte liście są mielone do stanu miazgi, starając się zachować sok z rośliny. Na czystą (albo nawet lepsze, sterylną gazę) lub złożone w wielu nałożonych na siebie warstw bandaża Otrzymaną zawiesinę. Zakryć je od góry do siebie w tej samej warstwie, i nanosi się na rany lub ropnia. Bandaż utrzymywane przez cztery godziny, a następnie wymienić na nową. Zabieg ten jest skuteczny do skręcenia i stłuczenia mięśni.

Sok Jade leczeniu opryszczki wargowej. Aby to zrobić, wycisnąć sok z umytych liści co pół godziny i nasmarować je ból. Impregnowane lub z sokiem z wacikiem, stosuje się do obszaru dotkniętego i zabezpieczone gipsu medycznych. Gdy zapalenie gardła (zapalenie migdałków, zapalenie migdałków) Dodać roztwór wodny Jade soku. Aby to zrobić, pozostawia dziesięć wycisnąć soku i rozcieńczyć w niekompletnym kubka gotowanego lub filtrowanej wody. To rozwiązanie płukać gardło około pięciu razy dziennie.

Do leczenia artretyzmu tradycyjne metody także użyć soku z liści drzewa pieniędzy, im smarowania zapalenie stawów w nocy. Sok Jade łagodzi ból, swędzenie i obrzęk ugryzień moskitów, pszczoły i osy. Smarować one także miejscem ukąszenia od czterech do sześciu razy dziennie.

Uważa się, że właściwości lecznicze drzewa pieniędzy pomaga z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Folk uzdrowiciele polecić w tych chorobach jest jeść dwa liść Jade godzinę przed jedzeniem, żując je dokładnie. Napar z liści traktowanych i zapalenie nerek. Na tym boisku pięciu umytych liści drzewa pieniędzy, wlać do nich szklankę gorącej wody niekompletne i nalegać w ciągu godziny. Infusion wziąć jedną łyżkę piętnaście minut przed posiłkami trzy razy dziennie.

Liście drzewa pieniędzy stosowane do kukurydzy. Nawiasem mówiąc, „mozolnik” – to kolejna popularna nazwa Jade. Tylko pre-shoot z liści górnej przezroczystej folii, a następnie zastosować je do kukurydzy, aby naprawić tynk i pozostawić na noc. Applied drzewo cięcie pieniądze pozostawia spalonego obszaru, ale tylko wtedy, gdy oparzenie nie jest bardzo silny i bez pęcherzy.

Przez analogię do leczenia odcisków stosowanych drzewo pieniądze pozostawia wrastanie paznokci. Cięcie liści stosowany do zapalnym miejscu, przykryć folią i naprawić tynk. Ponieważ zmiana blachy suszenia kompresji i zmiękczonego Jade sok paznokcia delikatnie usunięty.

Napar z liści leczyć żylaki. Pół-litrowy słoik wypełniony liści i zielonych gałązek na dwóch trzecich objętości i do góry jest wypełniona wódką. Bank zamyka szczelne wieczko i nalegać w ciemnym miejscu przez około miesiąc. Następnie z końcowego infuzji kompresji. Ten sam zabieg przeprowadza się w bólach stawów i mięśni i obrzęki.

Korzyści z leczenia z soku z Jade i hemoroidy. Do wytwarzania leku soku liści miesza się z cieczą wazelina impregnowane wacik otrzymanej mieszaniny i smarowane hemoroidów. Postępuje się dopiero po wypróżnieniu i czyszczenie zimną wodą. Po zastosowaniu maści muszą leżeć na dwadzieścia do trzydziestu minut, a sama procedura przeprowadzić dwa lub trzy razy dziennie.

Tak więc, jak wiadomo, w medycynie ludowej stosowany sok Jade, całe lub pokrojone liście i przygotowany do nich napary. Tylko nie zapomnij, że drzewo pieniądze, a także inne zioła można nie tylko leczyć, ale szkody w przypadku przedawkowania lub niewłaściwego. Dlatego w żadnym wypadku nie siebie! Bez względu na to, w jaki sposób ufać środków ludowej bez konsultacji z lekarzem nie mogą z nich korzystać.

Oczywiście, lecznicze właściwości drzewa pieniędzy wielokrotnie potwierdzona w praktyce, ale to nie znaczy, że jest to zabieg dla ciebie też może pomóc. Bądź bardzo ostrożny i rozważny przy użyciu tradycyjnych leków.

load...