Pielęgnacja trawnika na wiosnę. Obudź się!

Tu i czekał. Wiosna! Błogo mrużąc oczy w ciepłym (ciepła już!) Słońce, my skrupulatnie kontrolować swoje „obszary lądowe” i czekamy na początku nowego sezonu i rynkowych ogrodników. Więc niech to będzie przytłoczony pracą, nawet więcej śniegu i nie wszystkie zniknęły, nawet smakować champing wiosenne kałuże pod nogami … Najważniejsze jest to, że ogród obudził. A my, jako ulubionego dziecka, gotowy do mycia, grzebień, pasz i artykułów. Jest oczywiste, że wszystko w ogrodzie tęskni za naszą troską i opieką. Więc zacznijmy, na przykład, z zielonym dywanem naszym ogrodzie – trawnik. Wszakże w rzeczywistości, dbać o trawnik na wiosnę jest bardzo podobna do przebudzonego tylko dla dziecka. Ale nawet jeśli (w widoku) lub bardzo podobne, wszystko to samo wysiłku, aby „wnieść w sensie” vynyrnuvshego spod pokrywy śnieżnej trawnik będzie miał dużo do zrobienia.

load...

Co trzeba zrobić? Oto krótka lista wszystkich resuscytacji leczenia składników dbać o trawnik na wiosnę:

  • Usunąć cały ostatni rok wyblakłe trawy, usuń „Zima” gruz grzebień i trawnik;
  • Jeśli nasz trawnik osiągnął w wieku jednego roku, to spływały;
  • Karmienie nawozów (lepiej zintegrowane, ale jest to możliwe i specjalne);
  • Jeśli nasz zielony dywan obejmuje gleby gliny, a następnie spędzamy szlifowania;
  • Zwalczania chwastów (tak, na wiosnę!);
  • Wykonywanie drobnych napraw kosmetycznych „cholernie” dywan, podsiewu ziarno lub r darń gotowy.

Wydaje się, że nie jest zbyt wiele procedur. Ale muszą wykonywać sumiennie i dokładnie. Zobaczmy, jak to jest.

Prace przygotowawcze

Pielęgnacja trawnika na początku sezonu zaczyna się od prac przygotowawczych. Aby rozpocząć całkowicie pozbyć trawnik z resztek śniegu, jeśli jest nieświeże w zakamarkach. Skorupa lodu delikatnie złamać łopatę i śnieg rozrzut w słonecznym miejscu. Mamy oczyścić i pogłębić rowki odpływowe do szybkiego odwodnienia stopionej wody. I cierpliwie czekać na całkowitym wyschnięciu trawniku.

Nie zapominaj, że powinna mu towarzyszyć w oczekiwaniu na kontrolę nad procesem przez topniejącego śniegu. Wynika z tego, że topi się równomiernie na trawnik z pojawiających się kałuże, a jeśli były, to nie stać. W tym czasie, minimalizuje ruch na mokrym trawniku utworów, wybojów i kolein nie niszczą darni.

load...

W tym samym czasie, gdy jest trzymany pierwszy wierzch złożonych nawozów sztucznych, opatrunek wzbogaconego azotem. Z szybkością trzydziestu do pięćdziesiąt gramów na metr kwadratowy rozpraszania nawozu na trawniku (z topienia śniegu i wysuszeniu pozostałości gleby granulatów nawozów rozpuszczenia). Po odczekaniu do suszenia trawniku, zaczynają się rozczesują.

Czesanie trawnika

Właściwie, to procedura jest całkowicie nazwy naukowe „pionowe cięcie” i „nacinanie”. Co jest potrzebne na wszystkich wiosna fryzura trawniku? Faktem jest, że w czasie snu jesienno-zimowym na trawniku tzw filcowania. To przede wszystkim zmięty i sprężone resztki trawy, resztek zimy, spadające liście, gałązki, ślady życia ptaków i owadów. Ponadto utworzona Batt t suchej stałej skorupy na glebę. Oto najbardziej odczuwalne i trzeba rozczesać i poluzować skorupę. Jeśli zostawić wszystko tak jak jest, to nie wystarczy, że będziemy dostarczać niedotlenienia trawnik, tak też posposobstvuem pojawienie się choroby i szkodniki traw poruszać.

Więc pielęgnacja trawników w postaci cięcia pionowego i skaryfikacji istotną (na trawniku, oczywiście). Przeprowadzenia tej procedury jest najlepszy zwykły grabie. Ale jeśli masz vertikulyator, można użyć i jest skonfigurowany tak, że jest tylko nieznacznie „porysowane” gleba.

Po pierwsze, bierzemy skręconą grabie i przekazuje je wzdłuż i w poprzek trawnika (i prawdopodobnie więcej niż jeden raz). Po skręconej ramienia natarcia wentylatora i ponownie – wewnątrz i na zewnątrz, z nieco mniejszym wysiłkiem. W rezultacie będziemy zbierać wszystkie śmieci i pozostałości upraw i nieco poluzować gleby. Coś, co nie będzie próbować grabie do czyszczenia za pomocą podciśnienia w ogrodzie, a jeśli to nie jest dostępne, a następnie zbierać broń.

Jeśli podczas topienia śniegu nie mógł utrzymać pierwsze karmienie sprężyny, zrób to natychmiast po zakończeniu procesu czesania. A następnie przejść do następnej procedury – ćwiczenia oddechowe.

Ćwiczenia oddechowe na trawniku

To jest po prostu integralną częścią ogólnej pielęgnacji trawnika. Procedura ta nazywana jest napowietrzanie. Jej istotą jest w sztucznym nasycenia powietrza w glebie, która pomaga utleniania materii organicznej i asymilacja azotu (jeśli nie wiesz, to się go nauczyć bakterii tlenowych). Ponadto umożliwia napowietrzanie murawy pozbyć nagromadzonych zimą dwutlenku węgla, która ma spowolnić, a nawet zatrzymać wzrost trawy.

Dla tej procedury, mamy wynalazł specjalne urządzenie o nazwie aeratory. Różne modele takich urządzeń mają różne zębów: korneformiruyuschie, cięcie, stałe lub wydrążone. Ale brak specjalnego urządzenia w żaden sposób nie powinny być umieszczane etyczno napowietrzanie. Zrób to możliwe ze zwykłym ogrodzie widelcem.

Wziąć widelce z prostymi lub pustych zębów i metodycznie rozciąga się na całej trawnik, przebijając grunt do głębokości dziesięciu czy piętnastu centymetrów (ale nie mniej niż osiem). To jasne, że w całym obszarze energii i cierpliwości mamy na tyle mało, więc częstsze nakłuć tylko wybrane obszary o najsilniejszej darni uszczelnienia. Cała reszta terytorium trawniku napowietrzające wybiórczo.

Cóż, zrobił pół zadanie. Jest jeszcze trochę i możemy założyć, że podstawowe procedury wiosennej pielęgnacji trawnika są wykonane. Pierwsze chwast!

Zwalczanie chwastów

Ach, te wszechobecne chwasty! A trawnik dla nich nie jest przeszkodą: rozwijać się, jakby nic się nie stało, a nawet systematyczne fryzura pasuje. Oczywiście, jeżeli rodzaj „zatkanego” niepotrzebnej trawy i kwiaty na trawniku nie są zdezorientowani, można pominąć tę procedurę. Należy jednak pamiętać, że wkrótce zamieni się trawnik z kulturowego do naturalnego. Chociaż ta wersja trawnika nie jest tak źle, po prostu mniej estetyczne.

Jeśli chwasty na trawniku całkowicie niechcianych gości, masz te gości „wydatki”. Tak, tak jest również pielęgnacja trawników, i pozbyć się chwastów może być tylko mechanicznie lub chemicznie.

Sposób mechaniczny – nic innego jak zwykły pielenie. Jeśli chwasty całkiem sporo (lub po prostu kochasz chwastów), a następnie przystąpić do postępowania natychmiast po napowietrzania trawnika. Nawiasem mówiąc, w małych i dużych trawników i pielenie chwastów może być bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli używasz specjalnej szpachelki lub korneizvlekatelem. Ale jeśli taka metoda walki nie przemawia do ciebie, nie masz wyboru, ale do uciekania się do pomocy chemikaliów.

Kontrola chwastów pomoże nam na herbicydy – środki chemiczne do zabijania chwastów. Aby wybrać herbicydy selektywne działanie trawnik, który nie jest szkodliwy dla trawy. Instrukcja użycia bezpośrednio spojrzeć na przygotowania. W skrajnych (i najcięższą) przypadków i stosowanie środków ochrony roślin ciągłe działanie, na przykład, dobrze wiadomo, „Roundup”. Ale użycie powinno być bardzo, bardzo starannie, dokładnie płyn smarujący opuszcza poszczególne chwasty i zapobiegając jej kontaktu z trawy trawnika.

Ale najlepszy (dla podkreślenia) walczą z chwastami mechanicznie i chemicznie – kompleks! I równolegle do zwalczania chwastów i wykonywania napraw naszą „dywan”: zrównać kant, siać nasiona w plastry lub gołych „cholernie” zakończyli murawy, na przykład kawałki darni.

Nawiasem mówiąc, dbanie o murawy po zimie jest prawie nie różni się od zwykłej troski o trawnik. Konieczne jest również grzebień, paszy, napowietrzania i usunięcie chwastów. A w maju, jest już możliwe do przeprowadzenia pierwszego fryzjera. A potem, z poczuciem spełnienia, aby cieszyć się jedwabiście zielony dywan w swoim ogrodzie. I dojazd nie tylko przyjemności fizycznej (bose stopy, ale niektóre z trawy!), Ale estetyczne.

load...