Pielęgnacja stóp w domu. Być świetny pod każdym względem!

Zawartość:

Kobiety uwielbiają dbać o twarz i wiedzą jak i co zrobić, aby wyglądać świetnie. Ale nogi, często pozostawić bez odpowiedniej uwagi – i to jest bardzo źle. Pomyśl o tym, ile trzeba poświęcić czas na nogach, jak często można nosić wysokie obcasy? A jak często robisz masażu i rozmaite zabiegi wodne?

load...

Zgadzam się, wielu z nich nie można porównywać tych pojęć. Ale potrzeba pielęgnacji stóp jest regularne, inaczej wszystko skończy się niestety, że paznokcie stają się grube i wrośnięty, obcasy pęknie, a także o każdej elegancki i luksusowy wizerunek nie będą rozpatrywane.

Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić – zarejestrować się w salonie piękności, aby zakończyć procedurę pedicure. Co to znaczy? Robisz kąpiel stóp, przeprowadzi masaż może zrobić i okłady borowinowe. Następnie w celu profesjonalnego pedicure – i nogami „prowadzonym na torze” wypoczęty i odmładza. Ale taka procedura jest dość drogie, a wiele kobiet po prostu szczerze żałować ich „ciężko zarobione” na przyjemności. Tymczasem pielęgnacja stóp w domu, też mogą być wykonywane w sposób profesjonalny.

Zabiegi wodne

Opieki dla nóg musi zaczynać się od kąpieli. Nic skomplikowanego, ale dużo zabawy, a dolne kończyny byłaby przydatna. Tak zalać w misce z ciepłą wodą. Może być gorętsza – jeśli twoim celem jest parą obcasy. Tylko tutaj konieczne jest wzięcie pod uwagę pewnych ograniczeń:

load...
 • Nie można tego zrobić jacuzzi pod zwiększonym ciśnieniem;
 • Takie procedury są zabronione w podwyższonej temperaturze;
 • Żylaki i istniejących zakrzepica również nie można używać zbyt dużo ciepłej wody.

Nie można po prostu wziąć vodichku i napar ziołowy. Idealny: rumianek, tymianek, liście łopian, kory dębu. W tych procedurach skóra jest usuwany, a górna warstwa naskórka zacznie łuszczy się – jest martwe komórki, nie są one absolutnie konieczne. Tylko nie próbuj usunąć skórę do golenia maszynowe, nożyczek lub noża. Tak, istnieją pewne panie, które dane ekstremalny sposób pobierające pięty. Ale to jest bardzo niebezpieczne: po pierwsze, zawsze istnieje możliwość, aby zranić; Po drugie, w procesie tym można wnieść infekcji mikro-zarysowania; Po trzecie, jest to dość bolesne procedury.

Aby nie cierpieć i nie powodować szkody dla siebie, spróbuj wykonać jedną z następujących czynności:

 • Dobrze pary się skóry;
 • Delikatnie masować twoje stopy się ściereczkę;
 • Teraz możesz specjalny kamień (pumeks) do nacierania pięty i jedynym – które można usunąć wszystkie „ekstra” skórę.

Po tej procedurze należy przetrzeć suchą stopą i zastosować krem ​​do stóp. Może to być dowolny, ale korzystne jest stosowanie przeciwzapalne i nawilżające.

Pielęgnacja paznokci

Aby nie być zakłopotany, aby nosić buty otwartymi palcami, trzeba zadbać o ich nagietki. Pedicure powinno być zrobione tuż po uzdatnianiu wody – do pary skórę i jest łatwy w obróbce:

 • Jasne wokół paznokci, drewnianym kijem do pchania naskórek i nadmiar skóry;
 • Ostrożnie przyciąć naskórek specjalnego urządzenia, które można znaleźć w zestawach pedicure;
 • Wytnij paznokcie, należy zwrócić uwagę na rogach – wspólny problem wrastających paznokieć zaczyna częściowy z pedicure;
 • Odtłuścić i suchej płytki paznokcia;
 • Zastosuj paznokci delikatnie, bez brudzenia skórę wokół nagietki.

To wszystko mądrość. Ale to tylko na pierwszy rzut oka, wszystko jest łatwe i proste. Ale w rzeczywistości – konieczne jest również, aby dostosować się do takiej procedury. Po pierwsze, należy wybrać wygodną pozycję, a po drugie, odłącz telefon – niech nikt nie przeszkadza. I po trzecie, stosować się do następujących zasad:

 • Pielęgnacja stóp, zawsze zaczynają się od uzdatniania wody – nie popłynął na skórę i paznokcie obsługiwać właściwie jest prawie niemożliwe;
 • Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo przycinać skórek, że nie warto próbować. Lepiej po prostu przenieść drewniany kij;
 • W żadnym wypadku nie może przeciąć skórę wokół paznokci, jak gdyby nie byłoby cię zranić;
 • Gwoździe cięte mogą być różne, jeśli stosuje francuski pedicure, to lepiej dać paznokci formularza płyta „łopatki”, a jeśli wolisz klasyczne stałe koloru farby, należy owalne paznokcie;
 • Do lakierowania schludny uderzeń, należy użyć specjalnego narzędzia – „spacer” na palcach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nigdy nie brudzą lakier skórę stóp.

Należy pamiętać, że pielęgnacja stóp w domu zajmuje dużo czasu, więc wybrać czas, że nie ma potrzeby się spieszyć gdzieś. Ale co z tymi, którzy są ograniczenia dotyczące dopuszczenia jacuzzi? W tym przypadku można po prostu umyć nogi w ciepłej wodzie i dokładnie przetrzeć je ściereczką. Nałóż trochę siły – dzięki czemu będziemy w stanie pary skórę i paznokcie. Po tym, wszystko odbywa się zgodnie ze scenariuszem powyżej malowane.

Jeśli masz grzyba

Niestety, grzyb na nogach od dawna przestały być rzadkością. Haczyk może być wszędzie: na plaży, sauny, stawiając na cudzym buty, nawet podczas mycia pod prysznicem. W ogóle, to zakaźna infekcja i się go pozbyć jest problematyczne.

Ale już w sprzedaży nie są doskonałe leki i mogą być z powodzeniem przeprowadzić leczenie. W tym przypadku, twoje nogi nie działają – pozostawiając nikt nie anuluje. Można odwołać się do środków ludowej:

 • Jeśli obserwuje się intensywny świąd, zwłaszcza między palcami, po umyciu stóp należy przetrzeć powierzchnię z octem winnym lub alkoholem;
 • Dla grzyba to „katastrofa” oraz seria stokrotka – tu i zrób sobie kąpiel w wywarze z ziół;
 • Jeśli masz grzyba, spróbuj zrobić mniej lakieru na paznokciach. Wysuszony małych zadrapań skóry (i jest częste występowanie tej diagnozy) mogą reagować objawów alergicznych.

Masaż stóp

Nawiasem mówiąc, dom może być nie tylko profesjonalny pedicure, ale także masaż. Wystarczy natrzeć nogi, nie pomijając ani jednej strefy. Głaskanie, koliste i spiralne ruchy z użyciem siły, a stukanie i „palec deszcz” – wszystkie te techniki masażu klasycznego mogą być stosowane do stóp i łydek.

Można to zrobić masaż z kremem – bardzo dobra pomoc przywracać świeżość i żywotność stóp krem ​​z mentolem. Włożył do stóp doskonale chłodzi i daje łatwy chód. Jeśli zdiagnozowano żylaki lub zakrzepica, należy skonsultować się z lekarzem.

Tak więc, panie, nie zapomnieć, że – Królową! Jak wszyscy powinni być harmonijny i doskonale – od fryzury do palców nóg. Wystawnego na piętach, a można dowiedzieć się, i to jest piękno piętach i nagietki musiał ciężko pracować. Ale wierz mi, nie będziesz czuć się tylko na „pięć plus”, ale także przyciągnąć uwagę mężczyzn.

Tak, uzbrojony w cierpliwość, uwalnia jakiś czas w swoim napiętym grafiku, a zaczynają się zrelaksować. Po zabiegach, nogi są nie tylko użyteczne i piękne, możliwe jest również, aby odpocząć – to tyle zabawy! Można dodać trochę odprężenia – lampa aromat, włącz ulubioną muzykę i tworzyć piękno własnymi rękami!

load...